Tarpukario Jurbarko gyvenimo trupinėliai. Balandžio 5 d.
1921 m. Direktorių kaita. Švietimo ministro K. Bizausko raštas „Saulės“ draugijos Jurbarko skyriui: A. Giedraitis atlestas iš direktoriaus pareigų: jas eiti laikinai pavedama L. Gižinskui (LCVA).
1922 m. Traktieriai. „Lietuvos žiniose“ (1922-04-05, Nr. 32) rašoma, kad mieste yra 13 traktierių. Keli jų priklausą amerikiečiams.
1926 m. Skirsnemunė. Įvyko Lietuvos darbo federacijos Skirsnemunės skyriaus visuotinis susirinkimas. Pirmininkas K. Liogerpušas skaitė pranešimą apie Seimo darbą. Išrinkta revizijos komisija: Pranas Jankaitis, Antanas Šamanskis, Jonas Paškauskas. Penki nariai užsisakė „Darbininką“ („Darbininkas“, 1926-05-30, Nr. 21–22).
1933 m. Liaudies universitetas. Tos dienos laikraštyje atsakoma į ankstesnę korespondenciją – dr. J. Basanavičiaus liaudies universitetas Jurbarke nesąs miręs, pateikiama jo veiklos faktų. Taip pat informuojama apie jaunalietuvių chorą, vedamą mokyt. Šarkausko, ir šaulių moterų skyriaus suorganizuotus sanitarijos kursus. Juose dalyvauja per 50 klausytojų. Šaulių mokytojų skyriaus valdybą sudaro pirmininkė mokyt. A. Kviklienė, narės Vabalienė ir Butkienė („Lietuvos aidas“, 1933-04-05, Nr. 78).
1938 m. Nužudymas. Laikraštis informuoja, kaip 1937 m. per Velykas Mantvilių kaime girtas Jonas Kriščiukaitis nužudė Kleopą Laurynaitį. Pasirodo, šie Mikutavičių (ne Mantvilių) kaimo gyventojai varę naminę degtinę. Sugautas K. Laurynaitis išdavęs savo bendrą. Tas išdavimas ir buvo priežastis, kodėl J. Kriščiukaitis trenkęs į galvą K. Laurynaičiui taip, jog šis netrukus mirė. J. Kriščiukaitis nubaustas 8 m. sunkiųjų darbų kalėjimo („Lietuvos aidas“, 1938-04-05, Nr. 152).
1940 m. Dar vienas nužudymas. Apeliaciniai rūmai išsprendė prieš kurį laiką įvykdytos žmogžudystės bylą. Iš spaudos sužinome, kad į Jurbarką atsikraustęs su šeima Petras Jasilionis, 28 m. amžiaus vyriškis, ėmęs bendrauti su 13-mečiu Viktoru Tamašausku. Vyresnysis apsimesdavo aklas, o berniukas dėdavosi jo vedliu. Taip jie elgetaudavo. Kartą jiedu susipyko. Maudantis Nemune, prie žydų kapinių vyriškis trenkė V. Tamašauskui akmeniu į galvą ir paskandino. Kauno apygardos teismas, neturėdamas pakankamai įrodymų, P. Jasilionį išteisino. Tačiau Apeliaciniai rūmai pagal ekspertų duomenis jį nubaudė 10 metų sunkiųjų darbų kalėjimo („Lietuvos aidas“, 1940-04-06, Nr. 157).
mūsų laiko redakcija galėtų pasidomėti kiek seniūnija atliko patikrinimų ir surašė protokolų už nere...
Didžiausia problema – neatsakingi šunų šeimininkai