„Vilvi Group“ vadovas: veikiame globaliai ir tai mus tik sustiprina

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Ne pirmą dešimtmetį permainos ir iššūkiai tapo vienu būdingiausių Lietuvos pieno produktų gamintojų veiklos bruožų. Vis dėlto šiame sektoriuje yra įmonių, kurios, regis, žino sėkmės receptų net ir sudėtingiausiomis aplinkybėmis. Kaip pavyzdys –  viena didžiausių Lietuvoje pieno perdirbimo įmonių grupė „Vilvi Group“, anksčiau žinoma „Vilkyškių pieninės“ vardu. Kalbėdamas apie pagrindinius saugiklius svyruojančių rinkų aplinkybėmis įmonių grupės generalinis direktorius Gintaras Bertašius pirmiausia įvardija gebėjimą veikti globaliai, generuojant pajamas iš skirtingų šaltinių.

 

Daugeliui įmonių Lietuvoje išbandymai prasidėjo su pandemijos pradžia, o pernykščius metus ne viena pieninė ar sūrinė įvardijo kaip vienus daugiausia iššūkių turėjusių laikotarpių per pastarąjį dešimtmetį. Kokius sunkumus pastaraisiais metais teko įveikti „Vilvi Group“?

Iššūkių laikotarpiu mums pavyko išlaikyti stabilumą, praėjusieji metai mūsų grupei irgi buvo sėkmingi. Rezultatus lėmė ne vien tai, ką nuveikėme 2022-aisiais, bet ir ankstesnių metų darbai – išgrynintos kryptys, augimo principai, investicijos į naujas rinkas, plėtrą, personalo auginimą. Esame nuo 1934 m. savo meistrystės istoriją skaičiuojanti sūrio ir pieno produktų įmonių grupė, šiandien savo produkciją parduodanti net 60 pasaulio valstybių – Už Lietuvos ribų šiuo metu parduodame apie 89 proc. visos savo produkcijos. Visas šis mūsų produkcijos maršrutų tinklas susidarė tikrai ne per vienerius ar dvejus metus, o įvairių problemų, patikėkite, kyla kasdien. Per savo veiklos metus įmonė patyrė ne vieną iššūkį, sėkmingai išgyvenome krizes, pandemiją, tai mus tik sustiprino. Tą patį galiu pasakyti pirmiausia apie „VILVI Group“ grupės įmones, tai – „Vilkyškių pieninė“, „Modest“, „Kelmės pieninė“, „Kelmės pienas“ ir Latvijos „Baltic Dairy Board“.

Viena vertus, globaliai dirbti, perprasti kitų šalių rinkas nėra lengvas uždavinys, tačiau šiais laikais globalumas suteikia atsparumo prieš iššūkius, kylančius vietinėse rinkose.

Nepaisant pasauliui didžiulę įtaką turinčios energetikos krizės, kurią pajutome pernai, šiandien veikimas visame pasaulyje yra viena pagrindinių mūsų grupės stiprybių. Mūsų, kaip verslo, vertė matoma rinkoje – „Vilvi Group“ akcijomis prekiaujama vertybinių popierių biržoje „Nasdaq Vilnius“, tai suteikia daug pasitikėjimo grupės partneriams ir yra garantija, kad kompanijos veikla yra skaidri. O mes savo ruožtu didžiuojamės, galėdami kurti naujus produktus, taikyti inovacijas, formuodami daugelio šalių pieno produkcijos vartotojų skonį, siūlydami jų stalui tik aukščiausios kokybės produktus. Pasiekiame šimtus milijonų vartotojų visame pasaulyje, vykdome mitybos biologijos bei mitybos medicinos projektus. Džiaugiamės galėdami puoselėti vartotojų pasitikėjimą, nuolat stebindami naujovėmis.

 

Tai, kuo didžiuojatės ir ką pasiekėte – visų „Vilvi Group“ dirbančių žmonių nuopelnas. Visose šešiose grupės įmonėse šiandien dirba netoli 900žmonių. Ką reiškia žmogui dirbti Jūsų grupėje?

