Šimtukų verti motyvuoti ir žinantys, ko nori

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Mūsų kalbinti  rajono pedagogai su liūdesiu ir apmaudu kalba apie tai, kad dabartinei kartai trūksta motyvacijos mokytis, kad yra nemažai dvyliktokų, nežinančių, ką norintys studijuoti ar apskritai gyvenime veikti. Visi šie apibūdinimai netinka geriausiems rajono abiturientams, kurių brandos egzaminų žinios įvertintos aukščiausiais balais, ir kurie liepos viduryje buvo pagerbti specialiai jiems surengtoje šventėje Jurbarko krašto muziejuje. Aštuonis šimtukus šiais metais surinko penki Jurbarko A. Giedraičio-Giedriaus gimnazijos auklėtiniai: Matas Stankaitis (3 šimtukai), Miglė Remeikytė (2 šimtukai), po vieną šimtuką gavusios Liepa Pažereckaitė, Gabija Štreimikytė ir Luka Jakelaitytė.

Visi šimtukininkai yra motyvuoti ir jau senokai žinantys, ką, kur ir kodėl studijuos. Vienas tokių – net tris aukščiausius balus surinkęs gimnazistas Matas Stankaitis – puikiai įvertintos jo lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos bei informatikos žinios. Vaikinas džiaugiasi trimis šimtukais, bet jų nesureikšmina. „Prieš egzaminų sesiją galvojau, jog būtų smagu bent vieną šimtuką gauti, pavyzdžiui, iš informatikos. Visgi pasisekė net tris egzaminus išlaikyti aukščiausiu balu, todėl labai smagu. Kita vertus, tų rezultatų nesureikšminu, nes nemanau, kad jie turės labai didelę įtaką mano gyvenime“, – „Mūsų laikui“ vasarą sakė Matas, žinantis, ką ir kuriame universitete studijuos. Toli važiuoti nereikės, nes tai, kas jį domina, yra Kaune. Vaikinas pasirinko Programų sistemas Kauno technologijos universitete. „Pati studijų kryptis labai plati, todėl esu tikras, jog bestudijuodamas atrasiu būtent tą technologijų sritį, kuri man labiausiai patinka ir kurioje galėsiu geriausiai atsiskleisti“, – sako Matas, paaiškinęs kad sprendimas nebuvo spontaniškas. Jis jau 10–11 klasėje buvo apsisprendęs ateitį sieti su informatika, technologijomis.

Vaikino nuomone, mokytis ir siekti gerų rezultatų skatina ne motyvacija, o suvokimas, jog žinios šiais laikais yra ypač naudingas ir svarbus dalykas. „Kiekvienas mokinys turėtų tai suprasti, kaip ir kiekvienas mokytojas turėtų tas žinias suteikti ir jomis sudominti. Kuo labiau žmogus bus apsišvietęs, tuo didesnė tikimybė, jog jis galės pasiekti savo tikslus. Taigi, čia sakyčiau labiau ne motyvacija, o užsispyrimas ir sąmoningumas skatina mokytis, nes ta motyvacija greitai baigiasi. Todėl ir patarčiau bendraamžiams atrasti kažkokį tikslą, dėl kurio dirbtų ir stengtųsi“, – pataria vienas geriausių rajono abiturientų.

Šimtukininkės Gabija Štreimikytė ir Liepa Pažereckaitė mėgsta svajoti tyliai, tačiau taip pat žino, ką studijuos ar ką nori veikti. Aukščiausią balą už lietuvių ir literatūros egzaminą gavusi Liepa ir ateitį sies su kūryba, rašymu, lietuvių kalba. Mergina jau dabar kuria eiles, kurias yra pastebėję ir įvertinę profesionalai. Tuo tarpu Gabija savo ateitį mato medicinos srityje ir ketina mokytis odontologiją.

Motyvacijos netrūksta ir gimnazistei Miglei Remeikytei, dviejų šimtukų savininkei. Mergina džiaugiasi rezultatais, prisipažindama, kad jai pavyko geriau nei tikėjosi. „Iš tiesų, tikėjausi mažiau, nes neįdėjau tiek daug darbo, kiek kiti“, – kuklinosi mergina, kurios lietuvių kalbos ir literatūros bei biologijos žinios įvertintos aukščiausiais balais. Miglė tvirtai žino, su kokiais mokslais sies savo ateitį. Jos dėmesio centre – biologija. Vilniaus universitete ruošėsi studijuoti genetiką. „Kadangi biologija visada labiausiai domino ir patiko, tikiuosi, būti su ja visą gyvenimą“, – šypsosi mergina, tikėdama, kad savo pasirinkimu nenusivils.

