Profesinės mokyklos absolventams – puikios perspektyvos

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Profesinių mokyklų absolventų perspektyvos darbo rinkoje yra puikios, nes šiandien labai trūksta gerą profesinį parengimą turinčių specialistų, tvirtina 14 įmonių valdantis ir gerai darbo rinkos pulsą jaučiantis AB „Vakarų laivų gamykla“ generalinis direktorius Arnoldas Šileika.

Glaudžiai bendrauja su mokykla

 Beveik tris dešimtmečius „Vakarų laivų gamykloje“ dirbantis A.Šileika sako, kad daug metų Lietuvoje buvo ne prestižas mokytis profesijos, dauguma jaunuolių stojo mokytis į kolegijas ir universitetus, todėl šiandien darbo rinka išgyveną laikotarpį, kai labai trūksta kvalifikuotų specialistų.

 „Vyresnieji specialistai šiandien jau išeina į pensiją, o į jų vietą nėra ką priimti, nes reikalingų specialistų nėra. Todėl labai džiaugiamės, kad situacija keičiasi, jaunimas vis dažniau renkasi profesines mokyklas, nes reikia vis daugiau konkrečias profesijas išmanančių žmonių. Taigi, jaunimui perspektyvų tikrai yra“, – savo įžvalgomis dalijasi patyręs bendrovės vadovas.

 Anot jo, siekdama prisidėti rengiant įmonei reikalingus specialistus, „Vakarų laivų gamykla“ daug metų bendradarbiauja su Klaipėdos laivų statytojų ir remontininkų mokykla.

 „Esame tas darbdavys, kuris glaudžiai dirba su mokykla, kad profesiją įgyjantis jaunimas galėtų atlikti praktiką mūsų bendrovėje. Taip pat padedame peržiūrėti dėstomų programų aktualumą, dalyvaujame egzaminuose, dalijamės pastebėjimais, duodame patarimų. Bendradarbiavimas padeda mokyklai sklandžiai ruošti būsimuosius darbo rinkos dalyvius, o jaunimui leidžia sklandžiau įveikti laukiančius iššūkius“, – pasakoja A.Šileika.

 Svarbu įvertinti visuomenės pokyčius

 Specialistai atkreipia dėmesį, kad šiandien jaunuoliai, pasirinkdami savo gyvenimo kelią, neretai padaro klaidų, nes apsisprendžia gerai neįvertinę profesijos pliusų ir minusų, neišbandę darbo specifikos. A.Šileika sako pastaruoju metu pastebintis tendenciją, kai vis daugiau jaunų žmonių neperpranta darbo specifikos ir jau beveik mokymosi pabaigoje supranta, kad pasuko ne tuo keliu.

 Jis akcentuoja, jog labai svarbus yra nusiteikimas dirbti pagal konkrečią profesiją, svarbu, kad žmogus pasirinktų tai, kas jam pačiam įdomu ir patrauklu. Anot ilgamečio vadovo, didžiausią įtaką jauno žmogaus ateičiai vis tik daro jis pats: jo poreikiai, norai, siekiai ir investicijos į savo ateitį.

 Paklaustas, ką patartų jauniems žmonėms, kurie šiandien renkasi profesiją, A.Šileika rekomenduoja jau mokykloje planuoti ateitį ir stengtis kuo geriau pažinti save.

 „Reikia klausti savęs, ką norite veikti gyvenime, kokį darbą norite dirbti, pabandyti įsivaizduoti save ir savo gyvenimą po kelių, keliolikos ar keliasdešimt metų“, – pataria AB „Vakarų laivų gamykla“ generalinis direktorius. Anot jo, renkantis tolimesnį kelią ne mažiau svarbu įvertinti visuomenės vystymosi tendencijas, ketvirtosios pramonės revoliucijos keliamus iššūkius ir jų poveikį ateities profesijoms.

 „Niekam ne paslaptis, kad dalis profesijų ateityje išnyks. Taip pat nesunku nuspėti, kad ateityje reikės daugiau informacinių technologijų, inžinierinės pramonės, biotechnologijų, atsinaujinančios energetikos, bioekonomikos specialistų, taip pat dirbančių paslaugų sektoriuje, nes  vartojimas nuolat didėja, o visuomenė sensta. Bet kuriuo atveju, įvertinus rinkos prognozes ir poreikius, svarbu pasirinkti tą profesiją, kurioje atrastumėte save, nes tik dirbant mėgstamą darbą galima pasiekti daug ir net labai daug“, – sako A.Šileika.

 Rekomenduoja pradėti nuo darbininkiškų profesijų

 Nors pats A.Šileika nėra ragavęs profesinio rengimo, – po vidurinės mokyklos mokėsi dabartiniame Kauno technologijos universitete, bet profesinio mokymo jam teko „paragauti“ studentų statybiniuose būriuose, kai vasaromis dirbo statybose, kur įgijo betonuotojo kvalifikaciją.

 „Tai buvo labai vertinga mokykla, leidžianti suvokti, kaip atliekami darbai, susipažinti su technologijomis, tiesiog pabūti darbininko kailyje ir suvokti, kokia didžiulė inžinierinio darbo bei tinkamo jo organizavimo svarba“, – pasakoja ilgametis „Vakarų laivų gamyklos“ generalinis direktorius. Būtent todėl visiems, besirenkantiems studijuoti technologinius mokslus, jis siūlytų pradėti nuo darbininkiškų profesijų, nes tai suteikia didžiulę pridėtinę vertę tiek studijuojant, tiek tolimesnėje darbinėje veikloje.

