Bebrai šeimininkauja Mituvos ir Imsrės pakrantėse
Praėjusių metų lapkričio 28 dieną „Mūsų laike“ buvo rašyta apie paimsryje, pačiame Jurbarko centre, šeimininkaujančius bebrus. Vilniaus gatvėje gyvenanti Ona Biliūnienė, kurios sodyba ribojasi su Imsrės upeliu, pasakojo, jog visame jos sode yra daugybė apgraužtų obelų, o pakrantėje abipus tvoros priversta bebrų nugraužtų medžių. Tuomet redakcija teiravosi miesto seniūno, gamtos apsaugos darbuotojų, kokių bus imtasi priemonių suvaldyti šią situaciją. Buvo paskirtas žmogus išgaudyti bent dalį bebrų. Atėjus pavasariui ne tik prie Imsrės, bet ir prie pat Mituvos buvo matyti naujai apgraužti medžiai. Su tokia problema susiduriantys kai kurie kiti miestai medžius saugo apjuosdami juos specialiu tinklu ar naudoja brangesnę priemonę – ištepa specialiais, žvėrims neskaniais tepalais. Gamtosaugininkų nuomone, tinklo ar repelentų naudojimas ypač efektyvus ten, kur auga pavieniai medžiai, kitų būdų juos apsaugoti nėra arba jie mažai efektyvūs.
Kaip šią problemą ruošiasi spręsti Jurbarko miesto seniūnija, pasakoja miesto seniūnas R. Kuras: „Bebrai mieste tikrai pridaro nemažai žalos pakrančių medžiams. Tinklais apsukti mes jų negalime, nes tų medžių yra labai daug, ypač parke. Vienintelė išeitis – gaudyti bebrus. Iki šiol buvo paskirtas žmogus tai daryti, tačiau leidimo laikas (išduodamas tik dviems mėnesiams) jau baigėsi. Kito kol kas neplanuojame prašyti. Bebrų populiaciją būtina mažinti, tačiau būtų gerai, kad ir biurokratinių kliūčių tai daryti būtų mažiau“.
Atrodo, kad kažkas bebrus gaudo, bet ar tai efektyvu, spręskite patys, pasivaikščioję upelių pakrantėmis ar pasižiūrėję į šias nuotraukas.
Geras klausimas :) Na, Morkus originale vadinasi Markas (Marcos), o lietuviškas žodis „morka“, teigi...
Šv. Morkus, Daržų diena