Atrask, pažink ir prakalbink

Kaimelio dvarui – meilė iš pirmo žvilgsnio (nuotraukos)

Kaimelio dvarui – meilė iš pirmo žvilgsnio (nuotraukos)  0

2024.03.01 16:22
Su Karoliu Baniu ir Petru Gaidamavičiumi – naujaisiais ir, tikėtina, paskutiniais Kaimelio dvaro savininkais – susitikome jau nužydėjus liepoms. Jie dvarą aukcione įsigijo praėjusių metų spalio mėnesį, Šakių rajono savivaldybei pakartotinai paskelbus privatizacijos konkursą. Šiam procesui Šakiai ruošėsi ilgai, nes pagrindiniame dvaro pastate – rūmu...
Mokiniai su mokytojais prie mokyklos. Veliuona, 1920–1940

Veliuonos mokykla – keturi su puse šimtmečio istorijos  0

2024.01.27 11:24
2024-ieji metai Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijai ypatingi – mokykla mini 445 metų jubiliejų. Tiesa, A. Nikžentaičio sudarytoje Žemaitijos istorijoje rašoma, kad jau 1509 m. Veliuonoje galėjo veikti parapinė mokykla, tačiau nėra jokių šį faktą patvirtinančių istorinių šaltinių. O 1579 m. Žemaičių kapitulos akte Veliuonos parapinė mokykla mi...
Jurbarko kultūros centras praeityje ir dabar

Jurbarko kultūros centras praeityje ir dabar  3

2023.12.30 16:28
2023 m. lapkričio 20 d. duris vėl atvėrė atnaujintas Jurbarko kultūros centras. Šios dienos laukta ne vienerius metus. Ir nors vykstant remonto darbams kultūrinis gyvenimas Jurbarke nebuvo sustojęs, sugrįžimo namo laukė tiek kultūros centro darbuotojai, mėgėjų meno kolektyvų vadovai ir nariai, tiek žiūrovai.
Atsikvėpti nuo kasdienybės rutinos – į Veliuoną

Atsikvėpti nuo kasdienybės rutinos – į Veliuoną  0

2023.12.27 14:57
Ar žinote, kad geriausias būdas atsikvėpti nuo rutinos, pasidžiaugti naujais potyriais – leistis į žygį, savo noru bent trumpam išsiveržti iš kasdienybės ir praleisti pusdienį kitoje erdvėje. Šių eilučių autorė taip ir padarė – eilinę rudens dieną patraukė paklajoti po Veliuoną ir jos apylinkes, kurios, tiesa, visai neblogai pažįstamos, bet nuo to ...
Juozapo Gudavičiaus gimtinės vieta pažymėta koplytstulpiu, o atminimas – koncertais

Juozapo Gudavičiaus gimtinės vieta pažymėta koplytstulpiu, o atminimas – koncertais  0

2023.12.12 14:10
2023-ieji metai Jurbarko rajono savivaldybėje paskelbti kompozitoriaus, vargonininko, chorvedžio, kapelmeisterio Juozapo Gudavičiaus (1873–1939) metais, mat šiemet sueina 150 metų nuo šio žymaus mūsų kraštiečio gimimo. Visus metus Jurbarko rajone vyko įvairūs renginiai, skirti šiam talentingam žmogui atminti. Vienas jų, skirtas Juozapo Gudavičiaus ...
Jurbarko autobusų stotis XX a. septintajame dešimtmetyje.

Trumpa senosios Jurbarko autobusų stoties istorija  3

2023.09.22 15:07
Šiandien, rugsėjo 22 dieną, Jurbarke atidaroma nauja moderni autobusų stotis, kurios miestelėnai ir į Jurbarką atvykstantys svečiai laukė ne vieną dešimtmetį. Apie šią stotį „Mūsų laikas“ rašė jau ne kartą ir tikriausiai dar rašys. O šiandien – trumpas pasakojimas apie senąją Jurbarko autobusų stotį, autobusus, keleivius ir keliones.
Miestas ir ugnis. Gaisrai Jurbarke

