„Senoje skrynioje“ – namų jaukumą kuriantys daiktai

   
Straipsnis  56 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

„Senoje skrynioje“ – daugybė gražių daiktų, skirtų sukurti namų jaukumą.

Nuo gražiausių porceliano indų, pagamintų garsius vardus turinčių meistrų, iki keraminių, fajansinių stalo puošmenų. Nuo didelei šeimai skirtų stalo serviravimo indų –  lėkščių, lėkštelių, puodelių iki tikrų šedevrų iš vario ir žalvario. Vien krištolui skirtas nemažas atskiras stalas. Ant kito rikiuojasi bavariškas porcelianas, ant dar kito – mėlyno porceliano indai ir dekoro elementai. Spintose ir lentynose prie sienų – ištisos eilės taurių ir taurelių. O kur dar vazų įvairovė – kiekvienam pagal skonį.

Rankų darbo porcelianinės ir kolekcinės lėlės, kišeniniai laikrodžiai, paveikslai, senos patefono plokštelės, kalėdiniai žaisliukai ir dekoracijos, suvenyrai... Visos prekės kokybiškos, tvarkingos, išeksponuotos skoningai, neužgožiančios viena kitos. Visko, kas čia parduodama, neįmanoma ir išvardinti, bet visa tai telpa vienoje parduotuvėje Kauno gatvėje 35 numeriu pažymėtame name.

Čia mus pasitinka jos savininkė, idėjos sumanytoja ir įgyvendintoja jurbarkietė Agnė Grincevičiūtė. Ji pasakoja apie „Senos skrynios“ atsiradimo pradžią, kaip sekasi realizuoti sumanymus ir kokių planų turi ateičiai.  

Agnei mintis atidaryti tokią parduotuvę kilo prieš keletą metų su draugu keliaujant po Vakarų Europą – ten tikrai populiarios antikvarinių daiktų krautuvėlės. Agnės šeima, užmezgė nemažai pažinčių su tokių parduotuvių savininkais, todėl nusprendė šią idėją pritaikyti gimtajame mieste.

„Pasidomėjome, kad šios prekės turi paklausą, todėl nusprendėme ir savo pačių, ir klientų patogumui viską perkelti į prekybines patalpas. Taip ir gimė „Sena Skrynia“,– pasakoja Agnė. Keliaudama po Europą ji pamatė, kad tokių antikvarinių (ir ne tik) parduotuvėlių yra gana įvairių – nuo tik prabangiais daiktais prekiaujančių iki prigrūstų visokiausios vertės prekių.

Agnė pasirinko viduriuką – jos parduotuvėje yra ir tikrai vertingų, brangių vienetinių indų, dekoro elementų ar porcelianinių rankų darbo lėlių, yra ir masinės gamybos, tačiau Lietuvoje nematytų daiktų, ypač indų, kurių kaina, pasak jurbarkietės, tikrai nesikandžioja. Mielą namų dekoro elementą ar dovaną Kalėdoms sau ar artimajam čia įpirks kiekvienas. Prieš šventes Agnė pažada ir nuolaidų.

Jurbarkietė pasakoja, kad jau dabar, vos parduotuvei atsidarius, atsirado nuolatinių klientų, kurie vis užsuka nusipirkti naują namų dekoro ar stalo serviravimo prekę. Daugiausia, pasak jos, tai moterys, jau sukūrusios šeimas, turinčios namus ir norinčios juos puošti. Užsuka ir vyrai, tačiau jų mažiau, nes nuo seno žinoma, kad namų jaukumo kūrimas – moterų sritis.

Ji džiaugiasi, kad vieni per kitus susižinoję užsuka ir pro šalį važiuojantieji. „Daugiausia perka prekes namams papuošti – varinius, žalvarinius, krištolinius ar stiklinius indus, paveikslų originalus ir kopijas, dekoracijas. Džiaugiamės, kad Jurbarko krašto muziejus yra nupirkęs iš mūsų keletą eksponatų iliustruoti praėjusio amžiaus pradžią“, – pasakoja Agnė.  

Pasak pašnekovės, daiktai atkeliauja daugiausia iš Vokietijos, taip pat Belgijos, Prancūzijos, Olandijos. „Turime kolekcinių indų iš garsių vokiško bavariškojo karališkojo porceliano kolekcijų, japoniško porceliano, vienetinių krištolo gaminių. Čia yra visko – ir medžio dirbinių, statulėlių, kavamalių, žvakidžių, senovinių spausdinimo mašinėlių, binoklių, vėduoklių. Kadangi turim ryšių Vakaruose, patys renkamės ir atsivežam, žiūrim, kas gali būti paklausu, analizuojam, ką mūsų žmonės labiausiai perka. Kiekvienu daiktu reikia domėtis, kas kartą kažką naujo sužinai, ir gali pirkėjams papasakoti. Dabar daugiau mažiau jau žinau, kas turi kokią vertę. Platėja žinių bagažas“, – šypsosi Agnė.  

Šalia tikrai brangių jos parduotuvėje yra ir paprasčiausių, bet neprastų, tikrai gražių  daiktų. Yra visokiam skoniui ir, priklausomai nuo piniginės turinio, pigesnių prekių: „Kad visi galėtų kažką įsigyti, miestelis juk mažas, ne tik pasiturintys žmonės ateina. Ir pensininkai, vyresnio amžiaus žmonės, kuriems būtinai padarome nuolaidų, ir jauni, tūkstančių neuždirbantys – visi čia ras ką įsigyti – sau ar artimiesiems.“ O kad tokios nestandartinės, nematytos, nenusibodusios prekės tinka dovanoms ir namų dekoravimui ypač dabar, prieššventiniu laikotarpiu – tai tikrų tikriausias „Senos skrynios“ kalėdinio atsiradimo stebuklas Jurbarke.

