Atrask, pažink ir prakalbink

Lietuvių kareiviai Vievyje 1920 m.

Jurbarkiečiai į 1938 m. Lenkijos ultimatumą Lietuvai atsakė pirkdami ginklus  0

2023.04.03 16:17
Prieš 85-erius metus, 1938 m. kovo 17 d. Lenkija paskelbė Lietuvai ultimatumą, kuriuo buvo reikalaujama užmegzti diplomatinius santykius ir tokiu būdu de facto pripažinti Vilniaus kraštą Lenkijai.
Buvusioje Šilinės smuklėje - modernus Nemuno krašto muziejus (interviu apie pastato istoriją)

Buvusioje Šilinės smuklėje - modernus Nemuno krašto muziejus (interviu apie pastato istoriją)  0

2023.03.31 15:53
„Kur toliau? Į gamtą ar į ... karčiamą? Pasirink, kas arčiau širdies – žygis pažintiniu taku per botaninį sodą, ar smagi valandėlė Šilinės smuklėje!” – tokiais žodžiais, surašytais informaciniame stende, intriguoja Panemunių regioninio parko direkcija, kviesdama užsukti į Šilinės smuklę arba pasivaikščioti ypatingu pėsčiųjų taku.   
Nepriklausomybės sodas ir Vytauto Didžiojo paminklas Jurbarke

Nepriklausomybės sodas ir Vytauto Didžiojo paminklas Jurbarke  0

2023.03.30 12:45
Mūsų valstybė savo gimtadienį švenčia ne vieną kartą: Lietuvos valstybės atkūrimo dieną minime Vasario 16-ąją, Nepriklausomybės atkūrimą – Kovo 11-ąją, o Liepos 6-ąją – Valstybės dieną.
Bišpilio piliakalnis mena Kolainių pilies laikus

Bišpilio piliakalnis mena Kolainių pilies laikus  0

2023.03.28 15:40
Dabar Jurbarko mieste stūksančio Bišpilio piliakalnio ramybės beveik niekas nedrumsčia – nei turistai, nei vietiniai gyventojai, nors būtent nuo šio legendomis apipinto kalno prasidėjo Jurbarko istorija. Bišpilis, ko gero, įdomiausius laikus išgyveno tada, kai ant jo stovėjo Kolainių pilis, kurios paskutinis vadas, drąsusis Surminas, su saujele sav...
Naujajam Jurbarko bibliotekos pastatui – 10 metų

Naujajam Jurbarko bibliotekos pastatui – 10 metų  0

2023.02.25 09:48
Šiais metais Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka, o kartu su ja – ir visi jurbarkiečiai, švenčia nedidelę, bet apvalią, sukaktį – 2013 m. vasario 25-ąją lankytojams duris atvėrė naujasis bibliotekos pastatas, neretai tikrai pelnytai pavadinamas gražiausiu mūsų miesto statiniu.
Tam, kad naujojoje mokykloje būtų galima pradėti mokyti ir mokytis, turėjo daug padirbėti mokytojai ir vyresniųjų klasių mokiniai. Aplinkos tvarkymas vyko pertraukų, pamokų metu, net savaitgaliais.

Naujamiesčio progimnazija. Pusė amžiaus istorijos vėjuose  0

2022.11.14 09:21
Pusė amžiaus, 50 metų, tai daug, ar mažai? Žmogui – na, gal ir ne tiek daug, nors lyg jau šiek tiek ir pagyventa. O mokyklai? Pastatui, vietai, kur dirbo ir mokėsi – tiesiog gyveno – daugybė žmonių? Kur į vieną, lyg ir ne tokį ilgą, laikotarpį susipynė tūkstančiai istorijų? Šiandien norėčiau papasakoti apie Naujamiesčio progimnaziją – mokyklą, ne ...
Štai kaip atrodo istoriniame Smalininkų centre, Stoties gatvėje, prieš daugiau nei 100 metų pastatytas namas, skirtas evangelikų liuteronų „Mėlynojo kryžiaus“ draugijos veiklai. Beje, ši draugija buvo Lietuvos katalikų blaivybės draugijos (M.  Valančiaus) atitikmuo.

