Nesibaigiantys auksarankės Bronelės talentai

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Gyveni sau žmogus ir nei nenumanai, kad tavo kaimynystėje gyvena talentingi žmonės. Visiško atsitiktinumo dėka „Mūsų laikas“ korespondentei pavyko susipažinti su moterimi, kurios rankose atgyja seni plastikiniai indeliai, o kiaušinių kevalai tampa nepaprasto grožio velykaičiais.

Po ilgų prašymų pavyko straipsniui pakalbinti šią talentingą visų galų meistrę. Kuklinasi moteris dėl savo darbelių, sako, po to žmonės besipuikuojančia palaikys.

Savo istoriją ji pradėjo nuo pradžių pradžios – savo ištakų, tėvų ir senelių. Kaip ji pasakoja, tėvelių santuoka buvo labai graži, tik labai trumpa dėl kare žuvusio tėčio. Juodvi su mama turėjo glaustis pas senelius. Nenusisekęs mamytės likimas, vedybos ir įvairūs klystkeliai užgrūdino daug dirbti ir stengtis negyventi taip pačiai. Dar būdama maža Bronislava prisiekė niekuomet nevartoti alkoholio, kaip tą darė jos aplinkoje buvę suaugusieji. Šį tikslą puikiai pavyko pasiekti, nes sulaukusi 83 metų moteris sako niekad nebuvusi neblaivi, nors yra ragavusi keletą gėrimų.

Gyvenimo sunkumai nesibaigė šiais rūpesčiais – mirus mamai, ji, dar būdama visai jaunutė, turėjo nutraukti savo mokslus ir auginti 16 metų už savę jaunesnę sesutę. Staiga tapusi ir mama sesei, ir slauge ligotai močiutei, Bronislava iš visų jėgų stengėsi mokytis kuo daugiau amatų, kad gyvenime nieko netrūktų. Moteris išmoko siūti rūbus, tad namuose ėmėsi uždarbiauti, deja, piktos kaimo moterytės išskundė ją tarnyboms ir jų paliepta įsidarbino pirmam pasitaikiusiam darbe – Jurbarko karjere. Pradžioje moteris buvo eilinė darbuotoja su kastuvu, tik jos darbštumo ir atsakingumo dėka kopė karjėros laiptais. Šiame darbe ji išdirbo virš 30 metų. Kaip sako pati Bronislava, jai darbas buvo kaip šventė, labai mėgo tvarką jame, organizuotumą ir visą kolektyvą. Pasakoja, kad naktinėje pamainoje labai laukdavo kol vyrai leis pavairuoti sunkvežimį, mat labai norėdavusi vairuoti, tik dėl sveikatos problemų negalėjo turėti vairuotojo pažymėjimo. Beje, Bronislava turi ir elektrikės specialybę, yra tekę pagal ją dirbti.

Pasiteiravus, iš kur tiek noro mokėti viską ir siekti tobulumo visose srityse, moteris suglumo ir akyse sužibo ašaros... Ji pasakoja, kad nuo vaikystės jautėsi negražiausia kaime mergaite, tad augdama ji stengėsi būti tvarkingiausia, darbščiausia ir siūtis gražiausius rūbus. Tiesą pasakius, sutikę ją, nepasakytumėte, kad moteris gali dėl kažko kompleksuoti – maloni, komunikabili ir daug išmananti asmenybė.

Bronislava pasakoja, kad šeimą sukūrė būdama „sena pana“ su už save jaunesniu gražiu jaunikaičiu iš kitąpus Nemuno. Šeimyninis gyvenimas buvo banguotas ir nelengvas, bet moteris ir šį savo gyvenimo tarpsnį prisimena su šypsena ir ilgesiu. Šiais metais būtų 50-osios vestuvių metinės, tik jas moteris sutiko ne prie stalo su vyru, o kapinėse su žvakele... Ji pasakoja, kad jos vyras labai vertino tai, ką ji kuria, palaikė ir žavėjosi jos talentu, kartais net pamokydavo pats. Abu jie buvo pradėję pinti krepšelius, padėkliukus iš karklų vytelių, deja, tai užimdavo daug laiko ir nebuvo pelninga.

