Pagrindiniai automobilių ratlankių tipai

Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Ratai – viena svarbiausių automobilio dalių tiek dizaino, tiek būtinybės atžvilgiu. Siekiant stabilaus ir komfortiško važiavimo ratai privalo būti tinkamai subalansuoti. Negana to, per sunkūs ratlankiai neleidžia automobiliui greitai įsibėgėti, o stabdymo kelias taip pat pailgėja dėl inercijos, kurią sudaro didelis svoris. Taigi, tiek plieniniai, tiek lieti ratlankiai turi savų niuansų.

O ar žinote, kokie yra pagrindiniai automobilių ratlankių tipai ir kuo jie vieni už kitus yra pranašesni?

Populiariausi ratlankių tipai

Ratlankių rūšių ir tipų yra labai daug, tačiau nėra verta kalbėti apie juos visus, kadangi praktiškai visi automobiliai gatvėse yra papuošti šių tipų ratais:

 • Lieti ratlankiai

Per keletą pastarųjų dešimtmečių stipriai išpopuliarėjo lieto lydinio ratlankiai. Juos vairuotojai pamėgo dėl mažo svorio (lieti ratlankiai gaminami iš aliuminio), patrauklaus dizaino ir nedidelės kainos. Taigi, beveik visi automobiliai šiomis dienomis turi lietus ratlankius.

Šis ratlankių tipas, kaip jau minėjome, pasižymi mažu svoriu, todėl tai stipriai patobulina automobilio dinamines savybes. Vis dėlto, nors ir teigiama, jog lieti ratlankiai yra labai tvirti, smūgio atveju jie retai susilenkia ir, vietoje to, trūksta. Taip yra todėl, kad ratlankio mišinys nėra vien tik aliuminis – juose yra ir nikelio. Nikelis yra ta medžiaga, kuri ratlankį sukietina, bet paverčia trapesniu. Tai reiškia, kad jeigu lieti ratlankiai būtų vien tik iš aliuminio, jie nebūtų itin atsparūs aukštoms temperatūroms ir deformuotųsi net nuo nedidelių smūgių.

 • Plieniniai ratlankiai

Tai buvo pats populiariausias ratlankių tipas prieš keletą dešimtmečių, o jų dekoracijai buvo, ir tebėra, naudojami įvairių dizainų plastikiniai gaubtai. O ar verta plieninius ratlankius rinktis šiandien?

Taip, jeigu automobilio bendra išvaizda jums nėra tokia svarbi. Nors šių ratlankių išvaizda ir nėra ypatinga, jų kaina yra pati mažiausia ir, negana to, plieniniai ratlankiai tikrai yra tvirti. Na o jeigu juos ir sulankstytumėte, tai niekis – naują ratlankį įsigysite tikrai nebrangiai!

Vis dėlto, vienas didžiausių trūkumų čia yra plieno svoris – šie ratlankiai nėra lengvi ir nesuteiks tokių puikių vairavimo savybių kaip lieti ratlankiai. Taip pat aliuminis yra laidesnis temperatūrai, todėl po plieniniais ratlankiais paslėpti stabdžiu diskai ir rato guoliai negali taip greitai „atiduoti“ karščio.

 • Kaltiniai ratlankiai

Rečiausi ratlankiai šiame sąrašiuke. Taip pat ir brangiausi – todėl ir rečiausiai naudojami. Kaltiniai ratlankiai yra įprasti lieti ratlankiai, tačiau pagaminti beprotiškai aukštoje temperatūroje, naudojant beprotišką, net 900 bar, slėgį! Tokios aplinkybės reikalauja daug laiko ir pastangų, tačiau galutinis rezultatas – dar lengvesni ir tvirtesni ratlankiai.

 • Jūsų automobiliui tinkamiausi ratlankiai

Ratlankius rinkitės ne tik pagal savo skonį, bet ir poreikius. Vairuojate visureigį? Mėgstate važinėti bekele? O gal vairuojate sportišką automobilį ir dažnai važinėjate greitkeliu? O gal visą laiką praleidžiate mieste? Visais atvejais tinkamiausi ratlankiai yra skirtingi.

