Po ekonomikos studijų – į restorano virtuvę

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Neretai išgirstame istorijas apie žmones, kurie, baigę aukštąjį mokslą, pasuka visai į kitą sritį, nei mokėsi. Pasidavę aplinkos spaudimui, baigę bendrojo ugdymo mokyklas jaunuoliai pasirenka tuo metu populiarias studijų kryptis, tačiau ne visada pasirinkimas pasiteisina – dažnai diplomas lieka dulkėti stalčiuje, o jos savininkui tenka ieškoti savo kelio visiškai kitur. Tokią istoriją apie savo profesinį kelią pasakoja ir Vilniaus senamiestyje įsikūrusio restorano „La Storia“ šeimininkas ir šefas Arūnas Jonaitis.

Amatas - pelningesnis

„Šiandien amato mokėjimas yra pelningesnis už aukštąjį išsilavinimą“, – taip pašnekesį pradeda „La Storia“ šeimininkas A. Jonaitis, pokalbiui pakvietęs rytą, kuomet dar nešurmuliuoja restorano svečiai.

A.Jonaitis jau penktus metus tobulina savo nedidelio restorano meniu, į jį įtraukdamas vietinius, lietuviškus produktus. Paskutinis jo atradimas – gamtine žemdirbyste užsiimantis ūkis, kurio daržoves šefas patieks Vilniaus senamiestyje įsikūrusio restoranėlio lankytojams.

„Mano tėvai norėjo, kad aš universitete studijuočiau teisę, bet aš pasukau į ekonomiką, nes visą pasaulį matau skaičiais“, – savo profesinio kelio pradžią šypsodamasis prisimena A.Jonaitis, pridurdamas, kad jam labai patinka Excel programos lentelės, kuriose viskas turi savo vietas.

Vietoj kompiuterio – virtuvės prijuostė

Po ekonomikos studijų Arūną įsuko darbas rinkodaros skyriuje vienoje stambioje bendrovėje, kur tikrai neblogai sekėsi. Bet greta rinkodaros ir kompiuterio greitai atsirado... bandelių kepyklėlė, nes maisto gaminimas pašnekovą traukė visuomet.

„Kepti bandeles atrodė taip romantiška“, – su šypsena prisimena Arūnas. Ir nors užklupus krizei kepyklėlei sekėsi visai neblogai, vėliau nepavyko suvaldyti plėtros ir ją teko uždaryti.

Tuo pačiu metu kaip bandelių kepykla išbandytas investavimo konsultanto darbas A.Jonaičio taip pat nesužavėjo iki širdies gelmių.

„Kai teko svarstyti, kokį kelią pasirinkti toliau, supratau, kad nenoriu į biurą ir nusprendžiau grįžti ten, kur man gera“, – pasakoja restorano šefas. Tik gera šį kartą buvo jau ne kepyklėlėje, o nuosavame restorane, nors iš pradžių nauja veiklos sritis gerokai baugino.

Išsilavinimas – svarbu

„Mokausi iki šiol“, – pripažįsta A.Jonaitis, nors specialių mokslų maisto gaminimo srityje jis kol kas nėra pabaigęs. Vis pasvarstydamas apie praktinių žinių gilinimą, virtuvės šefas kol kas koncentruojasi į kitus dalykus – jo vis dar netenkina mūsų valgomo maisto kokybė, todėl nemažai laiko jis skiria kokybiškų maisto produktų paieškoms.

Šefas svajoja apie laikus, kai Lietuvoje nebus per didelė prabanga restoraną įkurti greta ūkio, auginančio tam tikrus maisto produktus – tada daug lengviau užtikrinti ir maisto kokybę, ir išsaugoti autentiką, skatinti įvairias ūkio sritis.

Paklaustas, kas svarbiau – įgyta profesija ar aukštasis išsilavinimas, – A.Jonaitis siūlo šių dviejų dalykų nesupriešinti. Amatas leidžia tvirčiau stovėti ant žemės, bet aukštasis išsilavinimas, savo ruožtu,  leidžia plačiau matyti pasaulį ir suvokti savo vietą jame. Be ekonomikos studijų, anot Arūno, greičiausiai būtų buvę sudėtingiau kurti savo verslą, galbūt būtų padaryta daugiau klaidų, todėl mokslo reikšmės tikrai negalima sumenkinti. Tačiau jis sutinka, kad profesinių aukštumų ir žinių geriausia siekti ten, kur širdžiai miela. O tą gali sužinoti tik išbandęs save ir atradęs savo pašaukimą.

Kviečia susipažinti su profesiniu mokymu

Norintys išbandyti save ir suprasti, kas yra arčiausiai širdies, šiandien skatinami pasidomėti profesiniu mokymu. Siekiant jį populiarinti, šią vasarą įvairiuose Lietuvos miestuose bus organizuojami renginiai, kuriuose jaunimui bus pristatomas profesinis mokymas ir jo teikiamos galimybės, pasakojamos sėkmės istorijos, kurios atskleidžia augantį profesinio mokymo prestižą. Renginių ciklas, prasidėjęs Alytuje ir Marijampolėje, keliaus į Jurbarką, Telšius, Klaipėdą, Šiaulius, Panevėžį, Kauną, Uteną ir Ukmergę.

