Gyvenimo būdą pakeitusi moteris: „Svarbiausia – tikėti savimi ir keistis dėl savęs“

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Kartais gali atrodyti, kad yra kone neįmanoma ištrūkti iš įprastos rutinos. Kai tampa sunku atrasti laiko sau, savo draugams ar pomėgiams, gyvenimo būdo pokyčiai atidedami dar vėlesniam laikui, nes tai reikalauja dar daugiau motyvacijos ir ryžto.

Verslininkė Ugnė Usevičiūtė dalijasi savo asmenine patirtimi – ji numetė 140 kilogramų. Moteris pasakoja, kaip ir kodėl nusprendė sveikiau maitintis, daugiau judėti bei kokia dabar yra jos aktyvaus gyvenimo būdo rutina.

 

Gyvenimas sukosi vien apie darbą

Pasak U. Usevičiūtės, nebuvo jokios konkrečios priežasties, kodėl ji galiausiai nusprendė sveikiau gyventi: „Aš nesirgau jokiomis ligomis, nejaučiau spaudimo keistis iš aplinkos. Tuomet man atrodė, kad gyvenau „normalų“ gyvenimą – viskas sukosi kone vien apie darbą, koncentravausi į verslo sėkmę, turėjau mažai pramogų ir asmeninio gyvenimo, neturėjau fizinio aktyvumo, nesirūpinau savimi ir tuo, ką ir kada valgau, buvau pervargusi“, – kalbėjo ji.

Netikėtai vieną dieną jai šovė mintis, kad reikia atsikratyti antsvorio, todėl, nelaukdama naujų metų, pirmadienio, pirmos mėnesio dienos ar kito ryto, nuo to paties momento moteris pradėjo vykdyti planą, kurio esmė – sveikiau maitintis ir daugiau judėti: „Grįžusi namo išmečiau visus nesveikus produktus iš namų ir išėjau pasivaikščioti – taip viskas ir prasidėjo.“

 

Maisto lėkštė tapo spalvingesnė ir įvairesnė

U. Usevičiūtė prisipažino, kad keisdama savo gyvenimo būdą ji nesusidūrė su sunkumais, kadangi susidėliojo tokį planą, kad visas procesas būtų kaip šventė ir ji nejaustų diskomforto.

„Nesilaikiau jokių dietų, neskaičiavau kalorijų, nesvėriau produktų. Valgiau daug ir stengiausi, kad valgomas maistas būtų skanus ir gražiai pateiktas“, – sakė ji.

Moteris laikėsi šių pagrindinių taisyklių: valgė 4 kartus per dieną visada tuo pačiu laiku, atsisakė užkandžių, nevartojo pridėtinio cukraus, ribojo riebalus ir miltinius patiekalus, valgė tik savo namie pasigamintą maistą ir parduotuvėje pirko tik produktus, o ne pagamintus gaminius.

„Mano valgio lėkštės visada buvo didelės, kupinos spalvingo ir kuo įvairesnio maisto, kad gaučiau pakankamai maistinių medžiagų. Jei vienu sakiniu reiktų pasakyti savo sėkmės formulę, atsakyčiau taip – reikia ne mėsą valgyti su daržovėmis, o daržoves su mėsa“, – pažymėjo ji.

 

Negraužė savęs dėl silpnumo akimirkų

Kardinaliai gyvenimo būdą pakeitusios moters teigimu, svarbiausia tikėti tuo, ką darai, – ši taisyklė būtina visiems gyvenimo atvejams: „Jei žmogus nepasitiki savimi, ilgai galvoja, dvejoja, jis nesijaučia stiprus, didelė tikimybė, kad jis nepasieks savo tikslo. Taip pat labai svarbu svorį mesti dėl savęs ir ne dėl to, kad tilptum į naują suknelę ar kažkam patiktum. Svorį reikia mesti ne dėl fizinio grožio, bet dėl galimybės gyventi patogiai.“

Moteris prisipažino, kad transformacijos kelyje silpnumo akimirkų buvo nedaug – kartais ji nesusilaikydavo nuo saldumynų ar kokio nors kito svorio metimo laikotarpiu nepriimtino maisto įvairių švenčių metu. Tačiau dėl tų kelių atvejų ji savęs neteisė, nes tai nedarė įtakos bendram rezultatui.

