„Senoje skrynioje“ – namų jaukumą kuriantys daiktai

   
Straipsnis  6 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

„Senoje skrynioje“ – daugybė gražių daiktų, skirtų sukurti namų jaukumą.

Nuo gražiausių porceliano indų, pagamintų garsius vardus turinčių meistrų, iki keraminių, fajansinių stalo puošmenų. Nuo didelei šeimai skirtų stalo serviravimo indų –  lėkščių, lėkštelių, puodelių iki tikrų šedevrų iš vario ir žalvario. Vien krištolui skirtas nemažas atskiras stalas. Ant kito rikiuojasi bavariškas porcelianas, ant dar kito – mėlyno porceliano indai ir dekoro elementai. Spintose ir lentynose prie sienų – ištisos eilės taurių ir taurelių. O kur dar vazų įvairovė – kiekvienam pagal skonį.

Rankų darbo porcelianinės ir kolekcinės lėlės, kišeniniai laikrodžiai, paveikslai, senos patefono plokštelės, kalėdiniai žaisliukai ir dekoracijos, suvenyrai... Visos prekės kokybiškos, tvarkingos, išeksponuotos skoningai, neužgožiančios viena kitos. Visko, kas čia parduodama, neįmanoma ir išvardinti, bet visa tai telpa vienoje parduotuvėje Kauno gatvėje 35 numeriu pažymėtame name.

Čia mus pasitinka jos savininkė, idėjos sumanytoja ir įgyvendintoja jurbarkietė Agnė Grincevičiūtė. Ji pasakoja apie „Senos skrynios“ atsiradimo pradžią, kaip sekasi realizuoti sumanymus ir kokių planų turi ateičiai.  

Agnei mintis atidaryti tokią parduotuvę kilo prieš keletą metų su draugu keliaujant po Vakarų Europą – ten tikrai populiarios antikvarinių daiktų krautuvėlės. Agnės šeima, užmezgė nemažai pažinčių su tokių parduotuvių savininkais, todėl nusprendė šią idėją pritaikyti gimtajame mieste.

„Pasidomėjome, kad šios prekės turi paklausą, todėl nusprendėme ir savo pačių, ir klientų patogumui viską perkelti į prekybines patalpas. Taip ir gimė „Sena Skrynia“,– pasakoja Agnė. Keliaudama po Europą ji pamatė, kad tokių antikvarinių (ir ne tik) parduotuvėlių yra gana įvairių – nuo tik prabangiais daiktais prekiaujančių iki prigrūstų visokiausios vertės prekių.

Agnė pasirinko viduriuką – jos parduotuvėje yra ir tikrai vertingų, brangių vienetinių indų, dekoro elementų ar porcelianinių rankų darbo lėlių, yra ir masinės gamybos, tačiau Lietuvoje nematytų daiktų, ypač indų, kurių kaina, pasak jurbarkietės, tikrai nesikandžioja. Mielą namų dekoro elementą ar dovaną Kalėdoms sau ar artimajam čia įpirks kiekvienas. Prieš šventes Agnė pažada ir nuolaidų.

Jurbarkietė pasakoja, kad jau dabar, vos parduotuvei atsidarius, atsirado nuolatinių klientų, kurie vis užsuka nusipirkti naują namų dekoro ar stalo serviravimo prekę. Daugiausia, pasak jos, tai moterys, jau sukūrusios šeimas, turinčios namus ir norinčios juos puošti. Užsuka ir vyrai, tačiau jų mažiau, nes nuo seno žinoma, kad namų jaukumo kūrimas – moterų sritis.

Ji džiaugiasi, kad vieni per kitus susižinoję užsuka ir pro šalį važiuojantieji. „Daugiausia perka prekes namams papuošti – varinius, žalvarinius, krištolinius ar stiklinius indus, paveikslų originalus ir kopijas, dekoracijas. Džiaugiamės, kad Jurbarko krašto muziejus yra nupirkęs iš mūsų keletą eksponatų iliustruoti praėjusio amžiaus pradžią“, – pasakoja Agnė.  

Pasak pašnekovės, daiktai atkeliauja daugiausia iš Vokietijos, taip pat Belgijos, Prancūzijos, Olandijos. „Turime kolekcinių indų iš garsių vokiško bavariškojo karališkojo porceliano kolekcijų, japoniško porceliano, vienetinių krištolo gaminių. Čia yra visko – ir medžio dirbinių, statulėlių, kavamalių, žvakidžių, senovinių spausdinimo mašinėlių, binoklių, vėduoklių. Kadangi turim ryšių Vakaruose, patys renkamės ir atsivežam, žiūrim, kas gali būti paklausu, analizuojam, ką mūsų žmonės labiausiai perka. Kiekvienu daiktu reikia domėtis, kas kartą kažką naujo sužinai, ir gali pirkėjams papasakoti. Dabar daugiau mažiau jau žinau, kas turi kokią vertę. Platėja žinių bagažas“, – šypsosi Agnė.  

Šalia tikrai brangių jos parduotuvėje yra ir paprasčiausių, bet neprastų, tikrai gražių  daiktų. Yra visokiam skoniui ir, priklausomai nuo piniginės turinio, pigesnių prekių: „Kad visi galėtų kažką įsigyti, miestelis juk mažas, ne tik pasiturintys žmonės ateina. Ir pensininkai, vyresnio amžiaus žmonės, kuriems būtinai padarome nuolaidų, ir jauni, tūkstančių neuždirbantys – visi čia ras ką įsigyti – sau ar artimiesiems.“ O kad tokios nestandartinės, nematytos, nenusibodusios prekės tinka dovanoms ir namų dekoravimui ypač dabar, prieššventiniu laikotarpiu – tai tikrų tikriausias „Senos skrynios“ kalėdinio atsiradimo stebuklas Jurbarke.

