Veliuonos, Seredžiaus ir Klausučių nutolusios kasos veiklą tęs jau kaip Jurbarko Kredito Unijos padaliniai

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Kauno regiono kredito unija (KRKU) (buvusi Klausučių kredito unija) optimizuoja savo veiklą Jurbarko rajone ir čia gyvenančius unijos narius, klientus bei pajininkus stengsis aptarnauti paslaugas teikdami internetu bei savo biuruose Kauno rajone. Tuo tarpu klientų aptarnavimą Klausučių, Veliuonos ir Seredžiaus skyriuose iki liepos pradžios palaipsniui perims auganti ir stiprėjanti Jurbarko kredito unija (JKU), sėkmingai veikianti rajone nuo 2001m.

Svarbiausi – vietinių žmonių poreikiai

 Klausučių, Veliuonos ir Seredžiaus miestelių gyventojams ir kredito unijų nariams būtinas kasdienes  finansines paslaugas ir specialistų konsultacijas šiandien teikia Kauno regiono kredito unijos skyriai. Iki liepos 1 d. šių skyrių operacijas palaipsniui perims didžiausia rajone Jurbarko kredito unija (JKU). Nuo pensijų išmokėjimo iki patogaus būdo sumokėti reikiamus mokesčius, o taip pat – tiesiogiai gauti būtiną informaciją, kaip ir anksčiau bus galima gauti įprastose paslaugų teikimo vietose. „Suprantame  regiono specifiką: miesteliuose daugiausiai gyvena vyresnio amžiaus žmonės, kuriems finansinės paslaugos internetu, kol kas nėra patogu, todėl šiuo pokyčių periodu – esame pasiruošę garantuoti klientams paslaugų teikimą jiems priimtinu būdu – kredito unijos skyriuje“,- sako JKU administracijos vadovė Nijolė Petraitienė.

 Iki šiol veiklą nutolusiose Klausučių, Veliuonos ir Seredžiaus kasose vykdžiusios KRKU paslaugomis internetu, atvirkščiai - naudojasi vis daugiau klientų. Nuotoliniu būdu teikiamomis pagrindinėmis taupymo ir kreditavimo paslaugomis – pasidėti ar pratęsti indėlį, atlikti kasdienes finansines paslaugas (atlikti mokėjimus, pratęsti, užsakyti mokėjimo korteles ir t.t.), pildyti paskolų paraiškas ir vos per kelias valandas gauti paskolos pasiūlymą, gali naudotis ne tik esami KRKU nariai, gyvenantys Jurbarko rajone, bet ir nauji unijos klientai Kaune ir Kauno rajone.

 Pagal naująjį Lietuvos Respublikos kredito unijų įstatymą, kredito unijų veikla yra kruopščiai ir griežtai prižiūrima Lietuvos Centrinės Kredito unijos (LCKU) ir Lietuvos banko. LCKU užtikrina, kad unijos laikytųsi visų nustatytų kapitalo ir paskolų portfelio kokybės reikalavimų, neprisiimtų pernelyg rizikingų įsipareigojimų, o esant reikalui – užtikrina unijoms visą reikiamą paramą – nuo konsultacijų, iki papildomo finansavimo dideliems projektams ar rezervinių fondų.

 Plėtra ir regiono specifika

 LCKU priklausančios unijos praėjusiais metais ne tik plėtė veiklą, bet ir gerokai viršijo kapitalo kokybę nustatančius reikalavimus. Iki 412 mln. EUR augo bendras grupei priklausančių kredito unijų turtas, iki 361 mln. EUR unijose laikomų indėlių ir iki 278 mln. EUR augo klientams išduotų paskolų sumos. 2018 m. pabaigoje grupės kapitalo pakankamumas siekė 15,64% (minimali leidžiama norma siekia 11%). Anot LCKU atstovų, regioninių unijų veiklos gryninimas ir stambinimas yra sveikintinas: daugiau narių ir aktyvų vienijančios unijos yra patikimesnės, gali finansuoti didesnius verslo projektus. Optimizavimo procese vartotojams jokių papildomų veiksmų imtis nereikės: turimos paskolos bei indėliai galės likti veiklą į Kauną perkeliančioje KRKU, klientai ir toliau bus aptarnaujami įprastose vietose, tiesa – jau kaip JKU klientai.

