Jurbarke vieši būrys svečių iš Vokietijos

Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jau kelios dienos neverta nustebti Jurbarke išgirdus kalbant vokiškai, mat mūsų mieste vieši nemažas būrelis svečių iš Vokietijos, tarp jų – net du Jurbarko rajono savivaldybės Garbės piliečiai: Heinzas Putlitzas (Heinz Puttlitz) ir baronas prof. dr. Volfgangas Hermanas fon Štetenas (Wolfgang Hermann Freiherr von Stetten).

Iš miesto partnerio Krailsheimo (Vokietija) į Jurbarką atvyko Krailsheimo-Jurbarko komiteto pirmininkas, ilgametis mūsų krašto draugas Friedrich Ludwig, Krailsheimo savivaldybės tarptautinių ryšių koordinatorius Christoph Salinger, Krailsheimo regiono kantorė vargonininkė Johanna Bergmann ir jaunimo atstovas Xavier Szymanski.

Trečiadienį, gegužės 8 d., Krailshaimo delegacija, lydima Jurbarko evangelikų liuteronų parapijos kunigo Mindaugo Kairio ir jo žmonos muzikės Lauros Matuzaitės-Kairienės, apsilankė Jurbarko rajono savivaldybėje, kur, kaip skelbiama savivaldybės interneto svetainėje, susitikime su savivaldybės vadovais pasidžiaugė miestų bendradarbiavimu kultūros, jaunimo ir kt. srityse.

Penktadienį svečiai iš Krailsheimo lankėsi Jurbarko sporto centre, kur susipažino su centro veikla, diskutavo apie jaunųjų krepšininkų galimybes dalyvauti stovyklose Hakro Merlins Crailsheim klube. Taip pat aptartos savanorystės, jaunimo ryšių stiprinimo  tarp miestų, gerosios patirties pasidalinimo ir bendros projektinės veiklos temos.

Berlyniečiams dėkota už bendradarbiavimą

Tą pačią gegužės 8 d. savivaldybėje lankėsi ir daugiau svečių iš Vokietijos – Jurbarko rajono savivaldybės Garbės pilietis Heinzas Putlitzas ir jo vadovaujamos Vokietijos visuomeninės organizacijos „Berlyno policininkai padeda“ iždininkas Michaelis Berneckeris (Michael Bernecker). Su jais kartu atvyko ir mūsų rajono organizacijų, dėkingų berlyniečiams už paramą, atstovai: Lietuvos samariečių Jurbarko krašto bendrijos pirmininkė Kristina Vančienė, Jurbarko rajono priešgaisrinės tarnybos vadovas Vaidas Vaičiukynas ir Smalininkų seniūnas Ramūnas Alminas.

Priėmime savivaldybėje jos vadovai ne tik dėkojo organizacijos „Berlyno policininkai padeda“ atstovams M. Berneckeriui (antras iš kairės) ir H. Putlitzui (viduryje), bet ir įteikė „Krištolinės lelijos“ apdovanojimą Lietuvos samariečių Jurbarko krašto bendrijos pirmininkei K. Vančienei (trečia iš kairės). Jurbarko rajono savivaldybės nuotr.

Kaip teigiama savivaldybės interneto svetainėje skalbiamoje informacijoje, meras Skirmantas Mockevičius padėkojo svečiams už ilgametį bendradarbiavimą, nuolatinį dėmesį ir paramą Jurbarko krašto žmonėms, mat daugiau nei 25-erius metus organizacija „Berlyno policininkai padeda“ labdaringai teikė paramą Lietuvos samariečių Jurbarko krašto bendrijai, rėmė kitas savivaldybės įstaigas bei organizacijas, tarp jų Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos specialiojo ugdymo skyrių, Smalininkų senjorų namus, Jurbarko rajono priešgaisrinę tarnybą.

Pasinaudodamas proga meras S. Mockevičius Kristinai Vančienei įteikė „Krištolinės lelijos“ apdovanojimą, jai skirtą „Už iniciatyvas organizuojant ir teikiant rajono gyventojams socialinę paramą“, ir perdavė Lietuvos Respublikos Seimo nario Ričardo Juškos dovaną, kurių atsiimti Kovo 11-ąją vykusią Padėkos dieną bendrijos pirmininkė neturėjo galimybės.

„Mūsų laiko“ pakalbinta K. Vančienė neslėpė, kad organizacijos „Berlyno policininkai padeda“ vizitas buvo skirtas atsisveikinti – ši organizacija baigia savo veiklą, o jos nariai, tiek metų teikę pagalbą Jurbarko rajono gyventojams, jei čia dar ir atvyks, tai tik privačiai. Pasak Samariečių bendrijos pirmininkės, berlyniečiai paskutinį kartą taip pat atvyko ne tuščiomis rankomis: atvežė šiek tiek baldų, patalynės, ilgo galiojimo maisto produktų, o daugiausiai – kaukių ir respiratorių, kurie Jurbarke nepasiliks, o bus išvežti toliau – Ukrainos kariams.

Jurbarke vieši dar vienas rajono Garbės pilietis

Jurbarke vieši dar vienas Jurbarko rajono savivaldybės Garbės pilietis, Lietuvos garbės konsulas Vokietijos Federacinės Respublikos Badeno-Viurtembergo federacinėje žemėje baronas prof. dr. Volfgangas Hermanas fon Štetenas, kurį meras S. Mockevičius oficialiai priims Jurbarko krašto muziejaus židinio salėje šeštadienį, gegužės 11 d., o sekmadienį kartu su juo lankysis Mikytuose (Pagėgių sav.) prie „Vilko vaikams“ skirto kryžiaus. V. fon Štetenas yra ilgametis „Vilko vaikų“ bendrijos rėmėjas, būtent jo iniciatyva ir lėšomis buvo atstatytas kryžius Mikytuose.