Apie ateities planus Agnė pasakoja, kad parduotuvės atsiradimas ir asortimento pasirinkimas – tik pati pradžia. Rinka dar tik tiriama. Jei klientai pageidaus vieno ar kito daikto, kurio ji šiuo metu negali pasiūlyti, tikrai jį gaus ir atveš. Žiūrės, kaip viskas vystysis. „Jei yra paklausa, mes stengiamės ją išpildyti“, – prižada jauna savininkė, patvirtindama, kad tokios krautuvėlės atsiradimas Jurbarke – ne jos vienos nuopelnas, o visos šeimos pastangų vaisius.

Parduotuvė „Sena skrynia“ Jurbarke Kauno g. 35 dirba darbo dienomis nuo 10 iki 18 val., šeštadieniais nuo 9 iki 15 val. Feisbuko paskyra: sendaikčių krautuvėlė Sena Skrynia. Kviečiame užsukti, įsigyti tikrai labai gražių ir kokybiškų, pas mus nematytų prekių namų interjerui ir kitiems poreikiams.                             

Straipsnis  56 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Šilinės bistro - tarsi keltas į žavingą tarpukarį: nuo gastronomijos iki istorijos

Šilinės bistro - tarsi keltas į žavingą tarpukarį: nuo gastronomijos iki istorijos  0

Parduotuvėje „Austėja“ – nauja drabužių valymo paslauga

Parduotuvėje „Austėja“ – nauja drabužių valymo paslauga  0

Smulkiojo verslo rėmimo fondo taryba pirmininke išrinko Liudmilą Norkaitienę.

Kviečia naudotis Smulkiojo verslo rėmimo fondo galimybėmis  2

Kęstutis ir Monika Zinkevičiai vysto Lietuvoje gan retoką verslą – augina pluoštines kanapes.

Kanapės – sveikatai, skoniui ir grožiui  2

DOKRANDA – dokumentų tvarkymas

DOKRANDA – dokumentų tvarkymas  1

L. Šulinskienės dantų protezų gamybos įmonė keičia pavadinimą ir statusą–tampa UAB „Laidente“.

L. Šulinskienės dantų protezų gamybos įmonė keičia pavadinimą ir statusą–tampa UAB „Laidente“.  0

Sveikatinimo paslaugoms teikti įsigytas mobilus kubilas.

UAB „Lanmeta“ vykdo projektą „Jauno verslo ugdymas Jurbarke“  0

Jurbarko kredito unija Dariaus ir Girėno g. 81A, Jurbarkas.

Jurbarko kredito unija – gera augti, dirbti ir kurti kartu  1

Mūro darbai Vilniuje: raskite geriausią pasiūlymą

Mūro darbai Vilniuje: raskite geriausią pasiūlymą  0

Kviečia darbdavius teikti rajono savivaldybės 2020 metų užimtumo didinimo programos paraiškas

Kviečia darbdavius teikti rajono savivaldybės 2020 metų užimtumo didinimo programos paraiškas  0

2020 m. biudžetas. Rajono verslo sąlygoms gerinti - 400 tūkst. eurų (nuotraukos)

2020 m. biudžetas. Rajono verslo sąlygoms gerinti - 400 tūkst. eurų (nuotraukos)  9

J. Tarozienė džiaugiasi, kad 2020-uosius, o tuo pačiu ir antruosius šeimos verslo metus, pradėjo erdviose nuosavose patalpose, pažadėjusi šiais metais jurbarkiečius ir miesto svečius nustebinti dar viena naujiena.

„Džiovinukas“ naujuosius metus pradeda naujose patalpose  2

Jurbarkietė verslininkė pristato unikalią naujovę – „Giedrės gėlės“ savitarną

Jurbarkietė verslininkė pristato unikalią naujovę – „Giedrės gėlės“ savitarną  6

Kam reikalingas didesnis telefono ekranas ir kokia jų problema?

Kam reikalingas didesnis telefono ekranas ir kokia jų problema?  1

Verslo vakarą padėkojo ir už ilgametę patirtį, ir pasidžiaugė naujokais (NUOTRAUKOS)

Verslo vakarą padėkojo ir už ilgametę patirtį, ir pasidžiaugė naujokais (NUOTRAUKOS)  2

Ventiliacijos ortakių pasirinkimas ir kiti niuansai

Ventiliacijos ortakių pasirinkimas ir kiti niuansai  1

Klinkerio plytų priežiūra

Klinkerio plytų priežiūra  0

Skirtumai tarp MDF, MDP, OSB ir faneros plokščių

Skirtumai tarp MDF, MDP, OSB ir faneros plokščių  0

Dažniausi sutartų mačų modeliai - kaip statymai neša sportininkams nesąžiningą pelną

Dažniausi sutartų mačų modeliai - kaip statymai neša sportininkams nesąžiningą pelną  0

DOKRANDA – dokumentų tvarkymas Jurbarko rajone

DOKRANDA – dokumentų tvarkymas Jurbarko rajone  0

„Verslo geno“ apdovanojimuose įvertinta ir jurbarkietės verslo idėja

„Verslo geno“ apdovanojimuose įvertinta ir jurbarkietės verslo idėja  4

Jurbarko „Metų ūkis 2019“ šventėje – apdovanojimai darbščiausiems

Jurbarko „Metų ūkis 2019“ šventėje – apdovanojimai darbščiausiems  5

Prekybos gigantas LIDL domisi plėtra Jurbarke

Prekybos gigantas LIDL domisi plėtra Jurbarke  30

Po Jurbarką pasklis šventinis apsipirkimo virusas

Po Jurbarką pasklis šventinis apsipirkimo virusas  6

Mūsų partneriai