Tarp „Auksinių scenos kryžių“ nominantų – du iš Jurbarko kilę menininkai
Profesionaliojo scenos meno vertinimo komisija iš 93-ių pateiktų pasiūlymų išrinko „Auksinių scenos kryžių“ nominantus už 2023 m. kūrybą pagal atskiras kategorijas.
Premijomis siekiama įvertinti profesionaliojo scenos meno srities kūrėjų, tyrėjų ir kitų meno srities darbuotojų reikšmingiausius praėjusių metų darbus ir išskirtinius profesinius laimėjimus.
Muzikos kategorijoje nominuotas iš Jurbarko kilęs kompozitorius Donatas Bielkauskas už garso ir judesio spektaklio „Out of the Box“ garso koncepciją, Menininkų grupė „Žuvies akis“.
Pradedančiosios menininkės / Pradedančiojo menininko kategorijoje nominuota Samanta Pinaitytė-Maiskienė už Olgos vaidmenį spektaklyje „Fragmentas“, Klaipėdos dramos teatras.
Priminsime, kad Donatui Bielkauskui kartu su garso ir judesio spektaklio „Nemiga“ kūrybine grupe (choreografe ir šokėja Mariya Salo (Ukraina), garso menininke Yana Shliabanska (Ukraina), choreografu ir šokėju Petru Lisausku, prodiuseriais Goda Giedraityte ir Viktoru Rubanu) 2023 m. jau buvo įteiktas „Auksinis scenos kryžius“ už didžiausią socialinį rezonansą sukėlusį spektaklį.
Konkurso laureatai bus paskelbti kovo 27-ąją, Tarptautinę teatro dieną. Klaipėdos dramos teatre jiems bus įteikti atminimo ženklai „Auksiniai scenos kryžiai“, o už naujų sceninės išraiškos formų paieškas – atminimo ženklas „Boriso Dauguviečio auskaras“.
Visą Profesionaliojo scenos meno premijų nominacijų sąrašą galima rasti čia.
Donatas Bielkauskas, gimęs 1977 m. Jurbarke, – vienas ryškiausių nūdienos postfolklorinės tradicijos Lietuvoje kūrėjų, kurio muzikoje savitai dera senasis baltiškas folkloras ir šiuolaikinės garsinės interpretacijos.
2000 m. jis baigė Klaipėdos universiteto studijas pagal Liaudies muzikos studijų programą, jam suteiktos liaudiškos muzikos kolektyvo vadovo, instrumento pedagogo (birbynė), solisto, orkestro ir ansamblio artisto kvalifikacijos. Daugiau kaip dešimtmetį Donatas muzikuoja su kitais atlikėjais ar muzikiniais projektais, taip pat yra konceptualių avangardinių projektų („Donis“, d.n.s. ir „Wejdas“ (su Dariumi Gerulaičiu) autorius.
Autoriniai D. Bielkausko kūriniai yra įtraukti į bendrojo ugdymo muzikos programas, jis nuolat aranžuoja lietuvių liaudies muziką įvairiems ansambliams, Lietuvos dainų šventei, veda edukacinius užsiėmimus apie etninius instrumentus. Originali jo muzika skamba lietuvių režisierių teatro spektakliuose, trumpametražiuose bei dokumentiniuose kino filmuose, gyvai pristatoma daugelyje alternatyviosios muzikos festivalių, skamba meno galerijose, muziejuose ir kultūros renginiuose (daugiau kaip 600 įvairių pasirodymų).
Per beveik trisdešimt metų trunkančią karjerą, D. Bielkauskas išleido ne vieną autorinį ar grupinį albumą – iš viso daugiau kaip 40 leidinių. alternatyvios muzikos apdovanojimuose „A.LT“ už albumą „Bite lingo“ buvo pripažintas Metų etno atlikėju. Už įvairių žanrų kūrybą buvo ne kartą nominuotas įvairiems apdovanojimams.
Samanta Pinaitytė gimė 1995 m. Jurbarke. 2019 m. baigė vaidybos bakalauro studijas LMTA Klaipėdos fakultete, o 2021 m. ten pat – režisūros magistro studijas.
Nuo 2017 m. „Taško teatro“ aktorė; LMTA Klaipėdos fakulteto scenos kalbos dėstytoja, nuo 2024 m. kartu su vyru, taip pat aktoriumi, Karoliu Maiskiu veda užsiėmimus vaikų teatro studijos Klaipėdos dramos teatre paauglių grupei.
Vaidino daugelyje ritmo, šokio, edukacinių ir kitokių spektaklių „Taško teatre“, Šeiko šokio teatre, „Apeirono“ teatre ir kitur, epizodinius vaidmenis kino filmuose.
ar morkos pavadinimas nuo daržų globėjo Morkaus, ar Morkus nuo morkos?
Šv. Morkus, Daržų diena