Pastatytas kilniai misijai, arba buvę blaivybės draugijos namai Smalininkuose  0

2022.10.25 11:05
Tęsiame įdomiąją Jurbarko krašto pastatų istoriją. Šį kartą kviečiame į tarsi muziejų po atviru dangumi, kultūros paveldo objektų koncentraciją. Toks yra Smalininkų miestas, kuriame, juokauja vietiniai, kaip pastatas, taip kultūros paveldas, saugomas valstybės, ir, žinoma, pasižymintis nepaprasta biografija. Štai kad ir istoriniame Smalininkų centr...
Į sodybą Jokūbaičių kaime renkasi laisvę saugoti pasiruošę kraštiečiai

Į sodybą Jokūbaičių kaime renkasi laisvę saugoti pasiruošę kraštiečiai  0

2022.09.29 21:05
Sėkmė kovos lauke priklauso ne nuo ginklų kiekio ar karių skaičiaus, o nuo tos šalies gyventojų valios ir ryžto ginti savo valstybės laisvę ir nepriklausomybę. Sutikite, kad tokios kalbos sakomos ypatingose vietose ir ypatingomis progomis. Šie žodžiai priklauso Lietuvos krašto apsaugos viceministrui, jurbarkiečiui Žilvinui Tomkui, kuris juos gausia...
Jurbarko pramonės rajonas: praeityje ir dabar, planuose ir realybėje

Jurbarko pramonės rajonas: praeityje ir dabar, planuose ir realybėje  1

2022.09.22 15:55
Koks gražus ir žalias mūsų miestas! O ko gero, patys gražiausi ir vešliausi pušynai, primenantys jaukų kurortą, driekiasi vakarinėje miesto dalyje, kaip tik ten, kur nuo sovietmečio glūdumos įsikūrusi pramonės zona – didžiuliai pilki betoniniai pastatai, sunkiasvorių automobilių išduobėtas asfaltas, dulkės ir įrengimų gaudesys.
Pastatai, nukeliantys į laikus, kuomet Eržvilkas buvo ir Erzhvilik

Pastatai, nukeliantys į laikus, kuomet Eržvilkas buvo ir Erzhvilik  0

2022.08.12 10:20
Manoma, kad žydai Eržvilke įsikūrė XIX amžiaus pradžioje. Jie pirmiausia užsėmė smulkia prekyba. Pirmojo pasaulinio karo išvakarėse mieste gyveno apie 100 žydų šeimų, tačiau Nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu žydų skaičius Eržvilke palaipsniui mažėjo ir iki Antrojo pasaulinio karo mieste gyveno apie 40 žydų šeimų. Daugelis miesto žydų emigravo į u...
Didingų kultūros rūmų istoriją atgaivino išsaugota atidarymo juosta (video)

Didingų kultūros rūmų istoriją atgaivino išsaugota atidarymo juosta (video)  0

2022.06.28 12:47
Beveik bendraamžė. Tokia yra daugiau nei 40 metų skaičiuojanti simbolinė juosta, išsaugota Jurbarko kultūros darbuotojų, ir atgaivinanti kultūros namų istoriją: nuo statybų pradžios iki atidarymo iškilmių. Šioji austa juosta nukelia į 1979 metų gruodžio 28 dieną, Naujųjų metų išvakares, kuomet, ją perkirpus, visuomenei duris atvėrė naujasis kultūro...
Naujas senamiesčio traukos centras: ilgai lauktas naujasis Jurbarko viešbutis (video)

Naujas senamiesčio traukos centras: ilgai lauktas naujasis Jurbarko viešbutis (video)  1

2022.06.28 12:33
Kokia ironija. Vienas priešais kitą - du ryškiausi, gražiausi Jurbarko pastatai. Vienas skaičiuojantis daugiau nei šimtą metų, ilgą laiką priklausęs vienam turtingiausių tuo laiku Jurbarko žydų – Rabinovičiui, bet šiuo metu apleistas, tuščias, byrantis ir laukiantis investuotojų. Kitas - dar tik pradedantis savo istoriją - visiškai naujas senamiesč...
Lidijos šventovė, arba meile tėviškei paženklinta Antšvenčių kaimo sodyba (video)

