Naujas senamiesčio traukos centras: ilgai lauktas naujasis Jurbarko viešbutis (video)

Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Kokia ironija. Vienas priešais kitą - du ryškiausi, gražiausi Jurbarko pastatai. Vienas skaičiuojantis daugiau nei šimtą metų, ilgą laiką priklausęs vienam turtingiausių tuo laiku Jurbarko žydų – Rabinovičiui, bet šiuo metu apleistas, tuščias, byrantis ir laukiantis investuotojų. Kitas - dar tik pradedantis savo istoriją - visiškai naujas senamiesčio statinys - sėkmingos  jurbarkietės verslininkės įgyvendinta idėja. Naujasis Jurbarko senamiesčio traukos centras - naujasis Jurbarko viešbutis, kurį greitai įvertins miesto svečiai. Apsilankėme šio viešbučio, pavadinimu "Editos svečių namai", atidaryme - papasakosime, ką pamatėme ir kokias senojo pastato, jau nugriauto, istorijas sužinojome.

Nuo šiol kviečiant Jurbarke susitikti prie viešbučio, reikės patikslinti, prie kurio, mat mieste nuo šiol oficialiai yra du. Balandžio 29 dieną Jurbarke įvyko neeilinis įvykis – ilgai lauktas naujojo viešbučio „Editos svečių namai“ atidarymas, kuris tapo ryškiausiu ir svarbiausiu Jurbarko miesto ir verslo dienų akcentu. Penktadienio popietę miesto centre, Vytauto Didžiojo g. 5, naujai iškilusiame pastate vyko jauki šventė – viešbučio vidiniame kiemelyje skambėjo gyva akordeono muzika. Akordeono virtuozui Audriui Daučianskui grojant, simbolinę „Editos svečių namų“ atidarymo juostelę kirpo jo šeimininkė Edita Kasparaitienė kartu su rajono meru Skirmantu Mockevičiumi, pasveikinusiu Editą su nauja verslo pradžia, padėkojusiu už dovaną Jurbarkui ir pasidžiaugusiu, kad pagaliau nereikės nepatogiai jaustis prieš užsienio svečius, teisinantis, kad Jurbarke nėra, kur įkurdinti didesnės svečių delegacijos.

Šeimininkė, priimdama sveikinimus, kuklinosi, kad jos čia mažiausiai prisidėta, visus pralinksmindama žodžiais, kad ji tik sąskaitas apmokėdavusi. Kiti projektavo, statė, dažė, įrenginėjo... Pajuokavo, jei visiems prie šio įvykio prisidėjusiems reikėtų padėkoti, visų į naujuosius svečių namus nesutalpintų. Šiuose vienu metu gali įsikurti apie 40 asmenų, o reikalui esant ir dar daugiau. Pasak Editos, šiais laikais sulankstomosios lovelės tokios geros, kad prireikus galės įkurdinti ir daugiau svečių. Skandinaviško tipo viešbutyje yra 14 kambarių, kurių vienas pritaikytas neįgaliesiems. Pirmame „Editos svečių namų“ aukšte įrengti trys dviviečiai kambariai, viršuje – 8 dviviečiai ir didelis liukso kambarys, kuriame gali patogiai įsikurti ir visa 4–5 asmenų šeima. Dar kambarių įrengta atskirame pastate, kuriame iki tol buvęs garažas. Tai dar ne visos naujos viešbučio erdvės. Iš gatvės pusės atskiras įėjimas į 110 kv. m įrengtą salę, kurioje galės vykti konferencijos ar net sporto užsiėmimai – yra virtuvėlė, dušinė, persirengimo kambarys. Yra ir vidinis kiemelis, kuriam konkrečios paskirties šeimininkė kol kas nenumačiusi. Užtat svečiai, pagirdami puikią erdvę, pažėrė įvairiausių siūlymų, ką šioje vietoje jiems būtų smagu veikti – ir desertus bei ledus ragauti, ir kamerinių koncertų klausytis.

Į naujojo viešbučio atidarymą susirinko ir verslininkės artimieji, ir draugai, pasidžiaugdami veiklia, drąsia moterimi, padovanojusia miestui puikią dovaną. E. Kasparaitienę su verslo pradžia sveikino ir Jurbarko TVIC atstovai, pasidžiaugę, kad šis objektas praturtins Jurbarko miestą ir prisidės prie turizmo skatinimo.

