Muziejaus direktoriaus tikslas – sudominti turistus iš viso pasaulio

Straipsnis  3 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

 

Gegužės 17-ąją suėjo 100 dienų, kai etnologijos mokslų daktaras Arvydas Griškus paliko Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro vadovo kėdę ir tapo Jurbarko krašto muziejaus direktoriumi. Manoma, kad per tokį laiką galima apsiprasti su nauja darbo vieta, išsiaiškinti, kas yra kas, ir apsispręsti dėl tolimesnės veiklos tikslų ir perspektyvų, todėl „Mūsų laikas“ ir nusprendė pakalbinti naująjį muziejaus vadovą, pasak kurio pirmosios 100 dienų jam buvo labai darbingos.

A. Griškus teigia, jog jo, kaip vadovo, pagrindinis tikslas, kad Jurbarko krašto muziejų atrastų miestelėnai bei miesto svečiai ir kad jis pritrauktų kaip galima daugiau lankytojų. Muziejininkai nori būti reikalingi, skleisti gerąją žinią apie rajono istoriją bei sukurti gerą produktą, kurį galėtų pristatyti plačiajai visuomenei.

Naujos erdvės

O ir naujų erdvių, pasak direktoriaus, muziejuje esama – neseniai su komanda ir darbuotojais pavyko išvalyti ir visuomenei atverti Parodų ir koncertų salės rūsius ir bokštą. Rūsyje jau planuojami pirmieji renginiai jaunimui, o cerkvės bokšte padėtas staliukas, prie kurio, ten užkopę miestiečiai ir miesto svečiai, netrukus jau galės pagurkšnoti gardžios kavos ir aptarti muziejuje matytas ekspozicijas.

Tiki istorinės atminties centro ateitimi

Direktorius sako nuolat važinėjantis į visus padalinius, bet šiuo metu dažniausiai aplankantis Lybiškius, kur tenka spręsti nemažai klausimų: pradėta dirbti prie labai įdomaus ir istoriškai svarbaus filialo projekto bei plano Varlaukio geležinkelio stotyje Lybiškiuose įkurti Tremties muziejų. Kol kas yra gautos lėšos tik infrastruktūrai, o pačiam pastatui atkurti finansavimas dar nėra skirtas. A. Griškus pasidžiaugė, kad vietos bendruomenė aktyviai prisideda prie atkūrimo darbų, kad su Eržvilko seniūnijos pagalba sutvarkytas pastato vidus ir pagrindinės pastato erdvės, kuriose jau gegužės 22-ąją kartu su biblioteka bus atidarytos dvi parodos. Šiame padalinyje suburta stipri komanda, prie kurios jau prisidėjo ir asociacija „Lybiškiečių stotelė“ bei nuoširdžiai savo indėlį įnešanti Lybiškių bibliotekininkė Laimutė Keterienė. Birželio mėnesį ten bus pradėti rengti renginiai, atidarytos parodos, kurios atrodys visiškai kitaip ir neįprastai. Ir sugriuvusiuose dvaruose, pasak A. Griškaus, vyksta ekskursijos, tad ir į stotį reikia įnešti gyvybės. Pagrindinis jo tikslas dabar „įkelti ten koją“, „pradėti gyventi“ ir tuo pačiu ieškoti galimybių sukaupti reikiamus finansus pastatui atkurti. Kaip juokaujama, net senas tualetas jau yra kaip eksponatas, nes be šulinio ir be tualeto tarpukariu statyta stotis – ne stotis. Naujasis muziejaus direktorius labai tiki šiuo projektu, skatina kiekvieną prisijungti prie jo puoselėjimo, ir nors dar tik ieškomi įvairiausi projektiniai sprendimai, tikisi, kad ši atminties vieta bus labai reikšminga Jurbarko rajonui.