Renginys vyks rugsėjo 13d. Jurbarke (prie Jurbarko kultūros centro). Visi laukiami  12:00 iki 18:00 val.  Renginio atmosferą kurs ir ausis džiugins įvairūs atlikėjai bei grupės. Renginio balsas – Zip FM. Visą informaciją apie renginius rasite „Facebook“ paskyroje – PROFESINIS MOKYMAS – TAVO ATIETIES KARJERA!

Projektą inicijuoja Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras. Projektas „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“ (Nr. 09.4.1-ESFA-V-713-01-0001) įgyvendinamas ir finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

Straipsnis  0 komentarų

Rekomenduojame perskaityti

Jurbarkiečius nuo bedarbystės gelbės gamyklos

Jurbarkiečius nuo bedarbystės gelbės gamyklos  4

Jurbarkietė verslininkė Rita Kleinienė Kauno gatvėje atidarė mėsos produktų parduotuvę, kurioje galima įsigyti natūraliai rūkytų kaimiško dūmo mėsos gaminių.

Parduotuvėje naujovės, kurias graibsto didmiesčių gyventojai  2

„Tele2“ nuolaidos telefonams: sutaupykite net iki 45 proc.

„Tele2“ nuolaidos telefonams: sutaupykite net iki 45 proc.  0

Tarpines reikia keisti po 5-6 metų nuo lango sumontavimo.

Kaip prižiūrėti langus?  3

Į erdvesnį gėlių saloną kviečianti verslininkė Jurbarkui ruošia dar vieną staigmeną

Į erdvesnį gėlių saloną kviečianti verslininkė Jurbarkui ruošia dar vieną staigmeną  1

Namų valymo paslaugos: Gretą giria nuolatiniai klientai

Namų valymo paslaugos: Gretą giria nuolatiniai klientai  4

Verslininkai rinksis į 14-ąją verslo apdovanojimų šventę (VIDEO)

Verslininkai rinksis į 14-ąją verslo apdovanojimų šventę (VIDEO)  0

Išmanieji televizoriai: ką turite žinoti?

Išmanieji televizoriai: ką turite žinoti?  0

Jurbarką prisijaukinusi vilnietė jurbarkiečiams linki vieningumo

Jurbarką prisijaukinusi vilnietė jurbarkiečiams linki vieningumo  1

Dinara mados namus sukūrė išmokusi sunkias gyvenimo pamokas

Dinara mados namus sukūrė išmokusi sunkias gyvenimo pamokas  1

„REIKA“ pirkėjams – malonios šventinės staigmenos

„REIKA“ pirkėjams – malonios šventinės staigmenos  0

Mažą stebuklą kuriančios verslininkės kviečia į jubiliejinį išpardavimą

Mažą stebuklą kuriančios verslininkės kviečia į jubiliejinį išpardavimą  0

Justinas pastarosiomis savaitėmis kaip niekada užsiėmęs – gyvena maršrutu Jurbarkas–Šiauliai. Ruošiasi kavos namų įkurtuvėms ir treniruojasi regbio varžyboms.

Profesionalus regbininkas kavos namų idėją parsivežė iš Australijos  3

Įvairūs riešutų sviestai – skanūs ir naudingi sveikatai.

Naujiena parduotuvėje „Tavo skoniui“  0

Apie tai, kad verslas sekasi, rodo ir didelis kolektyvas. R. Nyderienė (sėdi dešinėje) darbo vietas sukūrė vienuolikai darbuotojų ir dar samdo dvi siuvėjas, kurios siuva užuolaidas, vaikišką patalynę ir kt.

Dvi parduotuvės po vienu stogu – naujose patalpose  1

Kur ieškoti geriausių mikroautobusų nuomos pasiūlymų?

Kur ieškoti geriausių mikroautobusų nuomos pasiūlymų?  0

Sėkmingą džiovinukų verslą sukūrė susipažinusi su žaliavalgyste

Sėkmingą džiovinukų verslą sukūrė susipažinusi su žaliavalgyste  0

Vyriški kostiumai Kaune: kur rasti labiausiai tinkančius?

Vyriški kostiumai Kaune: kur rasti labiausiai tinkančius?  2

Vietinių uogų sulčių nusipirkti ir modernią spaudyklą išbandyti – į N. Blažio ūkį

Vietinių uogų sulčių nusipirkti ir modernią spaudyklą išbandyti – į N. Blažio ūkį  0

Jurbarkietis atrado sėkmingo,  20 metų gyvuojančio verslo receptą

Jurbarkietis atrado sėkmingo, 20 metų gyvuojančio verslo receptą  3

Jurbarke uždaryta 10 metų veikusi parduotuvė

Jurbarke uždaryta 10 metų veikusi parduotuvė  4

UAB SANMONTA pristatytas moderniausias granulinis šildymo katilas

UAB SANMONTA pristatytas moderniausias granulinis šildymo katilas  5

Geriausias metų darbdavys „Tele2“: esame viena šeima

Geriausias metų darbdavys „Tele2“: esame viena šeima  1

Auto nuoma: kaip pasirinkti?

Auto nuoma: kaip pasirinkti?  0

Mūsų partneriai