Viešbučio šeimininkę pasveikino ir sūnus bei mama, pasidžiaugusi drąsia, kūrybinga, stebuklus kuriančia dukra, kuri taip puikiai moka tvarkytis. „Viskas iš mamos“, – į pagyrimus sureagavo Edita. Paaiškėjo, kad E. Kasparaitienė viešbutį pastatė ir įrengė nesinaudodama jokia parama. Investavo lėšas, pačios uždirbtas prekyboje. Kaip žinia, Edita Jurbarko mieste turi ir parduotuvę.

Su dovanomis ir sveikinimais atvyko ir ypatingo pomėgio bendramintės – Edita priklauso klubui, kurio narius vienija aistra kolekcionuoti varles – įvairias skulptūrėles ir pan. Šiam klubui priklauso 23 nariai, tarp kurių ir naujojo Jurbarko viešbučio šeimininkė. Editos išgirta naujojo viešbučio interjero dizainerė Asta Stankutė-Gresienė šeimininkei padovanojo simbolinį raktą su įkomponuotais žalčiais, simbolizuojančiais namų jaukumą ir šilumą. „Tai signalizacijos jau nereikės įrenginėti“, – juokavo Edita, kuriai Asta tuo pačiu dėkojo už suteiktą laisvę kurti, Editą vadindama geriausia kliente.

Nors naujame viešbutyje kaip ir viskas paruošta, svečių kol kas dar nepriims – dar likę nedidelių formalumų, kuriuos reikia sutvarkyti. Pasak Editos, rodos, jau pabaigtuvės, bet vis nenumatytų darbų atsiranda – reikėjo sutvarkyti kieme rastą šulinį. „Editos svečių namai“ planuoja duris atverti ir pirmuosius svečius priimti jau šią vasarą. Vieno kambario kaina be pusryčių planuojama 30–40 Eurų.

Viešbutis veiks visiškai naujame pastate. Toje vietoje stovėjusį senąjį miesto pastatą, kiauromis sienomis, sugriuvusį ir jau pavojingą aplinkiniams tapusį, nugriovė. Pirmame jo aukšte veikęs telegrafas, o antrame aukšte buvo gyvenamieji kambariukai darbininkams gyventi, o vienas kabinetas, greičiausiai, įrengtas direktoriui. Tuose kambariukuose ji radusi senas geležines spyruoklines lovas, ant sienų užklijuotas moterų nuotraukas, išplėštų iš žurnalų puslapių. Jei pirmajam pastato aukšte virė gyvenimas, veikė įvairios parduotuvės, alaus baras, tai antrojo aukšto patalpos buvo nenaudojamos.

Nuo šiol šioje vietoje virs gyvenimas. Atidarymo dieną Edita labiausiai džiaugėsi, kad viešbutį pastatyti ir įrengti pavyko neskubant neforsuojant – statybos ir įrengimas užtruko 4–5 metus. Moteris linksmai dėkojo net pandemijai, kad dėl šios galėjo neskubėti ir viską tinkamai, kokybiškai atlikti. Dar pasidžiaugė ypatinga vieta – nors ir miesto centras, bet vakare, parduotuvėms užsidarius, čia tokia tyla, ramybė ir palaima, įsitikinusi, kad naujojo viešbučio svečiams tai tikrai patiks.

 

Video: Naujame viešbutyje

Rekomenduojami video:
Straipsnis  1 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Kaimelio dvarui – meilė iš pirmo žvilgsnio (nuotraukos)

Kaimelio dvarui – meilė iš pirmo žvilgsnio (nuotraukos)  0

Mokiniai su mokytojais prie mokyklos. Veliuona, 1920–1940

Veliuonos mokykla – keturi su puse šimtmečio istorijos  0

Jurbarko kultūros centras praeityje ir dabar

Jurbarko kultūros centras praeityje ir dabar  3

Atsikvėpti nuo kasdienybės rutinos – į Veliuoną

Atsikvėpti nuo kasdienybės rutinos – į Veliuoną  1

Juozapo Gudavičiaus gimtinės vieta pažymėta koplytstulpiu, o atminimas – koncertais

Juozapo Gudavičiaus gimtinės vieta pažymėta koplytstulpiu, o atminimas – koncertais  0

Jurbarko autobusų stotis XX a. septintajame dešimtmetyje.

