Kęstutis Vasiliauskas

Kęstutis Vasiliauskas: Gyvenimas tarsi šachmatai – neįdomu žaisti atsargiai  0

2024.02.16 10:46
Yra pašnekovų, apie kurių turiningą gyvenimą ne tik norisi žinoti, bet įdomu ir jų pačių nuomonę įvairiais klausimais išgirsti. Įdomu žvilgtelėti į besikeičiantį pasaulį išmintingo žmogaus akimis. Muzikiniais terminais šnekant, tai žmonės-kamertonai, pagal kuriuos galima pasitikrinti etaloninį skambesį. Toks yra kompozitorius, pedagogas, Jurbarko r...
Vytautas Kutkevičius

Vytauto Kutkevičiaus gyvenimo gairės ne metai, o knygos  3

2024.02.15 11:16
„Dum spiro, spero“ („Kol kvėpuoju, tikiu“), teigė senosios Romos rašytojas Publijus Ovidijus Nazonas. Ši mintis, ko gero, išreiškia ir jurbarkiškio literato Vytauto Kutkevičiaus gyvenimo filosofiją, juk ne veltui jis ją pasirinko, pradėdamas pasakoti savo gyvenimo istoriją B. Kondrato knygoje „Kūrėjų pėdsakais Jurbarko krašte“.
Netekome kraštiečio, archeologo Vytauto Urbanavičiaus

Netekome kraštiečio, archeologo Vytauto Urbanavičiaus  0

2024.01.22 17:01
Šiandien Jurbarko kraštą pasiekė liūdna žinia –  Anapilin iškeliavo didelis mūsų krašto patriotas, Jurbarko rajono Garbės pilietis, vienas žymiausių Lietuvos archeologų, žinomas plastinės rekonstrukcijos specialistas, tyrimų organizatorius, Habilituotas mokslų daktaras Vytautas Urbanavičius. 
Liūdna žinia – mirė jurbarkietis gidas Ričardas Vainikonis

Liūdna žinia – mirė jurbarkietis gidas Ričardas Vainikonis  0

2024.01.17 17:00
Sausio 16 dieną Jurbarkas neteko ypatingo žmogaus, tikro Jurbarko krašto patrioto, jau kurį laiką kovojusio su sunkia liga, Ričardo Vainikonio.
In memoriam mokytojai Dianai Joanai Aksamitauskienei

In memoriam mokytojai Dianai Joanai Aksamitauskienei  0

2023.12.22 21:10
„Tarp mūsų gyvena pabaiga, ji visur atseka, – nesvarbu, kur nukeliautume, ji išnyra taip netikėtai, ir niekad negali žinoti, iš kurios pusės ji tave užpuls, nespėji nė jos pavidalo įžvelgti, neišmanai, kaip su ja kovoti.“ (V. Mykolaitis – Putinas)
Pilietiškiausia smalininkiete tapo Jolita Štrimienė

Pilietiškiausia smalininkiete tapo Jolita Štrimienė  2

2023.12.01 10:00
Metams artėjant į pabaigą, paskutiniąją rudens dieną Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centre Smalininkuose tradiciškai apdovanotas Pilietiškiausias smalininkietis.
Mirė gydytoja Elena Janušienė

Mirė gydytoja Elena Janušienė  1

2023.11.19 20:04
Lapkričio 17 dieną mirė Jurbarko ligoninės gydytoja Elena Janušienė. Atsisveikinti su gydytoja E. Janušiene galima nuo lapkričio 19 d., sekmadienio, 12 val. Šv. Mišios lapkričio 20 d., pirmadienį, 8 val., urna išnešama 11 val., laidojama Jurbarko senosiose kapinėse.
Anapilin išėjo Adolfas Atgalainis

Anapilin išėjo Adolfas Atgalainis  1

2023.11.13 10:57
„Mirtis – tai slenkstis, bet ne pabaiga, Brangiausi žmonės eina ir palieka Tačiau nuo jų nusidriekia šviesa, Ir atminty gyvi išlieka.“
Pokalbis su naująja „Jurbarko socialinių paslaugų“ direktore Sandra Klimiene

Pokalbis su naująja „Jurbarko socialinių paslaugų“ direktore Sandra Klimiene  6

2023.11.03 11:35
Neseniai laimėjusi konkursą, nuo lapkričio 3 d. Sandra Klimienė oficialiai pradėjo vadovauti didelei ir itin svarbiai Jurbarko rajono įstaigai – VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“.
Prisiminkime išėjusius...

