Antanina Iliuvienė sulaukė garbingo 100 metų jubiliejaus
2022 m. liepos 11 d. Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius su Socialinės paramos skyriaus vedėja Laima Gardauskiene lankėsi Seredžiaus senelių globos namuose ir pasveikino Antaniną Iliuvienę, sulaukusią garbingo 100 metų jubiliejaus.
Antanina Iliuvienė gyveno ir dirbo Seredžiaus seniūnijoje, o nuo 2015 m. – Seredžiaus senelių globos namuose. Jubiliatę sveikino Seredžiaus senelių globos namų direktorius Zigmas Zakaras su darbuotojais ir gyventojais, Seredžiaus seniūnijos seniūnė Rimantė Pavalkienė, artimieji, kaimynai. Nors Antanina jau sunkiai juda, bet išliko šviesaus proto. Gausus sveikinusiųjų būrys džiaugėsi, linkėjo šimtametei stiprios sveikatos ir dar ilgų gyvenimo metų, dėkojo už jos padarytus darbus Seredžiaus kraštui, pabrėžė ypatingą moters darbštumą, tikėjimą bei gerumą.
Seredžiaus senelių globos namų užimtumo specialistė Kristina Maširkienė pasakoja kad, „Mūsų 100-etė Antanina Iliuvienė gimė 1922 metų liepos 10 dieną. Visą savo prasmingą gyvenimą praleido Seredžiaus seneniūnijos Padubysio, Eimučių kaimuose ir Seredžiaus miestelyje. Jos gyvenimas buvo sunkus. Anksti liko našlė. Viena augino sūnų ir dukrą. Negailėdama savęs, nuolat dirbo sunkius žemės ūkio darbus, stengdamasi padėti žmonėms. Antanina labai jautriai regavo į kitų žmonių nelaimes, juos ramindavo ir stengėsi padėti kuo galėdama – maistu, pinigais, darbais.
Nusipirkusi gyvenamą namą Seredžiuje, kartu su dukros šeima apsigyveno miestelyje. Čia jai sumažėjo darbų, galėjo rūpintis augančiu anūku, džiaugdavosi jo darbais ir pasiekimais.
Antaninai daug sielvarto teko patirti žuvus jos anūkui, tarnaujant sovietų armijoje. Jų šeima skaudžiai išgyveno brangiausio žmogaus netektį, su dideliu širdies skausmu nuolat minėdama mylimo Aliuko vardą. Praėjus kiek laiko mirė jos žentas o vėliau ir dukra. Šios netektys palaužė Antaninos sveikatą, todėl teko apsigyventi Seredžiaus senelių globos namuose, kur gyvena iki šiol.
Jaunystėje Antanina buvo labai aktyvi ir veikli. Globojo Sprindžiūnų šeimą, prisidėjo prie Atkuriamojo Sąjūdžio veiklos. Moteris nuolat tarnavo Bažnyčiai, šeimininkavo, organizuodavo šventinės procesijas, atkūrė Šv. Jono koplytėlę savo lėšomis, rinko aukas Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios remontui.“
Abu pažystu asmeniškai,puikūs pareigūnai,puikūs žmonės,visiem visko pasitaiko.
Autoavarija Jurbarke. Nukentėjo policijos automobilis (nuotraukos)