Precedento pasaulyje neturinti iniciatyva: kviečia pirkti Raudonės pilį (rajono mero komentaras)

Straipsnis  5 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Respublikiniuose portaluose penktadienį, liepos 13 dieną, pasirodė žinia apie unikalią iniciatyvą - "Pirk pilį". Pasaulio ekonomikos forumo Jaunimo globalaus tinklo Vilniuje bendruomenė (World Economic Forum Global Shapers Vilnius) siūlo alternatyvų investuotojų pritraukimo būdą ir kviečia visus prisidėti įsigyjant Raudonės pilį Jurbarko rajone. Į šią žinią sureagavo Jurbarko rajono vadovai. Jurbarko rajono savivaldybė liepos 13 dieną išplatino viešą pareiškimą, kad Raudonės pilis - investuotojų dėmesio vertas objektas, neturėtų virsti preke. 

Anot iniciatyvos organizatorių, Raudonės pilyje esanti mokykla yra uždaroma dėl mažėjančio vaikų kiekio Jurbarko rajone, tad savivaldybė, netekusi mokinių krepšelių, nebegalės padengti pilies išlaikymo kaštų.

Reikalingi nauji investuotojai, su kurių pagalba būtų galima atlikti renovaciją, būtiną pilies funkcijos pakeitimui. „Kilo natūralus klausimas – ar galime kaip nors prisidėti? Tuomet pagalvojome: ar galėtume pasitelkę crowd-funding (liet. minios finansavimą) leisti žmonėms surinkti tą sumą, kuri būtų panaudota pilies funkcijos pakeitimui?“, – pasakoja vienas iš iniciatyvos organizatorių Žygimantas Zabieta.

Šią idėją bus siekiama įvykdyti naudojant revoliucine vadinamą blockchain technologiją.

„Blockchain technologija yra paprastesnė pasidalintos nuosavybės platformų alternatyva, užtikrinanti maksimalų skaidrumą ir įgalinanti demokratišką nuosavybe besidalinančių žmonių dalyvavimą pastato valdyme. Norime pasinaudoti šia technologija ir Raudonės pilį tokenizuoti, kad žmonės iš viso pasaulio galėtų įsigyti tokenus (liet. virtualius žetonus), kurių turėjimas leistų prisidėti prie svarbių objektui sprendimų. Tokeno įsigijimas yra investicija, iš kurios žmonės galės užsidirbti piliai sėkmingai vykdant ekonominę veiklą. Pirkėjas gauna dividendus, dalyvauja pastato valdyme ir tai daryti yra patogu“,- paaiškina Z. Zabieta.

Liepos 15 – 22 dienomis Vilnius Grand Resort vyksiančios blockchain konferencijos „Pillar Unconference“ metu PEF Jaunimo globalaus tinklo Vilniuje bendruomenė rengia dirbtuves „First Blockchain Castle“, kurių metu kartu su blockchain ekspertais bus siekiama atsakyti į tris pagrindinius klausimus: kaip sukurti šia technologija paremtą minios finansavimo mechanizmą Raudonės pilies pirkimui, kokia turėtų būti pastato funkcija ir kaip pritraukti kuo didesnį visuomenės dėmesį prie šio projekto. „Tikimės, jog atėję žmonės dalinsis savo idėjomis ir padės sugalvoti ekonominę veiklą, kurią vykdydamas pastatas savivaldybei ir Jurbarko gyventojams taptų ne tik kultūriniu objektu, bet ir pajamų šaltiniu.“ – tikslais dalijasi vienas iniciatyvos autorių.

Precedentų pasaulyje neturinti iniciatyva galėtų tapti istoriniu įvykiu Lietuvai. „Tikėtina, kad Dubajaus savivaldybės atstovai važiuotų pažiūrėti, kaip įvyko turto tokenizacija“ - svarsto Ž. Zabieta. Jo manymu, pagrindinis blockchain technologijos pritaikymo principas tiktų ne tik šiai piliai išgelbėti, bet ir bet kuriems kitiems valstybiniams projektams finansuoti: „Teoriniu lygmeniu, tokia sistema leistų žmonėms „susimesti“ ir pastatyti nacionalinį stadioną.“

Į penktadienį šią didžiuosiuose portaluose pasirodžiusią naujieną sureagavo Jurbarko rajono valdžios atstovai. Jurbarko rajono savivaldybė liepos 13 dieną išplatino viešą pareiškimą, kad Raudonės pilis - investuotojų dėmesio vertas objektas, neturėtų virsti preke. 

Čia rašoma, kad Jurbarko rajono savivaldybė suinteresuota potencialių investuotojų pasiūlymais dėl galimybių pilį ir šalia jos esantį parką panaudoti turistų ir lankytojų poreikių tenkinimui ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniu mastu. Patarimų ir pasiūlymų, kaip tai padaryti, tikimasi sulaukti liepos 24 dieną rengiame pasitarime, realizuojant šių metų kovo 16 d. Palangoje vykusio Pavasario regionų forumo metu už Jurbarko rajono savivaldybės turizmo strategijos (Raudonės pilies pritaikymo turizmui) pristatymą, laimėtą Versli Lietuva ir Investuok Lietuvoje prizą – nemokamas konsultacijas ir pagalbą investicijų pritraukimui.

„Neabejojame, kad būtų norinčių nupirkti šį kompleksą, tačiau turime ir liūdnas patirtis, kai parduotuose objektuose iki šiol niekas nevyksta. Todėl tikimės, kad ilgalaikės nuomos sąlygomis potencialaus investuotojo įsipareigojimai būtų vykdomi, nes tai galima surašyti į sutartį su konkrečiais terminais. Neatmetama galimybė svarstyti dalyvavimą bendros įmonės sukūrime dalininko teisėmis, jei tai būtų prasminga ir tam pritartų Jurbarko rajono savivaldybės tarybos nariai“, – šiame pranešime teigia rajono meras Skirmantas Mockevičius.

