Vasario 16-ąją pagerbti Veliuonos krašto šviesuoliai

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Minit Lietuvos valstybės atkūrimo dieną įteiktos „Veliuonos krašto žmogaus“ nominacijos – net penkiems iš to krašto kilusiems ar su juo susijusiems žmonėms.

Nepailstantis šokėjas ir sportininkas Stanislovas Džiaugys

Šiais metais 90-metį švęsiantis Stanislovas Džiaugys, 1959 m. baigęs Vilniaus valstybinį pedagoginį institutą atvyko į Klausučius ir buvo paskirtas Klausučių mokyklos direktoriumi. Keletą metų Stanislovas dirbo ir Veliuonos vidurinėje mokykloje fizikos mokytoju. Nors Stanislovas gyvena ne Veliuonoje, bet šiam kraštui yra daug atidavęs.

Ilgus metus Stanislovas yra ir stalo teniso žaidėjas, aistra šiam sportui užkrėtęs ne vieną savo mokinį. Jo apdovanojimų kolekcijoje yra ne vienas ir pačios aukščiausios prabos apdovanojimas. O vienas iš vėliausiai laimėtų – 2020 metų Lietuvos veteranų čempionato trečioji vieta 85-erių ir vyresnių sportininkų grupėje.

Daugiau nei 20 metų Stanislovas Džiaugys šoka Veliuonos kultūros centro tautinių šokių kolektyve „Veliuonietis“ ir yra tapęs šio kolektyvo veidu. Per tą laiką pasikeitė ne viena partnerė, tačiau Stanislovas liko ištikimas „Veliuoniečiui“, su kuriuo tikisi šią vasarą sušokti jubiliejinėje Lietuvos dainų šventėje „Kad giria žaliuotų“.

Nepamainomasis Petras Ragaliauskas

Petras Ragaliauskas daugiau kaip 20 metų atidavė Veliuonos seniūnijai ir jos gyventojams. 1984 metais atvykęs į Veliuoną dirbti kolūkyje, jis čia gyvena ir dirba iki šiol. Seniūnijos ūkvedžiu energetiku kurį laiką dirbęs nuo 1997 metų, po pertraukos į seniūniją grįžo 2002 metais.

Kaip rašoma nominanto pristatyme, Petras Veliuonoje pažįsta kiekvieną žmogų ir supranta kiekvieno poreikius bei bėdas. Jis padeda ir mažiems, ir seniems. Jeigu kas nutinka seniūnijos gyventojui, pirmas skambutis būna Petrui. Petras visur ir visada žinos, ką daryti, kur kreiptis, kaip išspręsti visas gyvenimo bėdas. Jeigu užšalo vanduo, jeigu dingo elektra, jeigu sugedo šildymas, jeigu užklimpo, jeigu susirgo, jeigu nėra susisiekimo, jeigu nešienauta žolė, jeigu išgriuvo tvora, jeigu užpustė, jeigu neužsidaro langai, jeigu neatsidaro langai, jeigu reikia sukurti laužą, jeigu reikia užgesinti ugnį, jeigu reikia parvežti berželį ar eglutę, jeigu reikia pakelti, jeigu reikia nunešti – visais gyvenimo atvejais Petras suras išeitį.

Anot savo bendrapiliečių, Petras dirba neskaičiuodamas valandų, per šventes ir po švenčių. Jis sutinka turistus ir kitus miestelio svečius, kiekvienam randa žodį – kartais labai gerą, kartais ir ne visai. Jis kalba „visomis pasaulio kalbomis“, tuo įrodydamas, kad žmogus visame pasaulyje yra žmogus, nes labai norint, visi gali susikalbėti.

Kultūros kibirkštis Violeta Grabauskienė

Edukologė ir pedagogė pagal išsimokslinimą Violeta Grabauskienė nuo 2018 metų dirba Veliuonos kultūros centro direktore.

