Vasario 16-ąją vyko „Veliuonos krašto žmogus“ apdovanojimai

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Šiemet Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga vyko „Veliuonos krašto žmogaus“ apdovanojimai. Šventės metu buvo apdovanoti labiausiai nusipelnę veliuoniškiai.

Susirinkusius nominantus ir jų artimuosius linksmino skambūs akordeonisto, Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos akordeono klasės mokytojo Audriaus Daučiansko atliekami kūriniai, melodingos moterų ansamblio „Veliuonietis“ dainos, gerą nuotaiką žarstė šaunieji Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos liaudiškų šokių kolektyvo „Mituvėlė“ šokėjai.

Apdovanojimuose buvo nominuoti net keturi asmenys:

Violeta Šoblinskaitė Aleksa rašytoja ir bibliotekininkė – už tai, kad suka ir sukasi Veliuonos kultūros rate ir įsuka mus į platesnę visos šalies kultūrą. Už knygnešystę mažiems ir dideliems, už priešpiečių pasakas, už teatrą, už „Veliuonos novelę“, už Lietuvos ir Gruzijos rašytojų viešnages ant Veliuonos kalno. Ir už tai, kad daugiau nei prieš 20 metų abu su Gasparu atsikraustė į mūsų miestelį, už kultūros šviesą, sklindančią iš jų namų. Ir už „Vaivorų ribėjimą“, naujausią Violetos knygą, atsiradusią besisukant mūsų bendrame vyksme.

Šarūnas Leskauskas

Kunigas, teologijos licenciatas Šarūnas Leskauskas nuo 2009 m. – mūsų parapijos klebonas, puikus sielovadininkas ir pilietiškas, mielas žmogus.

„Veliuonos žmogaus“ nominacija Šarūnui Leskauskui skiriama už nuoširdų rūpestį parapijos dvasiniais ir žemiškais reikalais. Už sugebėjimą rasti kalbą su bažnytine ir pasaulietine valdžia dėl Raudonės, Stakių ir Veliuonos bažnyčių remonto. Už azartišką įsijungimą į Mažosios kultūros sostinės ir Švč. Mergelės Marijos į Dangų ėmimo parapijos 600 metų jubiliejaus minėjimo renginius, už sugrįžusią Madoną ir po bažnyčios skliautais suskambėjusį Veliuonos muzikos festivalį. 

Ir už klebono šypseną, kuri džiugina mūsų akis ir ramina sielas.

Arvydas Bilvinas

Kaunietis Arvydas Bilvinas – tai žmogus, kuriam pirmajam sukirbėjo mintis į Veliuonos bažnyčios bokštą vėl įkelti laikrodį. Pernai birželio 6 d., po beveik 100 metų pertraukos, laikrodis vėl pradėjo skaičiuoti veliuoniečių laiką.

Kauno Rotušės ir Karo muziejaus bokšto laikrodžių prižiūrėtojas Arvydas Bilvinas yra ne tik profesionalus, bet ir azartiškas laikrodininkas  – nukeliavęs į kokį miestą ar miestelį dairosi laikrodžio ir ką jis rodo. Į Veliuoną Arvydą atvedė laike neprapuolęs protėvių šauksmas. Susidomėjęs Veliuonos istorija, jis atrado, kad bažnyčios bokšte dar XX a. pirmoje pusėje būta laikrodžio. Papasakojo seniūnui ir išjudino tą reikalą. Po metų kitų Jurbarko rajono savivaldybė užsakė laikrodį iš Vokietijos, jis buvo įtaisytas senojoje vietoje bažnyčios bokšte ir mušdamas valandas mums primena, kad laiką turime naudoti geriems darbams ir jausmams.

 

 Egidijus Mikšta

Egidijui Mikštai - už kūrybiškumą, už nuolat gimstančias idėjas, kad Veliuona būtų graži vietiniams ir turistams, buitis – patogesnė, o aplinka – jaukesnė.

Už atkaklumą siekiant išsikeltų tikslų, už buvimą kartu su veliuoniškiais darbuose ir šventėse – ne tik darbo dienomis, bet ir išeiginėmis.

Už padorumą ir sąžiningumą, už pagarbą jaunam ir senam, už kitokios nuomonės girdėjimą.

Už stropų dalyvavimą visose Veliuonos bendruomenėse – nuo nario mokesčio mokėjimo iki visokeriopos paramos įgyvendinant bendruomenių iniciatyvas ir projektus.

Už tai, kad Egidijus – jau 10 metų mūsų Veliuonos seniūnas.

Tokie krašto šviesuolių apdovanojimai vis populiarėja, gausėja ir pačių geradarių, tad belieka paraginti ir kitus gyventojus. Daryti gerą nereikia tinkamo oro, geros nuotaikos ar pinigų maišo, reikia viską daryti iš širdies ir meilės savam kraštui.

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Mūsų partneriai