Raudonės rezidencinės pilies kompleksas (pilis, parkas) yra nacionalinės reikšmės kultūros objektas, turintis paminklo statusą. Raudonės parkas įtrauktas į vertingiausių parkų dešimtuką, užima apie 25,5 ha plotą ir yra vienas seniausių Lietuvoje. Šiaurinė ir pietinė parko dalis sukomponuota simetriškai, su gėlynais. Rytinėje dalyje natūralus miškas. Parke yra pėsčiųjų alėjos. 2004 m. buvo atlikta dalinė pilies renovacija: pakeista stogo danga, langai ir sutvarkytos vidaus patalpos, tenkinant pagrindinės mokyklos poreikius.

"Mūsų laiko", lrytas.lt, rajono savivaldybės inf.

Straipsnis  5 komentarų
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Jurbarkiečius nuo bedarbystės gelbės gamyklos

Jurbarkiečius nuo bedarbystės gelbės gamyklos  5

Jurbarkietė verslininkė Rita Kleinienė Kauno gatvėje atidarė mėsos produktų parduotuvę, kurioje galima įsigyti natūraliai rūkytų kaimiško dūmo mėsos gaminių.

Parduotuvėje naujovės, kurias graibsto didmiesčių gyventojai  2

„Tele2“ nuolaidos telefonams: sutaupykite net iki 45 proc.

„Tele2“ nuolaidos telefonams: sutaupykite net iki 45 proc.  0

Tarpines reikia keisti po 5-6 metų nuo lango sumontavimo.

Kaip prižiūrėti langus?  3

Į erdvesnį gėlių saloną kviečianti verslininkė Jurbarkui ruošia dar vieną staigmeną

Į erdvesnį gėlių saloną kviečianti verslininkė Jurbarkui ruošia dar vieną staigmeną  1

Namų valymo paslaugos: Gretą giria nuolatiniai klientai

Namų valymo paslaugos: Gretą giria nuolatiniai klientai  4

Verslininkai rinksis į 14-ąją verslo apdovanojimų šventę (VIDEO)

Verslininkai rinksis į 14-ąją verslo apdovanojimų šventę (VIDEO)  0

Išmanieji televizoriai: ką turite žinoti?

Išmanieji televizoriai: ką turite žinoti?  0

Jurbarką prisijaukinusi vilnietė jurbarkiečiams linki vieningumo

Jurbarką prisijaukinusi vilnietė jurbarkiečiams linki vieningumo  1

Dinara mados namus sukūrė išmokusi sunkias gyvenimo pamokas

Dinara mados namus sukūrė išmokusi sunkias gyvenimo pamokas  1

„REIKA“ pirkėjams – malonios šventinės staigmenos

„REIKA“ pirkėjams – malonios šventinės staigmenos  0

Mažą stebuklą kuriančios verslininkės kviečia į jubiliejinį išpardavimą

Mažą stebuklą kuriančios verslininkės kviečia į jubiliejinį išpardavimą  0

Justinas pastarosiomis savaitėmis kaip niekada užsiėmęs – gyvena maršrutu Jurbarkas–Šiauliai. Ruošiasi kavos namų įkurtuvėms ir treniruojasi regbio varžyboms.

Profesionalus regbininkas kavos namų idėją parsivežė iš Australijos  3

Įvairūs riešutų sviestai – skanūs ir naudingi sveikatai.

Naujiena parduotuvėje „Tavo skoniui“  0

Apie tai, kad verslas sekasi, rodo ir didelis kolektyvas. R. Nyderienė (sėdi dešinėje) darbo vietas sukūrė vienuolikai darbuotojų ir dar samdo dvi siuvėjas, kurios siuva užuolaidas, vaikišką patalynę ir kt.

Dvi parduotuvės po vienu stogu – naujose patalpose  1

Kur ieškoti geriausių mikroautobusų nuomos pasiūlymų?

Kur ieškoti geriausių mikroautobusų nuomos pasiūlymų?  0

Sėkmingą džiovinukų verslą sukūrė susipažinusi su žaliavalgyste

Sėkmingą džiovinukų verslą sukūrė susipažinusi su žaliavalgyste  0

Po ekonomikos studijų – į restorano virtuvę

Po ekonomikos studijų – į restorano virtuvę  0

Vyriški kostiumai Kaune: kur rasti labiausiai tinkančius?

Vyriški kostiumai Kaune: kur rasti labiausiai tinkančius?  2

Vietinių uogų sulčių nusipirkti ir modernią spaudyklą išbandyti – į N. Blažio ūkį

Vietinių uogų sulčių nusipirkti ir modernią spaudyklą išbandyti – į N. Blažio ūkį  0

Jurbarkietis atrado sėkmingo,  20 metų gyvuojančio verslo receptą

Jurbarkietis atrado sėkmingo, 20 metų gyvuojančio verslo receptą  3

Jurbarke uždaryta 10 metų veikusi parduotuvė

Jurbarke uždaryta 10 metų veikusi parduotuvė  4

UAB SANMONTA pristatytas moderniausias granulinis šildymo katilas

UAB SANMONTA pristatytas moderniausias granulinis šildymo katilas  5

Geriausias metų darbdavys „Tele2“: esame viena šeima

Geriausias metų darbdavys „Tele2“: esame viena šeima  1

Mūsų partneriai