„Eržvilko spindulys 2024“

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Vasario 16-ąją Eržvilko kraštas taip pat paskelbė savo pasididžiavimą – „Eržvilko spindulius“, tarp kurių ne tik eržvilkiškiai, bet ir kitų seniūnijos kaimų bendruomenių šviesuoliai.

Bendruomenės aktyvistė Zita Šilanskienė

Zita Šilanskienė, baigusi vidurinę mokyklą, pradėjo dirbti mokine Pašaltuonio kaimo parduotuvėje, o 1991 metais ją privatizavusi tapo savininke. Taip Pašaltuonio kraštas Zitai tapo mylimais namais.

Parduotuvė kaime tai ne vien vieta nusipirkti reikalingų prekių – rašoma pristatyme. Ne vienas žmogus ten ateina pasiguosti ištikus bėdai, pasidalinti džiaugsmais. O Zita bendrą kalbą randa ir su jaunu, ir su senu.

Nuo pat bendruomenės įsikūrimo Zita Šilanskienė aktyviai dalyvauja jos veikloje. Ji visuomet ištiesia pagalbos ranką organizuojant tradicinę Žolinės atlaidų šventę, renka finansinę paramą, prisideda ir pati.

Zitos keptu  kugeliu vaišinosi ne tik bendruomenės nariai, medžiotojai, bet ir svečiai iš visos Lietuvos. Ji nuoširdžiai bendradarbiauja su Pašaltuonio biblioteka, yra pagrindinė bibliotekos rėmėja, aktyviai dalyvaujanti bibliotekos ir bendruomenės organizuojamose renginiuose, susitikimuose, edukacijose, išvykose. O vaikų vasaros stovyklos metu Zita stovyklautojus visada vaišina ledais, gaiviaisiais gėrimais.

Rutkiškių bendruomenės ramsčiai Janina ir Tomas Mačiuliai

Janina ir Tomas Mačiuliai – tai žmonės, dalyvaujantys bendruomenės gyvenime nuo pat jos įkūrimo pradžios ir prie bet kokios jos veiklos prisidedantys visokeriopa pagalba. Janina – daugelio veiklų iniciatorė. Jai tereikia pasakyti mintį, ir ši tampa „kūnu“. Tomas santūresnis, bet be jo ūkiškų patarimų bendruomenės vyriškoji pusė neišsiverčia.

Tomas ir Janina turi pieninkystės ūkį, tačiau nepaisydami didelės darbų apimties, visada randa laiko dalyvauti ir padėti kitiems, prisidėti prie kiekvieno renginio ar bendruomenės iniciatyvos. Tai labai stiprūs bendruomenės komandos nariai.

„Reikia tik norėti, neverkšlenti ir žiūrėti tik į priekį“, – sako Janina.

Kartupių kultūros variklis Gitana Matusevičienė

Kartupiuose gimusi, užaugusi ir visada čia gyvenusi Gitana Matusevičienė jau 32-jus metus dirba kultūrinį darbą: organizuoja etnokultūrines, valstybines šventes, vakarones, edukacijas, glaudžiai bendradarbiauja su Varlaukio krašto bendruomene. Gitanos iniciatyva, kai visoje Lietuvoje vyksta Pyragų diena, Kartupiuose organizuojama akcija „Pyragų diena – saldaus gerumo šventė“. Tada Gitana su bendramintėmis kepa pyragus ir jais vaišina Kartupių kaimo senjorus.

Minint 150-ąsias Juozapo Gudavičiaus gimimo metines, Gitanai kilo graži idėja sukviesti Varlaukio ir Kartupių krašto žmones bendrystės renginiui. Valstybės dienos proga „Tautiška giesmė“ ir „Kur giria žaliuoja“ skambėjo prie Juozapo Gudavičiaus gimtosios sodybos Skliausčių kaime.

Gitana – pirmoji Kartupių seniūnaitijos seniūnaitė, kuri 3 kadencijas atsakingai rūpinosi kaimo problemomis ir stengėsi jas  spręsti. Ji neabejinga savo gimto krašto istorijai, surinko foto kroniką „Nykstantys Kartupių kaimai“ ir ją tęsia.

Veikli, iniciatyvi, mylinti savo Kartupius  ir čia gyvenančius žmones, skatinanti bendruomeniškumą, aktyvų laisvalaikį – tokia yra Gitana Matusevičienė.

