Keisis mokinių maitinimo tvarka. Maitinimą savivaldybė užtikrins tik kai kuriems

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Kovo 28 d. savivaldybės tarybos posėdyje vėl teko spręsti bendrojo lavinimo mokyklų mokinių maitinimo klausimus, nes 2024 m. balandžio 22 dieną baigiasi Jurbarko rajono savivaldybės ir VšĮ „Bruneros“ sutartis dėl mokinių maitinimo Jurbarko rajono savivaldybės mokyklose. Kadangi jau anksčiau apsispręsta sutarties jokiu būdu nebepratęsti netgi iki šių mokslo metų pabaigos, savivaldybės administracijai ir pačioms mokykloms iškilo rimtas rūpestis, kaip užtikrinti mokinių maitinimą iki birželio 30 d.

Rekomendacijoms dėl rajono ugdymo įstaigų maitinimo organizavimo parengti 2023 m. lapkričio 6 d. mero potvarkiu buvo sudaryta darbo grupė, į kurią įėjo mokyklų vadovai, tarybos nariai ir savivaldybės administracijos atstovai. Darbo grupės nariai apžiūrėjo ir įvertino mokyklų valgyklas, apsilankė kituose rajonuose, o savo rekomendacijas merui pateikė pačioje praėjusių metų pabaigoje, gruodžio 29-ąją. Tačiau realių žingsnių sprendžiant mokinių maitinimo klausimą, pasirodo, imtasi tik kovo 28 d. savivaldybės tarybos posėdyje, likus mažiau nei mėnesiui iki sutarties termino pasibaigimo – nuspręsta švietimo įstaigoms skirti iš viso 132 713 Eur nemokamo maitinimo paslaugos teikimo tęstinumui užtikrinti. Pasak sprendimo projekto rengėjų, šios lėšos bus naudojamos įrangai, inventoriui įsigyti ir darbuotojų darbo užmokesčiui mokėti.

Beje, tarybos sprendimo projektas „Dėl nemokamo maitinimo paslaugos teikimo tęstinumo užtikrinimo“ užregistruotas kovo 26 d., t. y. likus vos dviem dienoms iki savivaldybės tarybos posėdžio, ir iš anksto tebuvo apsvarstytas vieninteliame Finansų, biudžeto ir rajono plėtros komitete. Tiesa, čia Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Aušra Baliukynaitė teigė, kad mokyklos parengiamuosius darbus pradėti nemokamą mokinių, o taip pat priešmokyklinukų bei ikimokyklinukų maitinimą yra atlikusios: parengtos viešųjų pirkimų sąlygos ir aprašai, pateikti prašymai išduoti higienos pasus patalpoms, kuriose bus gaminamas ar dalijamas maistas, rūpinamasi maistą vešiančiais automobiliais, su darbuotojais aptarti būsimi darbo sąlygų pasikeitimai ir pan.

Savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius komiteto nariams priminė, kad teisme tebėra nagrinėjamas VšĮ „Bruneros“ ieškinys Jurbarko rajono savivaldybei dėl maždaug 2 mln. Eur negautų pajamų, mat sutarties vykdymo metu sumažėjo mokinių skaičius. Pasak mero, derybos su paslaugos tiekėju dėl mokyklų valgyklose esančios įrangos tebesitęsia ir dabar.

Maitinimas bus užtikrinamas tik kai kurioms mokinių grupėms

Pasirodo, paslaugos pirkėjas (savivaldybės administracija) ir tiekėjas (VšĮ „Bruneros“) iki šiol taip ir nenusitarė, kam priklauso mokyklų valgyklų įranga, tad iškilo reali galimybė, kad pasibaigus sutarties terminui, valgyklose šios įrangos gali paprasčiausiai nebelikti.

„Svarbiausias dalykas, jog mes galėtume užtikrinti vaikų, kurie pirmiausiai gauna nemokamą maitinimą, pamaitinimą ir ikimokyklinio, priešmokyklinio bei pradinio ugdymo vaikų pamaitinimą“, – tarybos posėdžio metu teigė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Aušra Baliukynaitė, pasak kurios balandžio 23 dieną mokyklų valgyklos bus „nulinėje“ stadijoje, tad teko atsirinkti tuos prioritetus, kuriuos reikia patenkinti.

Tam pasitelktos kai kurių mokyklų darželių virtuvės, kuriose gaminamas maistas bus vežiojamas į kitas mokyklas.