 Apie pokyčius muziejuje

Muziejus sudėliotas „muziejiškai“, tad dabar didelių pokyčių tikrai neplanuojama, sako A. Griškus, manantis, kad bus keičiamasi natūraliai: atradus naujų dalykų keisis ir ekspozicijos, renginių kryptys. Direktoriaus vizijoje tai vieta nuo kurios prasideda kiekvieno jurbarkiečio ar svečio pažintis su krašto istorija.

Beje direktoriaus darbas neapsiriboja vien Jurbarko krašto muziejumi – šis turi net keturis padalinius, išsimėčiusius po visą rajoną: Vinco Grybo memorialinį muziejų, Klangių etnografinę sodybą (buvusi P. Cvirkos memorialinė sodyba), Veliuonos istorijos muziejų ir kuriamą istorinės atminties centras Lybiškiuose. Tad vienas iš pagrindinių vadovo tikslų – padaryti, kad muziejus atrodytų solidžiai, ir visuomenei ištransliuoti, jog tai nėra tik mažas namelis, įsikūręs dvaro teritorijoje, o didelė įstaiga, tvarkanti ir koordinuojanti visų padalinių administravimo ir ūkinius reikalus. Dėl to artimiausiu metu planuojama keisti padalinių pavadinimus ir prie jų prirašyti, kad tai yra Jurbarko krašto muziejaus filialai. Direktoriaus nuomone, tai yra ir marketinginė užduotis, nes parodžius, koks didelis yra Jurbarko krašto muziejus, bus paprasčiau bus kalbėti su partneriais bei ieškoti galimybių dar plačiau ištransliuoti žinutę apie muziejaus įvairiapusiškumą, jo įdomias erdves, renginius ir stebinančią rajono istoriją.

Pasak direktoriaus, dabar renkama informacija, kokios kur vyksta edukacijos, planuojami renginiai, bandoma išsiaiškinti kokios kyla techninės problemos ir „sustrateguoti“ visą darbą.

Veda ekskursijas

Įdomu, kad retkarčiais, laisvalaikiu ir savo malonumui pats direktorius praveda svečiams ekskursijas, nes tai daryti jam labai patinka. Tam jis jau turi susikūręs savo personažą, kuris kiek skiriasi nuo Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centre jo turėtojo vokiečių vachmistro Frico personažo, kurį pažinojo nemažai mėgstančių keliauti Lietuvos gyventojų. Nors direktorius teigia ekskursijas, edukacijas ar renginius vedantis, kad nedingtų įgūdžiai, tai daryti tenka nedažnai, nes puikus kolektyvas jau turi sukūręs nemažai personažų, įdomiausiomis spalvomis nudažančių lankytojų akimirkas muziejuje.

Europietiškas muziejus

A. Griškus sako, kad dar dalyvaudamas konkurse direktoriaus pareigoms užimti, išsigrynino ir visiems pristatė savo darbo misiją: Jurbarko istorijos išskirtinumą reprezentuojantis ir saugią pilietišką ateitį kuriantis europietiškas muziejus. Pasak direktoriaus, muziejus privalo būti įdomus bei pritaikytas įvairioms žmonių grupėms. Pradėjęs dirbti jis rado įdomias ekspozicijas, bet yra dalykų, kuriuos teigia matantis šiek tiek kitaip. „Nesakau, kad ruošiuosi viską radikaliai keisti, bet per laiką muziejus natūraliai keisis ir taps įdomus nuolatos keliaujantiems žmonėms“, – teigia direktorius. Muziejus, direktoriaus nuomone, turi būti madingas, šiuolaikiškas, kintantis organizmas, nors yra sunku tai užtikrinti, nes muziejaus ekspozicija dažniausiai yra kaupiama ir surinkta eksponuojama metų metais. „Svarbiausia muziejuje yra žmonės, dirbantys su energija, kurie nori keistis ir ieškoti naujų, įtraukiančių dalykų savo darbe ir muziejaus gyvenime, tuomet muziejus taps įdomus ne tik Lietuvos, bet viso pasaulio turistams“, – deklaruoja naujasis vadovas.

