Rinkėjai nukarūnavo patirtį, iškėlė jaunystę
-
Pastebima, kad Jurbarko krašto jaunimas vis aktyviau išreiškia pilietinę pareigą – kovo 1-ąją miesto apylinkėse buvo daug tokių, kurie balsavo pirmą kartą. Į rinkimus atėjo net ir tie, kurie iki tol niekada nebuvo balsavę.
-
...pirmą kartą patekę į tarybą – „Jaunosios kartos“ atstovas advokatas Donatas Ramanauskas (kairėje) ir TS-LKD narys Daivaras Rybakovas.
-
Patyrusius politikus į Jurbarko rajono tarybą TS-LKD narį Antaną Juozą Kazakevičių (kairėje) ir Lietuvos liaudies partijai priklausantį Gintarį Stoškų pakeitė jaunimas...
Partijos turi ieškoti naujų lyderių. Arba partijų siūlomi lyderiai jų netenkina. Tokią žinią rinkėjams pasiuntė Jurbarko krašto rinkėjai kovo 1 dieną vykusiuose savivaldos rinkimuose. Jurbarkiečiai palankesni jauniems, darbo patirties savivaldoje visiškai neturintiems, ir nusisuka nuo didelę patirtį, bet jau garbaus amžiaus sulaukusių politikų. „Mūsų laikas“ pasidomėjo, kokia bus naujoji taryba.
Bene didžiausią smūgį šiuose savivaldos rinkimuose iš rinkėjų gavo, ko gero, Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų Jurbarko skyrius. Ši partija rinkimuose pagal gautus rinkėjų balsus buvo ketvirtoje vietoje, o jų iškeltas kandidatas į Jurbarko rajono merus Antanas Juozas Kazakevičius tarp aštuonių kandidatų liko pirmas nuo galo, t.y. pasirodė geriau tik už Algirdą Mačiulaitį. Tai reiškia, kad TS-LKD rinkėjai balsavo už kitus, ne savo partijos iškeltus, kandidatus. Kita bloga naujiena ta, kad A.J. Kazakevičius net nepateko į tarybą. Rinkėjai jį iš antrosios vietos nustūmė į ketvirtą kandidatų į tarybą sąraše.
Šiuose rinkimuose Jurbarko konservatoriai prarado vieną mandatą – išsaugojo tik tris.
Beje, TS-LKD rezultatai visoje Lietuvoje buvo geresni.
Šie rinkimai nebuvo sėkmingi, kaip ir visoje Lietuvoje, taip ir Jurbarke, partijai Tvarka ir teisingumas. Jai nepavyko išsaugoti dviejų mandatų – per praėjusius rinkimus iškovojo 3, o dabar tegavo 2.
Pati partija pagal gautų balsų skaičių liko penkta.
Kitokie rinkimai buvo Jurbarko „darbiečiams“. Jei savivaldos rinkimai Darbo partijai apskritai Lietuvoje buvo labai nesėkmingi, nes prarado daug mandatų, tai Jurbarko „darbiečiams“ pavyko ne tik išsaugoti turėtus, bet ir iškovoti naujų. Jei 2011 metų savivaldos rinkimuose gavo 3 mandatus, tai šiais metais – 4.
Darbo partija pagal rinkėjų atiduotus balsus užėmė trečią vietą.
Perrinko pusę senosios tarybos narių
Būti perrinkti norėjo beveik visi senosios kadencijos politikai, bet pasisekė tik 13-ai.
Naujoji taryba gerokai atsinaujins. Neliko dvylikos iš 25 senosios tarybos kadencijos narių. Rinkėjai tarybos mandatą atėmė iš dviejų „valstiečių“ (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga) – Jono Aleksiejaus ir Kęstučio Naujoko (jis liko pirmas už borto), „tvarkiečio“ Dariaus Babiliaus, dviejų konservatorių – Jono Bučinsko ir Antano Juozo Kazakevičiaus, trijų „darbiečių“ – Adolfo Lapės ir Roberto Raimundo Išganaičio, Vilmos Čepulienės, trijų socialdemokratų – Gintauto Navicko, Antaninos Tunaitienės, Mindaugo Šlepševičiaus, kuris paliko socialdemokratus ir perėjo į opoziją.
Rinkėjai nebuvo palankūs ir liaudininkui Gintariui Stoškui.
Perrinkti beveik visi liberalai
Jurbarko rajono gyventojai naujai kadencijai perrinko visus liberalus. Perrinkti liberalai: Ričardas Juška, Gvidas Byčius, Vidmantas Juzėnas, Remigijus Brazaitis. Vietoj Sauliaus Lapėno, kuris paliko bendražygius ir prisijungė prie Darbo partijos frakcijos, prie liberalų prisijungė verslininkė Liudmila Norkaitienė. Kiti senosios kandencijos nariai: Kazimieras Šimkus, Darius Virvilas, su liaudies partija rinkimuose dalyvavusi Zita Sorokienė, TS-LKD nariai Audronė Kurienė ir Egidijus Giedraitis, „tvarkietis“ Algirdas Gudaitis, „darbiečiai“ Romansas Dragūnavičius, kurį rinkėjai, beje, iš pirmos sąrašo vietos nustūmė į ketvirtą; minėtas Saulius Lapėnas, tik šį kartą su Darbo partija. Tarybos nario mandatą pavyko išsaugoti vieninteliam „valstiečiui“ Kasparui Jurevičiui.
