Įkvepianti jurbarkiečio istorija – iš krepšinio aikštelės tiesiai į „eurovizinę“ sceną

   
Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Netikėtai įkvepiančią istoriją mums dovanoja šiųmetinė „Eurovizija“. Kaip gi kitaip, jei tarp nacionalinės atrankos dalyvių – jurbarkiečio Elono Pokanevič pavardė ir jo atliekama paties sukurta daina „Someday“. Dviguba staigmena ir netikėtumas ne todėl, kad jis jurbarkietis. Nuostabą Elono artimiesiems, giminaičiams, draugams ir pažįstamiems sukėlė tai, kad iki šiol jis visiems buvo žinomas kaip puikus sportininkas, krepšinio talentas, pastaraisiais metais žaidęs už Jurbarko krepšinio komandą Regionų krepšinio lygoje, ir iki šiol (bent taip daugumai atrodo) jokių sąsajų su muzika neturėjęs ar bent jau muzikinių talentų nedemonstravęs. Nustebinti šios naujienos, internete pabandėme atrasti vaizdo, muzikos įrašų, nuotraukų ir kitų užuominų apie Elono kaip dainininko karjerą. Neradome nieko, išskyrus, įrašus apie jo žaidimą krepšinio varžybose. Tad šio sportininko pavardė tarp nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyvių nustebino daugelį, bet ne jį patį. Viskas taip, kaip ir turėjo būti – sportiškas trumpą šukuoseną nešiojęs vaikinukas dabar ilgų plaukų romantiškas garbanius - mįslingai žvelgiantis iš feisbuko socialinio tinklo paskyros. Tarsi kitas žmogus, bet tuo pačiu – tas pats E. Pokanevič, su kurio naujais talentais pratinasi artimieji ir pažįstami.

 

Pats Elonas, „Mūsų laiko“ antradienį kalbintas, linksmai sutinka, kad yra ko stebėtis tokiu jo gyvenimo vingiu. Mat tik jis vienas žino apie tai, kad su muzika draugaujantis pastaruosius kelerius metus, o apie pradėtas lankyti vokalo pamokas neprasitaręs netgi mamai. Vyras papasakojo, kaip jo gyvenime atsirado muzika, kuri, kaip paaiškėja, niekada ir nebuvo iš jo dingusi. Tiesiog tai buvo tarsi primirštas senas patikimas geras draugas, prieš kurį metai bejėgiai – užsimezgęs ryšys išlieka ilgam.

 

Supyko ant muzikos

Elonas nuo mažens dainuodavo mokykloje – muzikos mokytoja tada pastebėjusi, kad berniukas turintis klausą ir balsą. Dainuoti jam patiko, tačiau linija buvo užbrėžta penktoje klasėje, kuomet jis... supyko ant muzikos. Tikina nežinantis, kodėl taip atsitiko – kol kas negali sau to paaiškinti, bet žadėjo rasti atsakymą į šį klausimą. Iki šiol prisimenantis, koks buvęs piktas, kai mama pasiūlė lankyti Jurbarko meno mokyklą – atkirtęs, jog galinti jį užrašyti, bet jis vis tiek neisiantis.

Elonas visa galva nėrė į krepšinį – lankydamas treniruotes, varžybas galvojo, kad būtent šis sportas labiau pritinkantis berniukams. Iš kur tokia nuomonė, sako, suprantantis – buvo veikiamas savo aplinkos, pažįstamų. Muzika ir daina į jo gyvenimą sugrįžo paauglystėje – jam būnant 15-16 metų, kuomet susiformavo artimas ratas draugų, tarp kurių buvo ir grojančių, muzikuojančių. Elonui ši draugija labai patiko – muzika nejučia grįžo į jo gyvenimą. Klausydamas draugų dainų ir pats padainuodavo. Vėliau nusipirkęs gitarą mokėsi groti namuose, bute. Iki šiol dėkingas kaimynams, Aidai Drejerienei, Vaidai Bondzinskienei, kurios pakentė jo pirmuosius bandymus. Paklausti, ar jiems netrukdo pirmieji brazginimai, kaimynai patikindavo, kad jiems gražu.

Vis dėlto Elonui muziką teko „padėti į šoną“. Taip gavosi natūraliai. Savaime. Studijų metais gyvenant bendrabučiuose nesinorėjo kambario draugams trukdyti, todėl ir negrojo gitara, paaiškina jis.