Prisiminkime išėjusius...  8

2023.11.01 15:18
Visų šventųjų diena ir Vėlinės – laikas, kada prisimename išėjusiuosius. Prisimename savo artimuosius, mylimuosius, kurių atminimą kiekvienas nešiojamės savo širdyje. Prisimename ir tuos mūsų kraštiečius, kurių veikla buvo svarbi ne tik jų artiesiems, bet ir daugeliui, o atlikti darbai pergyveno juos pačius.
Izraelio ambasadorė: Visi, kas nepasmerkė „Hamas“ atakos, nesuvokia jos grėsmės Vakarų civilizacijai

Izraelio ambasadorė: Visi, kas nepasmerkė „Hamas“ atakos, nesuvokia jos grėsmės Vakarų civilizacijai  1

2023.10.27 12:01
Spalio 18 dieną Jurbarke ketino svečiuotis Izraelio nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Lietuvoje Hadas Wittenberg Silverstein. Nors planuotas susitikimas neįvyko, „Mūsų laikas“ nusiuntė ambasadorei keletą klausimų, į kuriuos ji maloniai sutiko atsakyti.
Mokytojas Vincas Bakšys: „Vaikai gerbia ir atsimena griežčiausius“

Mokytojas Vincas Bakšys: „Vaikai gerbia ir atsimena griežčiausius“  1

2023.10.23 11:36
Sugalvojus pakalbinti mokinių mylimą mokytoją apie pedagogo profesiją, svajones, iššūkius, viltis, pašnekovą pasufleravo... patys mokiniai, mylimam mokytojui Vincui Bakšiui, rugpjūčio 18 dieną atšventusiam 60-metį, jubiliejaus proga sukūrę jautrų vaizdo įrašą. Vincui šie mokslo metai jau 41-ieji, kai jis moko vaikus groti trimitu vis toje pačioje J...
Trečiąjį kartą „Lietuvos talentuose“ su savo daina „Indigo vaikas“ dalyvavęs Naglis Mačėnas iš komisijos narių išgirdo tris „Taip“.

„Lietuvos talentų“ scenoje – veliuoniškis Naglis Mačėnas  0

2023.10.17 08:56
Sekmadienio vakarais prie ekranų nemažą auditoriją suburiančio TV3 televizijos projekto „Lietuvos talentai“ gerbėjai Iš mūsų krašto praėjusį sekmadienį, spalio 8-ąją, šią laidą stebėjo ypač susidomėję – joje jau trečiąjį kartą pasirodė dainų atlikėjas ir autorius Naglis Mačėnas iš Veliuonos, šį kartą atlikęs savo kūrybos dainą ir sulaukęs komisijos...
Rugpjūčio gale kartu buvusia darželio-lopšelio „Nykštukas“ direktore Irena Bertuliene. Ši draugystė tęsiasi daugiau nei 22 metus.

Jurbarke lankėsi ilgametis švietimo įstaigų rėmėjas Gunteris Topferis  4

2023.09.21 14:26
Jurbarko krašto šventėje, sukvietusioje nemažai svečių iš užsienio, vienas, atrodo, liko lyg ir nepastebėtas. Kaip tik tomis dienomis į Jurbarko vaikų lopšelį-darželį „Nykštukas“ paramą atvežė ilgametis mokyklų, darželių, senelių namų, gydymo įstaigų, retomis ligomis sergančių ir vilko vaikų rėmėjas Gunteris Topferis (Gunter F. Toepfer) iš Vokietij...
A. Piročkino atminimą pagerbė Jurbarko mokiniai

