Senasis Jurbarkas gruodžio 11-ąją: tragiška kelionė į Ameriką, Nemune įstrigę garlaiviai, komisija ir autobusų eismas

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

 

1920 m. Kelionė į Ameriką. Iš Jurbarko iki Tilžės važiavęs arkliais vykstantis į Ameriką Antanas Jankauskas buvo piktadarių nužudytas ir įmestas į Nemuną. Gyva liko jo jauna žmona. Bendrakeleivis Jonas Giedraitis įstengė pabėgti: jam perskėlė keliose vietose galvą ir sumušė kairę ranką („Lietuva“, 1920-12-29, Nr. 283).

1931 m. Skaitantis kaimas. Dienraščio pranešimu, Greičių kaime 10 ūkininkų prenumeruoja „Mūsų rytojų“ („Lietuvos aidas“, 1931-12-11, Nr. 282).

1932 m. „Vyčių“ draugovė. Narūno slapyvardžiu pasirašytoje žinutėje „Jau ir čia darbiečiai organizuojasi“ džiaugiamasi, kad jaunieji darbininkai stoja į „Vyčių draugovę, kurioj aktyviai dirba kun. V. Grušas (pirmininkas) ir Br. Amgeleika (sekretorius) („Darbininkas“, 1932-12-11, Nr. 50).

1932 m. Draudimas. Žinutėje „Klaida ar netvarka. Skirsnemunė“, pasirašytoje raidėmis Pr., keliamas klausimas, kodėl Molynės kaimo gyventojas Pr. Vilenskas, apdraudęs Eržvilke pas pil. Toliušį turtą, už 1932 m. negauna apdraudimo premijos kvito („Darbininkas“, 1932-12-11, Nr. 50).

1932 m. Maironio minėjimas. Jurbarko gimnazija tą dieną minėjo Maironį. Įžangos žodį tarė direktorius M. Kviklys. Maironio gyvenimą nušvietė VIII kl. mok. J. K. Po to mokytojas M. Freimanas kalbėjo apie Maironį poetą. Mokytojo A. Šarkausko vedamas gimnazijos choras padainavo Maironio dainas: „Ar skauda man širdį“, „Vasaros naktys“, „Man liūdna“ ir „Jaunimo giesmę“ („Šaltinis“, 1933-01-01, Nr. 1).

1934 m. Stojantis Nemunas. Nemune pradėjęs eiti ižas už Smalininkų užklupo 4 garlaivius ir du baidokus, bet jiems vargais negalais pavykę pasiekti Smalininkų uostą. Jurbarke ižas nunešė per Nemuną nutiesto tilto du protarpius. Susisiekimas nutrūko. Pradėjo užšalti upės („Mūsų rytojus“, 1934-12-11, Nr. 96).

1934 m. Komisija. Į Jurbarką išvažiavo komisija priimti tiltų ir plento. Ją sudarė: sauskelių tarnybos viršininkas inž. Juozas Dragašius, tiltų skyriaus viršininkas inž. Šalkauskas ir valstybės kontrolės atstovas Grudzinskas („Lietuvos aidas“, 1934-12-11, Nr. 282).

1939 m. Bedarbiai. Laikraštyje aiškinama, kodėl trūkstant miško darbininkų negalima į darbus siųsti bedarbių: jų nesą kur apgyvendinti („Lietuvos žinios“, 1939-12-11, Nr. 281). To paties laikraščio šios dienos numeryje spausdina ir antra korespondencija iš Jurbarko – „Atlikti trianguliacijos darbai“.

1939 m. Autobusų eismas. Laikraštis praneša, kad nuo šios dienos vėl kursuos autobusai, o nuo rytojaus jie važinės nustatytomis valandomis. Vėl atidaromas auto susisiekimas („Lietuvos aidas“, 1939-12-11, Nr. 761).

Rekomenduojami video:
Straipsnis  0 komentarų
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Gaisrinės pastato statybos pradžia . Apie 1925 m.