„Rotary“ klubui priklausantis baronas fon Štetenas šeštadienį ketina apsilankyti dar viename renginyje – Jurbarko „Rotary“ klubo organizuojamose Žiobrinėse, gegužės 11 d. nuo 14 val. vyksiančiose etnografinėje suvalkiečio sodyboje Pervazninkų kaime, Šakių rajone. Šios tradicinės pramos šventės metu surinktos lėšos bus skirtos autizmo spektro sutrikimą turintiems Jurbarko rajono vaikams.

Pirmadienį, gegužės 13 d., 17 val., Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje dr. Volfgangas fon Štetenas pristatys savo knygą „Wolfskinder – Glücksmomente. 30 Jahre deutsch-litauische Begegnungen“ („Vilko vaikai – laimės momentai. Vokietijos-Lietuvos santykiams 30 metų“).

Beje, ketvirtadienį, gegužės 9-ąją, Jurbarke viešintys svečiai iš Vokietijos klausėsi vargonininkės iš Krailsheimo Johannos Bergmann koncerto Jurbarko Kristijono Donelaičio evangelikų liuteronų bažnyčioje, kuriuo atidarytas Tarptautinis sakralinės muzikos festivalis „Jubilate“.

 

Rekomenduojami video:
Straipsnis  1 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

UAB „Jurbarko vandenys“ taikys amnestiją pranešus apie savavališką prisijungimą

UAB „Jurbarko vandenys“ taikys amnestiją pranešus apie savavališką prisijungimą  0

P. Cvirkos g. Jurbarke

P. Cvirkos gatvių gyventojai pasirinko Bibliotekos ir Palemono pavadinimus  1

E. Sabaliauskas ir T. Okmanas

Jurbarkiečiui siūloma suteikti nacionalinio mecenato vardą  0

I. Rybakovienė

Seredžiaus senelių globos namai turi naują vadovę  19

R. Misevičienė ir I. Molevaitė

Regionų partiją paliko Jurbarko skyriaus pirmininkė  1

Savivaldybė ieško naujo direktoriaus Vytauto Didžiojo progimnazijai

Savivaldybė ieško naujo direktoriaus Vytauto Didžiojo progimnazijai  2

G. Lukošienė

Darbą pradėjo nauja asmenų su negalia reikalų koordinatorė  0

Jurbarko mieste statomi nauji suoleliai

Jurbarko mieste statomi nauji suoleliai  2

Naujoji upinė barža

Į Nemuną nuleista didžiausia upinė barža Baltijos šalyse  0

Miesto gyventojai pasigenda suolelių ir šiukšliadėžių

Miesto gyventojai pasigenda suolelių ir šiukšliadėžių  4

Prasidėjo Jurbarko ir Seredžiaus gyventojų apklausa dėl P. Cvirkos gatvių pavadinimo keitimo

Prasidėjo Jurbarko ir Seredžiaus gyventojų apklausa dėl P. Cvirkos gatvių pavadinimo keitimo  0

Po parodos atidarymo

Jurbarko krašto muziejuje atidaryta paroda „Milda. Moters meilė – nevienoda“  1

Gyventojai rinks geriausią idėją viešajai aplinkai gerinti

Gyventojai rinks geriausią idėją viešajai aplinkai gerinti  2

Sosnovskio barštis

Gegužę dar galima suskubti iškasti Sosnovskio barščius  0

Pažinimo bokšto lankyti vis dar negalima

Pažinimo bokšto lankyti vis dar negalima  6

Naujasis „Jurbarko komunalininko“ direktorius V. Tamulis sako, kad jam teko prisitaikyti prie jau susiformavusio kolektyvo, tačiau tikisi, kad pavyks pagerinti bendrovės veiklą.

Naujasis „Jurbarko komunalininko“ vadovas agituoja renovuoti daugiabučius  8

Įkvepianti istorija: Jurbarko rajone sėkmingai išgelbėtas vyras

Įkvepianti istorija: Jurbarko rajone sėkmingai išgelbėtas vyras  0

S. Kiudienė

Darbą pradėjo nauja jaunimo reikalų koordinatorė  1

Jurbarko krašto verslininkų sąjunga paminėjo veiklos 10-metį

Jurbarko krašto verslininkų sąjunga paminėjo veiklos 10-metį  4

Vienuolika vėjo turbinų keliauja į „Green Genius“ parką Jurbarke – pirmoji turbina jau pastatyta

Vienuolika vėjo turbinų keliauja į „Green Genius“ parką Jurbarke – pirmoji turbina jau pastatyta  0

UAB „Jurbarko vandenys“ direktoriui svarbu didinti bendrovės matomumą visuomenėje

UAB „Jurbarko vandenys“ direktoriui svarbu didinti bendrovės matomumą visuomenėje  0

Darbuotojų pasikeitimai savivaldybės administracijoje, įstaigose ir įmonėse

Darbuotojų pasikeitimai savivaldybės administracijoje, įstaigose ir įmonėse  4

V. Murauskienė

Paskelbta geriausia metų bibliotekininkė  0

M. Bakšaitis ir V. Luzgauskaitė

„Sidabro vainikėlio 2024“ nacionaliniame etape – dviejų jurbarkiškių darbai  0

Mūsų partneriai