Veliuonos, Seredžiaus ir Klausučių nutolusios kasos veiklą tęs jau kaip Jurbarko Kredito Unijos padaliniai

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Kauno regiono kredito unija (KRKU) (buvusi Klausučių kredito unija) optimizuoja savo veiklą Jurbarko rajone ir čia gyvenančius unijos narius, klientus bei pajininkus stengsis aptarnauti paslaugas teikdami internetu bei savo biuruose Kauno rajone. Tuo tarpu klientų aptarnavimą Klausučių, Veliuonos ir Seredžiaus skyriuose iki liepos pradžios palaipsniui perims auganti ir stiprėjanti Jurbarko kredito unija (JKU), sėkmingai veikianti rajone nuo 2001m.

Svarbiausi – vietinių žmonių poreikiai

 Klausučių, Veliuonos ir Seredžiaus miestelių gyventojams ir kredito unijų nariams būtinas kasdienes  finansines paslaugas ir specialistų konsultacijas šiandien teikia Kauno regiono kredito unijos skyriai. Iki liepos 1 d. šių skyrių operacijas palaipsniui perims didžiausia rajone Jurbarko kredito unija (JKU). Nuo pensijų išmokėjimo iki patogaus būdo sumokėti reikiamus mokesčius, o taip pat – tiesiogiai gauti būtiną informaciją, kaip ir anksčiau bus galima gauti įprastose paslaugų teikimo vietose. „Suprantame  regiono specifiką: miesteliuose daugiausiai gyvena vyresnio amžiaus žmonės, kuriems finansinės paslaugos internetu, kol kas nėra patogu, todėl šiuo pokyčių periodu – esame pasiruošę garantuoti klientams paslaugų teikimą jiems priimtinu būdu – kredito unijos skyriuje“,- sako JKU administracijos vadovė Nijolė Petraitienė.

 Iki šiol veiklą nutolusiose Klausučių, Veliuonos ir Seredžiaus kasose vykdžiusios KRKU paslaugomis internetu, atvirkščiai - naudojasi vis daugiau klientų. Nuotoliniu būdu teikiamomis pagrindinėmis taupymo ir kreditavimo paslaugomis – pasidėti ar pratęsti indėlį, atlikti kasdienes finansines paslaugas (atlikti mokėjimus, pratęsti, užsakyti mokėjimo korteles ir t.t.), pildyti paskolų paraiškas ir vos per kelias valandas gauti paskolos pasiūlymą, gali naudotis ne tik esami KRKU nariai, gyvenantys Jurbarko rajone, bet ir nauji unijos klientai Kaune ir Kauno rajone.

 Pagal naująjį Lietuvos Respublikos kredito unijų įstatymą, kredito unijų veikla yra kruopščiai ir griežtai prižiūrima Lietuvos Centrinės Kredito unijos (LCKU) ir Lietuvos banko. LCKU užtikrina, kad unijos laikytųsi visų nustatytų kapitalo ir paskolų portfelio kokybės reikalavimų, neprisiimtų pernelyg rizikingų įsipareigojimų, o esant reikalui – užtikrina unijoms visą reikiamą paramą – nuo konsultacijų, iki papildomo finansavimo dideliems projektams ar rezervinių fondų.

 Plėtra ir regiono specifika

 LCKU priklausančios unijos praėjusiais metais ne tik plėtė veiklą, bet ir gerokai viršijo kapitalo kokybę nustatančius reikalavimus. Iki 412 mln. EUR augo bendras grupei priklausančių kredito unijų turtas, iki 361 mln. EUR unijose laikomų indėlių ir iki 278 mln. EUR augo klientams išduotų paskolų sumos. 2018 m. pabaigoje grupės kapitalo pakankamumas siekė 15,64% (minimali leidžiama norma siekia 11%). Anot LCKU atstovų, regioninių unijų veiklos gryninimas ir stambinimas yra sveikintinas: daugiau narių ir aktyvų vienijančios unijos yra patikimesnės, gali finansuoti didesnius verslo projektus. Optimizavimo procese vartotojams jokių papildomų veiksmų imtis nereikės: turimos paskolos bei indėliai galės likti veiklą į Kauną perkeliančioje KRKU, klientai ir toliau bus aptarnaujami įprastose vietose, tiesa – jau kaip JKU klientai.

