Miesto veidą jaunina užsispyrę ir atkaklūs raideriai (VIDEO)

Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Save jie vadina raideriais, savo dviračius – baikais, treniruotis dažniausiai traukia į „skeitus“, kur mokosi atlikti „360“, „disasterį“ ar net „Barspiną“. Ekstremalaus dviračių sporto entuziastai jau suprato, kad kalba eina apie važinėjančius BMX dviračiais jaunuolius, kurie specialiose aikštelėse, jiems skirtuose „skeitparkuose“, ant skirtingų rampų, mokosi naujų ar šlifuoja tuos pačius triukus, turinčius atskirą pavadinimą. Kaip taisyklė, anglišką. Siūlome susipažinti su tokiu BMX dviračių fanu, bene geriausiu tokiu Jurbarko raideriu, gimnazistu 17-mečiu Roku Regesu.

 

Jį „Mūsų laikas“ pastebėjo „Riedėk Jurbarke“ renginyje, kuomet jis jaunimo pamėgtoje aikštelėje paimsry dalyvavo vykusiose varžybose ir tarp BMX dviratininkų užėmė antrą vietą, pirmąją užleisdamas kolegai iš Tauragės. Roko ir kitų raiderių pasirodymais žiūrovai vaikai taip buvo sužavėti, kad tuoj pat ėmė kaulyti tėvų pirkti ir jiems po tokį dviratį.

 

Padovanojo mama

Pačiam Rokui kaulyti savo tėvų tokio dviračio nereikėjo. Mama jam pati nupirko. Taip ji sūnų apdovanojo už tai, kad jis baigė A. Sodeikos meno mokyklą, kur šešerius metus mokėsi groti klarnetu. Tada jam buvo 12 metų. Rokas pasakoja, kad mama matė, kaip jis triukus bandydavo atlikti paprastu dviračiu.

Beje, Rokas šiuo ekstremaliu sportu „užsikrėtė“ irgi tame pačiame „skeitparke“. Pasakoja, kad tą kartą, ko gero, jis su mama ėjo paimsriu ir pamatė ten važinėjančius. Susižavėjo triukais. Pasidarė įdomu ir pats panoro taip išmokti.

Mamos pirktu BMX dviračiu pavažinėjo neilgai, mat buvo per sunkus. Pasitarė su tėčiu, ir šis nupirko kitą. Lengvesnį. Ne naują. Su šiuo dviračiu Rokas nesiskiria jau 3,5 metų. Būtent juo jis išmoko įvairių triukų bei juo dalyvauja ir įvairiose varžybose. Šypsosi, kad, ko gero, visi jo dviratį žaliais ratais atpažįsta. Išskirtinis. „Jis kaip ir mano simbolis“, - šypsosi Rokas, patikinęs, kad nė dienos nepraleidžia jo. Ne tik kone kasdien į skeitparką atvažiuoja triukų šlifuoti, bet ir po miestą važinėja. Šypsosi, kad geriausia vieta raideriams Jurbarke – visa Kauno gatvė, kur daug kalnelių, daug kliūčių, daug taip vadinamųjų spotų, aikštelių, pasivažinėti.

Savo BMX dviratį į paprastą išmaino tik žiemą, mat juo važiuoti žiemą nepatartina. Yra per slidu.

 

Vieno triuko mokosi net metus

Rokas yra tikras, kad kiekvienas gali išmokti valdyti dviratį taip, kaip jis. Tiesiog reikia laiko, kantrybės ir … nebijoti griūti. Ir dar reikia susitaikyti, kad iš pirmo karto nepavyks. Ir tai suprantama. Pasakoja, kad vieno ir to paties triuko mokosi pusę metų ar net visus metus. Jis pats pirmųjų triukų mokėsi iš vyresnių raiderių, internete.

Raiderių triukų pavadinimai yra anglų kalba (ir tariami angliškai). Apie juos sunku papasakoti. Juos reikia pamatyti. Pavyzdžiui, apsisukti 360 laipsniu, vadinasi „360“. Pradedama mokytis nuo „180“; „Roll back“ - kai važiuoji dviračiu atgal, apsisuki ir vėl važiuoji. Labiau pažengusieji mokosi „360“; „Disaster“ (iš anglų kalbos „Nelaimė“), kuris atliekamas ant tam tikros rampos. Rokas neskaičiavęs, kiek triukų įvaldęs.