Ji ne tik puiki kultūros darbuotoja, bet ir ypatingai sugebanti telkti bendruomenę vadybininkė. Tik pradėjusi eiti Veliuonos kultūros centro direktorės pareigas, ji tiesiog pažadino visą miestelio kultūrinį gyvenimą. Savo energija ir profesionalumu Violeta subūrė puikios kompetencijos kolegų būrį, kurie, naudodamiesi savo neeiliniais sugebėjimais, užvedė jau buvusius saviveiklininkų kolektyvus ir sukūrė naujus. Suburta darbuotojų komanda žavi kūrybiškumu, inovacijomis, saviraiška ir nenuilstama kūryba. Visa šis puikus darbas nebuvo nepastebėtas ir kultūros ministerijos – 2020 metais Veliuonos kultūros centras užėmė pirmąją vietą tarp antros kategorijos kultūros centrų mūsų šalyje. Sutelkusi bendruomenę Violeta puikiai realizavo ir ypatingus 2021-uosius – „Veliuonos – mažosios Lietuvos kultūros sostinės“ – metus. Tiek veiklų, renginių ir svečių Veliuona dar nebuvo mačiusi.

Visuomenininkė Liucija Pranaitienė

Iš Veliuonos krašto kilusi Liucija Tamošaitytė-Pranaitienė 1986 metais sugrįžo į gimtąją Veliuoną ir vidurinėje mokykloje dėstė vokiečių kalbą. Dirbdama pedagoginį darbą Liucija Pranaitienė aktyviai dalyvavo rajono vokiečių kalbos mokytojų bendrijos tarybos veikloje, yra  Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų ir dėstytojų draugijos narė.

Ne vienerius metus Liucija šoko etnografiniame ansamblyje ,,Veliuonietis“. Ji dalyvauja ir ,,Lietuvai pagražinti“ draugijos Veliuonos skyriaus veikloje. Nuo 2006 metų Liucija Pranaitienė dirbo Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui: koordinavo gimnazijos renginius ir visą nepamokinę veiklą, vadovavo aktyviai gimnazijos Mokinių parlamento veiklai. Reikšmingas jos indėlis į Antano ir Jono Juškų kultūrinio paveldo puoselėjimą, tradicinės „Veliuoniečių lietuvių veselijos“ (pagal Antano ir Jono Juškų „Svotbinę rėdą“), organizavimą, visą kraštotyrinę veiklą. 2018 metais, minint Antano Mockaus 100-ąsias gimimo metines, Lietuvių literatūros ir tautosakos institute ji skaitė pranešimą ,,Antanas Mockus ir Veliuona“. Liucija Pranaitienė vadovavo ,,Jaunųjų žurnalistų“ būreliui, jos vadovaujami mokiniai leido laikraštį ,,Gimnazijos laikas“,  ji buvo gimnazijos internetinio puslapio koordinatorė.

Darbą Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijoje Liucija baigė 2019 metais. Liucijos pomėgiai yra kelionės, kultūriniai renginiai, ji kruopščiai prižiūri savo sodybą.

Kultūrininkė ir muziejininkė Jūratė Kvietkauskienė

Kaip rašoma pristatyme, Veliuonoje gimusi ir augusi Jūratė Kvietkauskienė suspėja visur. Ji yra ilgametė Veliuonos krašto istorijos muziejaus ir kultūros centro darbuotoja, keletą metų prižiūrėjusi dvaro tvarką ir puoselėjusi jo gėlynus, kuriais žavėjosi tiek vietos gyventojai, tiek miestelio svečiai. Po darbų ji dar dalyvauja įvairiose kūrybinėse ir kultūrinėse veiklose: šoka istorinių šokių grupėje „Saltare Festum“ ir moterų liaudiškų šokių ansamblyje „Junigeda“. Taip pat suspėja aplinkinius pačios kepta duona pavaišinti, žvakių nulieti, patarti ir užjausti kiekvieną sunkumų ar negalios užkluptą žmogų.