Dirbti mūsų įmonių grupėje – tai pirmiausia dalyvauti vienos iš didžiausių šalies pieno perdirbimo įmonių verslo kelionių. Be to, esame didžiausias regiono darbdavys su daug metų nesikeičiančiais aukščiausio lygio vadovais ir tiesiogiai versle dalyvaujančiais akcininkais. Kitaip sakant, grupei vadovauja žmonės, kuriems neabejotinai rūpi ne trumpalaikės verslo naudos, o ilgalaikės jo perspektyvos ir tvarumas. Tai yra svarbus mūsų sėkmės ir atsparumo elementas.

Savo verslo kelionėje vertiname kiekvieną mūsų įmonės darbuotoją – kiekvienas jų yra mūsų bendrakeleivis, partneris. Nuolat tobuliname savo atlygio ir papildomų naudų darbuotojams sistemą: numatyti įvairūs priedai ne tik už pasiektus rezultatus, bet ir įvairios išmokos, pavyzdžiui, vestuvių proga ar gimus vaikui, taip pat mirus artimam žmogui. Be to,

mūsų grupės įmonėse skiriamas dėmesys darbuotojų psichologinei ir fizinei sveikatai, kompensuojamos sveikatinimosi priemonės, apmokamos sveikatos patikros. Įmonė pasirūpina gyvenančių toliau nuo įmonės darbuotojų atvykimu į darbo vietą, suteikiame galimybę naudotis įmonės transportu. Nepamirštame ir mažųjų – jiems skiriamos įvairios dovanos, organizuojamos pramogos, kaip pavyzdžiui, atvežėme „Vilvi group“ darbuotojų vaikams spektaklį į Tauragę, organizuojamos edukacinės ar pramoginės veiklos, kad mažieji darbuotojų šeimų nariai turėtų galimybę atvykti į įmonę ir susipažinti su mamos ar tėčio darbu iš arti.

Daug dėmesio skiriame ne tik darbuotojų psichologinei ir emocinei sveikatai, bet ir žmogaus teisių, įvairovės ir lygių galimybių užtikrinimo klausimams. Laikomės grupėje patvirtintų Žmogaus teisių ir Lygių galimybių politikų, siekiame, kad kiekvienas darbuotojas jaustųsi saugus ir vertinamas.

„Vilvi Group“ darbuotojai grupės įmonėse įgyja ne tik patirties, bet ir aktualių profesinių žinių – kviečiame juos dalyvauti įvairiuose mokymuose, kelti kvalifikaciją kursuose ar seminaruose. Kadangi gaminame labai daug įvairių produktų, dalijamės jais tarp įmonių, ragaujame vieni kitų sukurtus gaminius, be to, vaišinamės nemokama kava, arbata, sultiniais. Mokame ir linksmintis – „Vilvi Group“ organizuoja keletą švenčių per metus, skiria dovanas darbuotojams gimtadienių ar jubiliejų progomis. Taip pat turime komandiškumo skatinimo programą, nes suprantame, kaip tai svarbu geriems rezultatams ir pasitenkinimui savo profesine veikla.

Daugelis jaunų darbuotojų ir profesionalų pas mus randa gerą asmeninio augimo terpę ir gali įgyti patirties ar pritaikyti jau turimas žinias globaliai veikiančioje įmonių grupėje. Nuolat augdami ir tobulėdami, vertindami talentus bei meistriškumą, ne sykį atvėrėme duris puikiems specialistams ir iš kitų miestų ar regionų.

 

Šiandien žmonėms darbe svarbu ne vien atlygis, bet ir supratimas, kad tai, ką darai – prasminga ir tvaru. Kas galėtų labiausiai įkvėpti žmogų, dirbantį „Vilvi Group“?

Veikiame maisto sektoriuje, kuris visada išliks aktualus –  pasaulyje gyvena žmonės ir juos reikia maitinti, maistas – pagrindinis gyvybinis žmogaus poreikis. Tai suteikia ne tik tvarumo verslui ir kompanijai, bet ir prasmės joje dirbančiam. Manau, kad ne vieną įkvepia galimybė prisidėti prie sprendimų, turinčių įtakos milijonams valgytojų visame pasaulyje.