Skyrių Veliuonoje, Klausučiuose ir Seredžiuje veiklą perimanti JKU pastaraisiais metais taip pat augo: padidėjo narių skaičius, veiklą Jurbarke nutraukus „Luminor“ banko skyriui, unija ketina įsigyti atsilaisvinusias buvusias banko skyriaus patalpas, taip pat įdarbino du buvusius jo darbuotojus. Aštuoniolika  metus nuosekliai augęs unijos kapitalas 2018 m. pabaigoje viršijo 1,5 milijono eurų, o bendrovės aktyvai siekia 14 milijonų eurų. 18 veiklos metų unijai atvėrė galimybes geriau suprasti vietos žmonių, ūkininkų ir verslininkų poreikius, labiau įsigilinti į regiono specifiką ir matant daugiau galimybių – plėstis.

 Esamų narių pasitikėjimas ir svarbiausi klientai

 Daugiau nei 60% Jurbarko kredito unijos klientų sudaro vietos ūkininkai, dažniausiai besiskolinantys apyvartinėms lėšoms papildyti, ūkio plėtrai, ES lėšomis finansuojamų projektų kofinansavimui užtikrinti. Unija kasmet išduoda daugiau nei 500 paskolų, kurių vertė šiuo metu siekia daugiau nei 10 milijonų eurų.

JKU narys, ūkininkas-verslininkas Vytautas Giedraitis teigia, kad pagrindinė JKU stiprybė – parama ūkininkams: „JKU yra didžiausia ūkininkų atrama, sėkmingai ir pelningai dirbanti jau eilę metų. Mano nuomone, nors ši kredito unija iš nutolusių skyrių ir neuždirbs, tačiau visų svarbiausia -ji aptarnaus Jurbarko ir jo rajono žmones“. Ūkininkas bendradarbiauja su JKU nuo pat unijos įkūrimo, kurį laiką priklausė jos stebėtojų tarybai. V. Giedraitis teigia, kad unijoje niekuomet nebuvo problemų rasti bendrą kalbą su darbuotojais – jie nuolat padėdavo, iškilus bėdai – teikė reikiamą pagalbą: „Turiu kiaulių fermą, skerdyklą, mėsos parduotuvę. Prasidėjus kiaulių marui nei vienas bankas nenorėjo suteikti kredito. Tačiau į pagalbą atėjo JKU“,- teigia V. Giedraitis.

Gebėjimas suprasti vietos žmonių poreikius ir rasti juos atitinkančius sprendimus yra visų kredito unijų pagrindas. Anot dar vieno ilgamečio kliento – ūkininko, aktyvaus visuomenininko Vyganto Baršausko, bendradarbiaujančio su JKU beveik nuo jos įkūrimo - „ši unija išaugino jį, kaip ūkininką. Suteikė paskolų, padėjo naudotis parama“. Ūkininkas teigia į bankus net nesikreipiantis. „Bankas yra svetimas, o unijose – santykiai daug šiltesni. Čia dirba savi žmonės, pažįstantys regiono ūkininkus, žinantys kada jiems sunkiau, kada-geriau“. Anot unijų klientų – skirtingai nei bankuose, unijose išlikęs žmogiškas santykis, o tai – daugeliui yra tikra vertybė.