Daug „pradinukų“
Naujoji taryba atsinaujins pirmą kartą apskritai savivaldybės tarybų rinkimus laimėjusiais, darbo patirties savivaldoje neturinčiais asmenimis. Tai „darbietė“ Vilma Venslauskienė, „Jaunosios kartos“ atstovai verslininkas Saulius Meškauskas ir advokatas Donatas Ramanauskas, verslininkai Liudmila Norkaitienė ir Daivaras Rybakovas, socialdemokratų atstovė Ilona Pocienė.
Naujojoje taryboje bus matomi ir nauji, bet žinomi vardai. Sugrįžo ankstesnėse tarybose dirbęs socialdemokratas Faustas Bakys, senosios kadencijos administracijos direktorius Petras Vainauskas, jo pavaduotoju buvęs Donatas Jackis.
Jauniausiam – 31 metai
Naujoji taryba – gerokai atjaunėjusi. Naujosios kadencijos politikų amžiaus vidurkis – 52 metai, o senosios kadencijos politikų, išrinktų 2011 metais, – 56-eri.
Šių metinės tarybos narių gretas papildė net 4 asmenys, kuriems nėra nė 40. Tokių jaunų politikų senojoje kadencijoje nebuvo visai. Tiems, kuriems nėra nė 50 metų, tokių dabar yra taip pat keturi. Jauniausiam dabartiniam tarybos nariui D. Jackiui 31-eri metai, o vyriausiam R. Dragūnavičiui – 74. Tarp jauniausių – ir „Jaunosios kartos“ atstovai – S. Meškauskui 39, o D. Ramanauskui 35 metai. Tarp vyriausių – ir „valstiečių“ atstovas K. Jurevičius – jam 72 metai.
2011 metais rinktoje taryboje jauniausiam buvo 40 metų, o vyriausiam – 72. Pastarojoje kadencijoje buvo gerokai daugiau politikų, kuriems per 60, o šioje dominuoja 30-50 mkarta.
Taryba sumoteriškėjo
Naujos kandencijos taryboje bus žymiai daugiau moterų. Jei ankstesnėje buvo keturios dailiosios lyties atstovės, tai naujojoje – net septynios. Bent po vieną moterį politikę bus bene visose frakcijose. Daugiausiai jų – tarp socialdemokratų. Rinkėjai tarybos nario mandatą suteikė Vidai Rekešienei bei Ilonai Pocienei. Darbo partijai atstovaus Vilma Venslauskienė, Tvarkai ir teisingumui – Genė Gudaitienė, Algirdo Gudaičio žmona. Be moterų politikių naujojoje taryboje – tik „valstiečiai“ ir „Jaunoji karta“.
Nukarūnuoti lyderiai
Ne visiems sąrašo lyderiams pavyko išlikti pirmoje sąrašo vietoje po reitingavimo. Rinkėjų nuomone, verti sąrašo vedlio vardo R. Juška, V. Rekešienė (tiesa, tik kelių balsų persvara), A. Kurienė, S. Meškauskas, A. Gudaitis. Kai kurie partijų sąrašo lyderiai buvo nukarūnuoti. Reitingavimas parodė, kad Jurbarko krašto rinkėjai sąrašo lyderio vardą atėmė iš „darbiečio“ R. Dragūnavičiaus, kuris iš pirmos vietos nukrito į ketvirtą, iš „valstiečio“ D. Jackio, užleidusio pirmą vietą K. Jurevičiui, liaudininko G. Stoškaus, kuris pirmąją vietą užleido antruoju numeriu įrašytai Z. Sorokienei.
RINKIMŲ ĮDOMYBĖS
Didžiausias šuolis
Pakilo per dešimčia vietų ir tapo sąrašo lyderiu. Ko gero, sėkmingiausi šių metų savivaldos rinkimai buvo „darbiečiui“ Petrui Vainauskui, rajono savivaldybės administracijos direktoriui. Jis iš 11-os vietos Darbo partijos sąraše pakilo į pirmąją.
Dariaus Babiliaus šuolis ne mažiau įspūdingas. Šis Tvarkos ir teisingumo partijos narys iš 33 vietos sąraše pakilo net į šeštąją.
Skaudus kritimas
Nesėkmingi rinkimai buvo ir kai kuriems politikams. Šiuose rinkimuose ypač nepasisekė ilgametei Jurbarko skyriaus Liberalų sąjūdžio pirmininkei Vitalijai Petraitienei, kurią rinkėjai nureitingavo iš 3-ios vietos į 7-ą. V. Petraitienė vadovavo Jurbarko skyriui iki tol, kol neprisijungė liberalcentristai.
Pripažinimas
Didžiausio rinkėjų palaikymo sulaukė Liberalų sąjūdžio politikai. Peržiūrėjus išrinktų į tarybą politikų pirmumo balsus, akivaizdus lyderis yra R. Juška, kuris gavo 947 rinkėjų balsus. Didesnio nei jis rinkėjų palaikymo nesulaukė nė vienas kandidatas į tarybą.
Kitų partijų lyderiai, partijos sąraše įrašyti pirmuoju numeriu, sulaukė gerokai mažiau pirmumo balsų. Pavyzdžiui, V. Rekešienė tegavo 573, darbietis R. Dragūnavičius – 391, A. Kurienė – 421, Saulius Meškauskas iš sąrašo „Jaunoji karta“ – 447.
Jauniausiam dabartiniam tarybos nariui D. Jackiui 31-eri metai, o vyriausiam R. Dragūnavičiui – 74-eri.
Any form of recovery, recovery of information or recovery of funds brillianthackers800@gmail.com can...
Po Seimo rinkimų - pasikeitimai Jurbarko rajono savivaldybės taryboje