Miestas ir ugnis. Gaisrai Jurbarke  0

2023.09.21 09:05
Kokios mintys, vaizdai ar jausmai kyla pagalvojus apie gaisrą? Nepakeliamas karštis ir ugnies liežuviai? Viską aplinkui temdantys dusinantys dūmai? Ugnies ūžimas ir griūvančių pastatų traškėjimas, žmonių klyksmai? Širdį verianti neviltis matant kaip per visą gyvenimą po kruopelę kurta gerovė akimirksniu virsta plėnimis? Visi šie jausmai vienu metu?...
Bendruomenės dovana Skirsnemunės miestelio jubiliejui  – bažnyčia

Bendruomenės dovana Skirsnemunės miestelio jubiliejui – bažnyčia  2

2023.08.20 09:39
Jubiliejinės Skirsnemunės šventės metu miestelio laukia ypatingas įvykis – jame atsiras nauja bažnyčia. Tiesa, ne visiškai tikra, tačiau ir maketu jos nepavadinsi, greičiau – sumažinta replika. Pačiame miestelio centre, ten, kur praeityje buvo kapinės, o vėliau – stadionas, ant buvusios koplytėlės pamatų iškils 4,62 m ilgio, 2,66 m pločio ir 3,45 m...
Jurbarkas pagaliau sulaukė naujos, modernios autobusų stoties, tapsiančios nesulyginamai išvaizdesne miesto „vizitine kortele“, negu pajuoką kėlusi senoji dispečerinė. Naujosios stoties projektą aukštai įvertino Lietuvos savivaldybių architektai, tačiau pati jos statyba neapsiėjo be trukdžių, o statybos kaina, finansuota Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Jurbarko rajono savivaldybės lėšomis, per pusantrų metų laikotarpį padidėjo beveik ketvirtadaliu.

Autobusų stotis. Graži ir beveik ketvirtadaliu brangesnė nei planuota  0

2023.07.26 21:57
Jurbarkas pagaliau sulaukė naujos, modernios autobusų stoties – išskirtinio pastato, atspindėsiančio kur kas gražesnį mūsų miesto veidą. Reikia pasakyti, kad prieš tai šiam tikslui tarnavę pastatai: tarpukario Lietuvos laikų medinukas, o vėliau – į stotį pertvarkytas dispečerinės pastatas, atrodė tikrai apgailėtina miesto „vizitinė kortelė“, iš kur...
Varlaukio geležinkelio stotis. Nuošali plieno upės salelė

Varlaukio geležinkelio stotis. Nuošali plieno upės salelė  0

2023.06.28 15:55
Nuo seniausių laikų žmonėms reikėjo susisiekti su panašiais į save: keliauti, atrasti naujus kraštus, prekiauti. Kai tik žmonės išmoko pasistatyti laivus, pirmieji tam tikslui buvo naudojami vandens keliai – upės ir upeliai, kuriais buvo galima patogiai gabenti didelius krovinius ir daug žmonių. O XIX a. šią funkciją perėmė plieno upės – geležinkel...
Veliuoną saugo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino dvasia

Veliuoną saugo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino dvasia  0

2023.06.23 14:42
Veliuona – nedidelis miestelis dešiniajame Nemuno krante prie kelio Kaunas–Jurbarkas–Šilutė–Klaipėda. Važiuodamas plentu pro panemunės šlaituose įsikūrusias sodybas vargu ar gali pajusti ilgaamžės istorijos, senovinių įvykių aurą, gaubiančią šį žmonių ir namų telkinį, tačiau ji neabejotinai atsiskleidžia pakilus aukštyn pro piliakalnius akmenimis g...
Kauno gatvėje fontanas atkūrė seniausią Jurbarko istoriją, siekiančią III amžių

Kauno gatvėje fontanas atkūrė seniausią Jurbarko istoriją, siekiančią III amžių  0

2023.06.09 13:37
Jurbarkas – miestas, gražus ne tik savo jaukiomis gatvelėmis bei žaliais parkais, bet ir turtinga istorija. Vieni miesto objektai apipinti gražiomis legendomis, kiti byloja senus, tačiau svarbius įvykius. Kai kurie jų iš kartos į kartą sklinda jurbarkiečių lūpomis, o apie kitus sužinoti leidžia įvairūs tyrinėjimai ir darbai. Viena tokia istorija ši...
Lietuvių kareiviai Vievyje 1920 m.

