Jurbarkiečio svajonė – populiarinti šalyje sportinį dažasvydį

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jei ne vienas jurbarkietis, apie šią sporto šaką greičiausiai nebūtume parašę. Jurbarke gimęs, brendęs, bet šiuo metu Kaune gyvenantis Erikas Molevas kreipėsi į redakciją, siūlydamas parašyti apie šį menkai kam žinomą, kaip jis pats sako, nišinį sportą. „Yra ne tik krepšinis“, – paprastai paaiškina jis, ragindamas papasakoti apie sportinį dažasvydį, kurį jis pats atrado ir juo užsiima jau dvejus metus. Tiek laiko užteko, kad kartu su bendraminčiais įkurtų sportinio dažasvydžio asociaciją „LT United“, dalyvautų tarptautiniuose turnyruose jau kaip Lietuvos rinktinės narys bei populiarintų šį sportą visoje Lietuvoje. Eriko svajonės – ne tik ant podiumo su komanda užlipti, laimint prizines vietas, bet ir plėsti bendraminčių ratą, kuo daugiau sudominti, užkrėsti šiuo įdomiu azartišku sportu, kur tiek daug emocijų su komanda iškovojus pergalę. Metų pabaigoje, tikisi, išsipildys jo svajonė – dalyvaus tarptautiniame turnyre Prancūzijoje, kur susirinks stipriausios sportinio dažasvydžio komandos iš visos Europos. Tikslas – kaip visada, sako jis – užlipti ant podiumo ir laimėti taurę. Liepos pradžioje planuoja vykti į turnyrą Lenkijoje. Lietuvoje šio sporto turnyrų nevyksta, tad kiek patys susiorganizuoja, tiek turi. Norėtųsi, pasak Eriko, kad šis sportas taptų toks pat populiarus kaip Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur į turnyrus suvažiuoja ne tik daug komandų, bet ir labai daug žiūrovų.

Sudomino viršininkas

Jurbarkietis su šypsena prisimena, kaip jis pats atrado sportinį dažasvydį. Dar studijuodamas Kauno technologijos universitete ir ieškodamas darbo, jis, dar studentas, buvo priimtas dirbti į reklamos agentūrą, kuriai vadovavo jaunas viršininkas. Būtent jo dėka Erikas ir atrado sportinį dažasvydį. Viršininkas kartą ruošdamasis vykti į šio dažasvydžio treniruotę pasiūlė Erikui vykti kartu ir pabandyti. Vaikinas iki šiol prisimena, kaip pasijuokė iš to kvietimo, tikindamas, kad tai greičiau mergvakarių, bernvakarių pramoga, kuomet lakstoma su šautuvu po miškus. Toks tuomet buvo Eriko įsivaizdavimas apie šį žaidimą. Viršininkas jo nebandė įtikinėti, tik pasiūlė tą kartą nuvykti ir pačiam įsitikinti. Erikui tos vienos treniruotės užteko, kad suprastų, kad šis sportas kaip tik jam. Nuo to karto kiekvieną ketvirtadienį vyksta treniruotis –šio sporto entuziastai iš Vilniaus, Kauno suvažiuoja į Miliukuose (netoli Vilniaus) įrengtą treniruočių vietą, kur ir žiemą, ir vasarą galima treniruotis.

 

Merginos pyksta dėl mėlynių

„Ir pramoga, ir sportas, ir emocijų netrūksta. Užtenka laimėti kovą. Esi laimingas, didžiuojiesi“, – pasakoja jurbarkietis, patikinantis, kad šis sportas nėra lengvas pasivaikščiojimas – reikia techninio ir fizinio pasirengimo. Sportiniu dažasvydžiu užsiima įvairiausių profesijų žmonės – vadybininkai, staliai, baldžiai, traumatologai, medžiotojai... Patys paprasčiausi ir įvairiausi žmonės, kurių vieniems patinka šaudyti, kitus traukia tai, kad šis sportas yra nišinis. Erikas sutinka, kad tai labiau vyriškas sportas, mat merginų, moterų sportiniame dažasvydyje menkas procentas – pramoginiame dažasvydyje merginų yra kiek daugiau.