 

Šalia scenos grandų – ir kylanti nauja žvaigždė iš Jurbarko

Kaip informavo LRT, dėl galimybės atstovauti Lietuvai 2022 m. tarptautiniame dainų konkurse „Eurovizija“, šį kartą vyksiančiame Italijoje, nacionalinėje atrankoje „Pabandom iš naujo“ varžysis 36 grupės ir atlikėjai. Jėgas scenoje išbandys ir žiūrovus užkariauti bandys tiek naujai kylantys atlikėjai, tiek jau gerai žinomi vardai. LRT dalyviams skirs 54 000 eurų, neįskaitant mokesčių, paramą – ši suma bus padalyta maksimaliam 36 dalyvių skaičiui. Finansinis indėlis kiekvienam negali būti panaudotas kaip autorinis atlygis dainos autoriams – tai pinigai, kurie turi būti panaudoti fonogramos gamybai ir sceniniam įvaizdžiui. Šiais metais norą dalyvauti konkurse išreiškė ir paraiškas pateikė virš 50 dalyvių. Komisija jas vertino dviem etapais: pirmiausia komisija įvertina ar pateiktos paraiškos atitinka taisyklių reikalavimus, o tik paskui vertina dainą. Iš viso „Pabandom iš naujo“ atrankose pasirodys 36 atlikėjai ir grupės, bus parodytos šešios laidos – trys atrankinės laidos, du pusfinaliai ir finalas. Pirmoji nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laida per LRT TELEVIZIJĄ bus transliuojama sausio 8 d. Laimėtoją bendrai išrinks televizijos žiūrovai ir komisija, kurios sudėtis kis kiekvienoje laidoje. Kol kas komisijos narių pavardžių nacionalinės atrankos rengėjai neatskleidžia. Kaip balsavo komisija, bus skelbiama laidos pabaigoje, taip siekiama, kad komisijos vertinimai nedarytų įtakos žiūrovų balsavimui.

Atrankos procesą prižiūrės LRT generalinės direktorės pavaduotojo Gyčio Oganausko vadovaujama darbo grupė, kurią sudaro: LRT televizijos programų departamento vyriausiasis prodiuseris Audrius Giržadas, LRT populiariosios muzikos vyriausiasis redaktorius Ramūnas Zilnys, LRT Muzikos redakcijos vyresnysis redaktorius Darius Užkuraitis, LRT Skaitmeninių aktyvų skyriaus vadovė Lina Patskočimaitė, LRT Komunikacijos ir rinkodaros departamento vadovė Rūta Putnikienė, LRT atstovė ryšiams su visuomene Miglė Savickaitė, televizijos režisierius Povilas Varvuolis ir kompozitorius, muzikos prodiuseris Vytautas Bikus.

Darbo grupės nariai vertina kūrinio originalumą, atlikimo kokybę bei potencialą varžytis didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje. Taip pat siekiama scenoje užtikrinti muzikinių stilių įvairovę, atskleisti šiuolaikinio Lietuvos muzikos pasaulio pulsą. Siūloma daina turi atitikti tarptautinės „Eurovizijos“ dainų konkurso taisykles.

„Eurovizijos“ nacionalinėje atrankoje „Pabandom iš naujo“ 2022 m. dalyvaujančių atlikėjų / grupių sąrašas: Aldegunda; Artūras Aleksiejus – Alekas; Augustė Vedrickaitė – Augustė; „Basas Pegasas“; „Clockwork Creep“; Elonas Pokanevič; Emilijana; Emilija Valiukevičiūtė – Emilija V; Erica Jennings; Gabrielė Goštautaitė; GABREA; Gebrasy; Geleibra; Gintarė Korsakaitė; Ieva Zasimauskaitė; Joseph June; Justė Kraujelytė; „Justin 3" feat. Nanaart; Lolita Zero; Mary Mo; „Mėnulio fazė“; Monika Linkytė; Monika Liu; „Moosu X“; Cosmic Bride; „Queens of Roses“; Rūta Loop; „Sun Francisco"; Titas ir Benas; Urtė Šilagalytė; Vasha; Viktorija Faith; Viktorija Kajokaitė; Vilija Matačiūnaitė; Voldemars Petersons ir „the Break Hearters“; Živilė Gedvilaitė.

Kad ir kokia bus „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos baigtis, Elonas jau yra nugalėtojas. Jis jau sukūrė nepaprastą sėkmės istoriją, kuri, tikimės, įkvėps ir kitus.

Eloną pamatyti ir jo dainą išgirsti galėsite jau greitai, šį šeštadienį, sausio 8 d., 21 val. per LRT. Sėkmės Elonui.


Visą straipsnį rasite "Mūsų laikas" laikraštyje.

Straipsnis  1 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Tobuli santykiai: kaip tai pasiekti?

Tobuli santykiai: kaip tai pasiekti?  1

Užuojauta Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų direktoriui Sigitui Dimaičiui dėl tėčio mirties

Užuojauta Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų direktoriui Sigitui Dimaičiui dėl tėčio mirties  2

Jurbarko kirpyklos komanda, kuriai teko dirbti kartu. Vienoms ilgiau, kitoms trumpiau. 2021 metų liepos 13-ąją šios moterys pasistengė, kad Onos Biliūnienės garbinga sukaktis, nebūtų pamiršta.

