Gyventojų atstovai – seniūnaičiai. Ar valdžia girdi jų balsą?
Tikriausiai kiekvienas miesto gyventojas nori, kad pro jo namus einanti gatvė būtų tvarkinga ir lygi. Tas noras tuo labiau didesnis, jei gyvenama prie dar neišasfaltuotos gatvės, kurioje laikas nuo laiko išsimuša vis naujos duobės, o vasarą nuo pravažiuojančių automobilių kyla debesys dulkių. Nenuostabu, kad ten gyvenantys žmonės labiau už viską nori, kad jų gatvė atsidurtų vietinės reikšmės kelių tiesimo, rekonstravimo ir remonto plane ir per keletą metų jos paviršiumi nusitiestų išsvajotas asfaltas.
Šiuos tiesimo, rekonstravimo ir remonto planus trejiems metams tvirtina savivaldybės taryba, o tam, kad būtų išgirstas ir „liaudies“ balsas, plano projektą turi apsvarstyti seniūnaičiai, geriausiai žinantys, ko reikia jų atstovaujamai bendruomenei. Jurbarko rajono savivaldybės tarybos patvirtintas Kelių įtraukimo į Jurbarko rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių sąrašą ir į šį sąrašą įtrauktų kelių tiesimo, rekonstravimo, kapitalinio ar paprastojo remonto eiliškumo nustatymo tvarkos aprašas kaip tik ir numato, kad klausimus dėl kelio tiesimo ir remonto svarsto administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija, gavusi seniūnų rašytinius prašymus su išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimu.
Šios ilgokos įžangos prireikė, nes į redakciją kreipėsi vienas iš Jurbarko miesto seniūnijos seniūnaičių, teigiantis, kad savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 30 d. sprendimu patvirtintas Jurbarko rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių tiesimo, rekonstravimo ir remonto 2023–2025 metų planas neatitinka sausio mėn. išplėstinės seniūnaičių sueigos priimtų ir miesto seniūno savivaldybės administracijai pateiktų pasiūlymų.
Seniūnaičiai siūlė į planą įtraukti kitą gatvę
Susipažinus su dokumentais paaiškėjo, kad sausio 16 d. Jurbarko miesto seniūnijos išplėstinė seniūnaičių sueiga svarstė, kokios gatvės turėtų būti įtrauktos į Jurbarko rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių tiesimo, rekonstravimo ir remonto 2023–2025 metų planą.
Be likusių neišasfaltuotų ankstesnių metų plane buvusių Bišpilio Sodo 1-osios, Pilies Sodo 1-osios ir Pilies Sodo 2-osio gatvių, seniūnas siūlė į naujai tvirtinamą planą įtraukti K. Donelaičio g. atkarpą nuo P. Cvirkos g. iki Vasario 16-osios g.; Rūtų g.; Dainių g. gatvės atkarpą nuo Liepų g. iki P. Perevičiaus g. ir J. Banaičio g. atkarpą nuo Birutės Nedzinskienės g. iki sklypo Dariaus ir Girėno g. 115.
Seniūnaičių nuomonė buvo kita – jie pasiūlė ir vienbalsiai nutarė į planą vietoj J. Banaičio gatvės atkarpos įrašyti Vydūno gatvės atkarpą, prasidedančią ties sklypu Vydūno g. 38 ir vedančią į garažų masyvą. Ši gatvės atkarpa yra ypač blogos būklės, jos gyventojai nuolat skundžiasi, nes į garažus ir iš jų važinėja labai daug automobilių. Tokį seniūnaičių pasiūlymą seniūnas ir pateikė savivaldybės administracijai.
Visą straipsnį rasite naujame „Mūsų laiko“ numeryje.
Geras klausimas :) Na, Morkus originale vadinasi Markas (Marcos), o lietuviškas žodis „morka“, teigi...
Šv. Morkus, Daržų diena