Trumpa senosios Jurbarko autobusų stoties istorija  3

Miestas ir ugnis. Gaisrai Jurbarke

Miestas ir ugnis. Gaisrai Jurbarke  0

Bendruomenės dovana Skirsnemunės miestelio jubiliejui  – bažnyčia

Bendruomenės dovana Skirsnemunės miestelio jubiliejui – bažnyčia  2

Jurbarkas pagaliau sulaukė naujos, modernios autobusų stoties, tapsiančios nesulyginamai išvaizdesne miesto „vizitine kortele“, negu pajuoką kėlusi senoji dispečerinė. Naujosios stoties projektą aukštai įvertino Lietuvos savivaldybių architektai, tačiau pati jos statyba neapsiėjo be trukdžių, o statybos kaina, finansuota Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Jurbarko rajono savivaldybės lėšomis, per pusantrų metų laikotarpį padidėjo beveik ketvirtadaliu.

Autobusų stotis. Graži ir beveik ketvirtadaliu brangesnė nei planuota  0

Varlaukio geležinkelio stotis. Nuošali plieno upės salelė

Varlaukio geležinkelio stotis. Nuošali plieno upės salelė  0

Veliuoną saugo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino dvasia

Veliuoną saugo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino dvasia  0

Kauno gatvėje fontanas atkūrė seniausią Jurbarko istoriją, siekiančią III amžių

Kauno gatvėje fontanas atkūrė seniausią Jurbarko istoriją, siekiančią III amžių  0

Lietuvių kareiviai Vievyje 1920 m.

Jurbarkiečiai į 1938 m. Lenkijos ultimatumą Lietuvai atsakė pirkdami ginklus  0

Buvusioje Šilinės smuklėje - modernus Nemuno krašto muziejus (interviu apie pastato istoriją)

Buvusioje Šilinės smuklėje - modernus Nemuno krašto muziejus (interviu apie pastato istoriją)  0

Nepriklausomybės sodas ir Vytauto Didžiojo paminklas Jurbarke

Nepriklausomybės sodas ir Vytauto Didžiojo paminklas Jurbarke  0

Bišpilio piliakalnis mena Kolainių pilies laikus

Bišpilio piliakalnis mena Kolainių pilies laikus  0

Naujajam Jurbarko bibliotekos pastatui – 10 metų

Naujajam Jurbarko bibliotekos pastatui – 10 metų  0

Tam, kad naujojoje mokykloje būtų galima pradėti mokyti ir mokytis, turėjo daug padirbėti mokytojai ir vyresniųjų klasių mokiniai. Aplinkos tvarkymas vyko pertraukų, pamokų metu, net savaitgaliais.

Naujamiesčio progimnazija. Pusė amžiaus istorijos vėjuose  0

Štai kaip atrodo istoriniame Smalininkų centre, Stoties gatvėje, prieš daugiau nei 100 metų pastatytas namas, skirtas evangelikų liuteronų „Mėlynojo kryžiaus“ draugijos veiklai. Beje, ši draugija buvo Lietuvos katalikų blaivybės draugijos (M.  Valančiaus) atitikmuo.

Pastatytas kilniai misijai, arba buvę blaivybės draugijos namai Smalininkuose  0

Į sodybą Jokūbaičių kaime renkasi laisvę saugoti pasiruošę kraštiečiai

Į sodybą Jokūbaičių kaime renkasi laisvę saugoti pasiruošę kraštiečiai  0

Jurbarko pramonės rajonas: praeityje ir dabar, planuose ir realybėje

Jurbarko pramonės rajonas: praeityje ir dabar, planuose ir realybėje  1

Pastatai, nukeliantys į laikus, kuomet Eržvilkas buvo ir Erzhvilik

Pastatai, nukeliantys į laikus, kuomet Eržvilkas buvo ir Erzhvilik  0

Didingų kultūros rūmų istoriją atgaivino išsaugota atidarymo juosta (video)

Didingų kultūros rūmų istoriją atgaivino išsaugota atidarymo juosta (video)  0

Lidijos šventovė, arba meile tėviškei paženklinta Antšvenčių kaimo sodyba (video)

Lidijos šventovė, arba meile tėviškei paženklinta Antšvenčių kaimo sodyba (video)  1

Mūsų partneriai