Jurbarkas. Lietuva. Šiandien, vasario 25 d. Nuo švenčių iki sukakčių.

   
Straipsnis  2 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Šiemet Užgavėnės švenčiamos vasario 25-ąją. Renginiai, susiję su šia švente, vyksta jau nuo savaitgalio, tačiau tikroji žiemos išvarymo diena – šiandien, tradiciškai antradienį. Kaip įprasta, šia švente siekiama išvyti žiemą bei prišaukti pavasarį.  Šventė švenčiama likus 7 savaitėms (46 dienoms) iki Velykų. Šis laikotarpis būna nuo vasario 3 iki kovo 9 dienos. Šventės ištakos pagoniškos, tačiau dabar glaudžiai susietos su krikščionybe. Per Užgavėnes leidžiama paskutinį kartą gausiai ir riebiai pavalgyti, o jau kitą dieną prasideda Gavėnia, trunkanti iki Velykų (Kristaus prisikėlimo). Šiuo laikotarpiu skatinama pasninkauti, nevalgyti mėsos, gedėti iki Kristaus prisikėlimo šventės.

 

Vasario 25 d. Užgavėnių šventės renginiai

11.00 Užgavėnės Veliuonoje, prie kultūros centro

12.00 Užgavėnės Skirsnemunėje, miestelio aikštėje

12.00 Užgavėnės Smalininkuose, aikštėje prie kultūros centro

13.30 Užgavėnės Pilies kaime, Pilies kaimo bendruomenės kieme

16.00 Užgavėnės Girdžiuose

17.00 Užgavėnės Žindaičiuose

17.30 Užgavėnės Jurbarke, aikštėje prie Jurbarko kultūros centro.

Visi kartu švęsime, žaisime žaidimus, šoksime, vaišinsimės Užgavėnių blynais bei deginsim Mores – dalyvaukite!

Šiandien ne tik Užgavėnės, bet ir koncertas Jurbarko Antano Sodeikos meno  mokykloje, skirtas A. Sodeikos 130-osioms metinėms paminėti. Pradžia 18.00 val.

Vasario 25 d. vardadienius švenčia Margiris, Rasa,  Regimantas, Viktoras.

Šią dieną Lietuvoje:

1336 m. Vokiečių ordino ir kryžiuočių kariuomenė apgulė Pilėnų pilį (Žemaitija). Margirio vadovaujami gynėjai pamatę, kad neatsilaikys, sudegino turtą, o patys išsižudė.

1931 m.  Pašvenčio kaime, Jurbarko valsčiuje gimė Arnoldas Piročkinas, kalbininkas, vertėjas, profesorius habilituotas daktaras, Jurbarko rajono Garbės pilietis.

1996 m. Alpinistas ir keliautojas Vladas Vitkauskas įkopė į aukščiausią Pietų Amerikos kalną Akonkagvą (6959 metrų aukščio) Argentinoje Andų kalnyne ir tapo 22-uoju pasaulio alpinistu, kuriam pavyko įkopti į aukščiausių kalnų viršūnes visuose žemynuose. 

2013 m. mirė žinomas rašytojas Mykolas Sluckis. 

Straipsnis  2 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Mūsų partneriai