Balandžio 7-ąją pasaulyje minima Pasaulinė sveikatos diena

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Pažymint šią dieną siekiama atkreipti dėmesį į tam tikras su sveikata susijusias temas, pabrėžiant Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) prioritetines sritis. Pasaulinę sveikatos dieną  nuo 1950 metų inicijuoja Pasaulio sveikatos organizacija.

Norint išlikti sveikais vertėtų peržiūrėti savo dienotvarkę ir koreguoti ją į geresnį jos variantą.

  • Rytą vertėtų pradėti su gryno oro įkvėpimu, žiūrėjimo į dangų, saulę – nustebsite, bet taip įsikrauname daug geros emocijos.
  • Prieš valgį reiktų išgerti stilinę kambario temperatūros vandens (su ar be citrinos – kiekvieno asmeninis apsisprendimas), padaryti lengvą mankštą, pratempti visus raumenukus, kitaip tariant – užkurti savo organizmą produktyviam darbui.
  • Papusryčiauti nesausų pusryčių su pienu, o galbūt atrasti sveikesnį variantą ir valgyti avižų košę su avokadu. Yra daugybė puikių pusryčių receptų,kuriais dalijasi mitybos specialistai, tad imkite ir išbandykite.
  • Dienos eigoje skirkite bent keletą minučių poilsiui, tai vakare padės sumažinti dirglumą ir nuovargį.
  • Maitinkitės reguliariai, sveikai ir gerkite daugiau vandens.
  • Prieš miegą nesinaudokite telefonais ar kompiuteriais, išvėdinkite miegamuosius kambarius, ir svarbiausia – nenueikite miegoti susipykę su vaikais ar sutuoktiniais.
  • Jei kasdien keisite savo gyvenimo būdą, bent po žingsnelį, tikrai po kurio laiko pastebėsite gerėjančią sveikatą ir emocinę būseną.

Regis, visiems aiškiai suprantami dalykai – daugiau judėti, daugiau laiko leisti gryname ore, maitintis subalansuotai ir reguliariai, gerti pakankamą kiekį vandens. Deja, ne visi mes laikomės šių taisyklių ir patys nesuvokdami susargdiname save.

Norime paraginti visus skaitytojus ugdyti save sveikai ir laimingai gyventi. Taip, laimė nėra savaime atsirandantis reiškinys, nes išsekęs ir paniuręs vargu ar gali vadintis laimingu. Dirbkime su savo sąmone, koduokime ją šviesiam ir sveikam rytojui.

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Mūsų partneriai