Izraelio ambasadorė: Visi, kas nepasmerkė „Hamas“ atakos, nesuvokia jos grėsmės Vakarų civilizacijai
Spalio 18 dieną Jurbarke ketino svečiuotis Izraelio nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Lietuvoje Hadas Wittenberg Silverstein. Nors planuotas susitikimas neįvyko, „Mūsų laikas“ nusiuntė ambasadorei keletą klausimų, į kuriuos ji maloniai sutiko atsakyti.
Jurbarkas, kaip ir visas civilizuotas pasaulis, palaiko Izraelį – „Hamas“ ne kovotojai už Palestinos laisvę, o teroristai. Kokia oficiali Izraelio pozicija dėl to, kad Izraelio žvalgyba nepastebėjo „Hamas“ veiksmų ir planų, kodėl taip nutiko?
Spalio 7-oji buvo baisiausia diena per 75-erių metų mūsų valstybės istoriją. Izraelį užpuolę „Hamas“ teroristai žvėriškai žudė civilius, niekuo dėtus žmonės – kankino, kapojo galvas, prievartavo, pjaustė galūnės, išdūrinėjo akis... Šiandien skaičiuojame 1400 nužudytų, daugiau kaip 5200 sužeistų, kai kurie iš jų tebekovoja dėl gyvybės, ir daugiau kaip 200 pagrobtų ir laikomų „Hamas“ ir kitų teroristinių organizacijų. Tarp pagrobtųjų – kūdikiai, vaikai, senjorai, kuriems reikia specialios medicininės priežiūros ir t.t. Šimtai, tūkstančiai sugriautų gyvenimų ir ištisi nuo žemės nušluoti kaimai ir bendruomenės... Per tą laiką į Izraelį buvo paleista beveik 8000 raketų – ir iš Gazos ruožo pietuose, ir iš Libano šiaurėje, kur siautėja „Hezbollah“.
Daugelis mūsų klausia – ir šis klausimas natūralus – kaip galėjo taip atsitikti? Jį užduodame ir patys sau, akivaizdu, kad dar ilgai tai analizuosime. Daugybė klausimų, susijusių su Izraelio žvalgyba ir šalies pasirengimu atremti teroro išpuolius, bus dėmesio centre po to, kai suskaičiuosime visas to šeštadienio aukas, kai palaidosime jas... Kol kad tebegedime. Izraelyje nėra šeimos, nėra žmonių, kurie vienaip ar kitaip nebūtų susiję su šiuo išpuoliu ir netektimis.
Tačiau turime suprasti, kad teroro aktai nebūna anonsuojami. „Hamas“ – teroristinė organizacija, sugebėjusi apkvailinti ir arabų pasaulį, ir Vakarus, Europos Sąjungą, iš kurių gaunami milijonai dolerių ir eurų buvo naudojami rengiantis šiai barbariškai atakai. Jų teroro auka – ir patys Gazos gyventojai, kenčiantys dėl šio karo ir „Hamas“ naudojami kaip gyvasis skydas.
Koks Izraelio požiūris į Rusiją ir Putiną iki spalio 7 dienos, mat Putinas atvirai palaiko „Hamas“? Rusijai užpuolus Ukrainą, Izraelis palaikė Ukrainą, bet ginklų nedavė, tuo pačiu laikydamasis atsargios politikos bendraudamas su Rusija. Ar keisis Izraelio politika Ukrainos atžvilgiu, ir kaip keisis?
Daugelį metų Izraelis palaikė gerus santykius tiek su Rusija, tiek su Ukraina bei kitomis regiono šalimis – mus jungė bendra istorija ir skirtingi interesai. Rusijai užpuolus Ukrainą, Izraelis pareiškė paramą Ukrainai ir pasmerkė Rusijos agresiją. Visgi, dėl šioje šalyje esančios skaitlingos žydų bendruomenės, ir dėl to, kad Rusija kontroliuoja dalį Sirijos, kurioje dominuoja Iranas ir jo valdomos teroristinės organizacijos, Izraelis privalo išlaikyti manevro laisvę.
Kaip apibūdintumėte santykius su Rusija po spalio 7-osios, ar pasikeitė Izraelio požiūris į Putiną ir Rusiją?
Mus nuvylė Rusijos pozicija, jai nepasmerkus „Hamas“ išpuolio prieš Izraelį. Visi, kas nepasmerkė „Hamas“ atakos, akivaizdžiai nesuvokia jos grėsmės Vakarų civilizacijai.
Kokios pagalbos Izraelis ir jūs konkrečiai tikitės iš Lietuvos, tuo pačiu ir jurbarkiečių?
Visą interviu rasite „Mūsų laikas“ laikraščio naujausiame numeryje.
Labai geras straipsnis pradedantiems – viskas aiškiai sudėliota nuo planavimo iki įrankių sąrašo. Pa...
Gipso kartono montavimas: nuo ko pradėti ir kokių įrankių prireiks?