Jurbarkiečiai į 1938 m. Lenkijos ultimatumą Lietuvai atsakė pirkdami ginklus  0

2023.04.03 16:17
Prieš 85-erius metus, 1938 m. kovo 17 d. Lenkija paskelbė Lietuvai ultimatumą, kuriuo buvo reikalaujama užmegzti diplomatinius santykius ir tokiu būdu de facto pripažinti Vilniaus kraštą Lenkijai.
Buvusioje Šilinės smuklėje - modernus Nemuno krašto muziejus (interviu apie pastato istoriją)

Buvusioje Šilinės smuklėje - modernus Nemuno krašto muziejus (interviu apie pastato istoriją)  0

2023.03.31 15:53
„Kur toliau? Į gamtą ar į ... karčiamą? Pasirink, kas arčiau širdies – žygis pažintiniu taku per botaninį sodą, ar smagi valandėlė Šilinės smuklėje!” – tokiais žodžiais, surašytais informaciniame stende, intriguoja Panemunių regioninio parko direkcija, kviesdama užsukti į Šilinės smuklę arba pasivaikščioti ypatingu pėsčiųjų taku.   
Nepriklausomybės sodas ir Vytauto Didžiojo paminklas Jurbarke

Nepriklausomybės sodas ir Vytauto Didžiojo paminklas Jurbarke  0

2023.03.30 12:45
Mūsų valstybė savo gimtadienį švenčia ne vieną kartą: Lietuvos valstybės atkūrimo dieną minime Vasario 16-ąją, Nepriklausomybės atkūrimą – Kovo 11-ąją, o Liepos 6-ąją – Valstybės dieną.
Bišpilio piliakalnis mena Kolainių pilies laikus

Bišpilio piliakalnis mena Kolainių pilies laikus  0

2023.03.28 15:40
Dabar Jurbarko mieste stūksančio Bišpilio piliakalnio ramybės beveik niekas nedrumsčia – nei turistai, nei vietiniai gyventojai, nors būtent nuo šio legendomis apipinto kalno prasidėjo Jurbarko istorija. Bišpilis, ko gero, įdomiausius laikus išgyveno tada, kai ant jo stovėjo Kolainių pilis, kurios paskutinis vadas, drąsusis Surminas, su saujele sav...
Naujajam Jurbarko bibliotekos pastatui – 10 metų

Naujajam Jurbarko bibliotekos pastatui – 10 metų  0

2023.02.25 09:48
Šiais metais Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka, o kartu su ja – ir visi jurbarkiečiai, švenčia nedidelę, bet apvalią, sukaktį – 2013 m. vasario 25-ąją lankytojams duris atvėrė naujasis bibliotekos pastatas, neretai tikrai pelnytai pavadinamas gražiausiu mūsų miesto statiniu.
Tam, kad naujojoje mokykloje būtų galima pradėti mokyti ir mokytis, turėjo daug padirbėti mokytojai ir vyresniųjų klasių mokiniai. Aplinkos tvarkymas vyko pertraukų, pamokų metu, net savaitgaliais.

Naujamiesčio progimnazija. Pusė amžiaus istorijos vėjuose  0

2022.11.14 09:21
Pusė amžiaus, 50 metų, tai daug, ar mažai? Žmogui – na, gal ir ne tiek daug, nors lyg jau šiek tiek ir pagyventa. O mokyklai? Pastatui, vietai, kur dirbo ir mokėsi – tiesiog gyveno – daugybė žmonių? Kur į vieną, lyg ir ne tokį ilgą, laikotarpį susipynė tūkstančiai istorijų? Šiandien norėčiau papasakoti apie Naujamiesčio progimnaziją – mokyklą, ne ...
Štai kaip atrodo istoriniame Smalininkų centre, Stoties gatvėje, prieš daugiau nei 100 metų pastatytas namas, skirtas evangelikų liuteronų „Mėlynojo kryžiaus“ draugijos veiklai. Beje, ši draugija buvo Lietuvos katalikų blaivybės draugijos (M.  Valančiaus) atitikmuo.

