Darbuotojų pasikeitimai savivaldybės administracijoje, įstaigose ir įmonėse

Straipsnis  4 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

 

2024 m. pradžioje Jurbarko rajono savivaldybėje įvyko daug pokyčių – į užtarnautą poilsį išlydėti keletas ilgamečių seniūnijų ir įstaigų vadovų, o specialistų komandos gretas papildė nauji darbuotojai, rašoma Jurbarko rajono savivaldybės interneto svetainėje jurbarkas.lt.

Sausio 1 d. Infrastruktūros ir turto skyriuje pradėjo dirbti vyriausiosios specialistės Rima Survilienė ir Živilė Remeikienė, kurios į savivaldybės administraciją buvo perkeltos iš Nacionalinės žemės tarnybos Aplinkos ministerijai įgyvendinant šios tarnybos reformą.

Sausio 8 d. iš pareigų pasitraukė 27 metus Juodaičių seniūnijai vadovavusi Alvina Bunikienė, o sausio 9 d. šioje seniūnijoje pradėjo darbą specialistė Giedrė Marcinkienė. Šiuo metu Juodaičių seniūno pareigas eina Egidijus Mikšta, vadovaujantis taip pat ir Veliuonos seniūnijai.

Sausio 15 d. į savivaldybės administracijos Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vyriausiojo specialisto pareigas paskirta Vita Donylė, tiesa, neilgam – vasario 21 d. iš Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiojo specialisto, koordinuojančio sportą, pareigų išėjus Ingai Pranskaitienei, nuo kovo 25 d. Vita Donylė perkėlimo būdu paskirta vykdyti šias pareigas.

Sausio 20 d. iš motinystės atostogų grįžo Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Roberta Raškevičienė.

Vasario 19 d. Viešvilės seniūnijoje pradėjo dirbti darbininkas Robertas Šventoraitis.

Investicijų ir planavimo skyriaus specialistų gretas balandžio 2 d. papildė Renata Šepetienė.

Vasario 22 d. jaunimo reikalų koordinatorės pareigas paliko Eglė Mazur tarnybinio kaitumo būdu perėjusi dirbti į Tauragės apskrities vaiko teisių apsaugos skyrių Jurbarko rajone.

Kovo 1 d. Raudonės seniūnijoje į užtarnautą poilsį buvo išlydėtas žemės ūkio specialistas Vladas Damanauskas, o nuo kovo 4 d. šioje seniūnijoje pradėjo dirbti specialistas Justas Bulotas.

Kovo 19 d. Socialinės paramos skyriaus atvejo vadybininko (darbui su psichikos ir (ar) intelekto negalią turinčiais asmenimis) pareigas pradėjo eiti Jurgita Jazukevičienė. Tuo pat metu į šio skyriaus socialinių išmokų specialisto pareigas po motinystės atostogų sugrįžo dirbti Karolina Markevičienė.

Kovo 25 d. nauja specialistė Emilija Jokimaitė, pakeitusi iš darbo kovo 22 d. išėjusią Laimutę Gailevičienę, papildė Seredžiaus seniūnijos darbuotojų komandą.

Balandžio 9 d. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiojo specialisto (karjeros valstybės tarnautojo) pareigas pradėjo eiti buvusi Jurbarko kultūros centro direktorė Aida Bliundžiuvaitienė.

Laisvos pareigos savivaldybės administracijoje

Kaip informuojama administracijos direktorės Rūtos Vančienės pasirašytame rašte, savivaldybės administracijoje šiuo metu yra laisvos šios pareigybės: Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausiojo specialisto, kuriose dirbusi specialistė šiuo metu yra nėštumo ir gimdymo atostogose, Juodaičių seniūnijos seniūno, Šimkaičių seniūnijos seniūno (paskelbtas konkursas), Infrastruktūros ir turto skyriaus vyriausiojo specialisto (paskelbtas konkursas), Infrastruktūros ir turto skyriaus vyriausiojo inžinieriaus ir Asmenų su negalia reikalų koordinatoriaus (šiuo metu yra paskelbtas dokumentų priėmimas). Konkursus į laisvas vietas planuojama skelbti artimiausiu metu, rašoma savivaldybės administracijos atsakyme.

Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Oksana Sutkaitienė „Mūsų laikui“ patvirtino, kad konkursas į jaunimo reikalų koordinatoriaus pareigas jau įvyko, o darbuotojas į jas bus paskirtas artimiausiu metu.