Nesvarbu, ar vairuojate visureigį ar automobilį, važinėjant bekele ar žvyrkeliais reikia rinktis nedidelius ratlankius ir palikti daugiau vietos padangoms. Aukšto profilio padangos užtikrins geresnį sukibimą su žvyru ir purvu, „sugers“ duobes ir apsaugos jūsų ratlankius.

 Nuotrauka: pixabay.com

Ilgiems atstumams vertėtų rinktis kiek didesnius, platesnius ratlankius su žemesnio profilio padangomis. Jie užtikrina geresnį sukibimą su asfaltu bei puikiai susitvarko su balomis, todėl mažesnė akvaplanavimo tikimybė. Žinoma, tokie ratlankiai yra brangesni, brangesnės ir jiems skirtos padangos, bet maksimalus stabilumas ir saugumas – garantuotas.

Na o jeigu automobiliu važinėjate trumpus atstumus, mieste arba miestelyje, tada griežtų rekomendacijų jums tikrai neskiriama. Drąsiai rinkitės tiek plieninius, tiek lietus ratlankius – kas jums arčiau širdies. Ir nesirinkite didelių ratlankių, jeigu jų tikrai nenorite, nes atitinkamų padangų kaina gali jus nustebinti, nemaloniai.

 • Geriausi ratlankių gamintojai

Kiekvienas produktas pasaulyje turi daug skirtingų gamintojų. Ir kai kurie iš jų yra žinomi kaip tikri savo srities profesionalai – jų prekės gal ir brangesnės, bet tikrai kokybiškos. Ratlankiai taip pat nėra išimtis, štai keletas gamintojų, kurių produkcija tikrai nenusivilsite:

 • BBS – visiems puikiai žinomas ratlankių gamintojas. Jeigu kalba sukasi aplink geriausiai atrodančius ir tvirčiausius ratlankius, BBS visada yra apsvarstomas ir, dažniausiai, geriausias pasirinkimas. Ir negalvokite, kad tai tik eilinis, vidutinės klasės gamintojas. BBS tikrai žino, kaip pagaminti itin tvirtus ir kokybiškus ratlankius, nes tokie gamintojai kaip BMW, Mercedes ar Porsche savo naujiems automobiliams renkasi būtent BBS ratlankius.
 • Enkei – gerbiamas ratlankių gamintojas iš Japonijos. Enkei gamina ratlankius skirdami kiek daugiau dėmesio jų bandymams, o produkcijos gama tęsiasi nuo lenktyninių automobilių iki sunkvežimių ratlankių. O geriausia dalis – Enkei ratlankiai nėra brangūs!
 • O.Z. – ratlankių gamintojas, apie kurį turbūt girdėjęs yra kiekvienas. Šio gamintojo ratlankiai dažniausiai būna labai solidūs, suteikiantys išskirtinai sportinį įvaizdį automobiliui. O.Z. yra ypatingas aukšta ratlankių kokybe, kadangi kiekvienas ratlankio modelis turi atlaikyti streso, analizės, smūgio ir begalę kitų bandymų. Todėl O.Z. atspindi aukštą kokybę.
 • Vossen – gamintojas, kuris garsėja išskirtinai prabangiais ratlankių dizainais. Labai mėgstami jaunimo ir puikiai tinkantys daugeliui automobilių. Negana to, Vossen savo ratlankiams suteikia rato struktūros garantiją visam gyvenimui!

Ir tai, toli gražu, ne visi populiariausi ratlankių gamintojai.

 Nuotrauka: Shutterstock.com

Sprendimą priimkite atsakingai

Jeigu įsigysite ratus, kurie netinka jūsų važiavimo aplinkybėms, tada arba būsite labai nusivylę arba sugadinsite savo naujus ratlankius. Taigi, nepasiduokite pagundai įsigyti didelių, išskirtinai atrodančių ratlankių, jeigu savo automobiliu retai važiuojate asfaltu ir t.t. Patikėkite, ratlankiais džiaugsitės daug labiau, jeigu jie bus praktiški. Na, o jeigu jus kaip tik domina lieti ratlankiai ar padangos, kviečiame apsilankyti internetinėje parduotuvėje www.padangos1.lt ir išsirinkti jums tinkamiausius ratus jau dabar!

Straipsnis  1 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Angarų statyba ir kainos

Angarų statyba ir kainos  1

Geriausias nešiojamas kompiuteris verslui – į ką atsižvelgti?