Paprašyta patarti bendraamžiams, iš kur semtis motyvacijos mokytis, prisipažįsta, nebuvusi iš tų, kurios skirdavo daug laiko mokslams. Tiesiog įdėmiai klausydavosi mokytojo per pamokas. „Manau, tas ir yra svarbiausia“, – įsitikinusi ji. Anot Miglės, sunku atrasti motyvacijos, jeigu daug mokyklinių dalykų yra mažai reikalingi. Ji pati po egzaminų išmetė krūvas lapų informacijos, kurios daugiau niekada neprisimins. Mano, kad universitete bus kitaip – ji su nekantrumu laukia studijų. „Tada žinosiu, kad viską darau dėl savęs, kad viską panaudosiu ateityje dirbdama“, – paaiškina ji.

 

Šimtukas už matematiką

Kiek mokaisi, tiek ir turi. Toks būtų apibendrintas rajono abituriento M. Stankaičo, vienintelio rajone matematikos šimtukininko, komentaras. Šis aukščiausias įvertinimas – dar ryškesnis ir svarbesnis, mat net 42 proc. rajono abiturientų, jo bendraamžių, apskritai neišlaikė šiųmetinio matematikos egzamino. Anot Mato, jam pavyko surinkti 100 balų, nes jis visus tuos ketverius metus sistemingai ir nuosekliai mokėsi. Pabrėžia, kad būtent 9-oje klasėje pradėjo stipriai mokytis matematikos, išlaikydamas tokį tempą iki pat 11-os klasės. Neatsipalaidavo ir per karantiną, mokantis nuotoliniu būdu – individualiai dėjo pastangas. „Dvyliktoje klasėje, kuomet vyksta kartojimas, pavyko užtvirtinti žinias ir nuoseklų mokymąsi“, – paaiškina jis. Matematikos egzaminą įveikė ir jo klasiokai – neišlaikiusių jo klasėje nebuvo. Vaikinas priduria, kad prie gerų matematikos žinių prisideda ir matematikos mokytojos pradinėse bei vidurinėse klasėse. Patikina, kad jam pasisekė, nes visose klasėse jį mokiusios geros, stiprios mokytojos matematikės. „Jei yra geras pagrindas pradinėse klasėse, mokantis vidurinėje mokykloje, per tuos ketverius gimnazijos metus tikrai galima pasiruošti šimtukui. O jei pradedama mokytis 12-oje klasėje, galima pasiruošti taip, kad egzaminas būtų išlaikytas“, – įsitikinęs vaikinas. Jis pats turi paaiškinimą, kodėl tokiam dideliam skaičiui abiturientų nepavyko išlaikyti matematikos egzamino. Priežasčių daug ir jos labai individualios, nes kiekvienas mokosi savo būdu ir ritmu.

Vieni abiturientai egzamino neišlaikė, nes tiesiog nesimokė ir neskyrė mokslams pakankamai laiko. Vis dėlto didžiajai daugumai dvyliktokų, pasak Mato, koją pakišo susikaupusios matematikos žinių spragos, buvusios jau ir žemesnėse klasėse. Mokymosi tempas toks, kad ne visas temas gali spėti suprasti, išsiaiškinti. Jei nespėji temos suprasti, tos spragos kaupiasi ir keliauja iki pat 12-os klasės. Vaikinas pastebi, kad paskutinėmis savaitėmis visi abiturientai suskumba mokytis, bet jau būna per vėlu. Pats Matas matematikos spragų neturėjęs. Vaikinas sutinka, kad prie prastesnių matematikos žinių galėjo prisidėti ir pandemija, nuotolinis mokymas, mat daug mokinių prarado norą mokytis. Bet tuoj pat priduria, kad jei mokinys norėjo mokytis, žinojo, kad negalima apleisti mokslų, galėjo ruoštis ir mokytis nuotoliniu būdu. Jam koronavirusas nesutrukdė, nes pats sąmoningai įdėjo daugiau pastangų.

Neišlaikiusieji matematikos egzamino turi kaltinti tik save. Matas patikina, kad egzamino užduočių tikrai negalima kaltinti, nes jos, palyginus su praėjusių metų, nebuvo išskirtinės, kitokios ar per daug sunkios.

Svarbu ne tik mokytis, bet ir įdomiai bei smagiai leisti laiką. Galima viską suspėti. Įrodymas – tie patys šimtukininkai. Gabijai nuo mokslų atsipūsti padėjo muzika – mergina groja saksofonu Jurbarko kultūros centro bigbende „Jada“. Liepa nuo mokslų ilsėjosi piešdama, užsiimdama joga, sportuodama, leisdama laiką su draugais, taip išlaikydama balansą tarp asmeninio gyvenimo ir mokslų. Štai jums ir sėkmės paslaptis. Mokslus derinti su įdomiu ir smagiu laisvalaikiu.

Video: Šimtukininkų apdovanojimai

Rekomenduojami video:
Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Globalios Lietuvos apdovanojimas ir iš Jurbarko kilusiam E. Sabaliauskui

Globalios Lietuvos apdovanojimas ir iš Jurbarko kilusiam E. Sabaliauskui  3

Pagerbti rajono mokiniai, šalies olimpiadose pademonstravę puikias žinias (NUOTRAUKOS)

Pagerbti rajono mokiniai, šalies olimpiadose pademonstravę puikias žinias (NUOTRAUKOS)  5

Lietuvą nusprendę apkeliauti studentai iš Jurbarko rajono (iš kairės): Rokas Grinkevičius, Aidas Ašmonas ir Domantas Juškys. Keliauninkai jau yra nusimatę tolimesnio maršruto atkarpą kitai vasarai.