Pasidomėjome, kaip jai gimsta vis naujos idėjos darbams. „Kiaušinių techniką radęs internete man parodė anūkas, jis mane padrąsino ir manimi tikėjo.“ Prieš tai moteris nėrė vąšeliu servetėles, mezgė staltieses, siuvinėjo paveikslus, pagalvių užvalkalus, audė lovatieses, tad anūkas, kuris labai žavėjosi savo močiutės talentais, radęs „Youtube“ kanale įrašą, nutarė su močiute išbandyti naują, dar niekur nematytą techniką, Taip nuo 2013-ųjų ji pradėjo kurti neapsakomai gražius ir unikalius velykaičius iš karklų šakelių, siūlų ir šiaudų. Moteris vis dar saugo savo ir anūkėlio darytą margutį 2013 metais, kuris, pasak jos, pilnas netikslumų, bet jos kurtas ir anūko nuspalvintas, tad vertė šio margučio – milžiniška.

Šiai technikai reikia daug kantrybės ir kruopštumo, kiaušinio lukštas – toks trapus dalykas. Močiutė pasakoja, kad kol turėjo senų savo jaunystės siūlų, darbai ėjosi kur kas geriau ir gaminiai išeidavo gražiau, o dabar siūlų kokybė suprastėjusi. Parodė kiaušinį, kurio pagrindo siūlams jau daugiau nei 50 metų, kaip pati ji sakė: „Labai mėgau kaupti juos nuo jaunystės, nors kiti sakė mesti lauk, o va, pati ir sunaudojau paskutinį kamuoliuką.“

Bronytės, taip ją mėgsta vadinti jos kaimynai, namuose gausu ir kitokių jos kūrybinių darbų, pavyzdžiui, iš šiaudų ir pjuvenų sukurtas vaikystės kaimynų sodybos paveikslas ar pačios siuvinėtos sofos pagalvėlės, prie kurių jaukiai murkia jos ištikimiausias draugas katinas Rapolas. Akis traukia jos rankomis antram gyvenimui prikelti daiktai: seni plastikiniai grietinės indeliai, kurie tapo gražiais vazonėliai jos Velykų kompozicijoms, ar nupjauti stikliniai buteliai, tapę nepaprasto grožio vazomis.

Sudominome Bronelės margučiais ir jų gaminimo technika? Kaip pati ji juokiasi, „nieko čia mandro, tik klijai, dantų krapštukas, nagų dildė, siūlai, išpūstas kiaušinis ir noras išmokti“. Net neabejojame, kad ji mielai pasidalintų savo žiniomis ir pamokytų tuo rimtai susidomėjusius, mat dalyvaudama parodose ji vesdavo ir mokymus vaikams.

Jei suskubsite, dar galite spėti ir šioms Velykoms papuošti savo šventinį stalą šios auksarankės darbeliais. Norintieji kreipkitės į „Mūsų laikas“ redakciją, suteiksime daugiau informacijos.

O artėjančių Šv. Velykų proga ponia Bronelė linki visiems santarvės ir supratingumo, tada bus taika šeimose ir gyvenimas džiugins. Moteris ragina mėgautis gyvenimu, nes, pasak jos, tie 83 meteliai praskriejo labai greit ir baugu susenti.

„Mūsų laikas“ redakcija prisideda prie sveikinimų ir linki visiems jums jaukių, šiltų ir darnių artėjančių švenčių. Praleiskite jas su sau brangiais žmonėmis, apdovanokite juos savo dėmesiu ir meile – tai nieko nekainuojantys, bet labai daug reiškiantys dalykai.

Su artėjančiomis šv. Velykomis, mieli mūsų skaitytojai!

