Sėkmingą džiovinukų verslą sukūrė susipažinusi su žaliavalgyste

Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Įkvepianti sėkmės istorija, kurią parsinešėme iš vienintelio Jurbarko miesto devynaukščio. Viename iš šio daugiabučių butų įsikūręs ir jau nuo pavasario veikia džiovinukų gamybinis cechas, iš kur džiovintų įvairiausių vaisių ir daržovių skanėstai iškeliauja į įvairiausius šalies miestus. „Džiovinukas“ - bendras jurbarkiečių Jolantos ir Ričardo Tarozų verslas.

 

„Šiemet man suėjo 50 metų. Pati ta proga turėti savo cechą“, - juokauja Jolanta, turėdama omeny, kad ir pusę amžiaus nugyvenus galima keisti gyvenimo būdą ir veiklą. Tarozai užtruko tris mėnesius, kol patys patalpas pagal vis reikalavimus įsirengė, ir reikalingus dokumentus verslui pradėti susitvarkė. Iki tol kartu su vyru 15 metų užsiėmė butų ir namų atnaujinimo, kapitalinio remonto darbais, o dabar kartu nėrė į visai naują veiklą.

 

Kodėl „Džiovinukas“? „Nes viskas džiovinta“, - šypsosi Jolanta. Tie džiovinukai, paprasčiau sakant, labai ploni paplotėliai, kuriuos, kaip ir duonos riekę, galima valgyti ir vienus, ir sumuštinių susitepti ar net su lašiniais užkąsti. Ji pati mėgsta rytą kavos išgerti užkąsdama džiovintų daržovių duonele, užtepta varške.

Anot Jolantos, džiovinukus gali valgyti visi. Tai sveikas pakaitalas įvairiems saldumynams, pyragams ir kitiems kepiniams. „Natūralus maistas. Nėra skonio stipriklio ir konservantų. Ir pakankamai energetinės vertės turi. Be to, yra be cukraus. Tai ne tik užkandis, bet ir maistas“, - vardija Jolanta džiovinukų privalumus.

 

Gamybinis cechas – du atskiri kambariai, kur viename džiovinukus gamina – vaisius, daržoves mala, trina, maišo ir džiovina, o kitoje – pakuoja ir svečius priima. Vienoje patalpoje stovi dvi specialios džiovyklės, kuriose per parą galima išdžiovinti apie 2 kilogramus įvairių skanėstų. Šie yra supjaustomi ir supakuojami į pakuotes po 100 gramų. Pakuoja irgi patys Tarozai. Kaip ir patys lipdukus, etiketes kuria, maketuoja. Prie šio darbo prisideda ir Tarozų dukra. Daržoves ir vaisius perka iš prekybos centrų, ūkininkų.

 

Viskas prasidėjo nuo … brolio

Kaip viskas prasidėjo? Pasirodo, viskas prasidėjo nuo Jolantos brolio Remigijaus, kuris aplankyti namiškių iš Airijos, kur gyvena ir dirba, grįžo pastebimai pasikeitęs. Lieknesnis, atjaunėjęs, linksmas. Jis pradėjo visiems pasakoti, kad pakeitė gyvenimo būdą ir mitybą. Prieš metus nusprendė tapti žaliavalgiu ir ėmė pasakoti, kaip jis maitinasi. Valgo viską, kas nevirta ir nekepta. Arba džiovinta, jei nori, kad ilgiau išsilaikytų. „Jis mane ir užkrėtė“, - šypsosi Jolanta, turėdama omeny, kad sekti brolio pavyzdžiu nusprendė ir ji. Nusipirko žaliavalgių knygą ir pradėjo gaminti žaliavalgiškus patiekalus. Taip visus pastaruosius metus eksperimentavo, ragavo. Tiesa, žaliavalge netapo, bet džiovintas daržoves ir vaisius pamėgo. Gamino tai, kas jai pačiai patinka ir kitus tuo vaišino. Eidama į svečius visada atsinešdavo pačios gamintų skanėstų. Ir visa tai, kas be cukraus ir miltų. Sako, kad ir draugams patiko - ėmė prašyti, kad ji jiems daugiau šių skanėstų pagamintų, o galiausiai ir raginti, skatinti, kad ji tuo nuolat užsiimtų, verslą kurtų. Ragino ir jau minėtas Jolantos brolis Remigijos, kuris pirmąjį savo receptą, bananinį, sugalvojo – sutrinti bananus su anakardžio riešutais. Jolanta džiovindavo pirmiausiai savo namuose, paprastoje orkaitėje, o ilgainiui įsigijo ir specialią džiovyklę.