Geriausias nešiojamas kompiuteris verslui – į ką atsižvelgti?  3

Kas yra spraustiniai poliai ir kodėl verta rinktis būtent juos?

Kas yra spraustiniai poliai ir kodėl verta rinktis būtent juos?  1

„Sanmontoje“ parduodamas modernus šildymo katilas laukiamas visoje Lietuvoje

„Sanmontoje“ parduodamas modernus šildymo katilas laukiamas visoje Lietuvoje  2

Veliuonos, Seredžiaus ir Klausučių nutolusios kasos veiklą tęs jau kaip Jurbarko Kredito Unijos padaliniai

Veliuonos, Seredžiaus ir Klausučių nutolusios kasos veiklą tęs jau kaip Jurbarko Kredito Unijos padaliniai  0

Laivavedys savo pomėgį pavertė darbu – siūlo plaukiojimą Nemunu (nuotraukos, video)

Laivavedys savo pomėgį pavertė darbu – siūlo plaukiojimą Nemunu (nuotraukos, video)  0

Miegamojo baldai – kaip juos tinkamai pasirinkti?

Miegamojo baldai – kaip juos tinkamai pasirinkti?  3

Jurbarko mažoji „Maxima“ uždaroma atnaujinimui

Jurbarko mažoji „Maxima“ uždaroma atnaujinimui  4

„Nemuno alpakų“ ūkyje – kirpėjo iš Latvijos pamokos

„Nemuno alpakų“ ūkyje – kirpėjo iš Latvijos pamokos  2

Įsitaisyk patogiai

Įsitaisyk patogiai  1

L. Šulinskienės dantų protezų gamybos įmonė pripažinta geriausia Tauragės regiono verslo įmone 2018 metais.

Tauragės regiono verslo geriausia 2018 metų įmonė  2

Modeliuotoja Asta užuolaidomis „rengia“ jurbarkiečių namus

Modeliuotoja Asta užuolaidomis „rengia“ jurbarkiečių namus  4

R. Kasparaitis: smagu ne tik karieta vežioti, bet ir šventės simboliu pasijusti

R. Kasparaitis: smagu ne tik karieta vežioti, bet ir šventės simboliu pasijusti  1

Našlaitės turgeliuose užleidžia vietą kitoms gėlėms

Našlaitės turgeliuose užleidžia vietą kitoms gėlėms  1

Vasarą pasitikite dailesnėmis kūno linijomis!

Vasarą pasitikite dailesnėmis kūno linijomis!  1

Automobilių salono valymas. Jurbarkiečių verslo idėją noriai priėmė ir Tauragė

Automobilių salono valymas. Jurbarkiečių verslo idėją noriai priėmė ir Tauragė  2

Santvarų gamyba: ką svarbu apie tai žinoti?

Santvarų gamyba: ką svarbu apie tai žinoti?  3

Automobilių veiklos nuoma įmonėms: raskite labiausiai tinkantį pasiūlymą

Automobilių veiklos nuoma įmonėms: raskite labiausiai tinkantį pasiūlymą  1

Jurbarkiečius nuo bedarbystės gelbės gamyklos

Jurbarkiečius nuo bedarbystės gelbės gamyklos  6

Jurbarkietė verslininkė Rita Kleinienė Kauno gatvėje atidarė mėsos produktų parduotuvę, kurioje galima įsigyti natūraliai rūkytų kaimiško dūmo mėsos gaminių.

Parduotuvėje naujovės, kurias graibsto didmiesčių gyventojai  5

„Tele2“ nuolaidos telefonams: sutaupykite net iki 45 proc.

„Tele2“ nuolaidos telefonams: sutaupykite net iki 45 proc.  0

Tarpines reikia keisti po 5-6 metų nuo lango sumontavimo.

Kaip prižiūrėti langus?  4

Į erdvesnį gėlių saloną kviečianti verslininkė Jurbarkui ruošia dar vieną staigmeną

Į erdvesnį gėlių saloną kviečianti verslininkė Jurbarkui ruošia dar vieną staigmeną  2

Namų valymo paslaugos: Gretą giria nuolatiniai klientai

Namų valymo paslaugos: Gretą giria nuolatiniai klientai  7

Mūsų partneriai