Rekomenduojami video:
Straipsnis  3 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Keturis globotinius į šeimą priėmę jurbarkiškiai: dabar gyvenimas dar prasmingesnis

Keturis globotinius į šeimą priėmę jurbarkiškiai: dabar gyvenimas dar prasmingesnis  0

Ukrainiečiai kepė picas ir mokėsi lietuvių kalbos

Ukrainiečiai kepė picas ir mokėsi lietuvių kalbos  0

99-erių Antanas Janušas vis dar smagiai traukia bandoniją

Antanas Janušas grodamas bandonija laukia 100-mečio  0

Lina Lukošienė

Lina Lukošienė – tiesiog mama, kuri nenustygsta vietoje  0

Socialinių mokslų doktorantė A. Lolat į 320 km žygį su ramentais išsirengė norėdama atkreipti visuomenės dėmesį į neįgaliųjų bendruomenę.

Ajana Lolat-Pažarauskienė: „Norime parodyti, kad mūsų nereikia uždaryti“  0

Didžiulė netektis futbolo bendruomenei

Didžiulė netektis futbolo bendruomenei  0

Pasirinkimas: ištverti smūgius, įveikti ugnį ir nugalėti sunkumus!

Pasirinkimas: ištverti smūgius, įveikti ugnį ir nugalėti sunkumus!  0

Netikėtai mirė Jurbarko rajono savivaldybės rinkimų komisijos narė

Netikėtai mirė Jurbarko rajono savivaldybės rinkimų komisijos narė  0

Sandra Klimienė

VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ direktorės planuose – nuoseklus ir sunkus darbas  6

Anastasija, Sergejus ir mažasis Georgas

Tikėkit mumis, prašo ukrainietė Anastasija  0

„Eržvilko spindulys 2024“

„Eržvilko spindulys 2024“  0

„Veliuonos krašto žmogaus 2024“ apdovanojimai

Vasario 16-ąją pagerbti Veliuonos krašto šviesuoliai  0

Už nuopelnus Juodaičių kraštui padėkota ilgametei seniūnei

Už nuopelnus Juodaičių kraštui padėkota ilgametei seniūnei  0

Kęstutis Vasiliauskas

Kęstutis Vasiliauskas: Gyvenimas tarsi šachmatai – neįdomu žaisti atsargiai  0

Vytautas Kutkevičius

Vytauto Kutkevičiaus gyvenimo gairės ne metai, o knygos  4

Netekome kraštiečio, archeologo Vytauto Urbanavičiaus

Netekome kraštiečio, archeologo Vytauto Urbanavičiaus  1

Liūdna žinia – mirė jurbarkietis gidas Ričardas Vainikonis

Liūdna žinia – mirė jurbarkietis gidas Ričardas Vainikonis  0

In memoriam mokytojai Dianai Joanai Aksamitauskienei

In memoriam mokytojai Dianai Joanai Aksamitauskienei  0

Pilietiškiausia smalininkiete tapo Jolita Štrimienė

Pilietiškiausia smalininkiete tapo Jolita Štrimienė  1

Mirė gydytoja Elena Janušienė

Mirė gydytoja Elena Janušienė  0

Anapilin išėjo Adolfas Atgalainis

Anapilin išėjo Adolfas Atgalainis  3

Pokalbis su naująja „Jurbarko socialinių paslaugų“ direktore Sandra Klimiene

Pokalbis su naująja „Jurbarko socialinių paslaugų“ direktore Sandra Klimiene  6

Prisiminkime išėjusius...

Prisiminkime išėjusius...  8

Izraelio ambasadorė: Visi, kas nepasmerkė „Hamas“ atakos, nesuvokia jos grėsmės Vakarų civilizacijai

Izraelio ambasadorė: Visi, kas nepasmerkė „Hamas“ atakos, nesuvokia jos grėsmės Vakarų civilizacijai  1

Mūsų partneriai