Apie ateities planus Agnė pasakoja, kad parduotuvės atsiradimas ir asortimento pasirinkimas – tik pati pradžia. Rinka dar tik tiriama. Jei klientai pageidaus vieno ar kito daikto, kurio ji šiuo metu negali pasiūlyti, tikrai jį gaus ir atveš. Žiūrės, kaip viskas vystysis. „Jei yra paklausa, mes stengiamės ją išpildyti“, – prižada jauna savininkė, patvirtindama, kad tokios krautuvėlės atsiradimas Jurbarke – ne jos vienos nuopelnas, o visos šeimos pastangų vaisius.

Parduotuvė „Sena skrynia“ Jurbarke Kauno g. 35 dirba darbo dienomis nuo 10 iki 18 val., šeštadieniais nuo 9 iki 15 val. Feisbuko paskyra: sendaikčių krautuvėlė Sena Skrynia. Kviečiame užsukti, įsigyti tikrai labai gražių ir kokybiškų, pas mus nematytų prekių namų interjerui ir kitiems poreikiams.                             

Straipsnis  6 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Po Jurbarką pasklis šventinis apsipirkimo virusas

Po Jurbarką pasklis šventinis apsipirkimo virusas  5

Jūratės gėlių salonas ištikimus ir naujus klientus pasitinka naujose patalpose

Jūratės gėlių salonas ištikimus ir naujus klientus pasitinka naujose patalpose  1

Greitos paskolos verslui išgelbėjo ne vieną įmonę

Greitos paskolos verslui išgelbėjo ne vieną įmonę  1

Duris atveria išskirtinai moterims skirta mini sporto masažo studija

Duris atveria išskirtinai moterims skirta mini sporto masažo studija  0

Jurbarkietis Dainius Gelžinis (dešinėje) dirba gaisrininku ir laisvu nuo tarnybos metu  kartu su  Valdu Aleksaičiu valo ir ruošia kaminus kūrenimo sezonui. Paslaugą galite užsisakyti tel. 8 690 21 946.

Artėja kūrenimo sezonas – pasirūpinkite kaminų valymu!  3

Akumuliatoriai ir jų pirkimas – svarbiausi dalykai

Akumuliatoriai ir jų pirkimas – svarbiausi dalykai  2

Angarų statyba ir kainos

Angarų statyba ir kainos  3

Pagrindiniai automobilių ratlankių tipai

Pagrindiniai automobilių ratlankių tipai  1

Geriausias nešiojamas kompiuteris verslui – į ką atsižvelgti?

Geriausias nešiojamas kompiuteris verslui – į ką atsižvelgti?  3

Kas yra spraustiniai poliai ir kodėl verta rinktis būtent juos?

Kas yra spraustiniai poliai ir kodėl verta rinktis būtent juos?  1

„Sanmontoje“ parduodamas modernus šildymo katilas  laukiamas visoje Lietuvoje

„Sanmontoje“ parduodamas modernus šildymo katilas laukiamas visoje Lietuvoje  2

Veliuonos, Seredžiaus ir Klausučių nutolusios kasos veiklą tęs jau kaip Jurbarko Kredito Unijos padaliniai

Veliuonos, Seredžiaus ir Klausučių nutolusios kasos veiklą tęs jau kaip Jurbarko Kredito Unijos padaliniai  0

Laivavedys savo pomėgį pavertė darbu – siūlo plaukiojimą Nemunu (nuotraukos, video)

Laivavedys savo pomėgį pavertė darbu – siūlo plaukiojimą Nemunu (nuotraukos, video)  0

Miegamojo baldai – kaip juos tinkamai pasirinkti?

Miegamojo baldai – kaip juos tinkamai pasirinkti?  3

Jurbarko mažoji „Maxima“ uždaroma atnaujinimui

Jurbarko mažoji „Maxima“ uždaroma atnaujinimui  5

„Nemuno alpakų“ ūkyje – kirpėjo iš Latvijos pamokos

„Nemuno alpakų“ ūkyje – kirpėjo iš Latvijos pamokos  2

Įsitaisyk patogiai

Įsitaisyk patogiai  2

L. Šulinskienės dantų protezų gamybos įmonė pripažinta geriausia Tauragės regiono verslo įmone 2018 metais.

Tauragės regiono verslo geriausia 2018 metų įmonė  2

Modeliuotoja Asta užuolaidomis „rengia“ jurbarkiečių namus

Modeliuotoja Asta užuolaidomis „rengia“ jurbarkiečių namus  4

R. Kasparaitis: smagu ne tik karieta vežioti, bet ir šventės simboliu pasijusti

R. Kasparaitis: smagu ne tik karieta vežioti, bet ir šventės simboliu pasijusti  1

Našlaitės turgeliuose užleidžia vietą kitoms gėlėms

Našlaitės turgeliuose užleidžia vietą kitoms gėlėms  1

Vasarą pasitikite dailesnėmis  kūno linijomis!

Vasarą pasitikite dailesnėmis kūno linijomis!  1

Automobilių salono valymas.  Jurbarkiečių verslo idėją noriai priėmė ir Tauragė

Automobilių salono valymas. Jurbarkiečių verslo idėją noriai priėmė ir Tauragė  2

Santvarų gamyba: ką svarbu apie tai žinoti?

Santvarų gamyba: ką svarbu apie tai žinoti?  3

Mūsų partneriai