Pastatytas kilniai misijai, arba buvę blaivybės draugijos namai Smalininkuose  0

2022.10.25 11:05
Tęsiame įdomiąją Jurbarko krašto pastatų istoriją. Šį kartą kviečiame į tarsi muziejų po atviru dangumi, kultūros paveldo objektų koncentraciją. Toks yra Smalininkų miestas, kuriame, juokauja vietiniai, kaip pastatas, taip kultūros paveldas, saugomas valstybės, ir, žinoma, pasižymintis nepaprasta biografija. Štai kad ir istoriniame Smalininkų centr...
Į sodybą Jokūbaičių kaime renkasi laisvę saugoti pasiruošę kraštiečiai

Į sodybą Jokūbaičių kaime renkasi laisvę saugoti pasiruošę kraštiečiai  0

2022.09.29 21:05
Sėkmė kovos lauke priklauso ne nuo ginklų kiekio ar karių skaičiaus, o nuo tos šalies gyventojų valios ir ryžto ginti savo valstybės laisvę ir nepriklausomybę. Sutikite, kad tokios kalbos sakomos ypatingose vietose ir ypatingomis progomis. Šie žodžiai priklauso Lietuvos krašto apsaugos viceministrui, jurbarkiečiui Žilvinui Tomkui, kuris juos gausia...
Jurbarko pramonės rajonas: praeityje ir dabar, planuose ir realybėje

Jurbarko pramonės rajonas: praeityje ir dabar, planuose ir realybėje  1

2022.09.22 15:55
Koks gražus ir žalias mūsų miestas! O ko gero, patys gražiausi ir vešliausi pušynai, primenantys jaukų kurortą, driekiasi vakarinėje miesto dalyje, kaip tik ten, kur nuo sovietmečio glūdumos įsikūrusi pramonės zona – didžiuliai pilki betoniniai pastatai, sunkiasvorių automobilių išduobėtas asfaltas, dulkės ir įrengimų gaudesys.
Pastatai, nukeliantys į laikus, kuomet Eržvilkas buvo ir Erzhvilik

Pastatai, nukeliantys į laikus, kuomet Eržvilkas buvo ir Erzhvilik  0

2022.08.12 10:20
Manoma, kad žydai Eržvilke įsikūrė XIX amžiaus pradžioje. Jie pirmiausia užsėmė smulkia prekyba. Pirmojo pasaulinio karo išvakarėse mieste gyveno apie 100 žydų šeimų, tačiau Nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu žydų skaičius Eržvilke palaipsniui mažėjo ir iki Antrojo pasaulinio karo mieste gyveno apie 40 žydų šeimų. Daugelis miesto žydų emigravo į u...
Didingų kultūros rūmų istoriją atgaivino išsaugota atidarymo juosta (video)

Didingų kultūros rūmų istoriją atgaivino išsaugota atidarymo juosta (video)  0

2022.06.28 12:47
Beveik bendraamžė. Tokia yra daugiau nei 40 metų skaičiuojanti simbolinė juosta, išsaugota Jurbarko kultūros darbuotojų, ir atgaivinanti kultūros namų istoriją: nuo statybų pradžios iki atidarymo iškilmių. Šioji austa juosta nukelia į 1979 metų gruodžio 28 dieną, Naujųjų metų išvakares, kuomet, ją perkirpus, visuomenei duris atvėrė naujasis kultūro...
Naujas senamiesčio traukos centras: ilgai lauktas naujasis Jurbarko viešbutis (video)

Naujas senamiesčio traukos centras: ilgai lauktas naujasis Jurbarko viešbutis (video)  1

2022.06.28 12:33
Kokia ironija. Vienas priešais kitą - du ryškiausi, gražiausi Jurbarko pastatai. Vienas skaičiuojantis daugiau nei šimtą metų, ilgą laiką priklausęs vienam turtingiausių tuo laiku Jurbarko žydų – Rabinovičiui, bet šiuo metu apleistas, tuščias, byrantis ir laukiantis investuotojų. Kitas - dar tik pradedantis savo istoriją - visiškai naujas senamiesč...
Lidijos šventovė, arba meile tėviškei paženklinta Antšvenčių kaimo sodyba (video)