Skyrių Veliuonoje, Klausučiuose ir Seredžiuje veiklą perimanti JKU pastaraisiais metais taip pat augo: padidėjo narių skaičius, veiklą Jurbarke nutraukus „Luminor“ banko skyriui, unija ketina įsigyti atsilaisvinusias buvusias banko skyriaus patalpas, taip pat įdarbino du buvusius jo darbuotojus. Aštuoniolika  metus nuosekliai augęs unijos kapitalas 2018 m. pabaigoje viršijo 1,5 milijono eurų, o bendrovės aktyvai siekia 14 milijonų eurų. 18 veiklos metų unijai atvėrė galimybes geriau suprasti vietos žmonių, ūkininkų ir verslininkų poreikius, labiau įsigilinti į regiono specifiką ir matant daugiau galimybių – plėstis.

 Esamų narių pasitikėjimas ir svarbiausi klientai

 Daugiau nei 60% Jurbarko kredito unijos klientų sudaro vietos ūkininkai, dažniausiai besiskolinantys apyvartinėms lėšoms papildyti, ūkio plėtrai, ES lėšomis finansuojamų projektų kofinansavimui užtikrinti. Unija kasmet išduoda daugiau nei 500 paskolų, kurių vertė šiuo metu siekia daugiau nei 10 milijonų eurų.

JKU narys, ūkininkas-verslininkas Vytautas Giedraitis teigia, kad pagrindinė JKU stiprybė – parama ūkininkams: „JKU yra didžiausia ūkininkų atrama, sėkmingai ir pelningai dirbanti jau eilę metų. Mano nuomone, nors ši kredito unija iš nutolusių skyrių ir neuždirbs, tačiau visų svarbiausia -ji aptarnaus Jurbarko ir jo rajono žmones“. Ūkininkas bendradarbiauja su JKU nuo pat unijos įkūrimo, kurį laiką priklausė jos stebėtojų tarybai. V. Giedraitis teigia, kad unijoje niekuomet nebuvo problemų rasti bendrą kalbą su darbuotojais – jie nuolat padėdavo, iškilus bėdai – teikė reikiamą pagalbą: „Turiu kiaulių fermą, skerdyklą, mėsos parduotuvę. Prasidėjus kiaulių marui nei vienas bankas nenorėjo suteikti kredito. Tačiau į pagalbą atėjo JKU“,- teigia V. Giedraitis.

Gebėjimas suprasti vietos žmonių poreikius ir rasti juos atitinkančius sprendimus yra visų kredito unijų pagrindas. Anot dar vieno ilgamečio kliento – ūkininko, aktyvaus visuomenininko Vyganto Baršausko, bendradarbiaujančio su JKU beveik nuo jos įkūrimo - „ši unija išaugino jį, kaip ūkininką. Suteikė paskolų, padėjo naudotis parama“. Ūkininkas teigia į bankus net nesikreipiantis. „Bankas yra svetimas, o unijose – santykiai daug šiltesni. Čia dirba savi žmonės, pažįstantys regiono ūkininkus, žinantys kada jiems sunkiau, kada-geriau“. Anot unijų klientų – skirtingai nei bankuose, unijose išlikęs žmogiškas santykis, o tai – daugeliui yra tikra vertybė.

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Volvo auto dalys: dėvėtos ar naujos, originalios ar naujos neoriginalios?

Volvo auto dalys: dėvėtos ar naujos, originalios ar naujos neoriginalios?  0

Šilinės bistro - tarsi keltas į žavingą tarpukarį: nuo gastronomijos iki istorijos

Šilinės bistro - tarsi keltas į žavingą tarpukarį: nuo gastronomijos iki istorijos  4

Parduotuvėje „Austėja“ – nauja drabužių valymo paslauga

Parduotuvėje „Austėja“ – nauja drabužių valymo paslauga  1

Smulkiojo verslo rėmimo fondo taryba pirmininke išrinko Liudmilą Norkaitienę.

