Ši senovinė lietuvių liaudies šventė išlikusi tik rašytiniuose šaltiniuose ir yra archajiškojo Mėnulio kalendoriaus reliktas. Ji buvo švenčiama per trečiąją po žiemos saulėgrįžos Mėnulio delčią.
Nuo senovės šią dieną buvo švenčiamas paukščių parskridimas. Kovo 10-oji 40 paukščių diena vadinama todėl, kad apytikriai tiek paukščių rūšių iš Lietuvos išskrenda žiemoti į svetimas šalis, o pavasarį sugrįžta į gimtinę.
Kai Lietuva išsivadavo iš Sovietų sąjungos, visi pašaipiai žvelgė į Tarptautinę moters dieną, tarsi ji būtų buvusi sovietinė šventė. Tačiau iš tiesų šios dienos ištakos daug tolimesnės. Ir ji susijusi ne tiek su gėlėmis ir sveikinimais, kiek su sunkia ir dramatiška, kartais netgi tragiška, moterų kova už ekonominį savarankiškumą ir lygias teises.
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad per tris išankstinio balsavimo dienas iš viso balsavo daugiau kaip 137 tūkstančiai rinkėjų. VRK duomenimis, tai yra beveik 5,7 procento nuo bendro visų Lietuvoje balsuojančių rinkėjų skaičiaus. Jurbarko rajone per tris išankstinio balsavimo dienas balsavo 1402, kas sudaro 6,41 proc. visų rajono rinkėj...
Kasmet trečio mėnesio trečią dieną Japonijoje švenčiama Hina-Matsuri arba lietuviškai – Lėlių šventė. Tai mergaičių šventė, švenčiama šeimose, kuriose auga dukros.
Vasaris – antrasis metų mėnuo pagal Grigaliaus kalendorių. Paskutinis žiemos mėnuo, nepanašus į kitus mėnesius, keistuolis, kurį įprastiniais metais sudaro 28 dienos, o keliamaisiais – 29.
Lietuvoje nuo seno tikima, kad Šv. Florijonas saugo nuo gaisrų. Šią dieną pagerbiami priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai, kaip visuomenės sergėtojai ir gelbėtojai nuo ugnies pavojų.
Praėjusį penktadienį balandžio 29 d., Jurbarko kultūros centro Žindaičių skyriuje nuskambėjo šventiškas Motinos dienai skirtas koncertas „Pavasario žiedas mamai“, kuriame netrūko šiltų sveikinimų ir nuoširdžių mamų šypsenų.
Gavėnios metas yra laikomas apsivalymo laikotarpiu, kurį vainikuoja Didysis penktadienis. Šią dieną, kaip ir kiekvieną Gavėnios penktadienį, raginama susilaikyti ne tik nuo triukšmingų linksmybių, bet ir sočių, riebių bei mėsiškų patiekalų.
1935 metų balandžio 15 dieną Vašingtone JAV prezidentas F.Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų ir istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasaulio kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūrines vertybes.
Pažymint šią dieną siekiama atkreipti dėmesį į tam tikras su sveikata susijusias temas, pabrėžiant Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) prioritetines sritis. Pasaulinę sveikatos dieną nuo 1950 metų inicijuoja Pasaulio sveikatos organizacija.
Vienintelę metuose dieną – balandžio 1-ąją – susiduriame su keistu psichologiniu paradoksu – galime meluoti kiek tik leidžia laki fantazija ir nesulauksime jokių priekaištų.
Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos bendruomenė norėdama paminėti pasaulinę Žemės dieną, kovo 18 dieną organizavo renginį „Šypsokis Žeme, neliūdėk“ ir ant kieme augančių medelių, krūmų „sutupdė“ daug, daug baltų balandžių.
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad kovo 22-ąją minima Pasaulinė vandens diena. Kiekvienais metais išrenkamas šios dienos šūkis, atspindintis Vandens dienos tematiką. Šių metų Pasaulinės vandens dienos tema – požeminis vanduo, o šūkis – „Požeminis vanduo yra nematomas, bet jo poveikis matomas visur“.
Kiekvienais metais penktadienį prieš pavasario lygiadienį daugelyje Europos šalių minima tarptautinė miego diena. Ją remia farmacijos bendrovė „Sanofi-Synthelabo“ - šiuolaikinių migdomųjų preparatų gamybos lyderė pasaulyje
Kovo 11-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną Jurbarko rajone plevėsuos aukštai iškeltos trispalvės, vyks šventiniai renginiai, skambės gražiausios dainos. Kviečiame aktyviai dalyvauti renginiuose, drauge prisiminti mūsų tautos didvyrius, kurie išsaugojo didžiausią turtą – Laisvę.
Atmintinų dienų įstatyme įtvirtinta, kad atmintina diena – reikšminga diena, susijusi su esminiais Lietuvos valstybingumo kūrimo ir įtvirtinimo įvykiais, visuotinių vertybių propagavimu, atminimo kultūros ir gyvosios istorijos išsaugojimu. Jame į atmintinų dienų sąrašą įtrauktos 67 dienos.
Aplinkosaugininkai pavasarį sugrįžtančius paukščius ragina tinkamai pasitikti. Valstybinių miškų urėdija kovo 9-10 dienomis kviečia į inkilų kėlimo šventę „Paukščiai grįžta namo“ bei primena pagrindines inkilų kėlimo taisykles. Planuojama iškabinti net 8 tūkst. inkilų.
Vieversėlis – vienas iš pirmųjų paukščių, pavasarį sugrįžtančių į Lietuvą iš šiltųjų kraštų. Jis laikomas pavasario pranašu. Vieversėlis vadinamas ir lietuvių artojų draugu bei nuolatiniu palydovu. Senoliai manė, kad jei vieversėlis parskrenda anksčiau nei vasario 24 d., dar ilgokai bus šalta. Jei vieversėlis parskrenda vėliau nei vasario 24 d., pa...
Tokios absoliučiai veidrodinės datos (palindromas) - labai retas įvykis, pasitaikantis ne kiekvienais metais. Tokia diena kaip šiandien pasikartos tik po 180 metų.
Šiemet Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga vyko „Veliuonos krašto žmogaus“ apdovanojimai. Šventės metu buvo apdovanoti labiausiai nusipelnę veliuoniškiai.
Skirsnemunės bendruomenė
Bendruomenėms šalia Jurbarko vėjo parko – reikšminga finansinė parama