Sutarta dėl bendrų veiksmų, siekiant apsaugoti miškus nuo šiukšlių

Straipsnis  4 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Rugsėjo 21 d., penktadienį, Valstybinės miškų urėdijos Jurbarko padalinyje vyko pasitarimas, kurio metu įstaigų atstovai diskutavo, kaip apsaugoti Kalnėnų ir kitus miškus nuo šiukšlių.

 

Pasitarimą inicijavęs Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Darius Juodaitis akcentavo, kad ilgiau tylėti ir apsiriboti tik šiukšlių surinkimu per talkas ar įvairias akcijas jau nebegalima. „Reikalingas visų įstaigų ir visuomenės bendras darbas, dalinimasis informacija. Nors, galbūt, atliekų šalinimo sistema ir turi ydų, kai kam nėra patogi, tačiau tai jokia priežastis šiukšles vežti į miškus“, - kalbėjo jis.

 

Tiek į pasitarimą susirinkusius įstaigų atstovus, tiek ir visuomenę ypatingai papiktino nuotraukos iš Kalnėnų miško, kur atvežtas ir išmestas didžiulis kiekis šiferio lakštų, turinčio savo sudėtyje asbesto, krūvos drabužių ir batų. „Policijos pareigūnai šiuo metu turi labai daug užduočių, tačiau mes, pagal išgales, tikrai prisijungsime prie šios iniciatyvos ir visų prevencinių priemonių tam, kad turėtume švaresnius miškus“, - susitikime kalbėjo Marijampolės apskrities VPK Jurbarko rajono PK viršininkas Aivaras Dumčius. Jo teigimu, bus duotas nurodymas pareigūnams laikas nuo laiko sustabdyti šiferiu, baldais, ar įtartinais kiekiais maišų pakrautus automobilius sukančius link miško, ir pasiteirauti, kur šios atliekos yra vežamos. Kartais, galbūt, netgi ir nestabdant nusirašyti automobilio valstybinius numerius. Atsiradus naujoms šiukšlių krūvoms ir ieškant šiukšlintojų, tai bus svarbus įrodymas.

 

Vis laikas nuo laiko atsirandančiais šiukšlynais susirūpinęs ir VĮ Valstybinės miškų urėdijos Jurbarko padalinio vadovas Darius Baziliauskas, kuris susitikimo metu pažadėjo pastatyti keletą kamerų prie įvažiavimų į miškus bei apie stebėjimą įspėjančius ženklus. „Miškai negali virsti šiukšlynais. Tai – ir mūsų pareiga bei atsakomybė. Už šiukšlinimą visada baudžiame savo kompetencijos ribose, tačiau ne visada būna lengva šiukšles vežančius asmenis pagauti“, - kalbėjo D. Baziliauskas.

 

Jurbarko miesto seniūnas Romualdas Kuras susirinkusiems pasakojo, jog pasitaiko atvejų, kai surašant protokolus už šiukšlinimą prie konteinerių mieste, o jų vien per rugsėjo mėnesį surašyta ketvertas, pažeidėjai piktinasi, kad dabar pradės šiukšles vežti į miškus. Jo teigimu, priemonės mieste, draudžiant šiukšlinimą prie konteinerių, vargu ar padidino atliekų vežamų į miškus kiekį, tačiau kovoti tiek su vienais, tiek su kitais šiukšlintojais yra būtina. „Tiek tvarkymas mieste, aplinkos prie konteinerių, tiek šiukšlių rinkimas miškuose ar pamiškėse kainuoja biudžeto pinigus. Kodėl visa visuomenė turi mokėti už tai, kad kažkas elgiasi neatsakingai“, - neatsakingų žmonių elgesiu piktinosi seniūnas.

 

Susitikimo metu sutarta ne tik dėl prevencinių priemonių ir dėmesio mūsų rajono miškų apsaugai nuo šiukšlių, tačiau ir sutarta kreiptis su pagalbos prašymu į visuomenę. Jeigu turite informacijos apie atliekas į miškus, ar kitas vietas, kur jų šalinimas yra draudžiamas, vežimą, būtinai informuokite savo seniūniją ar policijos pareigūnus, aplinkos apsaugos specialistus. Rezultatus galime pasiekti tik dirbdami visi kartu.

 

Rajono savivaldybės inf.