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Duris atveria išskirtinai moterims skirta mini sporto masažo studija

Duris atveria išskirtinai moterims skirta mini sporto masažo studija  0

Akumuliatoriai ir jų pirkimas – svarbiausi dalykai

Akumuliatoriai ir jų pirkimas – svarbiausi dalykai  2

Angarų statyba ir kainos

Angarų statyba ir kainos  2

Pagrindiniai automobilių ratlankių tipai

Pagrindiniai automobilių ratlankių tipai  1

Geriausias nešiojamas kompiuteris verslui – į ką atsižvelgti?

Geriausias nešiojamas kompiuteris verslui – į ką atsižvelgti?  3

Kas yra spraustiniai poliai ir kodėl verta rinktis būtent juos?

Kas yra spraustiniai poliai ir kodėl verta rinktis būtent juos?  1

„Sanmontoje“ parduodamas modernus šildymo katilas  laukiamas visoje Lietuvoje

„Sanmontoje“ parduodamas modernus šildymo katilas laukiamas visoje Lietuvoje  2

Laivavedys savo pomėgį pavertė darbu – siūlo plaukiojimą Nemunu (nuotraukos, video)

Laivavedys savo pomėgį pavertė darbu – siūlo plaukiojimą Nemunu (nuotraukos, video)  0

Miegamojo baldai – kaip juos tinkamai pasirinkti?

Miegamojo baldai – kaip juos tinkamai pasirinkti?  3

Jurbarko mažoji „Maxima“ uždaroma atnaujinimui

Jurbarko mažoji „Maxima“ uždaroma atnaujinimui  5

„Nemuno alpakų“ ūkyje – kirpėjo iš Latvijos pamokos

„Nemuno alpakų“ ūkyje – kirpėjo iš Latvijos pamokos  2

Įsitaisyk patogiai

Įsitaisyk patogiai  2

L. Šulinskienės dantų protezų gamybos įmonė pripažinta geriausia Tauragės regiono verslo įmone 2018 metais.

Tauragės regiono verslo geriausia 2018 metų įmonė  2

Modeliuotoja Asta užuolaidomis „rengia“ jurbarkiečių namus

Modeliuotoja Asta užuolaidomis „rengia“ jurbarkiečių namus  4

R. Kasparaitis: smagu ne tik karieta vežioti, bet ir šventės simboliu pasijusti

R. Kasparaitis: smagu ne tik karieta vežioti, bet ir šventės simboliu pasijusti  1

Našlaitės turgeliuose užleidžia vietą kitoms gėlėms

Našlaitės turgeliuose užleidžia vietą kitoms gėlėms  1

Vasarą pasitikite dailesnėmis  kūno linijomis!

Vasarą pasitikite dailesnėmis kūno linijomis!  1

Automobilių salono valymas.  Jurbarkiečių verslo idėją noriai priėmė ir Tauragė

Automobilių salono valymas. Jurbarkiečių verslo idėją noriai priėmė ir Tauragė  2

Santvarų gamyba: ką svarbu apie tai žinoti?

Santvarų gamyba: ką svarbu apie tai žinoti?  3

Automobilių veiklos nuoma įmonėms: raskite labiausiai tinkantį pasiūlymą

Automobilių veiklos nuoma įmonėms: raskite labiausiai tinkantį pasiūlymą  1

Jurbarkiečius nuo bedarbystės gelbės gamyklos

Jurbarkiečius nuo bedarbystės gelbės gamyklos  6

Jurbarkietė verslininkė Rita Kleinienė Kauno gatvėje atidarė mėsos produktų parduotuvę, kurioje galima įsigyti natūraliai rūkytų kaimiško dūmo mėsos gaminių.

Parduotuvėje naujovės, kurias graibsto didmiesčių gyventojai  5

„Tele2“ nuolaidos telefonams: sutaupykite net iki 45 proc.

„Tele2“ nuolaidos telefonams: sutaupykite net iki 45 proc.  0

Tarpines reikia keisti po 5-6 metų nuo lango sumontavimo.

Kaip prižiūrėti langus?  4

Mūsų partneriai