Veterinarijos gydytojas J.Šlekys: iš savo klientų prašau atvirumo
„Gyvūnai yra kaip vaikai, kurie niekada neužauga“, - šypsosi „Jurbarko veterinarijos“ klinikos savininkas, vadovas, gydytojas Jogaila Šlekys, patariantis savo augintiniais šunimis ir katėmis rūpintis lygiai taip pat atsakingai, kaip ir savo vaikais ar patiems savimi. Šio 26 metų diplomuoto veterinarijos gydytojo vadovaujama klinika sausį švęs metus – tiek ji veikia Jurbarko mieste, Kauno g. 27. Jogaila per tą laiką pastebėjęs, kad jurbarkiečiai yra labiau šunų gerbėjai.
„Kačių atneša rečiau. Gal toks požiūris, kad katinas devynis gyvenimus gyvena“, - šypsojosi jis. Kol kalbėjomės, į kliniką užsuko nuolatinė klientė su šunimi, dėl kurio nerimavo, mat ant šuns snukio buvo užkritusi pakaba.
Jogaila pasidžiaugė, kad nors ir lėčiau nei norėtųsi, Jurbarke buriasi nuolatinių klientų ratas. Ir taip pat jam smagu, kad pastaruoju metu beveik netenka kokiam užklydusiam lankytojui aiškinti, kas yra veterinarijos klinika ir kas joje daroma. Tokia švietėjiška veikla verslo pradžioje reikėdavo užsiimti dažniau.
Apie augintinio bėdą - atvirai
Atsitikus bėdai svarbiausia yra nedelsti ir būti atviriems. Būtent to Jogaila visada prašo iš savo klientų. Pasak jo, sudėtingiausia padėti, kai žmogus atsiveda augintinį pralaukęs keturias paras arba bando kažką nuslėpti. „ Aš informaciją apie gyvūną gaunu tik per žmogų. Jei bando nuslėpti, išsikreipia diagnozavimas ir gydymas. Visada prašau atvirumo. Sakyti, kaip buvo. Nutinka, kad ir su žiurknuodžiais tenka kovoti. Kelis kartus šunims kraują perpylinėjome. Visada sakau, kad neberkite tų žiurknuodžių namuose. Paskui turi bėdą. Žiurknuodžiai 80 proc. baigiasi liūdnai“, - sakė jis. Augintinio sveikata priklauso nuo jo šeimininko sąmoningumo. Kuo daugiau informacijos jis apie augintinį suteikia, tuo tikslesnė diagnozė ir tuo veiksmingesnis gydymas, sako Jogaila.
„Aš labai priešiškai nusiteikęs, kai gydymas pradedamas taikyti be aiškios diagnozės. Imamas standartinis gydymas – antibiotikai, priešuždegiminis gydymas. Čia ne gydymas“, - tikino vyras. Jo klinikoje atliekami ne tik klinikiniai tyrimai, bendras kraujo tyrimas, bet ir daromi specifiniai kraujo tyrimai, kad ir patikrinti cukraus kiekį augintinio kraujyje.
J.Šlekys patikino, kad jo klinikoje yra tokia pati moderni aparatūra kaip ir didmiesčio klinikose. „Stebuklų ten nerasite“, - šypsojosi jis, patikinęs, kad operacijos kainuoja pigiau čia nei Kaune.
Pirmasis kauniečio verslas
„Akibrokštas“, - juokavo J.Šlekys, paklaustas, kodėl jis, kaunietis, pirmąjį verslą atidarė čia, Jurbarko mieste, o ne Kaune. Pasak jo, imtis verslo čia jį paskatino kalbos, kad Jurbarke trūksta kokybiškos smulkių gyvūnų gydymo paslaugos. Prieš tai Jogaila po studijų pusę metų dirbo kaip samdomas darbuotojas įvairiose Kauno veterinarijos klinikose. „Pamačiau, kad ten daug kas kliūva, kad daug ką daryčiau kitaip, savaip. Jaučiau, kad turiu potencialo savo klinikai“, - sakė Jogaila, turėdamas omeny, kad, jo nuomone, didmiesčiuose dažnai pamirštama, kad svarbiausia yra pagalba gyvūnui, o ne pinigams. Klinikoje kol kad dirba vienas. Kasdien važiuoja į darbą iš Kauno. Atlikti operacijų pasikviečia asistentą iš Kauno. Savaitgaliais klinikoje pagelbsti jo žmona.
Priglaudė ir šunį, ir kačiuką
Patys turi ne vieną augintinį. Šlekiai augina penkerių bokserio ir stafordšyro mišrūnę Norą, kuri atklydo į Jogailos uošvienės namus. „Tiesiog atklydo ir prigijo“, - sakė vyras. Augina ir kačiuką, kurį pasiėmė iš gyvūnų prieglaudos Kaune. „Ir žmonėms rekomenduoju. Jei galvojate apie katę ar šunį, nuvažiuokite į tas prieglaudas, kuriose yra kokių tik norite gyvūnų – ir gražių, ir mielų, ir senų, ir jaunų. Nebūtina mokėti pinigus. Kažkam galima išgelbėti gyvybę“, - sakė J.Šlekys, kuris gyvybes gelbsti ir savo klinikoje Jurbarke. Prisiminė vieną kačiuką, atneštą su daug plėštinių žaizdų, kuris nevaldė užpakalinių galūnių. Šeimininkas norėjo jį užmigdyti. Jogaila perkalbėjo. „Pradėjome gydyti, ir kačiukas po kelių savaičių pradėjo vaikščioti. Ir tas žmogus buvo patenkintas. Viskas įmanoma, viskas padaroma“, - sakė jis.
Populiariausios operacijos
Per tuos nepilnus metus J.Šlekys klinikoje atliko per 100 chirurginių operacijų. Populiariausios - kastracijos, sterilizacijos, cezario pjūvio operacijos šunų gimdymui pagelbėti. Būna, kad medžiotojai po nesėkmingų medžioklių atneša šernų sužalotus šunis. Turėjo ir išskirtinį atvejį. „Kačiukas su žandikaulio lūžiu. Vienoje klinikoje siūlė užmigdyti, o mes sutvarkėme tą žandikaulį, įdėjome implantą ir viskas gerai, gyvena kačiukas toliau“, - prisiminė Jogaila.
Sodinti tikrai nereikia, nes zona tikrai nepataiso, bet atlyginti žala su kaupu ir darbų naudingų žm...
Smurto prieš nepilnametę iš Jurbarko byloje nuteistajam siekiama laisvės atėmimo bausmės