Vis dėlto atrodo, kad kai kurios laisvos pareigybės potencialių darbuotojų iš viso nedomina. Štai Infrastruktūros ir turto skyriuje esanti vyriausiojo specialisto pareigybė yra laisva nuo 2022 m. lapkričio 29 d. Laikinai šias pareigas ėjęs darbuotojas dirbo nuo 2022 m. gruodžio 9 d. iki 2023 m. birželio 28 d. Administracija skelbė konkursus šioms pareigoms užimti 2023 m. rugpjūčio 29 d. ir 2023 m. lapkričio 6 d., bet konkursai neįvyko, nes negauta pretendentų prašymų dalyvauti atrankoje. Dar vienas konkursas į šias pareigas paskelbtas balandžio 8 d.

Keletas įstaigų vadovų vis dar neturi

Nuo sausio 9-ios Dainius Večerskas pradėjo vadovauti UAB „Jurbarko vandenys“. Sausio 15 d. UAB „Jurbarko komunalininkas“ direktoriaus pareigas pradėjo eiti Vaidotas Tamulis. Vasario 7 d. Jurbarko krašto muziejui laimėjęs konkursą pradėjo vadovauti Arvydas Griškus. Kovo 26 d. savivaldybės skelbtą konkursą Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos direktoriaus pareigoms užimti laimėjo Ugnė Beinarytė iki tol šias pareigas ėjusi laikinai.

Kitos žinios, liečiančios vadovavimą savivaldybės įstaigoms, ne tokios geros: nuo tos pačios vasario 7-osios, kai A. Griškus pradėjo vadovauti Jurbarko krašto muziejui, be direktoriaus liko iki tol jo vadovautas Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centras.

Jau senokai be direktoriaus gyvena ir Klausučių kultūros centras, kuriam laikinai vadovauja Klausučių Stasio Santvaro pagrindinės mokyklos direktorius Michailas Astašenkovas, galimai netrukus liksiantis be mokyklos direktoriaus pareigų, mat savivaldybės taryba planuoja šią mokyklą kaip skyrių prijungti prie Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos.

Su dar vienu ilgamečiu vadovu, išėjusiu į pensiją, Seredžiaus senelių namų direktoriumi Zigmu Zakaru atsisveikinta kovo 7 d., taigi šios įstaigos direktoriaus pareigos liko laisvos, o socialiniuose tinkluose jau pasklido gandas, kad jas užims vieno iš savivaldybės tarybos nariųsutuoktinė.

Nuo balandžio 9-osios be direktoriaus liko ir Jurbarko kultūros centras, kurio direktorės pareigas  laikinai eina direktoriaus pavaduotoja Rosita Maksimovienė.

Redakcijos duomenimis, nuo gegužės 6 dienos po trejų metų neapmokamų atostogų į darbą sugrįžta Jurbarko sporto centro direktorė Jolanta Kačerauskienė, kuri pakeis kol kas šiai įstaigai vadovaujančią Odetą Vaitiekūnaitę.

Žinoma, įstaiga-rekordininke galima būtų vadinti VšĮ Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centrą, kuris be vadovo yra jau berods trejus metus, nuo tada, kai iš darbo išėjo tuometinė direktorė Gaiva Mačiulaitienė. O kas keisčiausia, į šias pareigas netgi neskelbiamas konkursas. Sklinda gandai, kad valdžia laukianti, kol reikiamą išsilavinimą įgis laikinai direktorės pareigas einanti Erika Stanaitienė. To nei patvirtinti, nei paneigti negalime, tačiau šis delsimas, sutikite, iš tiesų atrodo keistokai. Beje, praėjusių metų lapkričio pabaigoje savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius „Mūsų laikui“ teigė, kad dėl Turizmo ir verslo informacijos centro direktoriaus konkurso bus sprendžiama šių metų pirmą pusmetį. Koks sutapimas – kaip tik tada, kai studentai baigia mokslus.

Darbuotojų kaita turėtų būti nuosaiki, teigia specialistai

Specialistai teigia, kad dažna darbuotojų kaita nenaudinga nei įmonei, nei jos klientams.

„Didelė darbuotojų kaita neigiamai paveikia kolektyvo atmosferą. Tai reiškia kolektyvo patiriamą emocinį stresą – darbuotojai gali pasekti išeinančio kolegos pavyzdžiu ir taip pat nuspręsti keisti darbą. Be to, kolegos laikinai turi perimti išėjusio darbuotojo pareigas. Procesui užtrukus, papildomas krūvis tampa iššūkiu visam kolektyvui, o tai reiškia krentančią motyvaciją bei augančią klaidų tikimybę“, – pranešime spaudai teigia darbdavio konkurencingumo matavimo sistemos „WitMind“ direktorė Živilė Valeišienė.