Ačiū už pokalbį.

Kalbėjosi Vida Šernaitė

Rekomenduojami video:
Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Pagrindiniai modulinių namų privalumai ir patarimai, kaip pasirinkti tinkamus gamintojus

Pagrindiniai modulinių namų privalumai ir patarimai, kaip pasirinkti tinkamus gamintojus  0

Ką būtų galima padovanoti klasės auklėtojai?

Ką būtų galima padovanoti klasės auklėtojai?  0

Keletas faktų apie durų kilimėlius, kuriuos turėtumėte žinoti

Keletas faktų apie durų kilimėlius, kuriuos turėtumėte žinoti  0

Kokia medžiaga tinkamiausia medienos apsaugai?

Kokia medžiaga tinkamiausia medienos apsaugai?  0

Ką reikia žinoti prieš pradedant verslą?

Ką reikia žinoti prieš pradedant verslą?  0

Ką reikia žinoti prieš paleidžiant Google Ads reklamą?

Ką reikia žinoti prieš paleidžiant Google Ads reklamą?  0

Ką svarbu įvertinti, renkantis makiažo šepetėlį

Ką svarbu įvertinti, renkantis makiažo šepetėlį  0

Lakštinis plienas: sužinokite jo savybes bei rūšis

Lakštinis plienas: sužinokite jo savybes bei rūšis  0

„Tele2“ pasiūlymai: Naujieji metai startuoja kartu su mažomis kainomis įrenginiams ir planams

„Tele2“ pasiūlymai: Naujieji metai startuoja kartu su mažomis kainomis įrenginiams ir planams  0

Kokio gamintojo belaides ausines pasirinkti?

Kokio gamintojo belaides ausines pasirinkti?  0

Kada Kredito linija yra geresnis sprendimas nei paskola?

Kada Kredito linija yra geresnis sprendimas nei paskola?  0

"Xiaomi" televizorių savybės

"Xiaomi" televizorių savybės  0

Cirkuliacinių siurblių modeliai skirtingiems poreikiams tenkinti

Cirkuliacinių siurblių modeliai skirtingiems poreikiams tenkinti  0

Ekspertas: net ir pabrangus energijos pasaugojimui, verta galvoti apie saulės elektrinę

Ekspertas: net ir pabrangus energijos pasaugojimui, verta galvoti apie saulės elektrinę  1

Nuomojama patogi vieta verslui!

Nuomojama patogi vieta verslui!  0

Kokių finansų reikia, kuomet norisi pradėti namų statybas?

Kokių finansų reikia, kuomet norisi pradėti namų statybas?  0

Kalėdiniai „Tele2“ pasiūlymai: pasirūpinkite dovanomis iš anksto ir šventes pasitikite be rūpesčių

Kalėdiniai „Tele2“ pasiūlymai: pasirūpinkite dovanomis iš anksto ir šventes pasitikite be rūpesčių  0

Kaip pritaikyti revizines dureles pagal interjerą?

Kaip pritaikyti revizines dureles pagal interjerą?  0

14-ajame didžiajame metų išpardavime laukia naujovės

14-ajame didžiajame metų išpardavime laukia naujovės  7

Kodėl svarbu didinti prekės ženklo žinomumą ir, kaip tai padaryti?

Kodėl svarbu didinti prekės ženklo žinomumą ir, kaip tai padaryti?  0

Stalo servetėlės: kaip suteikti joms dar daugiau žavesio?

Stalo servetėlės: kaip suteikti joms dar daugiau žavesio?  0

Ką daryti su nebereikalingu automobiliu?

Ką daryti su nebereikalingu automobiliu?  0

Kosmetikos lagaminai – kam jie skirti?

Kosmetikos lagaminai – kam jie skirti?  0

Kokius akumuliatorinius įrankius verta įsigyti profesionalams?

Kokius akumuliatorinius įrankius verta įsigyti profesionalams?  0

Mūsų partneriai