 Siekiant populiarinti profesinį mokymą, šią vasarą įvairiuose Lietuvos miestuose organizuojami renginiai, kuriuose jaunimui populiariai pristatomas profesinis mokymas ir jo teikiamos galimybės, pasakojamos sėkmės istorijos, kurios parodo augantį profesinio mokymo prestižą. Renginiai jau vyko Alytuje ir Marijampolėje, vėliau keliaus į Jurbarką, Telšius, Klaipėdą, Šiaulius, Panevėžį, Kauną.

 Renginys vyks rugsėjo 13d. Jurbarke (prie Jurbarko kultūros centro). Visi laukiami  12:00 iki 18:00 val.  Renginio atmosferą kurs ir ausis džiugins įvairūs atlikėjai bei grupės. Renginio balsas – Zip FM. Visą informaciją apie renginius rasite „Facebook“ paskyroje – PROFESINIS MOKYMAS – TAVO ATIETIES KARJERA!

Projektą inicijuoja Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras. Projektas „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“ (Nr. 09.4.1-ESFA-V-713-01-0001) įgyvendinamas ir finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

In Memoriam Eugenijus Ignatavičius

In Memoriam Eugenijus Ignatavičius  2

Vaikams reikia mamos palaikymo, o mamoms – vaikų apkabinimų

Vaikams reikia mamos palaikymo, o mamoms – vaikų apkabinimų  3

Tarpe geriausių 2019 metų Klaipėdos regiono bibliotekininkų - viešvilietė

Tarpe geriausių 2019 metų Klaipėdos regiono bibliotekininkų - viešvilietė  0

Geriausia 2019 metų bibliotekininkė gyvena ir dirba Viešvilėje

Geriausia 2019 metų bibliotekininkė gyvena ir dirba Viešvilėje  2

Į paskutinę kelionę išlydėtas partizanų ryšininkas Antanas Puišys

Į paskutinę kelionę išlydėtas partizanų ryšininkas Antanas Puišys  2

A. Sodeikos meno mokyklos suaugusiųjų studijų programos mokinė

Romarika Pikelienė. Save iš naujo atradinėjanti dailininkė, kurios darbuose juodos ir baltos spalvos tikrai nerasite  3

Senatvės stereotipus laužo devyniasdešimtmetė esperantininkė

Senatvės stereotipus laužo devyniasdešimtmetė esperantininkė  2

Pagerbė kalėdinių eglučių parko kūrėjus (skelbiame visą sąrašą)

Pagerbė kalėdinių eglučių parko kūrėjus (skelbiame visą sąrašą)  3

Lietuvę vedęs libanietis per du dešimtmečius nepamėgo nei lašinių, nei silkės

Lietuvę vedęs libanietis per du dešimtmečius nepamėgo nei lašinių, nei silkės  3

Jurbarkietis Andrius Pojavis pristato naują lietuvišką dainą (VIDEO)

Jurbarkietis Andrius Pojavis pristato naują lietuvišką dainą (VIDEO)  3

Naujame Deivido Basčio vaizdo klipe įamžintas Jurbarkas (VIDEO)

Naujame Deivido Basčio vaizdo klipe įamžintas Jurbarkas (VIDEO)  3

Šimtametės ilgaamžiškumo paslaptis – ją supantys geri žmonės

Šimtametės ilgaamžiškumo paslaptis – ją supantys geri žmonės  0

Kneipo idėjomis labiausiai nori uždegti jurbarkiečius

Kneipo idėjomis labiausiai nori uždegti jurbarkiečius  1

2009 m. „Vadžgirio sakralinės muzikos ansambliui“ įteikta „Aukso paukštė“ kaip geriausiam vokalinės muzikos ansambliui Lietuvoje.

Vadžgiriškius į vieną didelę šeimą sujungusi sakralinė muzika  0

Po tarptautinio akordeonistų konkurso "Ascoltate 2019" su mokiniais Vyteniu Ambrutaičiu  ir Tadu Kulikausku. Šiame konkurse Tadas laimėjo 2 vietą, o Vytenis 3 vietą.

„Žmogus akordeonas“ – mokytojas Audrius Daučianskas  1

Marijampolėje už nepriekaištingą elgesį pagerbti rajono policijos pareigūnai

Marijampolėje už nepriekaištingą elgesį pagerbti rajono policijos pareigūnai  3

Jaunos merginos patirtis: susirgus depresija – naujas gyvenimas

Jaunos merginos patirtis: susirgus depresija – naujas gyvenimas  3

„Maximalistėms“ iš Jurbarko Austėjai ir Barborai įteikti apdovanojimai

„Maximalistėms“ iš Jurbarko Austėjai ir Barborai įteikti apdovanojimai  0

Tarybos narys K. Jurevičius

Turtingiausių šalies politikų 50-uke – ir du Jurbarko rajono tarybos nariai  5

Autoįvykis UK vos nesugriovė lietuvaitės gyvenimo

Autoįvykis UK vos nesugriovė lietuvaitės gyvenimo  0

Kinkakudži pagoda (Auksinė šventykla) Kiote. Japonija

Inesa Bosaitė: Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos mokytoja, kūrybinga menininkė ir NUOLATINĖ KELIAUTOJA  0

Pasaulio keliautojai Jurbarke pas Eugeniją jaučiasi lyg namuose

Pasaulio keliautojai Jurbarke pas Eugeniją jaučiasi lyg namuose  3

Gražiausios kaimo merginos konkurse ir mergina iš Eržvilko

Gražiausios kaimo merginos konkurse ir mergina iš Eržvilko  4

Mirė kraštietis poetas Jonas Juškaitis

Mirė kraštietis poetas Jonas Juškaitis  3

Mūsų partneriai