 

Atrado meilę sau pakeitusi gyvenimo būdą

Moteris teigė, kad pakeitus gyvenimo būdą viskas apsivertė aukštyn kojomis – keitėsi asmeninis gyvenimas, darbas ir gyvenimo prioritetai, atsirado daug meilės sau. Kiekvienas žvilgsnis į veidrodį tapo postūmiu į priekį: „Kai patinki sau, įgyji labai daug pasitikėjimo. Pasitikinčius žmones kitaip priima ir aplinka, taip ratas užsidaro – meilė sau virsta į meilę aplinkiniams, sėkmę veikloje, kuria užsiimi.“

Dabar U. Usevičiūtė neįsivaizduoja savo gyvenimo be kasdieninės rytinės mankštos, be mažiausiai 20 000 kasdien nueitų žingsnių, be kelionių ir svajonių įgyvendinimo.

„Šiuo metu esu aplankiusi 50 šalių, bet svajoju apkeliauti visą pasaulį. Taip pat noriu įlipti bent į 10 viršukalnių – kol kas esu įlipusi į vieną“, – savo asmeniniais siekiais dalijosi moteris.

Ji džiaugiasi, kad pakeitė ne vieną savo gyvenimo elementą, pavyzdžiui, tik mitybą, o ėmėsi kardinalių pokyčių ir pakeitė visą savo gyvenimo būdą: „Neabejoju, kad tai buvo mano raktas į sėkmę, puikią savijautą ir rezultatus šiuo metu. O labiausiai džiaugiuosi tuo, kad mitybos įpročiai nusistovėjo ir sėkmingai išlaikau savo svorį vienoje vietoje jau beveik šešerius metus.“

 

Būtina surasti vidinių motyvų

Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto profesorė dr. Laima Bulotaitė sakė, kad visi žmonės yra skirtingi ir visiškai normalu, jei bandymas keisti gyvenimo būdą būna susijęs su neigiamomis emocijomis: „Gali atrodyti, kad visi džiaugiasi gyvenimu, ilsisi namuose, valgo saldumynus ir nepriauga svorio, o jums vieninteliam taip sunkiai sekasi imtis pokyčių.“

Profesorės teigimu, jei elgesio keitimas jums kelia kančią, tai reiškia, kad kažką darote negerai, pasirinkote ne tokį būdą ar aiškiai nežinote, kodėl tai darote. Todėl pirmiausia reiktų atsigręžti į save ir suprasti, kokie yra jūsų pokyčių motyvai. „Neigiamas emocijas ir atkryčius dažniausiai patiria tie, kurie neatsako sau į šiuos klausimus ir kurių elgesio keitimo motyvai yra išoriniai – jums kažkas patarė, tačiau patys to neįsisąmoninote“, – kalbėjo ji.

L. Bulotaitės teigimu, fizinė sveikata yra neatsiejama nuo psichinės ir emocinės sveikatos: „Senas posakis: sveikame kūne – sveika siela. Todėl reikia suprasti, kad jei stiprinsite savo fizinį kūną, daugiau judėsite ir mankštinsitės, pagerės jūsų nuotaika, užplūs geresnės emocijos ir švaresnės mintys.“

MLSAM2315

Rekomenduojami video:
Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Jaunieji Jurbarko krepšininkai sublizgėjo 3x3 turnyre Kėdainiuose

Jaunieji Jurbarko krepšininkai sublizgėjo 3x3 turnyre Kėdainiuose  0

Anot Vaikų reabilitacijos klinikos vadovės I. Bakanienės, ekranai ypač pavojingi kūdikiams ir vaikams iki 1,5 metų amžiaus, kai intensyviai vystosi socialinė raida.