Svarbu nepamiršti ir tai, jog į darbo vietą atėjus naujokui, adaptaciją patiria ne tik jis, bet ir jį priimantys kolegos. Jiems tenka atsakomybė padėti naujokui integruotis tiek kultūrine, tiek profesine prasme.

Žinoma, personalo kaita yra neišvengiama, ir tai nebūtinai yra žalinga – taip plečiamos kompetencijų, žinių ir įgūdžių ribos, atsiranda naujos idėjos. Visgi norint užtikrinti procesų kokybę ir efektyvumą, kaita turėtų būti nuosaiki, teigia specialistai.

Rekomenduojami video:
Straipsnis  4 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

R. Misevičienė ir I. Molevaitė

Regionų partiją paliko Jurbarko skyriaus pirmininkė  0

Savivaldybė ieško naujo direktoriaus Vytauto Didžiojo progimnazijai

Savivaldybė ieško naujo direktoriaus Vytauto Didžiojo progimnazijai  0

G. Lukošienė

Darbą pradėjo nauja asmenų su negalia reikalų koordinatorė  0

Jurbarko mieste statomi nauji suoleliai

Jurbarko mieste statomi nauji suoleliai  2

Naujoji upinė barža

Į Nemuną nuleista didžiausia upinė barža Baltijos šalyse  0

Miesto gyventojai pasigenda suolelių ir šiukšliadėžių

Miesto gyventojai pasigenda suolelių ir šiukšliadėžių  4

Prasidėjo Jurbarko ir Seredžiaus gyventojų apklausa dėl P. Cvirkos gatvių pavadinimo keitimo

Prasidėjo Jurbarko ir Seredžiaus gyventojų apklausa dėl P. Cvirkos gatvių pavadinimo keitimo  0

Po parodos atidarymo

Jurbarko krašto muziejuje atidaryta paroda „Milda. Moters meilė – nevienoda“  1

Po koncerto Jurbarke. Antras iš kairės – baronas fon Štetenas

Jurbarke vieši būrys svečių iš Vokietijos  1

Gyventojai rinks geriausią idėją viešajai aplinkai gerinti

Gyventojai rinks geriausią idėją viešajai aplinkai gerinti  2

Sosnovskio barštis

Gegužę dar galima suskubti iškasti Sosnovskio barščius  0

Pažinimo bokšto lankyti vis dar negalima

Pažinimo bokšto lankyti vis dar negalima  6

Naujasis „Jurbarko komunalininko“ direktorius V. Tamulis sako, kad jam teko prisitaikyti prie jau susiformavusio kolektyvo, tačiau tikisi, kad pavyks pagerinti bendrovės veiklą.

Naujasis „Jurbarko komunalininko“ vadovas agituoja renovuoti daugiabučius  8

Įkvepianti istorija: Jurbarko rajone sėkmingai išgelbėtas vyras

Įkvepianti istorija: Jurbarko rajone sėkmingai išgelbėtas vyras  0

S. Kiudienė

Darbą pradėjo nauja jaunimo reikalų koordinatorė  1

Jurbarko krašto verslininkų sąjunga paminėjo veiklos 10-metį

Jurbarko krašto verslininkų sąjunga paminėjo veiklos 10-metį  4

Vienuolika vėjo turbinų keliauja į „Green Genius“ parką Jurbarke – pirmoji turbina jau pastatyta

Vienuolika vėjo turbinų keliauja į „Green Genius“ parką Jurbarke – pirmoji turbina jau pastatyta  0

UAB „Jurbarko vandenys“ direktoriui svarbu didinti bendrovės matomumą visuomenėje

UAB „Jurbarko vandenys“ direktoriui svarbu didinti bendrovės matomumą visuomenėje  0

V. Murauskienė

Paskelbta geriausia metų bibliotekininkė  0

M. Bakšaitis ir V. Luzgauskaitė

„Sidabro vainikėlio 2024“ nacionaliniame etape – dviejų jurbarkiškių darbai  0

Elektriniai autobusai bemaž pusmetį prastovėjo garaže

Elektriniai autobusai bemaž pusmetį prastovėjo garaže  1

Bibliotekininkai rajono gyventojus kviečia į mokymus

Bibliotekininkai rajono gyventojus kviečia į mokymus  0

Šeštadienį Skirsnemunėje ir Klangiuose sodinti sodai

Šeštadienį Skirsnemunėje ir Klangiuose sodinti sodai  0

Sekmadienį visose Lietuvos bažnyčiose bus renkama rinkliava Ukrainai

Sekmadienį visose Lietuvos bažnyčiose bus renkama rinkliava Ukrainai  0

Mūsų partneriai