Veliuoniškiai rašo savo krašto šimtmečio istoriją
Ar žinote Lietuvoje bent vieną miestelį, kuriame ne diplomuoti specialistai, istorikai, o patys susibūrę vietos gyventojai po kruopelytę atkūrinėtų savo krašto šimtmečio laikotarpio istoriją? Jei sakote, kad kol kas nežinojote, jūs teisūs. Tačiau dabar toks miestelis yra – tai Veliuona, kurioje istorikas ir kraštotyrininkas Gediminas Klangauskas kartu su vietos bendruomene įgyvendina projektą „Veliuonos krašto šimtmečio istorija 1925–2025 m. Seniūnija, valsčius, parapija“. Šis projektas Veliuonos kultūros centre buvo pristatytas balandžio 4 d.
Kaip teigė pats Gediminas, mintis pasitelkus bendruomenę parašyti šimto metų Veliuonos istoriją kilo dar pernai, tačiau tuomet tai buvo tik sumanymas, nors iš dalies pradėtas įgyvendinti, nes buvo ir kitų darbų. Kad Gedimino darbai niekada nesibaigia, kad jie ryškūs ir pastebimi, prisiminta ir Veliuonoje penktadienį, kai pačioje renginio pradžioje susirinkusieji pasveikino G. Klangauską su neseniai, kovo 30-ąją, jam įteiktu Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai“ už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą. Daugiau apie tai >> O Įdomų Daivos Bartkenės pokalbį su Gediminu Klangausku saitykite naujausiame, 13-ajame, kultūros ir gyvosios istorijos žurnalo „Jurbarko laikas“ numeryje.
O nuskambėjus smagioms Veliuonos kultūros centro tradicinės kapelos „Margi blynai“, vadovaujamos Linos Lukošienės, dainoms ir melodijoms, susirinkę į projekto pristatymą veliuoniškiai padirbėjo visai rimtai. Veliuonos seniūnas Egidijus Mikšta nuotraukomis pristatė Veliuonos administracijos istoriją, seniūnijos vyr. specialistė Džilda Šneiderienė – mažiau žinomus ir dabartinius Veliuonos krašto rašytojus, pedagogė, buvusi Veliuonos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Liucija Pranaitienė išsamiai pristatė anksti mirusią veliuoniškę dailininkę, bibliotekininkę, pedagogę Daliją Ptašinskaitę, į kurios darbų, išsaugotų dukterėčios Jūratės Baltuškienės, paroda kaip tik dabar eksponuojama Veliuonos krašto istorijos muziejuje.
Plačiau apie šį renginį ir jame paliestas įdomias Veliuonos krašto istorijos temas skaitykite laikraštyje „Mūsų laikas“.
Įdomu, ar su Danieliumi Todesu jie giminės?
Jurbarko krašto muziejuje – daugybė Mozės veidų