Ekranų įtaka didėja. Kada vertėtų sunerimti?  0

Krepšinio aikštelėje Jurbarką garsins bronzinis olimpietis

Krepšinio aikštelėje Jurbarką garsins bronzinis olimpietis  0

Į „Jurbarko-Kario-Manvestos“ gretas jungiasi bronzinis olimpietis

Į „Jurbarko-Kario-Manvestos“ gretas jungiasi bronzinis olimpietis  0

Utėlės

Utėlėmis užsikrėsti gali kiekvienas  0

Eterinių aliejų nauda grožiui, fizinei bei emocinei sveikatai

Eterinių aliejų nauda grožiui, fizinei bei emocinei sveikatai  0

NKL čempionų vyr. treneris P. Valaitis – apie naują generalinį rėmėją ir komandos tikslus

NKL čempionų vyr. treneris P. Valaitis – apie naują generalinį rėmėją ir komandos tikslus  0

Nuo erkinio encefalito bus skiepijama nuo rugsėjo

Nuo erkinio encefalito bus skiepijama nuo rugsėjo  0

NKL čempionai turi naują generalinį rėmėją

NKL čempionai turi naują generalinį rėmėją  2

Vaikų teniso turnyre Jurbarko krašto šventės taurei laimėti išsidalinti pirmieji apdovanojimai

Vaikų teniso turnyre Jurbarko krašto šventės taurei laimėti išsidalinti pirmieji apdovanojimai  0

L. Kačinsko teigimu, pacientai neretai slepia savo diagnozę nuo namiškių, nes bijo diagnozę pripažinti patys sau.

Viskas niekada nebūna prarasta  0

Iki 6 mėnesių rekomenduojama vaiką maitinti vien tik mamos pienu, o vėliau pradėti papildomą maitinimą tęsiant žindymą iki 2 metų ar ilgiau.

Žindymas: svarbiausia – nepasiduoti  0

Pagerbta stalo tenisininkė iškovojusi pasaulio veteranų  bronzą

Pagerbta stalo tenisininkė iškovojusi pasaulio veteranų bronzą  1

J. Nausėdas

„Jurbarko-Kario“ gretose – dar vienas NKL veteranas  0

Iš Vilkyčių maksimalų taškų skaičių išsivežęs Rytis Gurklys jau dėlioja strategiją sezono finalui

Iš Vilkyčių maksimalų taškų skaičių išsivežęs Rytis Gurklys jau dėlioja strategiją sezono finalui  0

Taško karjeroje nededantis Delininkaitis lieka Jurbarke dar vienam sezonui

Taško karjeroje nededantis Delininkaitis lieka Jurbarke dar vienam sezonui  0

Paulius Danisevičius

„Jurbarko-Kario“ gretose – buvęs Palangos „Olimpo“ žaidėjas  0

Pilvo plastika: kas tai ir kaip ji gali pagerinti jūsų gyvenimo kokybę?

Pilvo plastika: kas tai ir kaip ji gali pagerinti jūsų gyvenimo kokybę?  0

Bruknės – uogų uogos: kuo jos naudingos sveikata

Bruknės – uogų uogos: kuo jos naudingos sveikata  0

Jaunųjų krepšininkų stovykla Palangoje – kupina veiklų ir įspūdžių

Jaunųjų krepšininkų stovykla Palangoje – kupina veiklų ir įspūdžių  0

Karolis Guščikas

Prie „Jurbarko-Kario“ prisijungė vienas naudingiausių NKL žaidėjų  0

Ištikus traumai, išskyrus nudegimą, tinkamiausia priemonė – imobilizacija.

Ar galime išvengti traumų?  0

Vaikų nutukimas prilygsta pandemijai

Vaikų nutukimas prilygsta pandemijai  0

Ruošiatės keliauti į tolimas šalis? NVSC specialistai siūlo pasirūpinti sveikata

Ruošiatės keliauti į tolimas šalis? NVSC specialistai siūlo pasirūpinti sveikata  0

Mūsų partneriai