Gyventojai rinks geriausią idėją viešajai aplinkai gerinti

Straipsnis  2 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

2024-aisiais pirmą kartą Jurbarko rajono savivaldybės gyventojams atsirado galimybė pateikti savo idėjas ir pasiūlymus gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti bei kurti, nes savivaldybės taryba, tvirtindama šių metų biudžetą, numatė 15 tūkst. Eur tokioms idėjoms įgyvendinti. Tai vadinamasis dalyvaujamasis biudžetas, kuris mūsų rajone yra naujiena, tačiau daugumoje kitų savivaldybių yra įgyvendinamas jau ne vienerius metus.

Paraiškas projektui „Dalyvauk, Jurbarke!“ visi norintys galėjo teikti iki balandžio 10 dienos. Kaip „Mūsų laiką“ informavo Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotoja Audronė Balčiūnienė, kuruojanti projektą, tokių paraiškų gauta keturiolika, jų tinkamumą vertino savivaldybės sudaryta komisija, o balandžio 26-oji buvo paskutinė vertinimo diena.

Ko žmonėms reikia

„Džiugu, kad daug paraiškų, matosi, ko žmonėms reikia“, – kalbėjo A. Balčiūnienė.

Pasak vicemerės, komisija vertino tik paraiškų tinkamumą. Vieną paraišką teko atmesti, nes žemės sklypas, kuriame buvo siūloma įgyvendinti projektą, nepriklauso savivaldybei. Dvi paraiškas komisija siūlė sujungti, nes tada, jos nuomone, būtų pasiektas geresnis rezultatas, tačiau tai turėjo nuspręsti patys pareiškėjai, kurie vėliau atsiėmė savo teiktus projektus.

Ir pačiose paraiškose pasitaiko klaidų, daugiausia sąmatose, tad tenka prašyti patikslinti, teigia vicemerė, pastebėjusi, kad paraiškose negali būti nurodyta „apie 3 tūkst. Eur“, turi būti suskaičiuota tiksliai, ir kviesdama konsultuotis prieš teikiant paraiškas. Patikslinti teko ir nerealiai mažas sąmatas, tuomet pareiškėjai aiškino, kad lėšų prašoma tik priemonėms, o darbus atliks jie patys.

A. Balčiūnienę nustebino, kad buvo pateikta paraiškų gatvių apšvietimui. Pasak jos, tokių paraiškų nelabai galima tenkinti, nes tai jau kito lygio sprendiniai, ypač jei gatvės ir keliai yra respublikinės reikšmės. (Drįstume pastebėti, kad tokios paraiškos aiškiai rodo, ko reikia gyventojams – red. past.)

Nemažai paraiškų pateikta aktyviam poilsiui, sportinei veiklai, aplinkai pagerinti, viena tokių – šviečiančių sūpuoklių parkelis.

Daugumos paraiškų sąmatos yra apie 15 tūkst. Eur – tiek, kiek šiam projektui iš viso skirta lėšų savivaldybės biudžete. „Norint įgyvendinti visas idėjas, tektų turėti apie 200 tūkst. Eur“, – pastebėjo A. Balčiūnienė.

Idėjas rinks gyventojai

Jau šią savaitę visos savivaldybei pateiktos idėjos buvo paskelbtos ir nuo gegužės 1 iki 19 dienos bus galima už jas balsuoti. Vienas rajono gyventojas, ne jaunesnis kaip 18 metų ir deklaravęs savo gyvenamąją vietą Jurbarko rajono savivaldybėje, galės balsuoti už tris projektus. Tai padaryti bus galima net tik popieriniu, bet ir elektroniniu būdu savivaldybės interneto svetainėje, o norintys balsuoti popieriniu būdu turėtų kreiptis į seniūniją.