 

Dabar jis mokytųsi „Bar-spin“, kuris atrodo maždaug taip. Pašoki dviračių į orą, apsuki vairą ore ir pagauni dviratį nusileidžiantį. Išmokti šio triuko dabar yra didžiausias Roko tikslas. Mano, kad teks ilgokai pavargti, nes tai vienas iš sudėtingesnių ir tik pažengusiems. Bet mokytis verta. Triukas išvaizdus.

 

Nebijoti griūti

Vaikinas pasakoja, kad traumų stengiasi išvengti, bet jų visada nutinka, kai mokaisi kažko naujo, kai esi neištobulėjęs. „Turi griūti, kad išmoktum tą triuką. Tai tik laikinas dalykas. Žaizdos užgis, o tu būsi išmokęs“, - sako jis. Baisiausia Roko trauma, jo tikinimu, įvyko dėl dviračio klaidos. Šoko per vieną kliūtį, pradėjo persisukti pedalai, iš to greičio permynė ir krito per vairą ant veido. Nusibrozdino taip, kad visą mėnesį turėjo dviratį pamiršti. Laukti, kol žaizdos sugis. Kai sugijo, sako, su dar didesniu užsidegimu nei iki tol kibo į treniruotes. Anot jo, džiaugsmas yra padaryti tai, kas anksčiau nepavyko. Rokas sako, kad tas tobulėjimas ir atperka visus sunkumus.

 

Savo žaliaratį „baiką“ keisti į jokį kitą nenorėtų. Sako, po kiekvieno pasivažinėjimo reikia ką nors pataisyti, pakeisti, bet jis moka tai daryti. Iš pradžių tėtis pamokė, bet kai šis neturėjo laiko, pats pabandė – išsiardė kelis kartus, surinko su tėčio pagalba, o dabar pats dviratį remontuoja, ir nudilusias padangas, pedalus, rankenėlės, rėmą pasikeičia. Šypsosi, kad galėtų dviratį pataisyti, jei kam sugestų. Nėra sunku dviratį išardyti ir vėl surinkti.

 

Ekstremalaus sporto fanas patikina, kad ir baigęs mokslus, kad ir kur važiuos, savo dviratį būtinai pasiims. Be jo negalėtų.

 

Kaip dėl mašinos? Rokas šypsosi, kad apie ją jau galvoja. Artėja 18-asis gimtadienis, tad planuoja lankyti vairavimo kursus.

 

O ką patartų tiems tėvams, kurių atžalos tų BMX dviračių kaulija, o tėvai delsia jų pirkti, nes dėl vaikų baiminasi? Rokas sako, kad yra kur kas pavojingesnių užsiėmimų nei šis sportas. Jaunuolis pripažįsta, kad ir jo mama iš pradžių bijodavo, bet su laiku išmoko juo pasitikėti. „Įrodydavau, kad aš tai moku ir sugebu, ir ji daugiau manimi pasitikėdavo, o aš galėdavau tobulėti“, - pasakojo jis, leisdamas suprasti, kad kantrybės bei pasitikėjimo reikia ir vieniems, ir kitiems.

 

Video: Raiderio pamokėlė

Rekomenduojami video:
Straipsnis  1 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Globalios Lietuvos apdovanojimas ir iš Jurbarko kilusiam E. Sabaliauskui

Globalios Lietuvos apdovanojimas ir iš Jurbarko kilusiam E. Sabaliauskui  3

Pagerbti rajono mokiniai, šalies olimpiadose pademonstravę puikias žinias (NUOTRAUKOS)

Pagerbti rajono mokiniai, šalies olimpiadose pademonstravę puikias žinias (NUOTRAUKOS)  2

Lietuvą nusprendę apkeliauti studentai iš Jurbarko rajono (iš kairės): Rokas Grinkevičius, Aidas Ašmonas ir Domantas Juškys. Keliauninkai jau yra nusimatę tolimesnio maršruto atkarpą kitai vasarai.

#JaunimoPašnekesiai su Aidu Ašmonu  0

Svarbiausias socialinio darbuotojo bruožas – nuoširdumas sau ir kitiems

Svarbiausias socialinio darbuotojo bruožas – nuoširdumas sau ir kitiems  6

Festivalio atidarymas.

