Spalio 17-oji senajame Jurbarke: protestai ir aukos, varžytynės, gimnazijos naujienos
1920 m. Protestai ir aukos. Girdžių gyventojai priėmė protesto rezoliuciją dėl lenkų žygių ir reikalavimo iš valdžios neleisti išpardavinėti priešams miškų, kad pinigai netektų priešų pozicijoms stiprinti. Jurbarke tą dieną „Pavasarininkų“ kuopa susirinkime nutarė iš savo kasos paaukoti Lietuvos gynimo komitetui tūkstantį auksinų. Pasižadėta, kad merginos numegs kariams pirštinių ir kojinių; įsipareigota vieną darbo dieną skirti Lietuvos gynimo komitetui („Lietuva“, 1920-10-28, Nr. 235).
1930 m. Varžytynės. Spalio 17–20 dienomis Jurbarke antstolis iš varžytynių pardavė per 20 ūkių („Rytas“, 1930-11-10, Nr. 256).
1934 m. Užsispyręs miškininkas. Įsakymu Nr. 208 § 4 Davilas Martynas, Jurbarko urėdijos IV eilės girininkas, dėl neatvykimo atleistas iš tarnybos nuo paskyrimo dienos. Kitu įsakymu, Nr. 209, § 7 vyresniuoju eiguliu Pajūrio urėdijoje tarnavęs miškininkas Davilas Martynas paskirtas IV eilės girininku Jurbarko urėdijon nuo 1934 m. spalio 15 d. („Mūsų girios“, 1934, Nr. 10). Vėlesniame „Mūsų girių“ numeryje rašoma, kad iš Klaipėdos krašto kilęs Martynas Davilas Klaipėdos krašto direktorijos nuo spalio 15 d. priimtas į tarnybą. 1932 m. jis baigė aukštesniąją miškų mokyklą (Alytuje). Tad M. Davilui dirbti Jurbarke neteko („Mūsų girios“, 1934, Nr. 11).
1936 m. Gimnazijos naujienos. Gana plati informacija apie Jurbarko gimnaziją. Pridėta Jurbarko gimnazijos literatų būrelio narių nuotrauka. Šįmet iš gimnazijos išvyko gimnastikos ir geografijos mokytoja Ona Geniušienė ir istorijos mokytoja Čepaitė. Atvyko penki nauji mokytojai: gimnastikos mokytojai Bliūdžius ir Marė Pavinkšnytė, lietuvių kalbos – Antanas Račinskas, geografijos ir istorijos mokytoja Marija Grigaitytė ir vokiečių kalbos mokytoja Gelmboldienė. Gimnazijoje kelinti metai veikiąs mokinių kooperatyvėlis, vedamas mokytojo E. Kanclyvio. Taip pat veikianti skautų skaitykla. Yra penkios kuopelės, ypač aktyvūs literatai, globojami mokytojo A. Račinsko. Neseniai skautai surengė įdomų laužą. Dabar gimnazijoje yra trys draugovės: Kęstučio, Birutės ir Tumo-Vaižganto. Tapo tradicija rengti pasilinksminimus klasėmis. Ypač vykęs buvo VIII kl. surengtas pasilinksminimas („Šviesos keliai“, 1936, Nr. 10).
Losing Bitcoin due to uncertainties and issues can be life-draining for anyone who has invested in B...
Marijampolės apskrities pareigūnai išaiškino vyro nužudymą