Kituose rajonuose ne naujiena

Vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje teigiama, kad dalyvaujamasis biudžetas – tai būdas savivaldybei kartu su bendruomene susitarti dėl biudžeto lėšų panaudojimo, kai bendruomenės nariai patys siūlo idėjas savivaldybei ir balsuodami renka labiausiai patikusius projektus (sprendimus), kuriuos savivaldybė vėliau įgyvendina. Tai abipusiu pasitikėjimu grįstas savivaldybės išteklių valdymas, kuomet į vietos savivaldos klausimų sprendimą praktiškai įtraukiami savivaldybės gyventojai.

Tokie projektai Lietuvos savivaldybėse pradėti įgyvendinti nuo 2018 metų, 2023-aisiais juos vykdė jau 45 savivaldybės, šiais metais pirmą kartą pradės vykdyti dar 11 savivaldybių, tarp jų ir Jurbarko rajono. Kol kas dalyvaujamojo biudžeto nėra Kauno miesto, Joniškio, Šalčininkų ir Širvintų rajonų savivaldybėse.

Dalyvaujamajam biudžetui, Vidaus reikalų ministerijos skelbiamais duomenimis, skiriama nuo 0,58 proc. (Akmenės rajono savivaldybė) iki 0,02 (Šilutės rajono savivaldybė) biudžeto lėšų. Jurbarko rajono savivaldybės biudžete numatyta suma taip pat artima minimumui – 0,03 proc.

Balsavimui teikiami šie projektai

1. „Šviesus ir saugus kelias į mokyklą“ (Smalininkai). Sutvarkyti miestelio centre, nuo Nemuno gatvės į kalvą, ant kurios stovi L. Meškaitytės pagrindinė mokykla, kylančius laiptus: įrengti apšvietimą, rekonstruoti laiptų dangą.

 

2. „Poilsio aikštelės įrengimas Nemuno pakrantėje“ (Molynės km., Skirsnemunės sen.). Įrengti poilsio aikštelę Molynės kaime prie Nemuno šalia Panemunės dviračių tako.

 

3. „Krepšinio aikštelės įrengimas ir pritaikymas Raudonėnų km. bendruomenės poreikiams“. Sutvarkyti Raudonėnų kaime esančią susidėvėjusią krepšinio aikštelę ir pritaikyti ją bendruomenės poreikiams.

4. „Padėkime įruošti Seredžiaus istorinį parkelį“. Prisidėti prie Seredžiaus seniūnijos iniciatyva kuriamo Seredžiaus istorinio parkelio prie šv. Jono Krikštytojo bažnyčios: pastatyti koplytstulpį su šv. Jono Nepomuko skulptūrėle, taip pat vardinius suolelius žymiems krašto žmonėms.

 

5. „Pliažo tinklinio aikštelių įrengimas Jurbarke“ (Panemunės zona, Nemuno g. 18, Jurbarkas).Įrengti pliažo tinklinio aikštelę prie Nemuno.

 

6.  „Šeimų erdvė Viešvilėje“. Įrengti šeimų erdvę Viešvilės miestelyje prie tvenkinio, išnaudojant ten esančio parko teritoriją.

 

7. „Kapinių tako iki aukuro įrengimas“ (Veliuona). Sutvarkyti dalį pagrindinio tako per senąsias kapines.

 

8. „Žiūrovams skirtų tribūnų įrengimas teniso varžyboms“. Įrengti patogias varžybų stebėjimui skirtas tribūnas Jurbarko teniso aikštyne.

 

9. „Šviečiančių sūpynių parkas Jurbarke“. Dvaro parke, už pietinio fligelio esančiame miškelyje įrengti šviečiančių sūpynių parką.

 

10. „Laisvalaikio zonos įrengimas Smalininkuose“. Įrengti maudynių vietą Smalininkuose laikantis saugumo, patogumo ir higienos reikalavimų.