Aktyvi Varlaukio bendruomenės narė Jurgita Anglickienė

Jurgita Anglickienė nuo 2010 metų su šeima gyvena Varlaukyje. Šiuo metu ji studijuoja ikimokyklinio ugdymo pedagogiką Kauno kolegijoje ir aktyviai dalyvauja savanoriškoje visuomeninėje veikloje. Drauge su kitais bendruomenės nariais Jurgita padeda rengti projektus Žemės ūkio ministerijai, Jurbarko rajono savivaldybei, o taip pat – juos sėkmingai įgyvendinti. Jurgita aktyviai dalyvauja rengiantis šventėms, tvarkant ir gražinant bendruomenės patalpas ir aplinką. Tai bendraujantis, draugiškas žmogus, visada pasiruošęs padėti laimėje ir nelaimėje.

Jurgita – talentinga ir kūrybinga asmenybė, kurianti grožį ir besidalijanti juo su aplinkiniais: kartu su dukromis gamina kalėdinius žaisliukus, kuriais puošia kaimo eglę. Prieš Kalėdas ir Užgavėnes ji ne kartą organizavo apsilankymus pas mažuosius varlaukiškius. Šiais metais Jurgita organizavo Varlaukio bendruomenės užrašo pagaminimą, ir jis jau puikuojasi ant bendruomenės pastato. Jurgita ir puiki šeimininkė – varlaukiškiai ir svečiai šventėse ne kartą vaišinosi jos pagamintais troškiniais, pyragais ir kitais gardumynais.

Metraštininkė ir poetė Audronė Juškytė Bakšienė

Audronė Juškytė Bakšienė puikiai pažįstama visiems eržvilkiškiams kaip aktyvi įvairių kultūrinių veiklų, susitikimų įgyvendintoja, padėjėja, dalyvė. Audronės ir jos vyro Arūno išpuoselėtoje sodyboje jau keletą metų iš eilės vyksta tradicinė Jurginių šventė, Atvelykio popietės vaikams, kurių metu susipažįstama su įvairiomis senolių  tradicijomis ir papročiais, o visi dalyviai vaišinami tradicine Jurginių kiaušiniene, gardžia ant laužo virta sriuba.

Audronę galima pavadinti ir jos gimtojo Balnių ir aplinkinių kaimų metraštininke. Jos Facebook  paskyroje dažnai pamatysi senelių, prosenelių, čia gyvenusių šeimų nuotraukas ir jų aprašymus.

Audronės talentas ir gebėjimas perteikti savo meilę žmogui, gimtinei atsispindi jos kūryboje. Šmaikštūs apsakymai, lyriški eilėraščiai meilei, namams, gimtinei, žmogui atsispindi išleistose knygose „Iš  Vidaujos versmės“, „Rudens natiurmortai“, „Praeities taku“.

Kaimo tradicijų puoselėtojai Jolanta ir Raimundas Pelcikiai

Ūkininkai Jolanta ir Raimundas Pelcikiai – kaimo tradicijų puoselėtojai ir be galo darbštūs žmonės, Eržvilke sukūrę savo verslą  – sūrinę. Jie pavyzdingai tvarkosi savo sodyboje, gamybiniuose pastatuose, tvarkingai prižiūri ūkį, namų aplinką. Jolanta ir Raimundas daug prisidėjo ir gražinant  Eržvilką – miestelio centre įrengė alpinariumą, į kurį savo technika suvežė žemę, akmenis, susodino augalus. Dabar šiuo žaliuoju kampeliu džiaugiasi ne tik eržvilkiškiai, bet ir miestelio svečiai. Anot Jolantos, geriausi dalykai –  nenuperkami, patys brangiausi – neįkainojami, o geriausia ką žmogus gali patirti, tai gera emocija.

Jolantos sūriai gerai žinomi ne tik Jurbarko rajone, bet ir už jo ribų. Nė vienos vaišės renginyje neapsieina be šių sūrių, o dalyvaudami įvairiose mugėse, respublikiniuose renginiuose, Pelcikiai garsina ne tik jų gaminamą produkciją, bet ir visą Eržvilko kraštą.

Rekomenduojami video:
Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Pasirinkimas: ištverti smūgius, įveikti ugnį ir nugalėti sunkumus!