Pasak vedėjos, Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos mokiniams nemokamas maitinimas bus tiekiamas iš Jurbarkų darželio-mokyklos – atvežamas į gimnaziją ir ten dalijamas „vienkartinio paketo principu“. Naujamiesčio progimnazijos, kur mokosi daug vaikų, mokiniai bus „skeliami į dvi grupes“, vienai grupei maistas bus gaminamas „Ąžuoliuko“ mokykloje, kitai – „Nykštuko“ darželyje. Vytauto Didžiojo progimnazijai maistą gamins Jurbarko ligoninė. Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos mokiniai taip pat padalinti į dvi dalis: ikimokyklinukus ir priešmokyklinukus čia „aptarnaus“ Jurbarkų darželio-mokyklos Rotulių skyrius, o mokinius – Jurbarkų darželio-mokyklos Jurbarkų skyrius. Klausučių Stasio Santvaro pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams maistą gamins Seredžiaus Stasio Šimkaus mokyklos-daugiafunkcio centro darželis, o mokiniams – Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazija. Šimkaičiuose, Seredžiuje, Veliuonoje ir Viešvilėje bus „stiprinama“ darželių materialinė bazė, kad jie galėtų tiekti maistą ir tų miestelių mokyklų mokiniams maitinti. Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinėje mokykloje daliai mokinių maistas bus atvežamas iš Viešvilės pagrindinės mokyklos, o kitai daliai – skelbiamas viešojo pirkimo konkursas, tikintis, kad „maitintoją“ bus galima rasti „artimoje aplinkoje“. Taip pat maitinimo paslauga bus perkama ir Eržvilko gimnazijoje, mat tame krašte neatsirado jį galinčių teikti savivaldybės įstaigų.

Tikisi tėvų supratimo

Klausimų šioje situacijoje kilo tikriausiai kur kas daugiau nei gauta atsakymų į juos: tarybos nariai domėjosi, kur reikės dėti biudžeto pinigais įsigytą įrangą, jeigu paslaugos teikėjas vis dėlto nuspręstų turėtą įrangą palikti, kaip bus maitinami kiti, į skyriaus vedėjos išvardintas kategorijas neįeinantys, mokiniai, ar būtų įmanoma pasibaigus sutarčiai tiesiog paslaugos teikėjui neatiduoti įrangos, klausinėjo, ar mokyklos iki sutarties pasibaigimo spės atlikti viešuosius pirkimus, ar mokyklose atsiras vietos, kur bus galima dalinti maistą, ir pan.

Meras Skirmantas Mockevičius teigė neabejojantis, kad pradėjus maitinti mokinius bus visko, kad atsiras „trikdžių“, tačiau jis tikisi, kad mokinių tėvai atsižvelgs į susiklosčiusią situaciją.

Manytina, kad šis pasitikėjimas apima ir tuos tėvus, kurių vaikai jau išaugo iš ikimokyklinukų, priešmokyklinukų bei 1 ir 2 klasių pradinukų amžiaus bei kuriems nėra skiriamas nemokamas maitinimas, mat būtent šiems tėvams teks sukti galvas, kaip jų vaikams mokykloje reikės pavalgyti, nors Vietos savivaldos įstatymas organizuoti maitinimo paslaugas švietimo įstaigose įpareigoja savivaldybę.

Nepaisant daugybės klausimų, pasisakymų, priekaištų ir pagyrų, posėdžio metu išsakytų savivaldybės administracijai, didžioji dalis savivaldybės tarybos narių, atrodo, sutiko, kad mokinius maitinti reikia, tad balsavo už šį sprendimą. 21 savivaldybės tarybos narys balsavo už, socdemas Darius Virvilas susilaikė, frakcijos „Laisvė ir Teisingumas“ nariai Gintaris Stoškus ir Zita Sorokienė nebalsavo iš viso, o demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos narė Liudmila Norkaitienė nuo šio klausimo svarstymo nusišalino.

Beje, nors meras S. Mockevičius pristatant sprendimo projektą dėkojo Švietimo, kultūros ir sporto skyriui bei rajono švietimo bendruomenei už didžiulį darbą organizuojant mokinių maitinimą, kurį vykdyti šie, pasak mero, pradėjo berods prieš Kalėdas, tačiau taip ir nepaaiškėjo, kodėl, žinant, kad mokinių maitinimo sutartis baigiasi 2024 m. balandžio 22 d. ir kad vyksta teisminiai ginčai su paslaugos teikėju, reikėjo laukti lapkričio mėnesio tam, kad būtų sudaryta darbo grupė rekomendacijoms parengti, o būtinus parengiamuosius darbus ir viešuosius pirkimus pradėti vykdyti likus maždaug trims savaitėms iki sutarties pasibaigimo.

