Pagrindiniai automobilių ratlankių tipai

Straipsnis  2 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Ratai – viena svarbiausių automobilio dalių tiek dizaino, tiek būtinybės atžvilgiu. Siekiant stabilaus ir komfortiško važiavimo ratai privalo būti tinkamai subalansuoti. Negana to, per sunkūs ratlankiai neleidžia automobiliui greitai įsibėgėti, o stabdymo kelias taip pat pailgėja dėl inercijos, kurią sudaro didelis svoris. Taigi, tiek plieniniai, tiek lieti ratlankiai turi savų niuansų.

O ar žinote, kokie yra pagrindiniai automobilių ratlankių tipai ir kuo jie vieni už kitus yra pranašesni?

Populiariausi ratlankių tipai

Ratlankių rūšių ir tipų yra labai daug, tačiau nėra verta kalbėti apie juos visus, kadangi praktiškai visi automobiliai gatvėse yra papuošti šių tipų ratais:

  • Lieti ratlankiai

Per keletą pastarųjų dešimtmečių stipriai išpopuliarėjo lieto lydinio ratlankiai. Juos vairuotojai pamėgo dėl mažo svorio (lieti ratlankiai gaminami iš aliuminio), patrauklaus dizaino ir nedidelės kainos. Taigi, beveik visi automobiliai šiomis dienomis turi lietus ratlankius.

Šis ratlankių tipas, kaip jau minėjome, pasižymi mažu svoriu, todėl tai stipriai patobulina automobilio dinamines savybes. Vis dėlto, nors ir teigiama, jog lieti ratlankiai yra labai tvirti, smūgio atveju jie retai susilenkia ir, vietoje to, trūksta. Taip yra todėl, kad ratlankio mišinys nėra vien tik aliuminis – juose yra ir nikelio. Nikelis yra ta medžiaga, kuri ratlankį sukietina, bet paverčia trapesniu. Tai reiškia, kad jeigu lieti ratlankiai būtų vien tik iš aliuminio, jie nebūtų itin atsparūs aukštoms temperatūroms ir deformuotųsi net nuo nedidelių smūgių.

  • Plieniniai ratlankiai

Tai buvo pats populiariausias ratlankių tipas prieš keletą dešimtmečių, o jų dekoracijai buvo, ir tebėra, naudojami įvairių dizainų plastikiniai gaubtai. O ar verta plieninius ratlankius rinktis šiandien?

Taip, jeigu automobilio bendra išvaizda jums nėra tokia svarbi. Nors šių ratlankių išvaizda ir nėra ypatinga, jų kaina yra pati mažiausia ir, negana to, plieniniai ratlankiai tikrai yra tvirti. Na o jeigu juos ir sulankstytumėte, tai niekis – naują ratlankį įsigysite tikrai nebrangiai!

Vis dėlto, vienas didžiausių trūkumų čia yra plieno svoris – šie ratlankiai nėra lengvi ir nesuteiks tokių puikių vairavimo savybių kaip lieti ratlankiai. Taip pat aliuminis yra laidesnis temperatūrai, todėl po plieniniais ratlankiais paslėpti stabdžiu diskai ir rato guoliai negali taip greitai „atiduoti“ karščio.

  • Kaltiniai ratlankiai

Rečiausi ratlankiai šiame sąrašiuke. Taip pat ir brangiausi – todėl ir rečiausiai naudojami. Kaltiniai ratlankiai yra įprasti lieti ratlankiai, tačiau pagaminti beprotiškai aukštoje temperatūroje, naudojant beprotišką, net 900 bar, slėgį! Tokios aplinkybės reikalauja daug laiko ir pastangų, tačiau galutinis rezultatas – dar lengvesni ir tvirtesni ratlankiai.

  • Jūsų automobiliui tinkamiausi ratlankiai

Ratlankius rinkitės ne tik pagal savo skonį, bet ir poreikius. Vairuojate visureigį? Mėgstate važinėti bekele? O gal vairuojate sportišką automobilį ir dažnai važinėjate greitkeliu? O gal visą laiką praleidžiate mieste? Visais atvejais tinkamiausi ratlankiai yra skirtingi.

Nesvarbu, ar vairuojate visureigį ar automobilį, važinėjant bekele ar žvyrkeliais reikia rinktis nedidelius ratlankius ir palikti daugiau vietos padangoms. Aukšto profilio padangos užtikrins geresnį sukibimą su žvyru ir purvu, „sugers“ duobes ir apsaugos jūsų ratlankius.

