Spalio 12-oji senajame Jurbarke: geologų darbai, naujos dūdos, laiškai iš Amerikos ir biurokratizmas savivaldybėje

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

 

1928 m. Geologiniai darbai. Informuojama apie Skirsnemunės apylinkėse, Molynės kaime, vykdomus geologų darbus („Lietuvos aidas“, 1928-10-12, Nr. 207).

1933 m. Naujos dūdos. Žinutė, kad Jurbarko šaulių būrys už 4 000 Lt įsigijo naujas dūdas orkestrui, Orkestrui vadovauja mokytojas A. Šatkauskas. Jau buvo keli vieši pasirodymai („Trimitas“1933, Nr. 41).

1934 m. Žinutės iš Skirsnemunės. Viename ir tame pačiame laikraštyje dvi korepondencijos iš Skirsnemunės. J. Gabalėlis žinutėje „Skirsnemunė. Nepatenkinti pašto viršininku“ peikia neįvardytą viršininką. Antroje pastaboje Jonas „Skirsnemunė. Pasigenda gero choro“ sako, kad dėl vargonininko kaltės Skirsnemunės bažnyčios choro kuris laikas negirdėti („Mūsų rytojus“, 1934-10-12, Nr. 79).

1935 m. Laiškai. Laikraščio žinutėje rašoma, kad per Jurbarko paštą V. Grybas, vargonininkas J. Pocius ir ūkininkas Šlyteris gavo Felikso Vaitkaus (JAV lietuvis lakūnas, perskridęs Atlantą tų metų rugsėjo 21–22 d.) atvežtus laiškus („Lietuvos aidas“, 1935-10-12, Nr. 235).

1935 m. Žinutės iš Jurbarko krašto. Tame pačiame laikraščio numeryje yra dar trys žinutės, priskirtinos tam pačiam Jurbarkiečiui. Žinutėje „Statys naują pieninę“ sakoma, kad statybos komisijos pirmininku išrinktas agronomas E. Veisas. Antroje žinutėje raginama eksploatuoti apie Jurbarką (Skirsnemunę) slūgsančius kreidos sluoksnius. Trečioji informacija „Vėl sutvarkė laikraščių statymą“: rudenį pasikeitus autobusų tvarkaraščiui, paštas vėluodavo. Dabar pašto vadovybės pastangomis laikraščiai gaunami tą pačią dieną 18 val. autobusu.

1938 m. Kritika. Žinutėje reiškiamas pasipiktinimas, kad Jurbarko gatvėmis vaikšto daug elgetų ir silpnapročių („Lietuvos žinios“, 1938-10-12, Nr. 234). Čia išspausdinta ir kita kritiška to paties Jurb. Replika „Biurokratizmo pavyzdys“ apie savivaldybės nurodymus dėl pažymėjimų gavimo.

Rekomenduojami video:
Straipsnis  0 komentarų
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Laidotuvių procesija prie Jurbarko bažnyčios

Senasis Jurbarkas kovo 22-ąją: kunigų permainos, varžytynės ir elektros problemos  0

Baidokas Jurbarke, 1938–1939 m.

Senasis Jurbarkas kovo 21-ąją: atskleistas nuskaltimas, „kova“ su krize, gimnazijos veikla ir baidokų statyba  0

Naujame Jurbarko rajono laikraštyje „Mūsų laikas“ skaitykite

Naujame Jurbarko rajono laikraštyje „Mūsų laikas“ skaitykite  0

Jurbarkas XX a. 3–4 deš.

Senasis Jurbarkas kovo 20-ąją: neįvestas pradžios mokslas, girti padegėjai ir atsišaukimai iš dangaus  0

Gaisrinės pastato statybos pradžia . Apie 1925 m.

Kovo 19-oji senajame Jurbarke: garlaiviai, atlaidai, aukos ligoninei ir apleisti ugniagesiai  0

Potvynis Jurbarke

Kovo 18-oji senajame Jurbarke: išdykęs vikaras, ledonešis, šaulių veikla ir žūstantys varnėnai  0

Potvynis Jurbarke

Senasis Jurbarkas kovo 17-ąją: revizija, turizmo komitetas ir didžiulis potvynis  0

Senasis Jurbarko paštas

Kovo 16-oji senajame Jurbarke: rinkimų apylinkės, kylantis vanduo ir pašto perkėlimas  0

A. ir I. Giedraičiai su dukra Danute gimnazijos parke

Senasis Jurbarkas kovo 15-ąją: policijos viršininkas, teismo vizitacija, Užgavėnių blynai ir nukirsti medžiai  0

Vokiečių tiltas per Mituvą 1915 m.

Kovo 14-oji senajame Jurbarke: ginčas dėl darvinizmo, nepatogus susisiekimas, urėdijos perkėlimas ir kiškiai  0

Kovo 14-osios laikraštyje „Mūsų laikas“ skaitykite

Kovo 14-osios laikraštyje „Mūsų laikas“ skaitykite  0

Tilto per Mituvą statyba

Kovo 13-oji senajame Jurbarke: kruvinas šeimyninis konfliktas, turgūs Skirsnemunėje ir nauji tiltai  0

Po Jurbarko gaisro 1940-07-07

Kovo 12-oji senajame Jurbarke: susisiekimas, gaisro atgarsiai ir neveikianti pirtis  0

Prie bažnyčios šventoriaus vartų

Senasis Jurbarkas kovo 10-ąją: netektys, „raudonieji“ karveliai, nutrūkęs susisiekimas ir kortavimo klubas  0

Aviacijos šventė Jurbarke 1938 m.

Kovo 9-oji senajame Jurbarke: užuojauta, aukos sklandytuvui ir kaimas su trimis kooperatyvais  0

Jurbarkiečiai

Senasis Jurbarkas kovo 8-ąją: prasidėjusi navigacija, medžių niokotojai, viengungių teismas ir nužudymas dėl turto  0

Jurbarkas, Uosto gatvė

Kovo 7-oji senajame Jurbarke  0

Jurbarko vaikų darželis 1941 m.

Senasis Jurbarkas kovo 6-ąją: vikarų pokyčiai, prieglaudos ir klastotojai  0

Šaulių klubas

Senasis Jurbarkas kovo 5-ąją: šaulių veikla, gimnazijos būreliai, inteligentų klubas ir leidimas elgetauti  0

Jurbarko bažnyčio choras, vadovaujamas J. Pociaus (centre), 1924–1926 m.

Senasis Jurbarkas kovo 4-ąją: choras, skautų veikla, pavogta kumelė ir sušalusios bitės  0

Miesto valdininkai. Pirmas iš dešinės sėdi burmistras Jurgis Gepneris.

Kovo 3-oji senajame Jurbarke: valdžios algos, gaisras, skulptoriaus darbai ir įžūlūs prekeiviai  0

Kauno gatvė Jurbarke

Kovo 2-oji senajame Jurbarke: nelaimė, sprogstantys degtukai, mokestis už ledą ir tiltas  0

Jurbarko žydų pradinė mokykla

Kovo 1-oji senajame Jurbarke – pasikeitimų metas  0

Jurbarkas iš 1 km aukščio

Senasis Jurbarkas vasario 29-ąją: gimnazijos literatai, gaisras pašte ir banke, cemento fabriko statyba  0

Mūsų partneriai