Pasirinkimas: ištverti smūgius, įveikti ugnį ir nugalėti sunkumus!
Ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantė Lijana Lipinskaitė geba įveikti visus iššūkius. Neseniai Belgrade (Serbija) vykusiame Europos IMMAF čempionate jaunių amžiaus grupėje U-21 ji tapo Europos MMA vicečempione mėgėjų klasėje.
MMA (Mixed Martial Arts) mišrūs kovos menai – kovinis sportas, kuriame naudojamos smūgiavimo ir imtynių technikos.Kodėl ji pasirinko šį sportą? Pasak Lijanos, prie darbų ji įpratusi, nes užaugo kaime, Jurbarko rajone. Dažnai tėvų ūkyje teko dirbti įvairius darbus. Vaikystės draugai dažniausiai buvo berniukai, su kuriais žaisdavo imtynes. Visada norėjo sportuoti, bet kelią į šį sportą rado ne iš karto.
Lijana išmėgino daug sporto šakų. Ji lankė ir šokius, chorą, dailę, bet vis kirbėjo – tai dar ne tai, ko ji norėtų. Ieškojo tokios veiklos, kuri keltų vis naujus iššūkius, ugdytų pasitikėjimą savimi. Laimei, Jurbarke surado mišrių kovos menų sportą.
„Paprašiau jau lankančio šį sportą draugo, kad jis mane nusivestų į treniruotę. Bet jis atsisakė, pareiškęs, kad jam, kaip vaikinui, gėda vestis mergaitę drauge. Ir kad tai – nemergaitiškas sportas. Todėl nuėjau viena. Greitai supratau: štai čia mano vieta“, – pasakoja L. Lipinskaitė.
Ji sako, kad jai nebuvo sunku kelis kartus per savaitę iš namų įveikti 12 kilometrų, kad nuvyktų į treniruotę, o paskui tiek pat atgal, kad sugrįžtų į namus. Važiuodavo dviračiu, kartais paveždavo paštininkė ar kiti pakeleivingi automobiliai, eidavo pėsčiomis – tikslas vedė tik pirmyn.
Pirmyn ją veda ir nevienareikšmiškas visuomenės požiūris į šį sportą. Sportininkė pripažįsta, kad dažniau nepalaiko moterys. „Pasigirsta komentarų, kad tai ne moterų sportas, kodėl pasirinkau save žaloti, labai negražiai atrodysiu, kad kaip moteris aš turiu atspindėti grožį ir t.t. Tokie komentarai tik stiprina ir dar labiau uždega norą sulaužyti visus stereotipus ir įrodyti, kad mes, moterys, nesame silpnoji lytis“, – sako L. Lipinskaitė.
Šiuo metu ji mokosi Ugniagesių gelbėtojų mokykloje. Šios studijos – jos pasirinkto kelio tąsa. „Ugniagesių darbas yra reikalingiausiais, reikšmingiausias, vertingiausias, keliantis daugiausia iššūkių, padedantis brandinti asmenybę. Džiaugiuosi, kad esu čia, žinau, kodėl aš čia, ir tai mane labai motyvuoja“, – tvirtina būsimoji ugniagesė gelbėtoja.
Kai mano pažįstami, iš kitų kraštų, teiraujasi ką aplankyti atvykus į mūsų miestą, visada patariu. N...
Muziejų darbą paralyžiuoja vidiniai nesutarimai