Lidijos šventovė, arba meile tėviškei paženklinta Antšvenčių kaimo sodyba (video)  1

2022.05.30 16:57
Tik čia galima suprasti, ką reiškia mylėti tėviškę. Taip mylėti gimtuosius namus, kad pabėgus karo metais ne kaip visi kiti pasitraukti į saugesnius Vakarus, bet pakeliui persigalvoti ir pasukti namo. Į nežinią – grįžus po pusmečio gimtąją sodybą, kaip ir visą kaimą, rasti rusų karių nusiaubtą, išplėštą. Įsivaizduokite kaimą su daug tuščių namų, ku...
Jurbarko autobusų stotis: įvardijo, kas gali stabdyti statybas

Jurbarko autobusų stotis: įvardijo, kas gali stabdyti statybas  4

2022.03.31 21:21
Senasis Jurbarko autobusų stoties dispečerinės pastatas nugriautas, archeologai jau atliko pagrindinius archeologinius kasinėjimus, tad jau kitą savaitę turėtų prasidėti statybos darbai – statybininkai pradės lieti naujojo stoties pastato pamatus. „Darbai vyksta pagal planą, ir šiuo metu viskas yra gerai“, – „Mūsų laiką“ antradienį užtikrino Arvyda...
Po daugiabučių rūsius pasidairius: nuo pramogų kompleksų iki slėptuvių (VIDEO)

Po daugiabučių rūsius pasidairius: nuo pramogų kompleksų iki slėptuvių (VIDEO)  0

2022.03.25 08:35
Ar įsivaizduojate daugiabutį, kurio rūsyje būtų įrengtos dvi nemažos salės, pirtis, dušinės, persirengimo kabinos ir net atskira virtuvėlė? Toks tarybinių laikų statybos daugiabutis Jurbarko mieste tikrai yra, ir mes jį radome domėdamiesi ir rinkdami informaciją apie slėptuves – patalpas, kurios būtų pritaikytos slėptis nuo bombardavimų ar atominio...
Didžiausia miesto puošmena, pasakojanti Jurbarko bibliotekos istoriją (video)

Didžiausia miesto puošmena, pasakojanti Jurbarko bibliotekos istoriją (video)  0

2021.12.27 11:11
Ką galima pasakyti apie miestą, kurio viešajai bibliotekai su visomis knygomis tenka tarsi našlaitėlei kraustytis iš vienos vietos į kitą? O kokiu jums atrodo miestas, kuris bibliotekai pastato pačius gražiausius namus? Kuris miestas jums atrodo patrauklesnis? Atsakymas aiškus. Šlovė ir garbė tam kraštui, kuris gražiausius pastatą ir parką atiduoda...
Jurbarko teismo istorijos ir sovietinės vaikystės paslaptis saugantis pastatas (video)

Jurbarko teismo istorijos ir sovietinės vaikystės paslaptis saugantis pastatas (video)  0

2021.12.19 18:46
Papasakosime apie Jurbarko miesto pastatą, kuris, kiek siekia senųjų jurbarkiečių atmintis, niekada nebuvo apleistas - čia visada virė gyvenimas. Jis visada turėjo šeimininką. Ir ne vieną. 1939 metais pastatytas (tokia data nurodyta dokumentuose) mena ne tik sovietinės okupacijos metus, bet ir karo baisumus - karo metais buvo gana stipriai apšaudyt...
Panemunės koplyčia: iš tolo  gerai matoma, bet  sunkiai prieinama (video)

Panemunės koplyčia: iš tolo gerai matoma, bet sunkiai prieinama (video)  0

2021.12.15 20:02
Ne. Tai ne Panemunės pilies koplyčia. Tai Naukaimio, arba mauzoliejinė koplyčia, esanti Panemunės kaime, paribyje su Naukaimiu, Skirsnemunės seniūnijoje, Jurbarko rajone, apie 7 km į šiaurės rytus nuo Skirsnemunės.  Iš tolo gerai matomas nedidelis žemės plotelis, apaugęs medžiais, - tarsi sala vandenyne, -  įkalintas dirbamų laukų.  Čia nėra privaž...
Sugrąžino didybę: į Panemunės pilį investavo per 6 mln. Eur (VIDEO)