Juokiasi, kad į tokį pasimatymą merginos geriau nesivesti. Nuo guminių ar dažų kamuoliukų dažniausiai lieka mėlynės ant rankų, kaklo. Šypsosi, kad merginos po tokių treniruočių piktos, nes mėlynės ant kojų – pyksta, kad trumpais sijonais vaikščioti negali. Jam pačiam viena mėlynė gijo pusę metų. Neapsieinama ir be traumų – vienam vaikinui treniruojantis lūžo šonkaulis. Traumų neišvengsi, kai reikia griuvinėti, slėptis – visada judesy, stengiantis „nukauti“ priešą bei išvengiant priešo „kamuoliuko“. Erikas šypsosi, kad kaip snaiperis atsigulęs ramiai nepagulėsi.

Be to, ir smūgis pataikius kamuoliuku toks, kad tikrai neapsimesi, kad nepataikė – jauti skausmą.

 

Brangus sportas

Vis dėlto nei traumos, nei mėlynės nemažina noro toliau sportuoti ir šią sporto šaką populiarinti. Štai ir dabar ruošiasi dalyvauti renginyje Palangoje – su komanda pristatys kovas, supažindins su žaidimu. Sportinis dažasvydis šalyje po truputį populiarėja, nors yra ši sporto šaka gana brangi – kainuoja specialus šautuvas, apsaugos, kamuoliukai, kurių reikia labai daug, mat tiek treniruočių metu, tiek per varžybas reikia šaudyti negailint. Per keturias valandas trunkančias treniruotes vienam asmeniui reikia 15 dėžių kamuoliukų, kuomet vienoje dėžėje – 2 tūkst. Be to, reikia pirkti brangesnius kamuoliukus, mat pigesni nėra kokybiški, gali sprogti vamzdyje. Tiesa, ir tų kamuoliukų įsigyti sudėtinga, nes yra trūkumas.

Erikas sutinka, kad sportinio dažasvydžio entuziastai treniruodamiesi savotiškai „žaidžia karą“, nors dažasvydžio šautuvas labai skiriasi nuo tikro ginklo. „Bet ir čia, ir ten taiklumo reikia“, – šypteli jis, prisipažinęs galvojantis atlikti privalomąją karinę tarnybą. „Reikia bazinių žinių“, – įsitikinęs jis, sutinkantis, kad jei ne karas Ukrainoje, apie karinę tarnybą gal ir nesusimąstytų.

Sportinio dažasvydžio entuziastai vieni kitus susiranda. Visai neseniai į lietuvaičių gretas įsiliejo ukrainietis karo pabėgėlis. Pasirodo, jis šiuo sportu užsiėmė gyvendamas tėvynėje, tad panoro sportuoti čia. Pasak Eriko, jei tiks jis turės noro, galimybių, galės žaisti už Lietuvos rinktinę. Čia visi lygūs. Svarbiausia yra didelis noras žaisti ir to sporto neapleisti. Ir, svarbiausia, nebijoti pabandyti.

 

Tiems, kurie nori išbandyti šią sporto šaką, galite susisiekti su E. Molevu ir jo bendraminčiais feisbuko paskyroje „LTunited paintball team“

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Tobuli santykiai: kaip tai pasiekti?

Tobuli santykiai: kaip tai pasiekti?  1

Užuojauta Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų direktoriui Sigitui Dimaičiui dėl tėčio mirties

Užuojauta Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų direktoriui Sigitui Dimaičiui dėl tėčio mirties  2

Jurbarko kirpyklos komanda, kuriai teko dirbti kartu. Vienoms ilgiau, kitoms trumpiau. 2021 metų liepos 13-ąją šios moterys pasistengė, kad Onos Biliūnienės garbinga sukaktis, nebūtų pamiršta.

Šimtametės kirpėjos Onutės ilgaamžiškumo receptas – juokauti ir mylėti  0

Apie kūrybinių dirbtuvėlių stebuklus ir jų įkūrėją Sandrą Mielkaitytę

Apie kūrybinių dirbtuvėlių stebuklus ir jų įkūrėją Sandrą Mielkaitytę  0

Antanina Iliuvienė sulaukė garbingo 100 metų jubiliejaus

Antanina Iliuvienė sulaukė garbingo 100 metų jubiliejaus  0

Jaunasis ir jaunoji. Lietuvaitis Simonas ir jaunoji Naru vestuviniais drabužiais. Santuokos ceremonijos akimirkų nėra įamžinta. Kaip paaiškino Simonas, nuotraukų iš šventyklos ir su šventiku pora neturinti, nes toje šventykloje nebuvo galima fotografuoti. „Kai kuriose šventyklose leidžiama, bet būtent toje, kur mes tuokėmės, nebuvo galima“, – paaiškino jis.