#JaunimoPašnekesiai su Aidu Ašmonu  0

Svarbiausias socialinio darbuotojo bruožas – nuoširdumas sau ir kitiems

Svarbiausias socialinio darbuotojo bruožas – nuoširdumas sau ir kitiems  6

Festivalio atidarymas.

Festivalio „Vaivorykštė“ atgarsiai. Vaikų ir jaunimo teatrai – vieta, kur auga asmenybės ir keičiasi likimai  0

Vakarais po akacijomis – pasisemti jaunatviškos drąsos

Vakarais po akacijomis – pasisemti jaunatviškos drąsos  0

#JaunimoPašnekesiai  su Simonu Goptaičiu

#JaunimoPašnekesiai su Simonu Goptaičiu  0

B. Šneiderienė – aktorystę renkasi tik tie, kurie TIKRAI sutverti tam nelengvam darbui (VIDEO)

B. Šneiderienė – aktorystę renkasi tik tie, kurie TIKRAI sutverti tam nelengvam darbui (VIDEO)  0

Pamatyti kaimą jaunuolio akimis – į biblioteką

Pamatyti kaimą jaunuolio akimis – į biblioteką  0

Jurbarko kultūros centro šokėjai skynė pergales „Jievaro tiltu 2022“ Šakiuose

Jurbarko kultūros centro šokėjai skynė pergales „Jievaro tiltu 2022“ Šakiuose  0

Jurbarko jaunimo apdovanojimų renginys „Jurbarko perlas“

Jurbarko jaunimo apdovanojimų renginys „Jurbarko perlas“  1

Literatūros klasikai atgimsta Ievos Andriukaitytės darbų parodoje

Literatūros klasikai atgimsta Ievos Andriukaitytės darbų parodoje  0

Jurbarko gimnazistės poezija įvertinta respublikiniame jaunųjų filologų konkurse

Jurbarko gimnazistės poezija įvertinta respublikiniame jaunųjų filologų konkurse  0

Jurbarko vaikų sukurtas plakatas – IBBY konkurso laureatas!

Jurbarko vaikų sukurtas plakatas – IBBY konkurso laureatas!  0

Talentingoji menininkė Liucija atidarė savo darbų parodą

Talentingoji menininkė Liucija atidarė savo darbų parodą  0

Rajono Jaunimo metų ambasadoriai (iš kairės): Simona Kulikauskaitė, kuri atstovaus Smalininkus, Miglė Šašytė – Viešvilę, rajono tarybos narė Inga Molevaitė bei Arnas Sluoksnaitis, kuris atstovaus Jurbarką. Susitikime nebuvo ambasadorės iš Eržvilko Dovilės Masiulytės.

Išrinkti Jaunimo metų ambasadoriai Jurbarkui  0

Jurbarko rajono mokinių darbai dalyvauja respublikiniame mokinių tautodailės konkurse ,,Sidabro vainikėlis“

Jurbarko rajono mokinių darbai dalyvauja respublikiniame mokinių tautodailės konkurse ,,Sidabro vainikėlis“  0

Jaunoji Vadžgirio menininkė pristatys savo tapybos kūrinius

Jaunoji Vadžgirio menininkė pristatys savo tapybos kūrinius  0

Kovo 11-oji Jurbarke. Švęsti laisvės susirinko į rekordines eitynes (NUOTRAUKOS)

Kovo 11-oji Jurbarke. Švęsti laisvės susirinko į rekordines eitynes (NUOTRAUKOS)  0

Nuo animė filmukų – iki japonų kalbos studijų universitete

Nuo animė filmukų – iki japonų kalbos studijų universitete  1

Premjera krašto muziejuje. Gimnazijos šimtmetis -  mokinių sukurtame filme (VIDEO)

Premjera krašto muziejuje. Gimnazijos šimtmetis - mokinių sukurtame filme (VIDEO)  1

„Vilkai“ (jaunesnieji skautai) davė įžodį. Skautais panorę tapti 7-8 metų vaikai turėjo prisiekti tarnauti „Dievui, Tėvynei ir artimui“ bei pagerbti Lietuvos vėliavą.

Atverti „Margą skrynią“ į Jurbarką suvažiavo Tauragės krašto skautai (VIDEO)  0

Gimnazistams – sėkmingo Jurbarko jaunimo patarimai (VIDEO)

Gimnazistams – sėkmingo Jurbarko jaunimo patarimai (VIDEO)  0

Miesto veidą jaunina užsispyrę ir atkaklūs raideriai (VIDEO)

Miesto veidą jaunina užsispyrę ir atkaklūs raideriai (VIDEO)  1

Mūsų partneriai