Rekomenduojami video:
Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

R. Misevičienė ir I. Molevaitė

Regionų partiją paliko Jurbarko skyriaus pirmininkė  0

Savivaldybė ieško naujo direktoriaus Vytauto Didžiojo progimnazijai

Savivaldybė ieško naujo direktoriaus Vytauto Didžiojo progimnazijai  0

G. Lukošienė

Darbą pradėjo nauja asmenų su negalia reikalų koordinatorė  0

Jurbarko mieste statomi nauji suoleliai

Jurbarko mieste statomi nauji suoleliai  2

Naujoji upinė barža

Į Nemuną nuleista didžiausia upinė barža Baltijos šalyse  0

Miesto gyventojai pasigenda suolelių ir šiukšliadėžių

Miesto gyventojai pasigenda suolelių ir šiukšliadėžių  4

Prasidėjo Jurbarko ir Seredžiaus gyventojų apklausa dėl P. Cvirkos gatvių pavadinimo keitimo

Prasidėjo Jurbarko ir Seredžiaus gyventojų apklausa dėl P. Cvirkos gatvių pavadinimo keitimo  0

Po parodos atidarymo

Jurbarko krašto muziejuje atidaryta paroda „Milda. Moters meilė – nevienoda“  1

Po koncerto Jurbarke. Antras iš kairės – baronas fon Štetenas

Jurbarke vieši būrys svečių iš Vokietijos  1

Gyventojai rinks geriausią idėją viešajai aplinkai gerinti

Gyventojai rinks geriausią idėją viešajai aplinkai gerinti  2

Sosnovskio barštis

Gegužę dar galima suskubti iškasti Sosnovskio barščius  0

Pažinimo bokšto lankyti vis dar negalima

Pažinimo bokšto lankyti vis dar negalima  6

Naujasis „Jurbarko komunalininko“ direktorius V. Tamulis sako, kad jam teko prisitaikyti prie jau susiformavusio kolektyvo, tačiau tikisi, kad pavyks pagerinti bendrovės veiklą.

Naujasis „Jurbarko komunalininko“ vadovas agituoja renovuoti daugiabučius  8

Įkvepianti istorija: Jurbarko rajone sėkmingai išgelbėtas vyras

Įkvepianti istorija: Jurbarko rajone sėkmingai išgelbėtas vyras  0

S. Kiudienė

Darbą pradėjo nauja jaunimo reikalų koordinatorė  1

Jurbarko krašto verslininkų sąjunga paminėjo veiklos 10-metį

Jurbarko krašto verslininkų sąjunga paminėjo veiklos 10-metį  4

Vienuolika vėjo turbinų keliauja į „Green Genius“ parką Jurbarke – pirmoji turbina jau pastatyta

Vienuolika vėjo turbinų keliauja į „Green Genius“ parką Jurbarke – pirmoji turbina jau pastatyta  0

UAB „Jurbarko vandenys“ direktoriui svarbu didinti bendrovės matomumą visuomenėje

UAB „Jurbarko vandenys“ direktoriui svarbu didinti bendrovės matomumą visuomenėje  0

Darbuotojų pasikeitimai savivaldybės administracijoje, įstaigose ir įmonėse

Darbuotojų pasikeitimai savivaldybės administracijoje, įstaigose ir įmonėse  4

V. Murauskienė

Paskelbta geriausia metų bibliotekininkė  0

M. Bakšaitis ir V. Luzgauskaitė

„Sidabro vainikėlio 2024“ nacionaliniame etape – dviejų jurbarkiškių darbai  0

Elektriniai autobusai bemaž pusmetį prastovėjo garaže

Elektriniai autobusai bemaž pusmetį prastovėjo garaže  1

Bibliotekininkai rajono gyventojus kviečia į mokymus

Bibliotekininkai rajono gyventojus kviečia į mokymus  0

Šeštadienį Skirsnemunėje ir Klangiuose sodinti sodai

Šeštadienį Skirsnemunėje ir Klangiuose sodinti sodai  0

Mūsų partneriai