Lidijos šventovė, arba meile tėviškei paženklinta Antšvenčių kaimo sodyba (video)  1

2022.05.30 16:57
Tik čia galima suprasti, ką reiškia mylėti tėviškę. Taip mylėti gimtuosius namus, kad pabėgus karo metais ne kaip visi kiti pasitraukti į saugesnius Vakarus, bet pakeliui persigalvoti ir pasukti namo. Į nežinią – grįžus po pusmečio gimtąją sodybą, kaip ir visą kaimą, rasti rusų karių nusiaubtą, išplėštą. Įsivaizduokite kaimą su daug tuščių namų, ku...
Jurbarko autobusų stotis: įvardijo, kas gali stabdyti statybas

Jurbarko autobusų stotis: įvardijo, kas gali stabdyti statybas  4

2022.03.31 21:21
Senasis Jurbarko autobusų stoties dispečerinės pastatas nugriautas, archeologai jau atliko pagrindinius archeologinius kasinėjimus, tad jau kitą savaitę turėtų prasidėti statybos darbai – statybininkai pradės lieti naujojo stoties pastato pamatus. „Darbai vyksta pagal planą, ir šiuo metu viskas yra gerai“, – „Mūsų laiką“ antradienį užtikrino Arvyda...
Po daugiabučių rūsius pasidairius: nuo pramogų kompleksų iki slėptuvių (VIDEO)

Po daugiabučių rūsius pasidairius: nuo pramogų kompleksų iki slėptuvių (VIDEO)  0

2022.03.25 08:35
Ar įsivaizduojate daugiabutį, kurio rūsyje būtų įrengtos dvi nemažos salės, pirtis, dušinės, persirengimo kabinos ir net atskira virtuvėlė? Toks tarybinių laikų statybos daugiabutis Jurbarko mieste tikrai yra, ir mes jį radome domėdamiesi ir rinkdami informaciją apie slėptuves – patalpas, kurios būtų pritaikytos slėptis nuo bombardavimų ar atominio...
Didžiausia miesto puošmena, pasakojanti Jurbarko bibliotekos istoriją (video)

Didžiausia miesto puošmena, pasakojanti Jurbarko bibliotekos istoriją (video)  0

2021.12.27 11:11
Ką galima pasakyti apie miestą, kurio viešajai bibliotekai su visomis knygomis tenka tarsi našlaitėlei kraustytis iš vienos vietos į kitą? O kokiu jums atrodo miestas, kuris bibliotekai pastato pačius gražiausius namus? Kuris miestas jums atrodo patrauklesnis? Atsakymas aiškus. Šlovė ir garbė tam kraštui, kuris gražiausius pastatą ir parką atiduoda...
Jurbarko teismo istorijos ir sovietinės vaikystės paslaptis saugantis pastatas (video)

Jurbarko teismo istorijos ir sovietinės vaikystės paslaptis saugantis pastatas (video)  0

2021.12.19 18:46
Papasakosime apie Jurbarko miesto pastatą, kuris, kiek siekia senųjų jurbarkiečių atmintis, niekada nebuvo apleistas - čia visada virė gyvenimas. Jis visada turėjo šeimininką. Ir ne vieną. 1939 metais pastatytas (tokia data nurodyta dokumentuose) mena ne tik sovietinės okupacijos metus, bet ir karo baisumus - karo metais buvo gana stipriai apšaudyt...
Panemunės koplyčia: iš tolo  gerai matoma, bet  sunkiai prieinama (video)

Panemunės koplyčia: iš tolo gerai matoma, bet sunkiai prieinama (video)  0

2021.12.15 20:02
Ne. Tai ne Panemunės pilies koplyčia. Tai Naukaimio, arba mauzoliejinė koplyčia, esanti Panemunės kaime, paribyje su Naukaimiu, Skirsnemunės seniūnijoje, Jurbarko rajone, apie 7 km į šiaurės rytus nuo Skirsnemunės.  Iš tolo gerai matomas nedidelis žemės plotelis, apaugęs medžiais, - tarsi sala vandenyne, -  įkalintas dirbamų laukų.  Čia nėra privaž...
Sugrąžino didybę: į Panemunės pilį investavo per 6 mln. Eur (VIDEO)

