Nesibaigiantys auksarankės Bronelės talentai

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Gyveni sau žmogus ir nei nenumanai, kad tavo kaimynystėje gyvena talentingi žmonės. Visiško atsitiktinumo dėka „Mūsų laikas“ korespondentei pavyko susipažinti su moterimi, kurios rankose atgyja seni plastikiniai indeliai, o kiaušinių kevalai tampa nepaprasto grožio velykaičiais.

Po ilgų prašymų pavyko straipsniui pakalbinti šią talentingą visų galų meistrę. Kuklinasi moteris dėl savo darbelių, sako, po to žmonės besipuikuojančia palaikys.

Savo istoriją ji pradėjo nuo pradžių pradžios – savo ištakų, tėvų ir senelių. Kaip ji pasakoja, tėvelių santuoka buvo labai graži, tik labai trumpa dėl kare žuvusio tėčio. Juodvi su mama turėjo glaustis pas senelius. Nenusisekęs mamytės likimas, vedybos ir įvairūs klystkeliai užgrūdino daug dirbti ir stengtis negyventi taip pačiai. Dar būdama maža Bronislava prisiekė niekuomet nevartoti alkoholio, kaip tą darė jos aplinkoje buvę suaugusieji. Šį tikslą puikiai pavyko pasiekti, nes sulaukusi 83 metų moteris sako niekad nebuvusi neblaivi, nors yra ragavusi keletą gėrimų.

Gyvenimo sunkumai nesibaigė šiais rūpesčiais – mirus mamai, ji, dar būdama visai jaunutė, turėjo nutraukti savo mokslus ir auginti 16 metų už savę jaunesnę sesutę. Staiga tapusi ir mama sesei, ir slauge ligotai močiutei, Bronislava iš visų jėgų stengėsi mokytis kuo daugiau amatų, kad gyvenime nieko netrūktų. Moteris išmoko siūti rūbus, tad namuose ėmėsi uždarbiauti, deja, piktos kaimo moterytės išskundė ją tarnyboms ir jų paliepta įsidarbino pirmam pasitaikiusiam darbe – Jurbarko karjere. Pradžioje moteris buvo eilinė darbuotoja su kastuvu, tik jos darbštumo ir atsakingumo dėka kopė karjėros laiptais. Šiame darbe ji išdirbo virš 30 metų. Kaip sako pati Bronislava, jai darbas buvo kaip šventė, labai mėgo tvarką jame, organizuotumą ir visą kolektyvą. Pasakoja, kad naktinėje pamainoje labai laukdavo kol vyrai leis pavairuoti sunkvežimį, mat labai norėdavusi vairuoti, tik dėl sveikatos problemų negalėjo turėti vairuotojo pažymėjimo. Beje, Bronislava turi ir elektrikės specialybę, yra tekę pagal ją dirbti.

Pasiteiravus, iš kur tiek noro mokėti viską ir siekti tobulumo visose srityse, moteris suglumo ir akyse sužibo ašaros... Ji pasakoja, kad nuo vaikystės jautėsi negražiausia kaime mergaite, tad augdama ji stengėsi būti tvarkingiausia, darbščiausia ir siūtis gražiausius rūbus. Tiesą pasakius, sutikę ją, nepasakytumėte, kad moteris gali dėl kažko kompleksuoti – maloni, komunikabili ir daug išmananti asmenybė.

Bronislava pasakoja, kad šeimą sukūrė būdama „sena pana“ su už save jaunesniu gražiu jaunikaičiu iš kitąpus Nemuno. Šeimyninis gyvenimas buvo banguotas ir nelengvas, bet moteris ir šį savo gyvenimo tarpsnį prisimena su šypsena ir ilgesiu. Šiais metais būtų 50-osios vestuvių metinės, tik jas moteris sutiko ne prie stalo su vyru, o kapinėse su žvakele... Ji pasakoja, kad jos vyras labai vertino tai, ką ji kuria, palaikė ir žavėjosi jos talentu, kartais net pamokydavo pats. Abu jie buvo pradėję pinti krepšelius, padėkliukus iš karklų vytelių, deja, tai užimdavo daug laiko ir nebuvo pelninga.