Jūratę galima sutikti visuose miestelio renginiuose ir šventėse, kur ji visada ištiesia pagalbos ranką. Ji aktyviai dalyvauja Veliuonos Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijos „Caritas“ organizacijos veikloje, kuriai yra atsidavusi jau daugiau nei 27-erius metus. Kartu su karitiečių būreliu per Kalėdas ir Velykas ji dovanėlėmis apdalija vaikus, lanko ligonius, senyvus ir vienišus žmones. Visada pozityvi, pabrėžianti sveikos sielos ir sveiko kūno svarbą, dėkojanti už kiekvieną dieną, Jūratė dalina visiems savo šilumą ir nuoširdžią šypseną.

Rekomenduojami video:
Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Danielis Pollick (dešinėje) su dukra Megan ir gidu J. Oškiniu

Jurbarko žydų palikuonys atranda Lietuvą  0

Keturis globotinius į šeimą priėmę jurbarkiškiai: dabar gyvenimas dar prasmingesnis

Keturis globotinius į šeimą priėmę jurbarkiškiai: dabar gyvenimas dar prasmingesnis  0

Ukrainiečiai kepė picas ir mokėsi lietuvių kalbos

Ukrainiečiai kepė picas ir mokėsi lietuvių kalbos  0

99-erių Antanas Janušas vis dar smagiai traukia bandoniją

Antanas Janušas grodamas bandonija laukia 100-mečio  0

A. Griškus

Muziejaus direktoriaus tikslas – sudominti turistus iš viso pasaulio  3

Lina Lukošienė

Lina Lukošienė – tiesiog mama, kuri nenustygsta vietoje  0

Socialinių mokslų doktorantė A. Lolat į 320 km žygį su ramentais išsirengė norėdama atkreipti visuomenės dėmesį į neįgaliųjų bendruomenę.

Ajana Lolat-Pažarauskienė: „Norime parodyti, kad mūsų nereikia uždaryti“  0

Didžiulė netektis futbolo bendruomenei

Didžiulė netektis futbolo bendruomenei  0

Pasirinkimas: ištverti smūgius, įveikti ugnį ir nugalėti sunkumus!

Pasirinkimas: ištverti smūgius, įveikti ugnį ir nugalėti sunkumus!  0

Netikėtai mirė Jurbarko rajono savivaldybės rinkimų komisijos narė

Netikėtai mirė Jurbarko rajono savivaldybės rinkimų komisijos narė  0

Sandra Klimienė

VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ direktorės planuose – nuoseklus ir sunkus darbas  4

Anastasija, Sergejus ir mažasis Georgas

Tikėkit mumis, prašo ukrainietė Anastasija  0

„Eržvilko spindulys 2024“

„Eržvilko spindulys 2024“  0

Už nuopelnus Juodaičių kraštui padėkota ilgametei seniūnei

Už nuopelnus Juodaičių kraštui padėkota ilgametei seniūnei  0

Kęstutis Vasiliauskas

Kęstutis Vasiliauskas: Gyvenimas tarsi šachmatai – neįdomu žaisti atsargiai  0

Vytautas Kutkevičius

Vytauto Kutkevičiaus gyvenimo gairės ne metai, o knygos  4

Netekome kraštiečio, archeologo Vytauto Urbanavičiaus

Netekome kraštiečio, archeologo Vytauto Urbanavičiaus  1

Liūdna žinia – mirė jurbarkietis gidas Ričardas Vainikonis

Liūdna žinia – mirė jurbarkietis gidas Ričardas Vainikonis  0

In memoriam mokytojai Dianai Joanai Aksamitauskienei

In memoriam mokytojai Dianai Joanai Aksamitauskienei  0

Pilietiškiausia smalininkiete tapo Jolita Štrimienė

Pilietiškiausia smalininkiete tapo Jolita Štrimienė  1

Mirė gydytoja Elena Janušienė

Mirė gydytoja Elena Janušienė  0

Anapilin išėjo Adolfas Atgalainis

Anapilin išėjo Adolfas Atgalainis  3

Pokalbis su naująja „Jurbarko socialinių paslaugų“ direktore Sandra Klimiene

Pokalbis su naująja „Jurbarko socialinių paslaugų“ direktore Sandra Klimiene  6

Prisiminkime išėjusius...

Prisiminkime išėjusius...  7

Mūsų partneriai