Kovo 19-oji senajame Jurbarke: garlaiviai, atlaidai, aukos ligoninei ir apleisti ugniagesiai  0

Potvynis Jurbarke

Kovo 18-oji senajame Jurbarke: išdykęs vikaras, ledonešis, šaulių veikla ir žūstantys varnėnai  0

Potvynis Jurbarke

Senasis Jurbarkas kovo 17-ąją: revizija, turizmo komitetas ir didžiulis potvynis  0

Senasis Jurbarko paštas

Kovo 16-oji senajame Jurbarke: rinkimų apylinkės, kylantis vanduo ir pašto perkėlimas  0

A. ir I. Giedraičiai su dukra Danute gimnazijos parke

Senasis Jurbarkas kovo 15-ąją: policijos viršininkas, teismo vizitacija, Užgavėnių blynai ir nukirsti medžiai  0

Vokiečių tiltas per Mituvą 1915 m.

Kovo 14-oji senajame Jurbarke: ginčas dėl darvinizmo, nepatogus susisiekimas, urėdijos perkėlimas ir kiškiai  0

Kovo 14-osios laikraštyje „Mūsų laikas“ skaitykite

Kovo 14-osios laikraštyje „Mūsų laikas“ skaitykite  0

Tilto per Mituvą statyba

Kovo 13-oji senajame Jurbarke: kruvinas šeimyninis konfliktas, turgūs Skirsnemunėje ir nauji tiltai  0

Po Jurbarko gaisro 1940-07-07

Kovo 12-oji senajame Jurbarke: susisiekimas, gaisro atgarsiai ir neveikianti pirtis  0

Prie bažnyčios šventoriaus vartų

Senasis Jurbarkas kovo 10-ąją: netektys, „raudonieji“ karveliai, nutrūkęs susisiekimas ir kortavimo klubas  0

Aviacijos šventė Jurbarke 1938 m.

Kovo 9-oji senajame Jurbarke: užuojauta, aukos sklandytuvui ir kaimas su trimis kooperatyvais  0

Jurbarkiečiai

Senasis Jurbarkas kovo 8-ąją: prasidėjusi navigacija, medžių niokotojai, viengungių teismas ir nužudymas dėl turto  0

Jurbarkas, Uosto gatvė

Kovo 7-oji senajame Jurbarke  0

Jurbarko vaikų darželis 1941 m.

Senasis Jurbarkas kovo 6-ąją: vikarų pokyčiai, prieglaudos ir klastotojai  0

Šaulių klubas

Senasis Jurbarkas kovo 5-ąją: šaulių veikla, gimnazijos būreliai, inteligentų klubas ir leidimas elgetauti  0

Jurbarko bažnyčio choras, vadovaujamas J. Pociaus (centre), 1924–1926 m.

Senasis Jurbarkas kovo 4-ąją: choras, skautų veikla, pavogta kumelė ir sušalusios bitės  0

Miesto valdininkai. Pirmas iš dešinės sėdi burmistras Jurgis Gepneris.

Kovo 3-oji senajame Jurbarke: valdžios algos, gaisras, skulptoriaus darbai ir įžūlūs prekeiviai  0

Kauno gatvė Jurbarke

Kovo 2-oji senajame Jurbarke: nelaimė, sprogstantys degtukai, mokestis už ledą ir tiltas  0

Jurbarko žydų pradinė mokykla

Kovo 1-oji senajame Jurbarke – pasikeitimų metas  0

Jurbarkas iš 1 km aukščio

Senasis Jurbarkas vasario 29-ąją: gimnazijos literatai, gaisras pašte ir banke, cemento fabriko statyba  0

Rabinovičiaus namai Jurbarke

Senasis Jurbarkas vasario 28-ąją: nusikaltimai ir nelaimės, alkani ligoniai, brangūs arkliai ir klaidinami evangelikai  0

Vasario 28-osios laikraštyje „Mūsų laikas“ skaitykite

Vasario 28-osios laikraštyje „Mūsų laikas“ skaitykite  0

Jurbarko vaizdas 1935 m.

Senasis Jurbarkas vasario 27-ąją: progimnazija, tilto reikalai ir elektros ūkis  0

Bišpilis 1931 m.

Vasario 26-oji senajame Jurbarke: prislėgti mokytojai, inteligenčių ratelis, atbėgę gydytojai ir brangi elektra  0

Mūsų partneriai