Pasidomėjome, kaip jai gimsta vis naujos idėjos darbams. „Kiaušinių techniką radęs internete man parodė anūkas, jis mane padrąsino ir manimi tikėjo.“ Prieš tai moteris nėrė vąšeliu servetėles, mezgė staltieses, siuvinėjo paveikslus, pagalvių užvalkalus, audė lovatieses, tad anūkas, kuris labai žavėjosi savo močiutės talentais, radęs „Youtube“ kanale įrašą, nutarė su močiute išbandyti naują, dar niekur nematytą techniką, Taip nuo 2013-ųjų ji pradėjo kurti neapsakomai gražius ir unikalius velykaičius iš karklų šakelių, siūlų ir šiaudų. Moteris vis dar saugo savo ir anūkėlio darytą margutį 2013 metais, kuris, pasak jos, pilnas netikslumų, bet jos kurtas ir anūko nuspalvintas, tad vertė šio margučio – milžiniška.

Šiai technikai reikia daug kantrybės ir kruopštumo, kiaušinio lukštas – toks trapus dalykas. Močiutė pasakoja, kad kol turėjo senų savo jaunystės siūlų, darbai ėjosi kur kas geriau ir gaminiai išeidavo gražiau, o dabar siūlų kokybė suprastėjusi. Parodė kiaušinį, kurio pagrindo siūlams jau daugiau nei 50 metų, kaip pati ji sakė: „Labai mėgau kaupti juos nuo jaunystės, nors kiti sakė mesti lauk, o va, pati ir sunaudojau paskutinį kamuoliuką.“

Bronytės, taip ją mėgsta vadinti jos kaimynai, namuose gausu ir kitokių jos kūrybinių darbų, pavyzdžiui, iš šiaudų ir pjuvenų sukurtas vaikystės kaimynų sodybos paveikslas ar pačios siuvinėtos sofos pagalvėlės, prie kurių jaukiai murkia jos ištikimiausias draugas katinas Rapolas. Akis traukia jos rankomis antram gyvenimui prikelti daiktai: seni plastikiniai grietinės indeliai, kurie tapo gražiais vazonėliai jos Velykų kompozicijoms, ar nupjauti stikliniai buteliai, tapę nepaprasto grožio vazomis.

Sudominome Bronelės margučiais ir jų gaminimo technika? Kaip pati ji juokiasi, „nieko čia mandro, tik klijai, dantų krapštukas, nagų dildė, siūlai, išpūstas kiaušinis ir noras išmokti“. Net neabejojame, kad ji mielai pasidalintų savo žiniomis ir pamokytų tuo rimtai susidomėjusius, mat dalyvaudama parodose ji vesdavo ir mokymus vaikams.

Jei suskubsite, dar galite spėti ir šioms Velykoms papuošti savo šventinį stalą šios auksarankės darbeliais. Norintieji kreipkitės į „Mūsų laikas“ redakciją, suteiksime daugiau informacijos.

O artėjančių Šv. Velykų proga ponia Bronelė linki visiems santarvės ir supratingumo, tada bus taika šeimose ir gyvenimas džiugins. Moteris ragina mėgautis gyvenimu, nes, pasak jos, tie 83 meteliai praskriejo labai greit ir baugu susenti.

„Mūsų laikas“ redakcija prisideda prie sveikinimų ir linki visiems jums jaukių, šiltų ir darnių artėjančių švenčių. Praleiskite jas su sau brangiais žmonėmis, apdovanokite juos savo dėmesiu ir meile – tai nieko nekainuojantys, bet labai daug reiškiantys dalykai.

Su artėjančiomis šv. Velykomis, mieli mūsų skaitytojai!

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Tobuli santykiai: kaip tai pasiekti?

Tobuli santykiai: kaip tai pasiekti?  1

Užuojauta Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų direktoriui Sigitui Dimaičiui dėl tėčio mirties

Užuojauta Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų direktoriui Sigitui Dimaičiui dėl tėčio mirties  2

Jurbarko kirpyklos komanda, kuriai teko dirbti kartu. Vienoms ilgiau, kitoms trumpiau. 2021 metų liepos 13-ąją šios moterys pasistengė, kad Onos Biliūnienės garbinga sukaktis, nebūtų pamiršta.