Šimtametės kirpėjos Onutės ilgaamžiškumo receptas – juokauti ir mylėti  0

Apie kūrybinių dirbtuvėlių stebuklus ir jų įkūrėją Sandrą Mielkaitytę

Apie kūrybinių dirbtuvėlių stebuklus ir jų įkūrėją Sandrą Mielkaitytę  0

Antanina Iliuvienė sulaukė garbingo 100 metų jubiliejaus

Antanina Iliuvienė sulaukė garbingo 100 metų jubiliejaus  0

Jurbarkiečio svajonė – populiarinti šalyje sportinį dažasvydį

Jurbarkiečio svajonė – populiarinti šalyje sportinį dažasvydį  0

Jaunasis ir jaunoji. Lietuvaitis Simonas ir jaunoji Naru vestuviniais drabužiais. Santuokos ceremonijos akimirkų nėra įamžinta. Kaip paaiškino Simonas, nuotraukų iš šventyklos ir su šventiku pora neturinti, nes toje šventykloje nebuvo galima fotografuoti. „Kai kuriose šventyklose leidžiama, bet būtent toje, kur mes tuokėmės, nebuvo galima“, – paaiškino jis.

Japonija jurbarkiečių akimis – nuo įdomiausių objektų iki vestuvių ceremonijos  0

Ukrainietė Anastasija – apie motinystę, karo sujauktus planus ir gerumą

Ukrainietė Anastasija – apie motinystę, karo sujauktus planus ir gerumą  0

IN MEMORIAM ELENA BALTRUŠAITIENĖ

IN MEMORIAM ELENA BALTRUŠAITIENĖ  1

Miesto ir verslo dienų proga - Jurbarkui iš viso pasaulio skriejantys sveikinimai (jurbarkietės šeimos Australijoje sveikinimai)

Miesto ir verslo dienų proga - Jurbarkui iš viso pasaulio skriejantys sveikinimai (jurbarkietės šeimos Australijoje sveikinimai)  0

Seimo pirmininkė pagerbė Jurbarko rajono viešosios bibliotekos direktorę Rasidą Kalinauskienę

Seimo pirmininkė pagerbė Jurbarko rajono viešosios bibliotekos direktorę Rasidą Kalinauskienę  0

Nesibaigiantys auksarankės Bronelės talentai

Nesibaigiantys auksarankės Bronelės talentai  0

Lina Lukošienė

Ženklu „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“ bus apdovanota vadžgirietė Lina Lukošienė  1

Rajono vaikų dienos užimtumo centrai ragina originaliai puoštis Vasario 16-ąjai

Rajono vaikų dienos užimtumo centrai ragina originaliai puoštis Vasario 16-ąjai  0

Šimtadienio šventės organizatoriai pranoko visus lūkesčius

Šimtadienio šventės organizatoriai pranoko visus lūkesčius  0

Visuomenės sveikatos biuras apdovanojo 2021 metų geriausius specialistus

Visuomenės sveikatos biuras apdovanojo 2021 metų geriausius specialistus  0

IN MEMORIAM VYTAUTAS PARTIKAS 1951–2022

IN MEMORIAM VYTAUTAS PARTIKAS 1951–2022  7

Tik išmokęs nebijoti miško atversi įstabius jo slėpinius (nuotraukos)

Tik išmokęs nebijoti miško atversi įstabius jo slėpinius (nuotraukos)  0

Už nuopelnus Jurbarko kraštui apdovanojo ilgametę r. savivaldybės darbuotoją Danutę Matelienę

Už nuopelnus Jurbarko kraštui apdovanojo ilgametę r. savivaldybės darbuotoją Danutę Matelienę  0

Lietaus vaikus auginanti mama atranda laiko ir pomėgiams, ir visuomeninei veiklai

Lietaus vaikus auginanti mama atranda laiko ir pomėgiams, ir visuomeninei veiklai  1

Skaudi netektis. Kviečia atsisveikinti su vaikų gydytoja Audrone Jablonskiene

Skaudi netektis. Kviečia atsisveikinti su vaikų gydytoja Audrone Jablonskiene  6

Italas prisijaukino ir gimtąjį žmonos miestą Jurbarką, ir jos kalbą

Italas prisijaukino ir gimtąjį žmonos miestą Jurbarką, ir jos kalbą  0

Danutė Matelienė iš kelionės į Peru grįžo su milijonu įspūdžių

Danutė Matelienė iš kelionės į Peru grįžo su milijonu įspūdžių  1

Veliuonietis dainininkas Naglis Mačėnas garsina miestelį visoje Lietuvoje. Jis sako, kad net ir geriausia aparatūra neišgelbės, jei nepavyks užmegzti emocinio ryšio su klausytojais, jei į dainą neįdėsi savo jausmų ir širdies.

Veliuonietis Naglis Mačėnas – geriausias šio krašto ambasadorius  0

Mūsų partneriai