Užkandinė „Skirsnemunė“: iš miesto – į kaimą
Smagu rašyti apie jaunus, gražius, verslius žmones, kurie įsikuria mažuose miesteliuose ir nebijo imtis iniciatyvos. Jie nesiskundžia gyvenimu ir nelaukia, kol kas nors jais pasirūpins, o tiesiog ima ir daro. Patys susikuria darbo vietas, tuo pačiu įpūsdami naujos gyvybės kartais šiek tiek apsnūdusiai provincijai.
Tokia yra Kotrynos ir Simo Jakščių šeima, gyvenanti ir dirbanti panemunės miestelyje netoli Jurbarko. Skirsnemunėje, Nemuno g. 70, jau kelias savaites veikia jų įkurta užkandinė „Skirsnemunė“, kurioje maloniai laukiami ir vietiniai, ir turistai. „Norisi jaunimui parodyti, kad ir miestelyje ar kaime galima gyventi oriai, patogiai. Taip, kaip mieste – ir gyventi, ir susikurti darbo vietą“, – sako Kotryna. Šeimos įkurta užkandinė veikia kone jų sodybos kieme – darbas ir namai čia pat, visai šalia.
Sukūrė tai, ko trūko patiems
Kaip teigia Kotryna ir Simas, jų užkandinė yra „šiek tiek miesto kaime“. Meniu čia – platus ir įvairus: kebabas lavaše, lėkštėje, skrudinti koldūnai, gruzdintos bulvytės, vištienos grynuoliai, lavašas su sūriu ir mėsa, vištienos filė juostelės... Naujienos – aštrūs viščiukų sparneliai ir žemaičių blynai... Beje, čia išvardinta tik dalis patiekalų pavadinimų iš užkandinės valgiaraščio, parengto su meile ir išmone. Ant išties originaliai atrodančios perdažytos pjaustymo lentos Kotryna ranka surašė linksmomis pastabomis padailintą meniu.
Pakilios ir sutuoktinių nuotaikos, nes po kiek daugiau nei metus užtrukusių statybų ir užkandinės įrengimo jie pagaliau gali priimti lankytojus.
Tenorėjo leisti vasaras
Išsikalbėjus paaiškėja, kad Kotrynos ir Simo sprendimas apsigyventi Skirsnemunėje nebuvo planuotas. Pasak jų, viskas prasidėjo prieš trejus metus, kai nusprendė įsigyti sodybą, kur galėtų leisti savaitgalius ar vasaras. Simas yra iš Jurbarko, o Kotryna – iš Šiaulių, tad abiem norėjosi pailsėti nuo miesto gyvenimo. Sena sodyba netoli Nemuno Skirsnemunėje jiems puikiausiai tiko, o ilgainiui ją įsirengė taip, kad suprato norintys pasilikti su visam, nes išvažiuodavo kone su ašaromis. Abu tvirtino, kad sprendimas keltis iš miesto nebuvo lengvas. Juk abu miesto žmonės, kaip sakoma, „ant asfalto užaugę“. Apsisprendus pasilikti Skirsnemunėje, kilo mintis ten pat sau susikurti ir darbo vietą, kad nereikėtų važiuoti dirbti kitur. Kodėl nusprendė nerti į maitinimo verslą? Sako matę, jog miestelyje nėra užkandinės, o norėjosi, kad būtų.
Gavo VVG „Nemunas“ paramą
Geram sumanymui atsirado ir palaikymas. Šeima įkūrė mažąją bendriją „Trys smilgos“, vietos veiklos grupei „Nemunas“ parengė projektą „Skonio oazė“ ir gavo dalinį ES finansavimą, beveik 22 tūkst. Eur. Investavo ir savo lėšas, stengdamiesi viską atlikti patys. Simas dirba statybų srityje, tad įrengiant užkandinę daug kas jo paties rankomis padaryta: prisidėjo ir statant modulinį namelį, ir komunikacijas išvedžiojo, ir terasą pats pastatė. Interjeru rūpinosi Kotryna, kuriai, kaip ir Simui, patinka skandinaviškas stilius – kuklus, stilingas minimalizmas. Beje, Kotryna yra ir grožio specialistė, dėstytojavusi vienoje iš Šiaulių mokyklų, o taip pat turi patirties prekyboje internetu.
Darė, kad patiems būtų smagu
Sutuoktiniai viską darė taip, kad ir patiems būtų smagu dirbti, ir lankytojams būtų jauku ir gera – užkandinėje daug erdvės, dideli langai, pro kuriuos gali matyti ir kiekvieną ateinantį ar pro šalį praeinantį. Žvelgiant pro juos taip ir norisi stebėti, kaip keičiasi gamta.
Čia ne tik galima užsisakyti maistą išsinešti, bet ir pakanka erdvės vietoje pavalgyti ar pailsėti. Jakščiai džiaugiasi, kad jų užkandinę jau pamėgo jaunos mamos, o vietinis jaunimas net iš mokyklos atbėga pietų pavalgyti. Šioje užkandinėje galima ir gimtadienius bei kitas šventes atšvęsti, užsisakyti vieno kąsnio užkandžių padėklus. Kaip teigia šeimininkai, įmanomi visi variantai. Jakščiai pasiruošę dirbti kasdien nuo 11 iki 20 val. Beje, jie dirbs ne vieni – pagal projekto sąlygas užkandinėje įsipareigojo sukurti 1,5 etato darbo vietas.
Jaunųjų verslininkų nuomone, lankytojų neturėtų trūkti. Pastebėjo, kad pro šalį dažnai traukia piligrimai, nes per Skirsnemunę driekiasi „Camino Lituano“ piligrimų kelias. Miestelyje lankosi ir turistai iš užsienio. Ypač daug vokiečių. Netrūksta dviratininkų. Jakščiai tikisi, kad kai įrengs reklamą ant pastato, bus gerai matomi ir važiuojantiems keliu Kaunas–Jurbarkas–Šilutė–Klaipėda.
Planuose – plėtra
Kad Jakščių šeima iš Skirsnemunės trauktis neketina, rodo ir jų planai, susiję su užkandine. O jų netrūksta. Planuoja prie užkandinės įrengti patogią automobilių stovėjimo aikštelę, žaidimų aikštelę vaikams. Galvoja ir apie galimybę apnakvindinti keliaujančius. Planuoja atnaujinti užkandinės meniu – siūlyti ne tik kebabus, vištienos sparnelius, žemaičių blynus, bet ir vietoje specialioje krosnyje kepti picas. Derinsis prie lankytojų skonio, kurį patys ir lavina, pratindami prie aštrių patiekalų. Jakščiams smagu, kad vietiniai gyventojai jiems iki tol negirdėto jalapeno paragavę ateina ir patiekalo su tuo „aštriu pipiru“ vėl užsisako. Taip pat kviečia atvykti ir išbandyti firmines salotas – garantuoja, kad tokių niekur kitur neragavote.
Ir dar. Kotryna ir Simas Jakščiai nori visus paraginti pildyti savo svajones. „Visiems, kurie svajoja, bet bijo, nedrįsta ar neturi palaikymo: imkite ir darykite. Nebijokite kurti ir plėstis, ir daryti save laimingais“, – sako tikrai laimingi atrodantys skirsnemuniškiai.
Kviečiame ir mes į užeigą „Skirsnemunė“. Ją rasite Nemuno g. 70, Skirsnemunės k.
I planned a dream trip from the USA to China, but everything turned into a nightmare when I fell for...
Paskynuose pavogtas automobilis grąžintas apgadintas