Šimtametės kirpėjos Onutės ilgaamžiškumo receptas – juokauti ir mylėti  0

Apie kūrybinių dirbtuvėlių stebuklus ir jų įkūrėją Sandrą Mielkaitytę

Apie kūrybinių dirbtuvėlių stebuklus ir jų įkūrėją Sandrą Mielkaitytę  0

Antanina Iliuvienė sulaukė garbingo 100 metų jubiliejaus

Antanina Iliuvienė sulaukė garbingo 100 metų jubiliejaus  0

Jurbarkiečio svajonė – populiarinti šalyje sportinį dažasvydį

Jurbarkiečio svajonė – populiarinti šalyje sportinį dažasvydį  0

Jaunasis ir jaunoji. Lietuvaitis Simonas ir jaunoji Naru vestuviniais drabužiais. Santuokos ceremonijos akimirkų nėra įamžinta. Kaip paaiškino Simonas, nuotraukų iš šventyklos ir su šventiku pora neturinti, nes toje šventykloje nebuvo galima fotografuoti. „Kai kuriose šventyklose leidžiama, bet būtent toje, kur mes tuokėmės, nebuvo galima“, – paaiškino jis.

Japonija jurbarkiečių akimis – nuo įdomiausių objektų iki vestuvių ceremonijos  0

Ukrainietė Anastasija – apie motinystę, karo sujauktus planus ir gerumą

Ukrainietė Anastasija – apie motinystę, karo sujauktus planus ir gerumą  0

IN MEMORIAM ELENA BALTRUŠAITIENĖ

IN MEMORIAM ELENA BALTRUŠAITIENĖ  1

Miesto ir verslo dienų proga - Jurbarkui iš viso pasaulio skriejantys sveikinimai (jurbarkietės šeimos Australijoje sveikinimai)

Miesto ir verslo dienų proga - Jurbarkui iš viso pasaulio skriejantys sveikinimai (jurbarkietės šeimos Australijoje sveikinimai)  0

Seimo pirmininkė pagerbė Jurbarko rajono viešosios bibliotekos direktorę Rasidą Kalinauskienę

Seimo pirmininkė pagerbė Jurbarko rajono viešosios bibliotekos direktorę Rasidą Kalinauskienę  0

Lina Lukošienė

Ženklu „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“ bus apdovanota vadžgirietė Lina Lukošienė  1

Rajono vaikų dienos užimtumo centrai ragina originaliai puoštis Vasario 16-ąjai

Rajono vaikų dienos užimtumo centrai ragina originaliai puoštis Vasario 16-ąjai  0

Šimtadienio šventės organizatoriai pranoko visus lūkesčius

Šimtadienio šventės organizatoriai pranoko visus lūkesčius  0

Visuomenės sveikatos biuras apdovanojo 2021 metų geriausius specialistus

Visuomenės sveikatos biuras apdovanojo 2021 metų geriausius specialistus  0

IN MEMORIAM VYTAUTAS PARTIKAS 1951–2022

IN MEMORIAM VYTAUTAS PARTIKAS 1951–2022  7

Tik išmokęs nebijoti miško atversi įstabius jo slėpinius (nuotraukos)

Tik išmokęs nebijoti miško atversi įstabius jo slėpinius (nuotraukos)  0

Už nuopelnus Jurbarko kraštui apdovanojo ilgametę r. savivaldybės darbuotoją Danutę Matelienę

Už nuopelnus Jurbarko kraštui apdovanojo ilgametę r. savivaldybės darbuotoją Danutę Matelienę  0

Įkvepianti jurbarkiečio istorija – iš krepšinio aikštelės tiesiai į „eurovizinę“ sceną

Įkvepianti jurbarkiečio istorija – iš krepšinio aikštelės tiesiai į „eurovizinę“ sceną  1

Lietaus vaikus auginanti mama atranda laiko ir pomėgiams, ir visuomeninei veiklai

Lietaus vaikus auginanti mama atranda laiko ir pomėgiams, ir visuomeninei veiklai  1

Skaudi netektis. Kviečia atsisveikinti su vaikų gydytoja Audrone Jablonskiene

Skaudi netektis. Kviečia atsisveikinti su vaikų gydytoja Audrone Jablonskiene  6

Italas prisijaukino ir gimtąjį žmonos miestą Jurbarką, ir jos kalbą

Italas prisijaukino ir gimtąjį žmonos miestą Jurbarką, ir jos kalbą  0

Danutė Matelienė iš kelionės į Peru grįžo su milijonu įspūdžių

Danutė Matelienė iš kelionės į Peru grįžo su milijonu įspūdžių  1

Veliuonietis dainininkas Naglis Mačėnas garsina miestelį visoje Lietuvoje. Jis sako, kad net ir geriausia aparatūra neišgelbės, jei nepavyks užmegzti emocinio ryšio su klausytojais, jei į dainą neįdėsi savo jausmų ir širdies.

Veliuonietis Naglis Mačėnas – geriausias šio krašto ambasadorius  0

Mūsų partneriai