 

Rekomenduojami video:
Straipsnis  4 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Infrastruktūros ir turto skyriuje – naujas inžinierius

Infrastruktūros ir turto skyriuje – naujas inžinierius  8

Eržvilko gimnazijai vadovaus buvęs Raseinių meras

Eržvilko gimnazijai vadovaus buvęs Raseinių meras  4

Rajone vyks sausumos pajėgų pratybos „Pasitikėjimas 2023“

Rajone vyks sausumos pajėgų pratybos „Pasitikėjimas 2023“  0

Jurbarke veikiančios vietos veiklos grupės įrodo – aktyvios kaimo bendruomenės drąsiai imasi pokyčių

Jurbarke veikiančios vietos veiklos grupės įrodo – aktyvios kaimo bendruomenės drąsiai imasi pokyčių  1

Paskelbė konkursą Jurbarko krašto muziejaus direktoriaus pareigoms užimti

Paskelbė konkursą Jurbarko krašto muziejaus direktoriaus pareigoms užimti  0

Paskelbti konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojai ir pagerbti kaimo darbščiausieji (nuotraukos)

Paskelbti konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojai ir pagerbti kaimo darbščiausieji (nuotraukos)  0

Vaikų sukurti angelų sparnai skrieja į Vilnių

Vaikų sukurti angelų sparnai skrieja į Vilnių  0

UAB „Oksalis“ buvo įvairių renginių, švenčių, paminklų ir skulptūrų statybos Jurbarke rėmėjas.

UAB „Oksalis“ iškelta bankroto byla  2

Foto montažas.

Dvi rajono įmonės – geriausios Tauragės apskirties verslininkų asociacijos įmonės  3

Įmonių vadovai teigia, kad šaltajam sezonui pasirengta

Įmonių vadovai teigia, kad šaltajam sezonui pasirengta  0

Tarybos dauguma tarė savo žodį – Skalvijos namai bus likviduojami

Tarybos dauguma tarė savo žodį – Skalvijos namai bus likviduojami  2

Infrastruktūros ir turto skyriaus vedėjo pavaduotojo-vyriausiojo architekto pareigas pradėjo eiti Saulius Lapėnas

Infrastruktūros ir turto skyriaus vedėjo pavaduotojo-vyriausiojo architekto pareigas pradėjo eiti Saulius Lapėnas  2

Savivaldybė ieško dviejų įmonių vadovų

Savivaldybė ieško dviejų įmonių vadovų  7

Į atnaujinto Jurbarko kultūros centro atidarymo šventę – tik su kvietimais

Į atnaujinto Jurbarko kultūros centro atidarymo šventę – tik su kvietimais  0

Dovilė Dačkauskaitė

Buvusi kandidatė į merus tapo tarybos posėdžių sekretore  1

Jurbarko ligoninėje pradėta teikti geriatrijos dienos stacionaro paslauga

Jurbarko ligoninėje pradėta teikti geriatrijos dienos stacionaro paslauga  0

Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos komanda lankėsi Graikijoje

Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos komanda lankėsi Graikijoje  0

Svarbi informacija nėščiosioms:  jei maistui naudojate šulinio vandenį - kreipkitės dėl tyrimų

Svarbi informacija nėščiosioms: jei maistui naudojate šulinio vandenį - kreipkitės dėl tyrimų  1

Policija primena: tamsiu paros laiku pėstieji turi būti itin budrūs

Policija primena: tamsiu paros laiku pėstieji turi būti itin budrūs  0

Kviečia siūlyti kandidatus kultūros apdovanojimui

Kviečia siūlyti kandidatus kultūros apdovanojimui  0

Savivaldybės tarybos posėdyje atsisveikinta su vyriausiąja architekte Gražina Gadliauskiene

Savivaldybės tarybos posėdyje atsisveikinta su vyriausiąja architekte Gražina Gadliauskiene  5

Atidarymo juostelę perkirpo ligoninės vadovė Rūta Lukšienė, rajono meras S. Mockevičius ir Seimo narys R. Juška.

Dviguba Jurbarko ligoninės šventė: gimtadienis ir atnaujinto skyriaus atidarymas (nuotraukos)  4

Generalinis komisaras Renatas Požėla (dešinėje) kartu su Marijampolės VPK Jurbarko rajono PK viršininku Aivaru Dumčiumi pristatė naująją policijos reformą.

Policijos generalinis komisaras Jurbarke vardijo būsimos reformos pliusus, buvęs komisaras – minusus  0

Spalio 20–22 d. rajone vyks karinės pratybos

Spalio 20–22 d. rajone vyks karinės pratybos  0

Mūsų partneriai