Sugrąžino didybę: į Panemunės pilį investavo per 6 mln. Eur (VIDEO)  0

2021.10.28 13:41
Panemunės pilis vėl išgyvena klestėjimo laikus kaip ir Eperješų bei Gelgaudų laikais, nes pateko į geras rankas. Ji tapo pavyzdžiu, kaip turi būti tvarkomi kultūros paveldo objektai. Tokie ir panašūs pagiriamieji žodžiai restauruotai piliai bei jos šeimininkams – Vilniaus Dailės Akademijai (VDA) – rugsėjo 24 dieną Panemunės pilyje skambėjo bene iš ...
Buvęs Jurbarko kino teatras "Mituva" sovietmečiu malšino kultūros ir pramogų alkį (video)

Buvęs Jurbarko kino teatras "Mituva" sovietmečiu malšino kultūros ir pramogų alkį (video)  0

2021.09.30 20:45
Šį kartą kitoks pasakojimas. Lengvesnis. Apie pastatą, sovietmečiu neabejotinai populiariausią traukos centrą, kur jurbarkiečiai malšino pramogų, kultūros alkį, kur galėjo įkvėpti gaivesnio Vakarų pasaulio oro. 
Belvederio dvaras: restauratorių atradimai ir paveldosaugininkų rūpesčiai

Belvederio dvaras: restauratorių atradimai ir paveldosaugininkų rūpesčiai  0

2021.09.25 09:35
Lengvo pasivaikščiojimo nebuvo. Taip norisi pajuokauti apie šio Jurbarko krašto pastato istorijos pasakojimą. Istorija išėjo sudėtinga, paini ir įdomi. Kitaip ir būti negali, nes šį kartą dėmesio centre – Belvederio dvaro kompleksas su rūmais, svirnu, koplyčia, ūkiniais pastatais bei didžiule parko teritorija. Po kruopelę surinkome visas naujienas,...
Pastatas, kuris pagaliau išsilaisvino iš Raudonės pilies šešėlio

Pastatas, kuris pagaliau išsilaisvino iš Raudonės pilies šešėlio  0

2021.09.02 16:00
Šio pastato istorija primena pasaką apie dvi seseris – vyresnioji garsėjo grožiu ir protu, nustelbdama jaunėlę, nors ši, pasirodo, vyresnėlei seseriai nei grožiu, nei protu nenusileido – tiesiog buvo tylesnė ir kuklesnė. Panašiai galima kalbėti ir apie du Raudonės pastatus: Raudonės pilį ir Raudonės malūną. Būtent pastarajam iki šiol buvo lemta tyl...
Pastatas, simbolizuojantis tragišką Jurbarko žydų bendruomenės likimą

Pastatas, simbolizuojantis tragišką Jurbarko žydų bendruomenės likimą  3

2021.06.30 20:48
Gyvenimą nuo mirties gali skirti keli kilometrai. Tiek, kiek nuo Jurbarko senamiesčio buvusios turgaus aikštės iki žydų kapinių. Tokį kelią myriop prieš 80 metų liepos 3-iosios popietę žengė 322 pasmerktieji, kurių didžioji dalis – žydai. Jauni vyrai, patys šviesiausi bendruomenės nariai. Visi buvo sušaudyti ir sumesti į duobes, kurias patys turėjo...
Senoji gaisrinė: nuo gandais apipintų statybų iki ruošiamo liūdno ateities scenarijaus

Senoji gaisrinė: nuo gandais apipintų statybų iki ruošiamo liūdno ateities scenarijaus  0

2021.06.28 09:36
Šį kartą pasakosime apie nematomą pastatą. Sąlygine prasme, žinoma. Jau greitai bus 100 metų, kai jis stūkso pačiame miesto centre. Mes keliasdešimt kartų per dieną pro jį praeiname, pravažiuojame ar pro kaimyninį langą žiūrime, tarsi jo nepastebėdami - įpratę, kad jis buvo, yra ir tikriausiai bus. Kadaise vienaaukščių medinių statinių fone buvęs v...
Mūsų partneriai