Supaprastintos trumpos maisto tiekimo grandinės – bendradarbiauti dar naudingiau
Žemės ūkio ministerija, siekdama skatinti trumpų maisto tiekimo grandinių plėtrą Lietuvoje, supaprastino paramos teikimo tvarką – jau nuo kovo 18 dienos pareiškėjai galės pretenduoti į paramą tiesioginiams pardavimams vykdyti. Pagal šią tvarką paraiškas teiksiantys ūkininkai, labai mažos įmonės, užsiimančios žemės ūkio, maisto produktų gamyba ir (arba) perdirbimu galės pretenduoti į paramą iki 150 tūkst. Eur. Iš viso šiems metams skirta 4,9 mln. Eur.
Paraiškas pagal supaprastintą tvarką šiemet bus kviečiama teikti du kartus: kovo 18 d. – gegužės 13 d. ir rugsėjo 2 d. – spalio 31 d.
„Kas naujo supaprastintoje paramoje? Bus remiamas įprastas ūkio subjektų bendradarbiavimas – skatinant tiesioginį žemės ūkio ir maisto produktų pardavimą ir jų transportavimą, siekiant, kad sveikatai palankūs, ūkyje užauginti arba perdirbti maisto produktai kuo greičiau pasiektų vartotoją. Kitaip tariant, šia parama norime skatinti individualius tiesioginius pardavimus, kai maisto produktus pirkėjas įsigyja tiesiogiai iš gamintojo ūkyje, turgavietėje, gaunant maisto krepšelį į namus arba pasinaudodamas internetine prekyba“, - teigia Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) Programos LEADER ir kaimo plėtros skyriaus vedėja Ilona Javičienė.
Už gautą paramą pareiškėjai galės sukurti ne mažiau kaip vieną prekybos ir (ar) realizavimo vietą, pavyzdžiui, kilnojamą prekyvietę, automobilinę ar internetinę parduotuvę, vietą paviljone ir (ar) turguje. Taip pat galės vykdyti prekybą produktų gamybos vietose (ūkiuose), prekybą pagal ilgalaikes pirkimo–pardavimo sutartis.
“Svarbu paminėti, kad bus remiama tik nesudėtingų statinių statyba, jų rekonstravimas ar kapitalinis remontas. Pareiškėjas galės statyti modulinius prekybos namelius, ir juos pagal sezoniškumą kilnoti skirtingose veiklos įgyvendinimo vietose“, - informuoja ministerijos atstovė.
Taip pat svarbu tai, kad parama yra teikiama tik tiems produktams realizuoti, kurie yra užauginti pareiškėjo ar partnerio valdoje ir kurie patenka į Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo I priedą. Kitaip tariant, išvirtos uogienės ar pagamintas maistas nėra remiamas šia priemone.
„Šia supaprastinta parama mes siūlome išvystyti ūkį į modernų, efektyvų ir inovatyvų verslą. Pirmiausia, parduokite savo ūkyje užaugintą ar perdirbtą produkciją be nustatyto kiekio. Tai leis jums tiesiogiai pasiekti rinką ir kurti artimesnį ryšį su savo vartotojais, remiantis jų poreikiais ir pageidavimais. Antra, įsigykite produkcijai realizuoti transporto priemonę. Tai padės greitai ir efektyviai pristatyti savo produkciją klientams, taip pat suteiks galimybę plėsti verslą ir pasiekti naujas rinkas. Trečia, įsigykite kilnojamus kioskus. Šie mobilūs prekybos taškai leis jums būti lankstesniems ir pritaikyti savo pardavimo vietą pagal sezonus, renginius ar klientų srautus. Ir, galiausiai, statykite nesudėtingus statinius. Toks investavimas leis greičiau ir paprasčiau pradėti tiesioginius pardavimus. Mes tikime, kad šie paprasti, bet svarbūs žingsniai padės jums pasiekti jūsų ūkio tikslus ir transformuoti jį į sėkmingą ir pelningą verslą“, - pataria ŽŪM Programos LEADER ir kaimo plėtros skyriaus vedėja I. Javičienė.
"Paskleistas mėšlas privalo būti apariamas ne vėliau kaip per 24 valandas (išskyrus pasėlius, pievas...
Nustatyti pažeidimai netoli miesto tręšiant laukus srutomis