Lemiamose pusfinalio rungtynėse Palangos „Olimpą“ palaužęs „Jurbarkas-Karys“ –„7bet-NKL“ finale

Straipsnis  2 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

„7bet-NKL“ lygoje – tam tikra sensacija, kuri tikriausiai per daug nenustebino, nors labai pradžiugino „Jurbarko-Kario“ sirgalius – fenomenalus Tomo Delininkaičio pasirodymas nukalė „Jurbarkui-Kariui“ bilietą į lygos finalą. Povilo Valaičio auklėtiniai išvykoje 87:78 (20:19, 14:13, 22:19, 16:21, 15:6) pranoko reguliariojo sezono nugalėtoją Palangos „Olimpą“ ir laimėjo pusfinalio seriją 3-2.

Nuostabų pasirodymą surengęs Tomas Delininkaitis sužaidė geriausią sezono mačą. Veterano sąskaitoje per 38 minutes buvo 37 taškai (4 iš 6 dvitaškių, 7 ir 14 tritaškių, 8 iš 10 baudos metimų), 6 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai bei 40 naudingumo balų.

Likus 3 minutėms iki ketvirtojo kėlinuko pabaigos T. Delininkaitis pelnė dvitaškį, bet tolimą šūvį smeigė Marius Runkauskas, išvesdamas šeimininkus į priekį 68:66. Itin svarbų tritaškį prasidėjus paskutinei minutei pataikė Lukas Žukauskas, gražinęs jurbarkiečiams persvarą (69:66).

Likus 39 sekundėms Robertas Subotkevičius pataikė dvitaškį, bet iniciatyvos ėmęsis Ignas Juškevičius pelnė taškus su pražanga, atstatęs Jurbarko klubui pranašumą (72:70).

Likus 10 sekundžių M. Runkauskas provokavo pražangą ir sumetė baudas, o paskutinioji ataka priklausė jurbarkiečiams, kurie žaidė netiksliai ir ekipos kėlėsi į pratęsimą.

Galiausiai papildomas laikas visiškai priklausė Jurbarko klubui. T. Delininkaitis sumetė baudas, I. Juškevičius ir Karolis Kokoška pataikė po dvitaškį, o geresnių atsakymų nepateikė palangiškiai sulaukė ir kertinio T. Delininkaičio šūvio iš toli (81:75).

Nuo to momento rungtynių kontrolė buvo svečių rankose, kurie prasidėjus paskutinei minutei išsiveržė į priekį 87:78.

Palangos komandai Julius Kazakauskas per 40 minučių pelnė 16 taškų (2/5 dvit., 2/5 trit., 6/9 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinko 23 naudingumo balus.

Didžiajame finale lygos debiutantai susitiks su Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ir „Kretingos“ poros nugalėtoju, kuris paaiškės rytoj. Finalo pradžia numatyta balandžio 17 d.

„Olimpas“: Marius Runkauskas 22 (5/9 trit., 5/8 baud., 6 atk. kam., 4 kld.), Šarūnas Valunta (5/7 dvit., 1/6 trit., 11 rez. perd.) ir Julius Kazakauskas (2/5 trit., 6/9 baud., 9 atk. kam., 5 rez. perd., 4 per. kam.) po 16, Robert Subotkevič 12 (6/11 dvit.), Karolis Guščikas 10 (5/10 dvit., 6 atk. kam., 2 blok.).

„Jurbarkas-Karys“: Tomas Delininkaitis 37 (4/6 dvit., 7/14 trit., 8/10 baud., 6 atk. kam., 6 rez. perd., 40 naud.), Lukas Žukauskas 14 (2/4 trit.), Mindaugas Lukauskis 11 (3/8 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.), Ignas Juškevičius 9 (4/5 dvit., 5 atk. kam., 5 rez. perd., 4 kld.), Karolis Kokoška 8 (2/3 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.).

Ketvirtąją vietą reguliariajame sezone užėmęs „Jurbarkas-Karys“ išvengė aštuntfinalio ir lemiamas kovas pradėjo nuo ketvirtfinalio etapo, kuriame penktose serijos rungtynėse dramatiškai palaužė Šakių „Vyčio-VDU“ jaunimą.