Japonija jurbarkiečių akimis – nuo įdomiausių objektų iki vestuvių ceremonijos  0

Ukrainietė Anastasija – apie motinystę, karo sujauktus planus ir gerumą

Ukrainietė Anastasija – apie motinystę, karo sujauktus planus ir gerumą  0

IN MEMORIAM ELENA BALTRUŠAITIENĖ

IN MEMORIAM ELENA BALTRUŠAITIENĖ  1

Miesto ir verslo dienų proga - Jurbarkui iš viso pasaulio skriejantys sveikinimai (jurbarkietės šeimos Australijoje sveikinimai)

Miesto ir verslo dienų proga - Jurbarkui iš viso pasaulio skriejantys sveikinimai (jurbarkietės šeimos Australijoje sveikinimai)  0

Seimo pirmininkė pagerbė Jurbarko rajono viešosios bibliotekos direktorę Rasidą Kalinauskienę

Seimo pirmininkė pagerbė Jurbarko rajono viešosios bibliotekos direktorę Rasidą Kalinauskienę  0

Nesibaigiantys auksarankės Bronelės talentai

Nesibaigiantys auksarankės Bronelės talentai  0

Lina Lukošienė

Ženklu „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“ bus apdovanota vadžgirietė Lina Lukošienė  1

Rajono vaikų dienos užimtumo centrai ragina originaliai puoštis Vasario 16-ąjai

Rajono vaikų dienos užimtumo centrai ragina originaliai puoštis Vasario 16-ąjai  0

Šimtadienio šventės organizatoriai pranoko visus lūkesčius

Šimtadienio šventės organizatoriai pranoko visus lūkesčius  0

Visuomenės sveikatos biuras apdovanojo 2021 metų geriausius specialistus

Visuomenės sveikatos biuras apdovanojo 2021 metų geriausius specialistus  0

IN MEMORIAM VYTAUTAS PARTIKAS 1951–2022

IN MEMORIAM VYTAUTAS PARTIKAS 1951–2022  7

Tik išmokęs nebijoti miško atversi įstabius jo slėpinius (nuotraukos)

Tik išmokęs nebijoti miško atversi įstabius jo slėpinius (nuotraukos)  0

Už nuopelnus Jurbarko kraštui apdovanojo ilgametę r. savivaldybės darbuotoją Danutę Matelienę

Už nuopelnus Jurbarko kraštui apdovanojo ilgametę r. savivaldybės darbuotoją Danutę Matelienę  0

Įkvepianti jurbarkiečio istorija – iš krepšinio aikštelės tiesiai į „eurovizinę“ sceną

Įkvepianti jurbarkiečio istorija – iš krepšinio aikštelės tiesiai į „eurovizinę“ sceną  1

Lietaus vaikus auginanti mama atranda laiko ir pomėgiams, ir visuomeninei veiklai

Lietaus vaikus auginanti mama atranda laiko ir pomėgiams, ir visuomeninei veiklai  1

Skaudi netektis. Kviečia atsisveikinti su vaikų gydytoja Audrone Jablonskiene

Skaudi netektis. Kviečia atsisveikinti su vaikų gydytoja Audrone Jablonskiene  6

Italas prisijaukino ir gimtąjį žmonos miestą Jurbarką, ir jos kalbą

Italas prisijaukino ir gimtąjį žmonos miestą Jurbarką, ir jos kalbą  0

Danutė Matelienė iš kelionės į Peru grįžo su milijonu įspūdžių

Danutė Matelienė iš kelionės į Peru grįžo su milijonu įspūdžių  1

Veliuonietis dainininkas Naglis Mačėnas garsina miestelį visoje Lietuvoje. Jis sako, kad net ir geriausia aparatūra neišgelbės, jei nepavyks užmegzti emocinio ryšio su klausytojais, jei į dainą neįdėsi savo jausmų ir širdies.

Veliuonietis Naglis Mačėnas – geriausias šio krašto ambasadorius  0

Mūsų partneriai