Kviečia naudotis Smulkiojo verslo rėmimo fondo galimybėmis  2

Kęstutis ir Monika Zinkevičiai vysto Lietuvoje gan retoką verslą – augina pluoštines kanapes.

Kanapės – sveikatai, skoniui ir grožiui  2

DOKRANDA – dokumentų tvarkymas

DOKRANDA – dokumentų tvarkymas  1

L. Šulinskienės dantų protezų gamybos įmonė keičia pavadinimą ir statusą–tampa UAB „Laidente“.

L. Šulinskienės dantų protezų gamybos įmonė keičia pavadinimą ir statusą–tampa UAB „Laidente“.  0

Sveikatinimo paslaugoms teikti įsigytas mobilus kubilas.

UAB „Lanmeta“ vykdo projektą „Jauno verslo ugdymas Jurbarke“  0

Jurbarko kredito unija Dariaus ir Girėno g. 81A, Jurbarkas.

Jurbarko kredito unija – gera augti, dirbti ir kurti kartu  1

Mūro darbai Vilniuje: raskite geriausią pasiūlymą

Mūro darbai Vilniuje: raskite geriausią pasiūlymą  0

Kviečia darbdavius teikti rajono savivaldybės 2020 metų užimtumo didinimo programos paraiškas

Kviečia darbdavius teikti rajono savivaldybės 2020 metų užimtumo didinimo programos paraiškas  0

2020 m. biudžetas. Rajono verslo sąlygoms gerinti - 400 tūkst. eurų (nuotraukos)

2020 m. biudžetas. Rajono verslo sąlygoms gerinti - 400 tūkst. eurų (nuotraukos)  9

J. Tarozienė džiaugiasi, kad 2020-uosius, o tuo pačiu ir antruosius šeimos verslo metus, pradėjo erdviose nuosavose patalpose, pažadėjusi šiais metais jurbarkiečius ir miesto svečius nustebinti dar viena naujiena.

„Džiovinukas“ naujuosius metus pradeda naujose patalpose  2

Jurbarkietė verslininkė pristato unikalią naujovę – „Giedrės gėlės“ savitarną

Jurbarkietė verslininkė pristato unikalią naujovę – „Giedrės gėlės“ savitarną  6

Kam reikalingas didesnis telefono ekranas ir kokia jų problema?

Kam reikalingas didesnis telefono ekranas ir kokia jų problema?  1

Verslo vakarą padėkojo ir už ilgametę patirtį, ir pasidžiaugė naujokais (NUOTRAUKOS)

Verslo vakarą padėkojo ir už ilgametę patirtį, ir pasidžiaugė naujokais (NUOTRAUKOS)  2

Ventiliacijos ortakių pasirinkimas ir kiti niuansai

Ventiliacijos ortakių pasirinkimas ir kiti niuansai  1

Klinkerio plytų priežiūra

Klinkerio plytų priežiūra  0

Skirtumai tarp MDF, MDP, OSB ir faneros plokščių

Skirtumai tarp MDF, MDP, OSB ir faneros plokščių  0

Dažniausi sutartų mačų modeliai - kaip statymai neša sportininkams nesąžiningą pelną

Dažniausi sutartų mačų modeliai - kaip statymai neša sportininkams nesąžiningą pelną  0

DOKRANDA – dokumentų tvarkymas Jurbarko rajone

DOKRANDA – dokumentų tvarkymas Jurbarko rajone  0

„Verslo geno“ apdovanojimuose įvertinta ir jurbarkietės verslo idėja

„Verslo geno“ apdovanojimuose įvertinta ir jurbarkietės verslo idėja  7

Jurbarko „Metų ūkis 2019“ šventėje – apdovanojimai darbščiausiems

Jurbarko „Metų ūkis 2019“ šventėje – apdovanojimai darbščiausiems  5

Prekybos gigantas LIDL domisi plėtra Jurbarke

Prekybos gigantas LIDL domisi plėtra Jurbarke  31

Mūsų partneriai