 

Jolanta pati ir parduoda, ir pirkėjų, klientų ieško ir tai daro sėkmingai. Jurbarkietę džiovinukais prekiaujančią galima pamatyti įvairiose mugėse ne tik Jurbarko rajone. Savo produkciją ji pati siūlo specializuotoms kavinėms, parduotuvėms. Jau turi kelis prekybos taškus Kaune ir Vilniuje Vilniuje, kuriems tiekia savo produkciją. Šių skanumynų galima įsigyti ir Jurbarke, parduotuvėje „Tavo skoniui“. Be to, J. Tarozienė priima ir užsakymus telefonu bei internetu – užsakymus tiesiog išsiunčia.

 

Dabar jos sėkmės istorija įkvepia. Jolanta pasidžiaugė, kad viena bendramintė, sekdama Jolantos pavyzdžiu, įkūrė panašų cechą Kaune. „Ji buvo nustebinta, kad įmanoma ir čia, Jurbarke, tai padaryti“, - šypsojosi Jolanta.

 

Kam nori padėkoti

Verslininkė džiaugiasi, kad nesutiko nė vieno, kuris nepadėtų ir nepalaikytų. Ji nori padėkoti už geranoriškumą ir pagalbą tiems, be kurių kelias į verslą būtų buvęs kur kas sunkesnis . Pirmiausiai, rajono savivaldybei už ženklią finansinę paramą, kurią skyrė pagal smulkiojo verslo programą. Taip pat Jurbarko rajono turizmo ir verslo informacijos centro kolektyvui, kuris padėjo susigaudyti, kaip įkurti verslą. Džiaugiasi, kad turėjo progą visą liepą prekiauti Panemunės pilies senovinėje mugėje – dėkinga kolektyvui, kuris ją mielai įsileido. Kaip ir dėkinga ir Raudonės seniūnijai, kuri taip pat mielai įsileidžia į pilies kieme veikiančią mugę. Jolanta ne tik sveikus skanumynus populiarina, bet ir prie rajono turizmo skatinimo prisideda. Šypsosi, kad prekiaudama tose mugėse kviečia ir į Jurbarko kraštą atvykti.

 

Jolanta džiaugiasi ir kaimynais, kurie Tarozus sutiko geranoriškai. Kitaip ir būti negali. Ji su visais gerai pažįstama, su visais gerai sutaria, nes tame pačiame daugiabutyje gyvena 11 metų. „Aš visiems jiems gyriausi, kad šiame name atidarysiu džiovinuko cechą. Visi džiaugėsi ir pritarė“, - pasakojo moteris, ruošianti savo kaimynams staigmeną. Kai turės laisvo laiko – visiems gyventojams padovanos po mažą dovanėlę. „Kad jie žinotų, kas čia tame name gaminama“, - šypsosi ji.

 

Nors žengia pirmuosius žingsnius, bet jau sukaupė didžiulę patirtį. „Net neįsivaizdavau, kad įmanoma kažką tokio padaryti, nes mano specialybė yra juvelyrė“, - šypteli Jolanta, pasakodama, kad kiek save prisimena, visada mėgo gaminti. Ir tai, kad naujos veiklos ėmėsi būtent dabar – ne atsitiktinumas. „Branda irgi duoda savo, nes įgytą patirtį gali panaudoti naujai veiklai“, - įsitikinusi ji. „Džiovinukas“ - geriausias to įrodymas. Dabar pati J. Tarozienė pataria nebijoti rizikuoti ir įgyvendinti savo svajones. Imti ir daryti tai, kas patinka. „Galiu visus paraginti imtis naujos veiklos, nes žmogus tada tarsi atjaunėja. Pradedi ieškoti naujų minčių, idėjų ir neužsistovi ties tuo pačiu. Tiesiog tada įdomu gyventi“, - šypsosi ji.

 

Svarbu žinoti

Džiovinukų galima įsigyti Jurbarko parduotuvėje „Tavo skoniui“, įsikūrusioje Dariaus ir Girėno gatvėje.

 

Užsakyti džiovinukų galima susisiekus ir su J. Taroziene. Tel. 860567147 arba feisbuke paskyroje „Džiovinukas“.