Sugrąžino didybę: į Panemunės pilį investavo per 6 mln. Eur (VIDEO)  0

2021.10.28 13:41
Panemunės pilis vėl išgyvena klestėjimo laikus kaip ir Eperješų bei Gelgaudų laikais, nes pateko į geras rankas. Ji tapo pavyzdžiu, kaip turi būti tvarkomi kultūros paveldo objektai. Tokie ir panašūs pagiriamieji žodžiai restauruotai piliai bei jos šeimininkams – Vilniaus Dailės Akademijai (VDA) – rugsėjo 24 dieną Panemunės pilyje skambėjo bene iš ...
Buvęs Jurbarko kino teatras "Mituva" sovietmečiu malšino kultūros ir pramogų alkį (video)

Buvęs Jurbarko kino teatras "Mituva" sovietmečiu malšino kultūros ir pramogų alkį (video)  0

2021.09.30 20:45
Šį kartą kitoks pasakojimas. Lengvesnis. Apie pastatą, sovietmečiu neabejotinai populiariausią traukos centrą, kur jurbarkiečiai malšino pramogų, kultūros alkį, kur galėjo įkvėpti gaivesnio Vakarų pasaulio oro. 
Belvederio dvaras: restauratorių atradimai ir paveldosaugininkų rūpesčiai

Belvederio dvaras: restauratorių atradimai ir paveldosaugininkų rūpesčiai  0

2021.09.25 09:35
Lengvo pasivaikščiojimo nebuvo. Taip norisi pajuokauti apie šio Jurbarko krašto pastato istorijos pasakojimą. Istorija išėjo sudėtinga, paini ir įdomi. Kitaip ir būti negali, nes šį kartą dėmesio centre – Belvederio dvaro kompleksas su rūmais, svirnu, koplyčia, ūkiniais pastatais bei didžiule parko teritorija. Po kruopelę surinkome visas naujienas,...
Pastatas, kuris pagaliau išsilaisvino iš Raudonės pilies šešėlio

Pastatas, kuris pagaliau išsilaisvino iš Raudonės pilies šešėlio  0

2021.09.02 16:00
Šio pastato istorija primena pasaką apie dvi seseris – vyresnioji garsėjo grožiu ir protu, nustelbdama jaunėlę, nors ši, pasirodo, vyresnėlei seseriai nei grožiu, nei protu nenusileido – tiesiog buvo tylesnė ir kuklesnė. Panašiai galima kalbėti ir apie du Raudonės pastatus: Raudonės pilį ir Raudonės malūną. Būtent pastarajam iki šiol buvo lemta tyl...
Pastatas, simbolizuojantis tragišką Jurbarko žydų bendruomenės likimą

Pastatas, simbolizuojantis tragišką Jurbarko žydų bendruomenės likimą  3

2021.06.30 20:48
Gyvenimą nuo mirties gali skirti keli kilometrai. Tiek, kiek nuo Jurbarko senamiesčio buvusios turgaus aikštės iki žydų kapinių. Tokį kelią myriop prieš 80 metų liepos 3-iosios popietę žengė 322 pasmerktieji, kurių didžioji dalis – žydai. Jauni vyrai, patys šviesiausi bendruomenės nariai. Visi buvo sušaudyti ir sumesti į duobes, kurias patys turėjo...
Senoji gaisrinė: nuo gandais apipintų statybų iki ruošiamo liūdno ateities scenarijaus

Senoji gaisrinė: nuo gandais apipintų statybų iki ruošiamo liūdno ateities scenarijaus  0

2021.06.28 09:36
Šį kartą pasakosime apie nematomą pastatą. Sąlygine prasme, žinoma. Jau greitai bus 100 metų, kai jis stūkso pačiame miesto centre. Mes keliasdešimt kartų per dieną pro jį praeiname, pravažiuojame ar pro kaimyninį langą žiūrime, tarsi jo nepastebėdami - įpratę, kad jis buvo, yra ir tikriausiai bus. Kadaise vienaaukščių medinių statinių fone buvęs v...
Muziejų dieną atvėrė cerkvės bokštą

