Istoriniai faktai apie lego
Pavadinimas lego yra sudarytas iš dviejų daniškų žodžių „leg godt“, kas reiškia gerą žaidimą. Pavadinimas kalba pats už save, nes lego yra tikrai visų vaikų labai mėgstamas žaidimas. Šio žaislo grupė buvo įkurta 1932 metais. Ją įkūrė Ole Kirkas Kristiansenas. Bendrovė ėjo iš tėvo sūnui ir taip toliau, o dabar jau jos savininkas yra Ole Kirko Kristianseno anūkas Kjeldas Kirkas Kristiansenas.
Kiti įdomūs faktai:
- Per pastaruosius 80 metų, lego perėjo ilgą revoliucinį kelią. Iš pradžių žaislas buvo gaminamas mažoje dailidės dirbtuvėlėje, o dabar didelėje, modernioje, pasaulinėje įmonėje.
- Kalbant apie pardavimus, šis žaislas yra gaminamas trečioje pagal dydį kompanijoje iš visų žaislų bendrovių.
- Produkcija nuolat keičiasi, tačiau pagrindinis pamatas – kaladėle – visada išlieka. Blokelių principo žaidimas daro jį unikaliu ir suteikia neribotas statybos galimybes. Viskas, ko šiam žaidimui reikia, tai vaizduotė. Būtent vaizduotės lavinimą ir suteikia lego visiems vaikams.
- Lego blokeliai pirmą kartą buvo pristatyti tik 1958 metais. Iš pradžių Kristianseno dirbtuvės dar gamino ir medinius žaislus, kopėčias ir lyginimo lentas. Po lego atsiradimo praėjus keleriems metams, bendrovė ėmė labai sparčiai plėstis. Darbuotojų skaičius išaugo iki 50.
- 1947 metais bendrovė padarė milžiniškus pardavimus, kas paskatino pasiekti pasaulinę šlovę. Tais pačiais metais įmonė nusipirko plastiko įpurškimo formavimo mašiną, kas leido vienu metu gaminti masinį lego kiekį. Iki 1949 metų mašina gamino 200 skirtingų lego rūšių.
- 1960 metų pradžioje bendrovė tapo tarptautine. Prasidėjo pardavimai su Šveicarija, Švedija, Anglija, Vokietija, Prancūzija, Belgija ir net Libanu. Per šį dešimtmetį vis daugiau šalių ėmė pardavinėti lego žaislus, o Jungtinėse Amerikos Valstijose pardavimai prasidėjo 1973 metais.
- 1964 metais vartotojai galėjo įsigyti lego rinkinius su visomis dalimis ir instrukcijomis. Jos leido kurti konkrečius modelius.
- Vėliau lego pristatė temines žaidimo linijas: 1978 metais – „Miestas“, „Pilis“, 1979 – „Erdvės“, 1989 – „Piratai“, 1996 – „Vakarai“, 1999 – „Žvaigždžių karai“, 2001 – „Haris Poteris“.
Jau daugiau nei pusę amžiaus šis nuostabus žaislas skatina mažųjų vaizduotės lavinimąsį, todėl vis dar išlieka vienu iš populiariausių žaislų pasaulyje.
Geras klausimas :) Na, Morkus originale vadinasi Markas (Marcos), o lietuviškas žodis „morka“, teigi...
Šv. Morkus, Daržų diena