A. Piročkino atminimą pagerbė Jurbarko mokiniai  0

2023.09.15 15:30
Rugsėjo 15 d. Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko atvirų  lietuvių kalbos ir literatūros pamokų ciklas  10 kl. mokiniams „Lietuvių kalbos žymiausi tyrėjai“.
Nepaprasti žmonės. Gedminų šeimos ūkis, kur traktorius vairuoja mama ir dukros, ministrui kritikos negaili: būtų geriau, kad pats išeitų

Nepaprasti žmonės. Gedminų šeimos ūkis, kur traktorius vairuoja mama ir dukros, ministrui kritikos negaili: būtų geriau, kad pats išeitų  4

2023.09.13 10:35
Gedminų šeimos ūkis Jurbarko rajone – ypatingas, nes jame sukasi ne tik Rolandas, bet ir žmona Aurelija bei abi jų dukros – 21-erių Ausmėja ir 17-metė Gabija. Šiandien jos moka dirbti su elevatoriumi, vairuoti traktorius.
Gimnazistų komanda – tarp 10 geriausių Lietuvoje

Gimnazistų komanda – tarp 10 geriausių Lietuvoje  0

2023.09.13 09:57
Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos mokiniai rugsėjo 26 dieną keliaus į Europos kalbų dienos protų kovų „Europos kalbų labirintas 2023“ finalą, kuriame varžysis 10 geriausių Lietuvos komandų.
Sportininkas Rokas (dešinėje) su drauge Ieva ir bičiuliu Vladislovu

Lietuvą perbėgęs sportininkas: „Norint kažko pasiekti, reikia ir pakentėti“  0

2023.08.22 11:22
Žurnalisto kasdienybė neretai kupina netikėtumų – sakykim, imi ir sutinki pašnekovą, paskatinantį į gyvenimą pažvelgti kitu kampu. Tokį, kuriam gyvenimas turi prasmę tik tada, kai išsikelia ir įveikia vis sunkesnius iššūkius, nors ir kokie beprotiški jie atrodo kitiems, o neretai ir pačiam sau. Atrodo, kad pagal tokį principą gyvena olimpietis gimn...
Viename iš Kęstučio gatvės daugiabučių gyvenanti Aldona Jakaitienė iš sodininkystės semiasi jaunystės ir gyvenimo džiaugsmo.

Jurbarkiškei Aldonai gėlės – raktas į sveiką ir laimingą gyvenimą  0

2023.08.21 11:12
Šiuolaikinis žmogus, dažnai jau pavargęs nuo šaltos modernistinės architektūros ir miesto triukšmo, negali nesižavėti gėlynais, sodais, kurie tarsi ramybės oazė pripildo gyvenimą tikrumo, subtilios estetikos suvokimo. Labai džiugu, kad mūsų mieste yra žmonių, savo rankomis ir neeiliniais kūrybiniais sugebėjimais kuriančių gražias, žaliuojančias erd...
Muzikos mokytojui - jaudinantis mokinių sveikinimas (video)

Muzikos mokytojui - jaudinantis mokinių sveikinimas (video)  1

2023.08.18 14:23
Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos mokytojui Vincui Bakšiui – jaudinantys jo mokinių sveikinimai.  60-ojo gimtadienio proga pedagogą originaliu vaizdo įrašu pasveikino skirtingų kartų Jurbarko dūdoriai:  ir grodami, ir išsakydami jautrius žodžius. 
Jurbarko krašto muziejuje jau veikia žinomo gamtos fotografo Roberto Patronaičio paroda

Jurbarko krašto muziejuje jau veikia žinomo gamtos fotografo Roberto Patronaičio paroda  0

2023.08.18 12:52
Nuo rugpjūčio 16 dienos Jurbarko krašto muziejuje eksponuojama jurbarkiečio Roberto Patronaičio fotografijų paroda.
Anapilin išėjo žinoma JAV lietuvių dainininkė, kraštietė Aldona Stempuženė

