Didysis penktadienis

Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Gavėnios metas yra laikomas apsivalymo laikotarpiu, kurį vainikuoja Didysis penktadienis. Šią dieną, kaip ir kiekvieną Gavėnios penktadienį, raginama susilaikyti ne tik nuo triukšmingų linksmybių, bet ir sočių, riebių bei mėsiškų patiekalų.

Didįjį penktadienį prisimename Viešpaties kančią ir mirtį, be kurių nebūtų prisikėlimo. Šis Jėzaus kančios ir mirties prisiminimas yra vilties ir pergalės pranašas.

Pagal tautos tradicijas prieš Velykas  buvo būtina pasninkauti ir šventės išvakarėse kruopščiai tvarkyti namus, švarintis, visai šeimai dažyti kiaušinius šiais išmaniaisiais ir nuolatinio skubėjimo laikais, jos darosi nebe tokios svarbios. Vis daugėja žmonių, kurie užuot marginę kiaušinius, juos perka prekybos centruose ar turguje. Seniau šeimos moterys plušdavo namuose : lygindavo baltas staltieses, plaudavo grindis, valydavo kiekvieną namų kampelį, išvėdindavo namus praverdamos langus, gamindavo gausiam Velykų stalui vaišias, o štai šiandien maistą perkasi prekybos centre, užsisako kavinėje. Dažnas lietuvis nesilaiko pasninko ir kitų paprotinių normų.

Tyrimai rodo, kad šių tradicijų labiausiai nesilaiko vieniši, šeimos nesukūrę tautiečiai ir vyrai. Moterys skatina kitus ir pačios stengiasi bent iš dalies laikytis senųjų tradicijų, jas puoselėje ir ugdo vaikus to laikytis. 

 

Straipsnis  1 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Mūsų partneriai