Lietuvos policija įspėja apie demonstruoti ir platinti draudžiamus simbolius
Lietuvos policija primena, kad demonstruoti ir platinti nacistinius, komunistinius, totalitarinių ar autoritarinių režimų simbolius yra draudžiama. Tiek viešojoje, tiek socialinėje erdvėje vis dar atsiranda žmonių, demonstruojančių ir platinančių mūsų šalyje uždraustą simboliką. Kai kurie socialinių tinklų vartotojai viešai puikuojasi draudžiamais simboliais ant savo profilio nuotraukų, rėmelių, demonstruoja atvirukus su draudžiamais simboliais.
Kas yra draudžiamieji simboliai?
Tai nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR vėliava ar herbas, nacistinė svastika, nacistinis SS ženklas, sovietinio kūjo ir pjautuvo ženklas, sovietinės raudonos penkiakampės žvaigždės ženklas, uniformos, vėliavos, bet kokie ženklai su šiais simboliais.
Taip pat draudžiami Vokietijos nacionalsocialistų ar SSRS komunistų partijos vadovų atsakingų už Lietuvos gyventojų represijas atvaizdai, o taip pat totalitarinių ar autoritarinių režimų simboliai, kuriuos šie režimai naudojo ar naudoja jų įvykdytai ar vykdomai karinei agresijai, vykdomiems ar įvykdytiems nusikaltimams žmoniškumui ir karo nusikaltimams propaguoti, be to, dvispalvės (juodos ir oranžinės spalvų) Georgijaus (šv. Jurgio) juostos naudojimas, o kartu nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR himno viešas atlikimas.
Lietuvoje draudžiamas yra visų šių simbolių naudojimas susirinkimuose, viešosiose vietose, taip pat draudžiamas bet koks kitoks viešas demonstravimas.
Policijos virtualus patrulis primena, kad pagrindinė jo užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Pastebėjus pažeidimą, asmenys įspėjami, kad nutrauktų neteisėtus veiksmus, o jų nenutraukus surinkta medžiaga registruojama ir perduodame tolesniam policijos tyrimui.
Pagal Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodekso 524 straipsnį, nacistinių, komunistinių simbolių, totalitarinių ar autoritarinių režimų simbolių platinimas ar demonstravimas užtraukia baudą nuo 300 iki 700 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 600 iki 1,2 tūkst. eurų. Nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo 500 iki 900 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 800 iki 1 500 eurų. Pagal šį straipsnį neatsako asmenys, kurie padaro nurodytas veikas muziejų veiklos, visuomenės informavimo apie istorinius ir dabarties įvykius, totalitarinius ar autoritarinius režimus, švietimo, mokslo, meno, kolekcionavimo, antikvarinės ar sendaikčių prekybos tikslais, asmenys, kurie naudoja oficialią egzistuojančios valstybės simboliką (išskyrus dvispalvę (juodos ir oranžinės spalvų) Georgijaus (šv. Jurgio) juostą naudojančius asmenis), ir Antrojo pasaulinio karo dalyviai, vilkintys savo uniformą.
šaunuoliai,suklysti - ne nuodėmė, nuodėmė nepasitaisyti
Jurbarko miesto centre partrenktas pėsčiasis