Anapilin išėjo žinoma JAV lietuvių dainininkė, kraštietė Aldona Stempuženė  0

2023.07.28 22:26
2023 m. liepos 21 d., sulaukusi 97-erių metų, Anapilin išėjo iš Jurbarko krašto kilusi Jungtinių Amerikos Valstijų lietuvių dainininkė (mecosopranas) Aldona Butkutė Stempužienė.
Mirė kraštietis kalbininkas A. Balašaitis

Mirė kraštietis kalbininkas A. Balašaitis  1

2023.07.25 11:12
Liepos 25 d. Amžinybėn iškeliavo žinomas kraštietis, kalbininkas, humanitarinių mokslų daktaras Antanas Balašaitis.  
„Lyros“ kapitonui patinka vandenys, laivai ir žmonės

„Lyros“ kapitonui patinka vandenys, laivai ir žmonės  1

2023.07.08 19:21
„Laivas turi būti gražus, stiprus ir lengvas“, – sako smalininkietis kapitonas Vincas Alminas.
Fotografas 50-metį pasitiko bėgdamas nuo Raudondvario iki Raudonės

Fotografas 50-metį pasitiko bėgdamas nuo Raudondvario iki Raudonės  0

2023.06.30 12:46
Gimtadieniai švenčiami įvairiai: prie vaišių stalo artimųjų būryje, kelionėse, skrendant oro balionu ar šokant parašiutu. Taip pat galima ta proga nubėgti tiek kilometrų, kiek sukako metų – taip savo gimtadienius jau dešimt metų švenčia žinomas fotografas, visuomenininkas, nuotraukų albumo „Neregėta Lietuva“ leidėjas, verslininkas, sveiko gyvenimo ...
Girdžių pavasarininkų ekskursija Vytėnuose 1937 m. Viduryje – kun. Z. Gelažius.

Prisimenant Girdžių kleboną Zenoną Gelažių  0

2023.06.24 10:51
Birželio 23-ąją sukanka 120 metų nuo ilgamečio Girdžių klebono kunigo Zenono Gelažiaus, kurio atminimas iki šiol gyvas Girdžiuose, gimimo.
Elena Grinaveckienė – geriausia jurbarkiškių šnektos žinovė

Elena Grinaveckienė – geriausia jurbarkiškių šnektos žinovė  0

2023.06.10 11:27
Skirta Elenos Grinaveckienės  95-osioms gimimo metinėms.
Asociatyvi nuotrauka

Tėvo dienai. (Ne)tobuli ir patys geriausi  0

2023.06.04 10:47
Tėvo diena – dar viena prisiminimais užliejanti data, laikas, kada, kaip ir per Motinos dieną, kyla poreikis atsigręžti atgal, galbūt vėl pasijusti vaiku, o gal iš nukeliauto gyvenimo kelio perspektyvos pažvelgti į žmones, kažkada pašaukusius mus į gyvenimą, davusius mums ne tik savo genus, bet ir rodžiusius, kuriuo keliu eiti, diegusius supratimą ...
A. Stoškienė

Audronė Stoškienė. Per skaičius ir iššūkius – šokio žingsniu  1

2023.05.24 10:20
Turbūt neapsiriksime pasakę, kad daugumai žodis „buhalteris“ asocijuojasi su nuobodoku, sausu, be skaičių nieko daugiau gyvenime nematančiu žmogumi, tokia pilka kontoros pele, kuriai terūpi išlaidos, pajamos, debetas, kreditas, balansas... 
Tomo istorija. Atvirai apie tai, ką reiškia būti kitokiu

Tomo istorija. Atvirai apie tai, ką reiškia būti kitokiu  7

2023.05.16 16:29
Nors autizmo diagnozė jau seniai nebėra retenybė, visuomenė į šią būseną dažnai žiūri pro mitų ir išankstinių nusistatymų miglą. Ją išsklaidyti ir suprantamai paaiškinti, ką reiškia būti kitokiu, bando Tomas, paskutinį balandžio šeštadienį Jurbarko viešojoje bibliotekoje dalijęsis savo gyvenimo istorija. Vyras atvirai kalba apie tai, ką reiškia būt...
Laura Matuzaitė-Kairienė: „Svarbiausia užauginti vaiką teisingu žmogumi“