Pusfinalyje jų laukė reguliariojo sezono nugalėtojų Palangos „Olimpo“ iššūkis, bet jurbarkiečiai darkart parodė, jog lygos senukų nurašyti negalima.

Antrąjį sezoną „Jurbarko-Kario“ marškinėlius vilkintis Tomas Delininkaitis krepšinio aikštelėje puikiai atspindi antrąją komandos pavadinimo dalį. Už kelių mėnesių 42-ąjį gimtadienį minėsiantis Jurbarko komandos žaidėjas yra viena pagrindinių priežasčių žvelgiant į istorinį jurbarkiečių žygį atkrintamosiose.

Ką krepšininkas apie tai galvoja dabar?

„Grįžtant prie tos temos, kaip išlaikyti formą viso sezono metu, tai nebuvo taip, kad mano žaidimo kreivė augo tik į viršų, – dabar teigia gynėjas. – Pradžia buvo tikrai ganėtinai nebloga, po to atsirado šiokios tokios mažos traumelės, kurios neleido maksimaliai judėti, todėl teko ir šiek tiek pailsėti. Vėliau vėl buvo tokia didžiulė duobė, kai žaidžiau neišsigydęs ir negalėjau maksimaliai atsiduoti komandai, o tai irgi turėjo įtakos visam tam sėdimui. Prieš pat atkrintamąsias viską išsilaižiau ir dabar einame, kovojame, stengiamės, o kaip gaunasi, taip gaunasi.“

Reguliariajame sezone T. Delininkaitis fiksavo 11,8 taško, 1,7 atkovoto kamuolio, 2,8 rezultatyvaus perdavimo ir 10 naudingumo balų skaičius, o jo statistiniai rodikliai lemiamose kovose dar labiau šoko į viršų. Aukštesnę pavarą įjungęs snaiperis atkrintamosiose per 9 rungtynes vidutiniškai renka po 18,1 taško (42,6 proc. trit.), 2,3 atkovoto kamuolio, 3,9 rezultatyvaus perdavimo ir 15 efektyvumo balų.

Rekomenduojami video:
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Komanda po varžybų

Šilutėje vyko dziudo turnyras  0

„Jurbarkas-Karys“ – „7bet-NKL“ čempionai!!!

„Jurbarkas-Karys“ – „7bet-NKL“ čempionai!!!  0

Povilas Valaitis: „Jurbarkui-Kariui“ išplėšti pergalę padėjo atsidavimas ir koncentracija  0

Čempione tapusi Liepa Butkutė kartu su treneriu A. Enčeriu.

Jurbarke varžėsi jaunieji kovotojai  0

Kretingoje šeimininkavęs ir šturmą atlaikęs „Jurbarkas-Karys“ išlygino finalo seriją  0

Stresas ir perdegimas: kaip su tuo gyventi?

Dramatiškai laimėjęs „Jurbarkas-Karys“ priartėjo prie NKL pusfinalio  1

Jurbarko „Jurbarkas-Karys“ po dramatiškų varžybų nusileido Šakių „Vytis-VDU“ komandai  0

„Jurbarkas-Karys“ jau šiandien namų aikštelėje kausis prieš „Vytis-VDU“

„Jurbarkas-Karys“ jau šiandien namų aikštelėje kausis prieš „Vytis-VDU“  0

Jurbarkiečių komanda

Tarptautiniame dziudo turnyre Alytuje – A. Beinario ir L. Brigadieriaus bronza  0

II vietą užėmusi Jurbarko moksleivių komanda: M. Strokova, I. Milius, Ą. Norkūnas ir S. Juškaitis

Jurbarko šachmatininkų pasirodymai Tauragėje  0

Erkės šiemet pabudo anksčiau nei pernai: kas padeda apsisaugoti?

Erkės šiemet pabudo anksčiau nei pernai: kas padeda apsisaugoti?  1

Jurbarko komanda po apdovanojimų

Jurbarkiečiams – Lietuvos dziudo čempionatų medaliai  0

Jurbarko „Jurbarkas-Karys“ komanda

„Jurbarkas-Karys“ namų aikštelėje dėl pergalės kovos prieš kaimynus - „Vytis-VDU“  0