Muziejų dieną atvėrė cerkvės bokštą  1

2021.06.22 10:44
Pripažinsime, kad planavome jums pasakoti visai apie kitą pastatą. Planus sujaukė...Tarptautinė muziejų diena. Tiksliau, Jurbarko krašto muziejus, jurbarkiečiams ir miesto svečiams tą dieną, gegužės 18-ąją, pasiūlęs netikėtą pramogą. Užlipti į Jurbarko parodų ir koncertų salės, jurbarkiečiams geriau pažįstamos kaip cerkvės, bokštą, taip pirmą kartą...
Klišių dvaro rūmai. Dabar daugiabutis

„Susivienijimo“ istorija: nuo Klišių dvaro iki braziliškos favelos  1

2021.03.30 15:37
Visi jurbarkiečiai žiną, kur jis yra, bet nieko apie jį dorai nežinatys. Tokiais vietinių žodžiais norisi pradėti pasakojimą apie Jurbarko miesto kvartalą, kuris valdiškame plane pristatomas kaip antroji pramoninė zona, vietinių paslaptingu Tvin Pyksu pravardžiuojamas, o pačių jurbarkiečių dažniausiai „Susivienijimu“ vadinamas. Žinomas pavadinimu, ...
Kauno gatvės pastato saugoma paslaptis, vardu Marytė

Kauno gatvės pastato saugoma paslaptis, vardu Marytė  2

2021.03.30 15:25
Viskas mūsų gyvenime turi prasmę. Ir žmonės, kuriuos pakeleiviais pasirenkame, ir net pastatai, kuriuos savo namais paverčiame. Šaknis juk įleidžiame ne bet kur. Galime pajuokauti, kad namui statyti vietą renkamės taip pat atsargiai ir atsakingai kaip antrąją pusę. Galiausiai nutinka taip, kad toji parinkta vieta keičia ne tik mūsų, bet ir kitų žmo...
Brolių Kantų namai nukels į Jurbarko kepyklų aukso amžių

Brolių Kantų namai nukels į Jurbarko kepyklų aukso amžių  2

2021.03.30 15:07
Džiaugiamės, kad ir šiais metais kalbinsime Jurbarko krašto pastatus. Labai tikimės, kad skaitydami šį tekstą užuosite šviežios, ką tik iškeptos naminės duonos kvapą. Mat nusikelsime į tuos laikus, kai buvo įprasta duonutę išsikepti namuose, kuomet visi tikrai žinodavo, koks kepėjas kepa skaniausius pyragus, bandeles bei koks turi būti tikrai skani...
M. Dobužinskio eskizas. Jurbarko sinagogos 1933 metais

Istorija medinės sinagogos, kuri į Jurbarką traukė svečius iš viso pasaulio  4

2020.12.31 15:08
Norime pasakoti ne tik apie tuos pastatus, kurie Jurbarke stūkso šimtus metų. Mus domina ir tie, kurių fiziškai nėra, tačiau gyvesni ir realesni už gyvus - neištrinami bendruomenės atmintyje, prisiminimuose. Tokia yra senoji Jurbarko medinė sinagoga, be kurios “Mūsų laiko” įdomių pastatų istorijų dėlionė būtų nepilna ir apie kurią norisi pasakoti, ...
Raudonės pilis: visuomenei įdomus ne tik rūmų, bet ir juos supančio parko likimas

Raudonės pilis: visuomenei įdomus ne tik rūmų, bet ir juos supančio parko likimas  1

2020.12.30 11:33
Norite sužinoti, kokius namus statėsi šalies turtuoliai XVI amžiuje? Ogi tokius kaip Raudonės pilis, kurios biografija ir prasidėjo minėtame amžiuje. Ne tik šių rūmų istoriją priminsime, bet ir papasakosime, kodėl vietinius (ir ne tik) pastaruoju metu labiausiai ne pastatas, o jį supantis parkas. 
Investuotojai jurbarkiečių abejones sklaidė pristatydami naujos gamyklos projektą (video)

Investuotojai jurbarkiečių abejones sklaidė pristatydami naujos gamyklos projektą (video)  5