Laura Matuzaitė-Kairienė: „Svarbiausia užauginti vaiką teisingu žmogumi“  0

2023.05.11 13:16
Motinos diena kiekvienam iš mūsų duodama kaip dovana – galimybė užduoti rūpimus klausimus, išgirsti svarbius atsakymus. Šį kartą prieš Motinos dieną susitikome su ypatinga mama – taip mums šią moterį apibūdino pažįstantys ją ir jos šeimą. Mat ji ne tik augina tris vaikus, bet ir daro gerus darbus bendruomenei, vadovauja ansambliams, muzikuoja, orga...
Ona Matusevičiūtė. Kraštietė, suradusi pirmąjį lietuvių kalba parašytą tekstą

Ona Matusevičiūtė. Kraštietė, suradusi pirmąjį lietuvių kalba parašytą tekstą  0

2023.05.07 08:13
Kasmet gegužės 7 d. Lietuva prisimena buvusią sunkią rusų carinės valdžios priespaudą, itin skausmingus tautos savitumo (kalbos, laisvo žodžio, knygų ir spaudos leidybos) suvaržymus. Lietuviai išgyveno, nusimetė okupacijos pančius ir išsaugojo savo kalbą. 
Geriausia bibliotekininkė Danguolė Čekienė: „Man patinka naujos knygos“

Geriausia bibliotekininkė Danguolė Čekienė: „Man patinka naujos knygos“  0

2023.05.01 10:16
Tikriausiai kiekvienas, užėjęs į biblioteką ir matydamas pilnas knygų lentynas, galvoja tik apie tai, kaip toje gausybėje išsirinkti norimą skaityti knygą, tačiau vargu ar susimąsto, kaip tos knygos atsiduria lentynose. Kas jas užsako, sutvarko ir parengia išduoti skaitytojams, kas rūpinasi, kad tos knygos mus pasiektų tada, kai jų prireikia.
Ruslan Serbov

Apie aršiausius Mariupolio mūšius ir patirtą nelaisvę – iš pirmųjų lūpų  0

2023.04.28 13:21
Mums, lietuviams, nereikia įrodinėti, koks baisus rusiškasis pasaulis, kurį norima jėga primesti kitoms tautoms. Tačiau visai kas kita, kai apie Rusijos kariuomenės žiaurumus pasakoja juos patyrusieji. Apie atgrasų rusiško pasaulio veidą ir karo Ukrainoje žiaurumus šių eilučių autorė galėjo išgirsti iš pirmų lūpų – ukrainiečių karių, kurie praėjusi...
Ugnė Kuniauskaitė ir jos darbas „1“

Ugnė Kuniauskaitė: „Menas jau įstrigo mano esybėje“  0

2023.04.25 09:36
Smagu buvo sužinoti, o ne vieną, tikriausiai, ir nustebino, kad šių metų Vilniaus dailės akademijos organizuotame konkurse „Zabolis Art Prize 2023“ Specialiuoju prizu įvertintas Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos abiturientės Ugnės Kuniauskaitės tapybos darbas „1“.
Jurbarko liaudies teatro režisierius Antanas Švedas

Režisieriui Antanui Švedui – 100  2

2023.04.17 08:54
Teatrą galima vadinti vienu iš pačių efemeriškiausių meno reiškinių. Jei parašyta knyga, natomis užrašyta muzika ar juostoje įamžintas kino filmas lieka ilgam, tai teatro spektaklis, kad ir kaip ilgai nešiotas mintyse, kurtas, repetuotas, vos parodytas tampa istorija, išliekančia tik aktoriaus ar žiūrovo atmintyje ir nugrimztančia į nebūtį kartu su...
Mūsų partneriai