Po ekonomikos studijų – į restorano virtuvę

Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Neretai išgirstame istorijas apie žmones, kurie, baigę aukštąjį mokslą, pasuka visai į kitą sritį, nei mokėsi. Pasidavę aplinkos spaudimui, baigę bendrojo ugdymo mokyklas jaunuoliai pasirenka tuo metu populiarias studijų kryptis, tačiau ne visada pasirinkimas pasiteisina – dažnai diplomas lieka dulkėti stalčiuje, o jos savininkui tenka ieškoti savo kelio visiškai kitur. Tokią istoriją apie savo profesinį kelią pasakoja ir Vilniaus senamiestyje įsikūrusio restorano „La Storia“ šeimininkas ir šefas Arūnas Jonaitis.

Amatas - pelningesnis

„Šiandien amato mokėjimas yra pelningesnis už aukštąjį išsilavinimą“, – taip pašnekesį pradeda „La Storia“ šeimininkas A. Jonaitis, pokalbiui pakvietęs rytą, kuomet dar nešurmuliuoja restorano svečiai.

A.Jonaitis jau penktus metus tobulina savo nedidelio restorano meniu, į jį įtraukdamas vietinius, lietuviškus produktus. Paskutinis jo atradimas – gamtine žemdirbyste užsiimantis ūkis, kurio daržoves šefas patieks Vilniaus senamiestyje įsikūrusio restoranėlio lankytojams.

„Mano tėvai norėjo, kad aš universitete studijuočiau teisę, bet aš pasukau į ekonomiką, nes visą pasaulį matau skaičiais“, – savo profesinio kelio pradžią šypsodamasis prisimena A.Jonaitis, pridurdamas, kad jam labai patinka Excel programos lentelės, kuriose viskas turi savo vietas.

Vietoj kompiuterio – virtuvės prijuostė

Po ekonomikos studijų Arūną įsuko darbas rinkodaros skyriuje vienoje stambioje bendrovėje, kur tikrai neblogai sekėsi. Bet greta rinkodaros ir kompiuterio greitai atsirado... bandelių kepyklėlė, nes maisto gaminimas pašnekovą traukė visuomet.

„Kepti bandeles atrodė taip romantiška“, – su šypsena prisimena Arūnas. Ir nors užklupus krizei kepyklėlei sekėsi visai neblogai, vėliau nepavyko suvaldyti plėtros ir ją teko uždaryti.

Tuo pačiu metu kaip bandelių kepykla išbandytas investavimo konsultanto darbas A.Jonaičio taip pat nesužavėjo iki širdies gelmių.

„Kai teko svarstyti, kokį kelią pasirinkti toliau, supratau, kad nenoriu į biurą ir nusprendžiau grįžti ten, kur man gera“, – pasakoja restorano šefas. Tik gera šį kartą buvo jau ne kepyklėlėje, o nuosavame restorane, nors iš pradžių nauja veiklos sritis gerokai baugino.

Išsilavinimas – svarbu

„Mokausi iki šiol“, – pripažįsta A.Jonaitis, nors specialių mokslų maisto gaminimo srityje jis kol kas nėra pabaigęs. Vis pasvarstydamas apie praktinių žinių gilinimą, virtuvės šefas kol kas koncentruojasi į kitus dalykus – jo vis dar netenkina mūsų valgomo maisto kokybė, todėl nemažai laiko jis skiria kokybiškų maisto produktų paieškoms.

Šefas svajoja apie laikus, kai Lietuvoje nebus per didelė prabanga restoraną įkurti greta ūkio, auginančio tam tikrus maisto produktus – tada daug lengviau užtikrinti ir maisto kokybę, ir išsaugoti autentiką, skatinti įvairias ūkio sritis.

Paklaustas, kas svarbiau – įgyta profesija ar aukštasis išsilavinimas, – A.Jonaitis siūlo šių dviejų dalykų nesupriešinti. Amatas leidžia tvirčiau stovėti ant žemės, bet aukštasis išsilavinimas, savo ruožtu,  leidžia plačiau matyti pasaulį ir suvokti savo vietą jame. Be ekonomikos studijų, anot Arūno, greičiausiai būtų buvę sudėtingiau kurti savo verslą, galbūt būtų padaryta daugiau klaidų, todėl mokslo reikšmės tikrai negalima sumenkinti. Tačiau jis sutinka, kad profesinių aukštumų ir žinių geriausia siekti ten, kur širdžiai miela. O tą gali sužinoti tik išbandęs save ir atradęs savo pašaukimą.

Kviečia susipažinti su profesiniu mokymu

Norintys išbandyti save ir suprasti, kas yra arčiausiai širdies, šiandien skatinami pasidomėti profesiniu mokymu. Siekiant jį populiarinti, šią vasarą įvairiuose Lietuvos miestuose bus organizuojami renginiai, kuriuose jaunimui bus pristatomas profesinis mokymas ir jo teikiamos galimybės, pasakojamos sėkmės istorijos, kurios atskleidžia augantį profesinio mokymo prestižą. Renginių ciklas, prasidėjęs Alytuje ir Marijampolėje, keliaus į Jurbarką, Telšius, Klaipėdą, Šiaulius, Panevėžį, Kauną, Uteną ir Ukmergę.