 

100 gramų džiovinukų pakuotės kainuoja po 3-4 eurus (priklausomai nuo to, su vaisiais ar daržovėmis)

 

 Daugiau "Džiovinuko" nuotraukų rasite "Mūsų laikas" feisbuko paskyroje

Straipsnis  1 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Duris atveria išskirtinai moterims skirta mini sporto masažo studija

Duris atveria išskirtinai moterims skirta mini sporto masažo studija  0

Jurbarkietis Dainius Gelžinis (dešinėje) dirba gaisrininku ir laisvu nuo tarnybos metu  kartu su  Valdu Aleksaičiu valo ir ruošia kaminus kūrenimo sezonui. Paslaugą galite užsisakyti tel. 8 690 21 946.

Artėja kūrenimo sezonas – pasirūpinkite kaminų valymu!  3

Akumuliatoriai ir jų pirkimas – svarbiausi dalykai

Akumuliatoriai ir jų pirkimas – svarbiausi dalykai  2

Angarų statyba ir kainos

Angarų statyba ir kainos  2

Pagrindiniai automobilių ratlankių tipai

Pagrindiniai automobilių ratlankių tipai  1

Geriausias nešiojamas kompiuteris verslui – į ką atsižvelgti?

Geriausias nešiojamas kompiuteris verslui – į ką atsižvelgti?  3

Kas yra spraustiniai poliai ir kodėl verta rinktis būtent juos?

Kas yra spraustiniai poliai ir kodėl verta rinktis būtent juos?  1

„Sanmontoje“ parduodamas modernus šildymo katilas  laukiamas visoje Lietuvoje

„Sanmontoje“ parduodamas modernus šildymo katilas laukiamas visoje Lietuvoje  2

Veliuonos, Seredžiaus ir Klausučių nutolusios kasos veiklą tęs jau kaip Jurbarko Kredito Unijos padaliniai

Veliuonos, Seredžiaus ir Klausučių nutolusios kasos veiklą tęs jau kaip Jurbarko Kredito Unijos padaliniai  0

Laivavedys savo pomėgį pavertė darbu – siūlo plaukiojimą Nemunu (nuotraukos, video)

Laivavedys savo pomėgį pavertė darbu – siūlo plaukiojimą Nemunu (nuotraukos, video)  0

Miegamojo baldai – kaip juos tinkamai pasirinkti?

Miegamojo baldai – kaip juos tinkamai pasirinkti?  3

Jurbarko mažoji „Maxima“ uždaroma atnaujinimui

Jurbarko mažoji „Maxima“ uždaroma atnaujinimui  5

„Nemuno alpakų“ ūkyje – kirpėjo iš Latvijos pamokos

„Nemuno alpakų“ ūkyje – kirpėjo iš Latvijos pamokos  2

Įsitaisyk patogiai

Įsitaisyk patogiai  2

L. Šulinskienės dantų protezų gamybos įmonė pripažinta geriausia Tauragės regiono verslo įmone 2018 metais.

Tauragės regiono verslo geriausia 2018 metų įmonė  2

Modeliuotoja Asta užuolaidomis „rengia“ jurbarkiečių namus

Modeliuotoja Asta užuolaidomis „rengia“ jurbarkiečių namus  4

R. Kasparaitis: smagu ne tik karieta vežioti, bet ir šventės simboliu pasijusti

R. Kasparaitis: smagu ne tik karieta vežioti, bet ir šventės simboliu pasijusti  1

Našlaitės turgeliuose užleidžia vietą kitoms gėlėms

Našlaitės turgeliuose užleidžia vietą kitoms gėlėms  1

Vasarą pasitikite dailesnėmis  kūno linijomis!

Vasarą pasitikite dailesnėmis kūno linijomis!  1

Automobilių salono valymas.  Jurbarkiečių verslo idėją noriai priėmė ir Tauragė

Automobilių salono valymas. Jurbarkiečių verslo idėją noriai priėmė ir Tauragė  2

Santvarų gamyba: ką svarbu apie tai žinoti?

Santvarų gamyba: ką svarbu apie tai žinoti?  3

Automobilių veiklos nuoma įmonėms: raskite labiausiai tinkantį pasiūlymą

Automobilių veiklos nuoma įmonėms: raskite labiausiai tinkantį pasiūlymą  2

Jurbarkiečius nuo bedarbystės gelbės gamyklos

Jurbarkiečius nuo bedarbystės gelbės gamyklos  6

Jurbarkietė verslininkė Rita Kleinienė Kauno gatvėje atidarė mėsos produktų parduotuvę, kurioje galima įsigyti natūraliai rūkytų kaimiško dūmo mėsos gaminių.

Parduotuvėje naujovės, kurias graibsto didmiesčių gyventojai  5

Mūsų partneriai