Senojo Jurbarko liepos 9-osios naujienos: spekuliantai, kritika valdžiai, Kunigų permainos Kauno vyskupijoje ir trumai
Liepos 9 d.
1919 m. Spekuliantai. Šios dienos „Laisvės“ Nr. 84 Kazys Petrukėlis korespondencijoje „Iš Jurbarko į Kauną“ aprašo, kaip spekuliantai įsigudrino vežti garlaiviais maisto produktus į Kauną. Savo krovinius jie valtimis priveža prie garlaivių kur nuošaliai nuo prieplaukų. Kelionė į Kauną garlaiviu trunkanti vienuolika su puse valandos.`
1930 m. Džiovininkas. Reportažas apie Jurbarko ligoninę. – Džiovininkas. Apie Jurbarko džiovininkų ligoninę. Ten, kur daugelis ateina slėptis nuo mirties.. „Lietuvos aidas“, 1930 07 09, Nr. 153 (934), p.4.
1932 m. Kritika valdžiai. Laikraštyje „Darbininkas“ ( 1932-07-09, Nr. 28) reiškiamas nepasitenkinimas, kad Jurbarko miesto valdžia verčianti taisyti šaligatvius, bet nesirūpinanti gatvėmis: Raseinių (dab. Dariaus ir Girėno) gatve važiuoji kaip arimu.
1932 m. Kunigų permainos Kauno vyskupijoje. „Mūsų laikraštis (1932-07-09, Nr. 27) pranešė, kad pasikeitė keli Jurbarko valsčiaus katalikų kunigai: Vertimų bažnyčios rektorius kun. Pr. Mirskis iškeltas į Pakapę (Šiaulių raj.) bažnyčios administratoriumi, o Viduklės vikaras kun. Z. Gelažius atkeltas Vertimų bažnyčios rektoriumi. Naujai įšventintas kun. J. Grušas paskirtas vikaru į Jurbarką.
1937 m. Trumai. Laikraštyje spausdinamos dvi žinutės iš Jurbarko. Pirmoji vadinasi „Moderni džiovininkų sanatorija“, joje informuojama, kad Jurbarko ligoninėje gydosi 95 žmonės. Antroji žinutė, pavadinta „Ruošiamasi statytis skulptūros ateljė“, be V. Grybo ketinimo statyti savo ateljė, apžvelgia skulptoriaus darbus, taip pat iškelia Švietimo ir Žemės ūkio ministerijų pagalbą jam. „Lietuvos aidas“, 1937 07 09, Nr. 304.
Šaltinis: „Jurbarko miesto ir valsčiaus kronika. 1918–1940 metai“. Sudarytojas Arnoldas Piročkinas. „Mūsų Lietuva“, IV t., paruošė Bronius Kviklys.
Geras klausimas :) Na, Morkus originale vadinasi Markas (Marcos), o lietuviškas žodis „morka“, teigi...
Šv. Morkus, Daržų diena