Pasirinkimas: ištverti smūgius, įveikti ugnį ir nugalėti sunkumus!  0

Netikėtai mirė Jurbarko rajono savivaldybės rinkimų komisijos narė

Netikėtai mirė Jurbarko rajono savivaldybės rinkimų komisijos narė  0

Sandra Klimienė

VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ direktorės planuose – nuoseklus ir sunkus darbas  3

Anastasija, Sergejus ir mažasis Georgas

Tikėkit mumis, prašo ukrainietė Anastasija  0

„Veliuonos krašto žmogaus 2024“ apdovanojimai

Vasario 16-ąją pagerbti Veliuonos krašto šviesuoliai  0

Už nuopelnus Juodaičių kraštui padėkota ilgametei seniūnei

Už nuopelnus Juodaičių kraštui padėkota ilgametei seniūnei  0

Kęstutis Vasiliauskas

Kęstutis Vasiliauskas: Gyvenimas tarsi šachmatai – neįdomu žaisti atsargiai  0

Vytautas Kutkevičius

Vytauto Kutkevičiaus gyvenimo gairės ne metai, o knygos  4

Netekome kraštiečio, archeologo Vytauto Urbanavičiaus

Netekome kraštiečio, archeologo Vytauto Urbanavičiaus  0

Liūdna žinia – mirė jurbarkietis gidas Ričardas Vainikonis

Liūdna žinia – mirė jurbarkietis gidas Ričardas Vainikonis  0

In memoriam mokytojai Dianai Joanai Aksamitauskienei

In memoriam mokytojai Dianai Joanai Aksamitauskienei  0

Pilietiškiausia smalininkiete tapo Jolita Štrimienė

Pilietiškiausia smalininkiete tapo Jolita Štrimienė  1

Mirė gydytoja Elena Janušienė

Mirė gydytoja Elena Janušienė  1

Anapilin išėjo Adolfas Atgalainis

Anapilin išėjo Adolfas Atgalainis  0

Pokalbis su naująja „Jurbarko socialinių paslaugų“ direktore Sandra Klimiene

Pokalbis su naująja „Jurbarko socialinių paslaugų“ direktore Sandra Klimiene  6

Prisiminkime išėjusius...

Prisiminkime išėjusius...  8

Izraelio ambasadorė: Visi, kas nepasmerkė „Hamas“ atakos, nesuvokia jos grėsmės Vakarų civilizacijai

Izraelio ambasadorė: Visi, kas nepasmerkė „Hamas“ atakos, nesuvokia jos grėsmės Vakarų civilizacijai  1

Mokytojas Vincas Bakšys: „Vaikai gerbia ir atsimena griežčiausius“

Mokytojas Vincas Bakšys: „Vaikai gerbia ir atsimena griežčiausius“  1

Trečiąjį kartą „Lietuvos talentuose“ su savo daina „Indigo vaikas“ dalyvavęs Naglis Mačėnas iš komisijos narių išgirdo tris „Taip“.

„Lietuvos talentų“ scenoje – veliuoniškis Naglis Mačėnas  0

Rugpjūčio gale kartu buvusia darželio-lopšelio „Nykštukas“ direktore Irena Bertuliene. Ši draugystė tęsiasi daugiau nei 22 metus.

Jurbarke lankėsi ilgametis švietimo įstaigų rėmėjas Gunteris Topferis  5

A. Piročkino atminimą pagerbė Jurbarko mokiniai

A. Piročkino atminimą pagerbė Jurbarko mokiniai  0

Nepaprasti žmonės. Gedminų šeimos ūkis, kur traktorius vairuoja mama ir dukros, ministrui kritikos negaili: būtų geriau, kad pats išeitų

Nepaprasti žmonės. Gedminų šeimos ūkis, kur traktorius vairuoja mama ir dukros, ministrui kritikos negaili: būtų geriau, kad pats išeitų  4

Gimnazistų komanda – tarp 10 geriausių Lietuvoje

Gimnazistų komanda – tarp 10 geriausių Lietuvoje  0

Sportininkas Rokas (dešinėje) su drauge Ieva ir bičiuliu Vladislovu

Lietuvą perbėgęs sportininkas: „Norint kažko pasiekti, reikia ir pakentėti“  0

Mūsų partneriai