Rekomenduojami video:
Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Anastasija, Sergejus ir mažasis Georgas

Tikėkit mumis, prašo ukrainietė Anastasija  0

„Eržvilko spindulys 2024“

„Eržvilko spindulys 2024“  0

„Veliuonos krašto žmogaus 2024“ apdovanojimai

Vasario 16-ąją pagerbti Veliuonos krašto šviesuoliai  0

Už nuopelnus Juodaičių kraštui padėkota ilgametei seniūnei

Už nuopelnus Juodaičių kraštui padėkota ilgametei seniūnei  0

Kęstutis Vasiliauskas

Kęstutis Vasiliauskas: Gyvenimas tarsi šachmatai – neįdomu žaisti atsargiai  0

Vytautas Kutkevičius

Vytauto Kutkevičiaus gyvenimo gairės ne metai, o knygos  3

Netekome kraštiečio, archeologo Vytauto Urbanavičiaus

Netekome kraštiečio, archeologo Vytauto Urbanavičiaus  0

Liūdna žinia – mirė jurbarkietis gidas Ričardas Vainikonis

Liūdna žinia – mirė jurbarkietis gidas Ričardas Vainikonis  0

In memoriam mokytojai Dianai Joanai Aksamitauskienei

In memoriam mokytojai Dianai Joanai Aksamitauskienei  0

Pilietiškiausia smalininkiete tapo Jolita Štrimienė

Pilietiškiausia smalininkiete tapo Jolita Štrimienė  2

Mirė gydytoja Elena Janušienė

Mirė gydytoja Elena Janušienė  1

Anapilin išėjo Adolfas Atgalainis

Anapilin išėjo Adolfas Atgalainis  2

Pokalbis su naująja „Jurbarko socialinių paslaugų“ direktore Sandra Klimiene

Pokalbis su naująja „Jurbarko socialinių paslaugų“ direktore Sandra Klimiene  6

Prisiminkime išėjusius...

Prisiminkime išėjusius...  8

Izraelio ambasadorė: Visi, kas nepasmerkė „Hamas“ atakos, nesuvokia jos grėsmės Vakarų civilizacijai

Izraelio ambasadorė: Visi, kas nepasmerkė „Hamas“ atakos, nesuvokia jos grėsmės Vakarų civilizacijai  1

Mokytojas Vincas Bakšys: „Vaikai gerbia ir atsimena griežčiausius“

Mokytojas Vincas Bakšys: „Vaikai gerbia ir atsimena griežčiausius“  1

Trečiąjį kartą „Lietuvos talentuose“ su savo daina „Indigo vaikas“ dalyvavęs Naglis Mačėnas iš komisijos narių išgirdo tris „Taip“.

„Lietuvos talentų“ scenoje – veliuoniškis Naglis Mačėnas  0

Rugpjūčio gale kartu buvusia darželio-lopšelio „Nykštukas“ direktore Irena Bertuliene. Ši draugystė tęsiasi daugiau nei 22 metus.

Jurbarke lankėsi ilgametis švietimo įstaigų rėmėjas Gunteris Topferis  5

A. Piročkino atminimą pagerbė Jurbarko mokiniai

A. Piročkino atminimą pagerbė Jurbarko mokiniai  0

Nepaprasti žmonės. Gedminų šeimos ūkis, kur traktorius vairuoja mama ir dukros, ministrui kritikos negaili: būtų geriau, kad pats išeitų

Nepaprasti žmonės. Gedminų šeimos ūkis, kur traktorius vairuoja mama ir dukros, ministrui kritikos negaili: būtų geriau, kad pats išeitų  4

Gimnazistų komanda – tarp 10 geriausių Lietuvoje

Gimnazistų komanda – tarp 10 geriausių Lietuvoje  0

Sportininkas Rokas (dešinėje) su drauge Ieva ir bičiuliu Vladislovu

Lietuvą perbėgęs sportininkas: „Norint kažko pasiekti, reikia ir pakentėti“  0

Viename iš Kęstučio gatvės daugiabučių gyvenanti Aldona Jakaitienė iš sodininkystės semiasi jaunystės ir gyvenimo džiaugsmo.

Jurbarkiškei Aldonai gėlės – raktas į sveiką ir laimingą gyvenimą  0

Muzikos mokytojui - jaudinantis mokinių sveikinimas (video)

Muzikos mokytojui - jaudinantis mokinių sveikinimas (video)  1

Mūsų partneriai