2020.12.30 11:29
Rašome ne tik apie šimtmetį skaičiuojančius Jurbarko pastatus. "Mūsų laiko" dėmesio centre ir tie statiniai, kurie kažkada iškils - atidžiai sekame naujienas. Lapkričio 26 dieną įvyko UAB „AmberCell Industries“ gamybos paskirties pastato, projektuojamo P. Paulaičio g. 17A, Jurbarko mieste, viešas virtualus pristatymas, kuriame dalyvavo ir į klausim...
Namas- chameleonas. Svajonių namas gali atrodyti ir taip. Štai toks neįprastas pastatas jau kyla Jurbarko rajone. Užsakovas - jurbarkietis. Projektą sukūrė MB “Archsprendimai”.

Naujus svajonių namus jurbarkiečiams kuria savi sėkmingi architektai  3

2020.11.30 12:58
Pradėsime nuo klausimo. Ar kada susimąstėte, kaip turėtų atrodyti jūsų svajonių namas. Gal jis būtų panašus į etnografinę lietuviško kaimo sodybą, tokią, kokioje gyveno mūsų proseneliai. O gal primintų modernią žeminę, ant kurios išsikišusio tarsi lieptas stogo bujotų žolė, o ant paties krašto, tarsi apžvalgos aikštelės, galėtum sėdėti kojas nuleid...
Pilis, kuriai labiausiai pasisekė su šeimininkais

Pilis, kuriai labiausiai pasisekė su šeimininkais  0

2020.11.28 20:11
Laimės kūdikis. Niekaip kitaip nepavadinsi šio Jurbarko rajono pastato, kuriam, be jokios abejonės, labiausiai pasisekė su šeimininkais. Kalba eina apie Panemunės pilį, kuri priklauso Vilniaus Dailės akademijai, kas reiškia, kad šio pastato gerovei pajungta visa akademijos profesionalų komanda: nuo archiktetų dėstytojų iki restauratorių studentų; n...
Šiame Kauno gatvės name ir gyveno juvelyro Krelico šeima.

Vieno namo istorijos: nuo juvelyro šeimos likimo iki Jurbarko auksakalių tradicijos  2

2020.11.28 19:55
Einame teisingu keliu. Tokia mintis užklydo pamačius Jurbarko Kauno gatvėje naują skulptūrėlę, kurią įkvėpė senamiesčio pastatas, apie kurį kaip tik tuo metu ir rengėme tekstą. Sutapimas, kurį priėmėme kaip ženklą, kad pasirinkome tinkamą pasakojimo objektą. Toji skulptūra - su meniška idėja sukurtas senovinis valcas. Paprasčiau kalbant, senųjų Jur...
Prieš 100 metų. Klišių gatvė ir gražiausias pirklio Rabinovičiaus namas

Prieš 100 metų. Klišių gatvė ir gražiausias pirklio Rabinovičiaus namas  3

2020.10.30 11:37
Pastatai visai kaip žmonės. Vieni, vargani, praeiti neleidžia – gailestingumo ir dėmesio prašydami. Bet yra tokių, kurie geriau sugrius ir nunyks, nei prašys pagalbos ir taip parodys silpnumą. Neabejotinai tokiu išskirtiniu pasirodė Jurbarko Vytauto Didžiojo g. 4 adresu stūksantis pastatas – iš toli didingas, arčiau apžiūrėjus byrantis, griūvantis,...
Kiduliškio knygoje – nepaprasta dienyno, rasto pamituvio namo pastogėje, istorija

Kiduliškio knygoje – nepaprasta dienyno, rasto pamituvio namo pastogėje, istorija  0

2020.09.18 13:17
Tie, kurie nepatingėjo ir užsuko į rajono viešąją biblioteką penktadienio popietę, į rašytojo Vinco Kriščiūno naujos knygos pristatymą, žino, kad upeiviams tik skiedra plaukia, o laivas – važiuoja. Taip vadinasi šeštoji kiduliškio kraštotyrininko, fotografo, rašytojo knyga, kuri, paties autoriaus žodžiais, susideda iš trijų dalių – detektyvo, groži...
Mūsų partneriai