Rekomenduojami video:
Straipsnis  2 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

UAB „Jurbarko vandenys“ taikys amnestiją pranešus apie savavališką prisijungimą

UAB „Jurbarko vandenys“ taikys amnestiją pranešus apie savavališką prisijungimą  0

P. Cvirkos g. Jurbarke

P. Cvirkos gatvių gyventojai pasirinko Bibliotekos ir Palemono pavadinimus  1

E. Sabaliauskas ir T. Okmanas

Jurbarkiečiui siūloma suteikti nacionalinio mecenato vardą  0

I. Rybakovienė

Seredžiaus senelių globos namai turi naują vadovę  19

R. Misevičienė ir I. Molevaitė

Regionų partiją paliko Jurbarko skyriaus pirmininkė  1

Savivaldybė ieško naujo direktoriaus Vytauto Didžiojo progimnazijai

Savivaldybė ieško naujo direktoriaus Vytauto Didžiojo progimnazijai  2

G. Lukošienė

Darbą pradėjo nauja asmenų su negalia reikalų koordinatorė  0

Jurbarko mieste statomi nauji suoleliai

Jurbarko mieste statomi nauji suoleliai  2

Naujoji upinė barža

Į Nemuną nuleista didžiausia upinė barža Baltijos šalyse  0

Miesto gyventojai pasigenda suolelių ir šiukšliadėžių

Miesto gyventojai pasigenda suolelių ir šiukšliadėžių  4

Prasidėjo Jurbarko ir Seredžiaus gyventojų apklausa dėl P. Cvirkos gatvių pavadinimo keitimo

Prasidėjo Jurbarko ir Seredžiaus gyventojų apklausa dėl P. Cvirkos gatvių pavadinimo keitimo  0

Po parodos atidarymo

Jurbarko krašto muziejuje atidaryta paroda „Milda. Moters meilė – nevienoda“  1

Po koncerto Jurbarke. Antras iš kairės – baronas fon Štetenas

Jurbarke vieši būrys svečių iš Vokietijos  1

Sosnovskio barštis

Gegužę dar galima suskubti iškasti Sosnovskio barščius  0

Pažinimo bokšto lankyti vis dar negalima

Pažinimo bokšto lankyti vis dar negalima  6

Naujasis „Jurbarko komunalininko“ direktorius V. Tamulis sako, kad jam teko prisitaikyti prie jau susiformavusio kolektyvo, tačiau tikisi, kad pavyks pagerinti bendrovės veiklą.

Naujasis „Jurbarko komunalininko“ vadovas agituoja renovuoti daugiabučius  8

Įkvepianti istorija: Jurbarko rajone sėkmingai išgelbėtas vyras

Įkvepianti istorija: Jurbarko rajone sėkmingai išgelbėtas vyras  0

S. Kiudienė

Darbą pradėjo nauja jaunimo reikalų koordinatorė  1

Jurbarko krašto verslininkų sąjunga paminėjo veiklos 10-metį

Jurbarko krašto verslininkų sąjunga paminėjo veiklos 10-metį  4

Vienuolika vėjo turbinų keliauja į „Green Genius“ parką Jurbarke – pirmoji turbina jau pastatyta

Vienuolika vėjo turbinų keliauja į „Green Genius“ parką Jurbarke – pirmoji turbina jau pastatyta  0

UAB „Jurbarko vandenys“ direktoriui svarbu didinti bendrovės matomumą visuomenėje

UAB „Jurbarko vandenys“ direktoriui svarbu didinti bendrovės matomumą visuomenėje  0

Darbuotojų pasikeitimai savivaldybės administracijoje, įstaigose ir įmonėse

Darbuotojų pasikeitimai savivaldybės administracijoje, įstaigose ir įmonėse  4

V. Murauskienė

Paskelbta geriausia metų bibliotekininkė  0

M. Bakšaitis ir V. Luzgauskaitė

„Sidabro vainikėlio 2024“ nacionaliniame etape – dviejų jurbarkiškių darbai  0

Mūsų partneriai