Renginys vyks rugsėjo 13d. Jurbarke (prie Jurbarko kultūros centro). Visi laukiami  12:00 iki 18:00 val.  Renginio atmosferą kurs ir ausis džiugins įvairūs atlikėjai bei grupės. Renginio balsas – Zip FM. Visą informaciją apie renginius rasite „Facebook“ paskyroje – PROFESINIS MOKYMAS – TAVO ATIETIES KARJERA!

Projektą inicijuoja Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras. Projektas „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“ (Nr. 09.4.1-ESFA-V-713-01-0001) įgyvendinamas ir finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

Straipsnis  1 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Duris atveria išskirtinai moterims skirta mini sporto masažo studija

Duris atveria išskirtinai moterims skirta mini sporto masažo studija  0

Jurbarkietis Dainius Gelžinis (dešinėje) dirba gaisrininku ir laisvu nuo tarnybos metu  kartu su  Valdu Aleksaičiu valo ir ruošia kaminus kūrenimo sezonui. Paslaugą galite užsisakyti tel. 8 690 21 946.

Artėja kūrenimo sezonas – pasirūpinkite kaminų valymu!  3

Akumuliatoriai ir jų pirkimas – svarbiausi dalykai

Akumuliatoriai ir jų pirkimas – svarbiausi dalykai  2

Angarų statyba ir kainos

Angarų statyba ir kainos  2

Pagrindiniai automobilių ratlankių tipai

Pagrindiniai automobilių ratlankių tipai  1

Geriausias nešiojamas kompiuteris verslui – į ką atsižvelgti?

Geriausias nešiojamas kompiuteris verslui – į ką atsižvelgti?  3

Kas yra spraustiniai poliai ir kodėl verta rinktis būtent juos?

Kas yra spraustiniai poliai ir kodėl verta rinktis būtent juos?  1

„Sanmontoje“ parduodamas modernus šildymo katilas  laukiamas visoje Lietuvoje

„Sanmontoje“ parduodamas modernus šildymo katilas laukiamas visoje Lietuvoje  2

Veliuonos, Seredžiaus ir Klausučių nutolusios kasos veiklą tęs jau kaip Jurbarko Kredito Unijos padaliniai

Veliuonos, Seredžiaus ir Klausučių nutolusios kasos veiklą tęs jau kaip Jurbarko Kredito Unijos padaliniai  0

Laivavedys savo pomėgį pavertė darbu – siūlo plaukiojimą Nemunu (nuotraukos, video)

Laivavedys savo pomėgį pavertė darbu – siūlo plaukiojimą Nemunu (nuotraukos, video)  0

Miegamojo baldai – kaip juos tinkamai pasirinkti?

Miegamojo baldai – kaip juos tinkamai pasirinkti?  3

Jurbarko mažoji „Maxima“ uždaroma atnaujinimui

Jurbarko mažoji „Maxima“ uždaroma atnaujinimui  5

„Nemuno alpakų“ ūkyje – kirpėjo iš Latvijos pamokos

„Nemuno alpakų“ ūkyje – kirpėjo iš Latvijos pamokos  2

Įsitaisyk patogiai

Įsitaisyk patogiai  2

L. Šulinskienės dantų protezų gamybos įmonė pripažinta geriausia Tauragės regiono verslo įmone 2018 metais.

Tauragės regiono verslo geriausia 2018 metų įmonė  2

Modeliuotoja Asta užuolaidomis „rengia“ jurbarkiečių namus

Modeliuotoja Asta užuolaidomis „rengia“ jurbarkiečių namus  4

R. Kasparaitis: smagu ne tik karieta vežioti, bet ir šventės simboliu pasijusti

R. Kasparaitis: smagu ne tik karieta vežioti, bet ir šventės simboliu pasijusti  1

Našlaitės turgeliuose užleidžia vietą kitoms gėlėms

Našlaitės turgeliuose užleidžia vietą kitoms gėlėms  1

Vasarą pasitikite dailesnėmis  kūno linijomis!

Vasarą pasitikite dailesnėmis kūno linijomis!  1

Automobilių salono valymas.  Jurbarkiečių verslo idėją noriai priėmė ir Tauragė

Automobilių salono valymas. Jurbarkiečių verslo idėją noriai priėmė ir Tauragė  2

Santvarų gamyba: ką svarbu apie tai žinoti?

Santvarų gamyba: ką svarbu apie tai žinoti?  3

Automobilių veiklos nuoma įmonėms: raskite labiausiai tinkantį pasiūlymą

Automobilių veiklos nuoma įmonėms: raskite labiausiai tinkantį pasiūlymą  2

Jurbarkiečius nuo bedarbystės gelbės gamyklos

Jurbarkiečius nuo bedarbystės gelbės gamyklos  6

Jurbarkietė verslininkė Rita Kleinienė Kauno gatvėje atidarė mėsos produktų parduotuvę, kurioje galima įsigyti natūraliai rūkytų kaimiško dūmo mėsos gaminių.

Parduotuvėje naujovės, kurias graibsto didmiesčių gyventojai  5

Mūsų partneriai