Festivalio „Vaivorykštė“ atgarsiai. Vaikų ir jaunimo teatrai – vieta, kur auga asmenybės ir keičiasi likimai  0

Vakarais po akacijomis – pasisemti jaunatviškos drąsos

Vakarais po akacijomis – pasisemti jaunatviškos drąsos  0

Šimtukų verti motyvuoti ir žinantys, ko nori

Šimtukų verti motyvuoti ir žinantys, ko nori  0

#JaunimoPašnekesiai  su Simonu Goptaičiu

#JaunimoPašnekesiai su Simonu Goptaičiu  0

B. Šneiderienė – aktorystę renkasi tik tie, kurie TIKRAI sutverti tam nelengvam darbui (VIDEO)

B. Šneiderienė – aktorystę renkasi tik tie, kurie TIKRAI sutverti tam nelengvam darbui (VIDEO)  0

Pamatyti kaimą jaunuolio akimis – į biblioteką

Pamatyti kaimą jaunuolio akimis – į biblioteką  0

Jurbarko kultūros centro šokėjai skynė pergales „Jievaro tiltu 2022“ Šakiuose

Jurbarko kultūros centro šokėjai skynė pergales „Jievaro tiltu 2022“ Šakiuose  0

Jurbarko jaunimo apdovanojimų renginys „Jurbarko perlas“

Jurbarko jaunimo apdovanojimų renginys „Jurbarko perlas“  1

Literatūros klasikai atgimsta Ievos Andriukaitytės darbų parodoje

Literatūros klasikai atgimsta Ievos Andriukaitytės darbų parodoje  0

Jurbarko gimnazistės poezija įvertinta respublikiniame jaunųjų filologų konkurse

Jurbarko gimnazistės poezija įvertinta respublikiniame jaunųjų filologų konkurse  0

Jurbarko vaikų sukurtas plakatas – IBBY konkurso laureatas!

Jurbarko vaikų sukurtas plakatas – IBBY konkurso laureatas!  0

Talentingoji menininkė Liucija atidarė savo darbų parodą

Talentingoji menininkė Liucija atidarė savo darbų parodą  0

Rajono Jaunimo metų ambasadoriai (iš kairės): Simona Kulikauskaitė, kuri atstovaus Smalininkus, Miglė Šašytė – Viešvilę, rajono tarybos narė Inga Molevaitė bei Arnas Sluoksnaitis, kuris atstovaus Jurbarką. Susitikime nebuvo ambasadorės iš Eržvilko Dovilės Masiulytės.

Išrinkti Jaunimo metų ambasadoriai Jurbarkui  0

Jurbarko rajono mokinių darbai dalyvauja respublikiniame mokinių tautodailės konkurse ,,Sidabro vainikėlis“

Jurbarko rajono mokinių darbai dalyvauja respublikiniame mokinių tautodailės konkurse ,,Sidabro vainikėlis“  0

Jaunoji Vadžgirio menininkė pristatys savo tapybos kūrinius

Jaunoji Vadžgirio menininkė pristatys savo tapybos kūrinius  0

Kovo 11-oji Jurbarke. Švęsti laisvės susirinko į rekordines eitynes (NUOTRAUKOS)

Kovo 11-oji Jurbarke. Švęsti laisvės susirinko į rekordines eitynes (NUOTRAUKOS)  0

Nuo animė filmukų – iki japonų kalbos studijų universitete

Nuo animė filmukų – iki japonų kalbos studijų universitete  1

Premjera krašto muziejuje. Gimnazijos šimtmetis -  mokinių sukurtame filme (VIDEO)

Premjera krašto muziejuje. Gimnazijos šimtmetis - mokinių sukurtame filme (VIDEO)  1

„Vilkai“ (jaunesnieji skautai) davė įžodį. Skautais panorę tapti 7-8 metų vaikai turėjo prisiekti tarnauti „Dievui, Tėvynei ir artimui“ bei pagerbti Lietuvos vėliavą.

Atverti „Margą skrynią“ į Jurbarką suvažiavo Tauragės krašto skautai (VIDEO)  0

Gimnazistams – sėkmingo Jurbarko jaunimo patarimai (VIDEO)

Gimnazistams – sėkmingo Jurbarko jaunimo patarimai (VIDEO)  0

Mūsų partneriai