 Nuotrauka: pixabay.com

Ilgiems atstumams vertėtų rinktis kiek didesnius, platesnius ratlankius su žemesnio profilio padangomis. Jie užtikrina geresnį sukibimą su asfaltu bei puikiai susitvarko su balomis, todėl mažesnė akvaplanavimo tikimybė. Žinoma, tokie ratlankiai yra brangesni, brangesnės ir jiems skirtos padangos, bet maksimalus stabilumas ir saugumas – garantuotas.

Na o jeigu automobiliu važinėjate trumpus atstumus, mieste arba miestelyje, tada griežtų rekomendacijų jums tikrai neskiriama. Drąsiai rinkitės tiek plieninius, tiek lietus ratlankius – kas jums arčiau širdies. Ir nesirinkite didelių ratlankių, jeigu jų tikrai nenorite, nes atitinkamų padangų kaina gali jus nustebinti, nemaloniai.

  • Geriausi ratlankių gamintojai

Kiekvienas produktas pasaulyje turi daug skirtingų gamintojų. Ir kai kurie iš jų yra žinomi kaip tikri savo srities profesionalai – jų prekės gal ir brangesnės, bet tikrai kokybiškos. Ratlankiai taip pat nėra išimtis, štai keletas gamintojų, kurių produkcija tikrai nenusivilsite:

  • BBS – visiems puikiai žinomas ratlankių gamintojas. Jeigu kalba sukasi aplink geriausiai atrodančius ir tvirčiausius ratlankius, BBS visada yra apsvarstomas ir, dažniausiai, geriausias pasirinkimas. Ir negalvokite, kad tai tik eilinis, vidutinės klasės gamintojas. BBS tikrai žino, kaip pagaminti itin tvirtus ir kokybiškus ratlankius, nes tokie gamintojai kaip BMW, Mercedes ar Porsche savo naujiems automobiliams renkasi būtent BBS ratlankius.
  • Enkei – gerbiamas ratlankių gamintojas iš Japonijos. Enkei gamina ratlankius skirdami kiek daugiau dėmesio jų bandymams, o produkcijos gama tęsiasi nuo lenktyninių automobilių iki sunkvežimių ratlankių. O geriausia dalis – Enkei ratlankiai nėra brangūs!
  • O.Z. – ratlankių gamintojas, apie kurį turbūt girdėjęs yra kiekvienas. Šio gamintojo ratlankiai dažniausiai būna labai solidūs, suteikiantys išskirtinai sportinį įvaizdį automobiliui. O.Z. yra ypatingas aukšta ratlankių kokybe, kadangi kiekvienas ratlankio modelis turi atlaikyti streso, analizės, smūgio ir begalę kitų bandymų. Todėl O.Z. atspindi aukštą kokybę.
  • Vossen – gamintojas, kuris garsėja išskirtinai prabangiais ratlankių dizainais. Labai mėgstami jaunimo ir puikiai tinkantys daugeliui automobilių. Negana to, Vossen savo ratlankiams suteikia rato struktūros garantiją visam gyvenimui!

Ir tai, toli gražu, ne visi populiariausi ratlankių gamintojai.

 Nuotrauka: Shutterstock.com

Sprendimą priimkite atsakingai

Jeigu įsigysite ratus, kurie netinka jūsų važiavimo aplinkybėms, tada arba būsite labai nusivylę arba sugadinsite savo naujus ratlankius. Taigi, nepasiduokite pagundai įsigyti didelių, išskirtinai atrodančių ratlankių, jeigu savo automobiliu retai važiuojate asfaltu ir t.t. Patikėkite, ratlankiais džiaugsitės daug labiau, jeigu jie bus praktiški. Na, o jeigu jus kaip tik domina lieti ratlankiai ar padangos, kviečiame apsilankyti internetinėje parduotuvėje www.padangos1.lt ir išsirinkti jums tinkamiausius ratus jau dabar!

Straipsnis  2 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Volvo auto dalys: dėvėtos ar naujos, originalios ar naujos neoriginalios?

Volvo auto dalys: dėvėtos ar naujos, originalios ar naujos neoriginalios?  0

Šilinės bistro - tarsi keltas į žavingą tarpukarį: nuo gastronomijos iki istorijos

Šilinės bistro - tarsi keltas į žavingą tarpukarį: nuo gastronomijos iki istorijos  4

Parduotuvėje „Austėja“ – nauja drabužių valymo paslauga

Parduotuvėje „Austėja“ – nauja drabužių valymo paslauga  1

Smulkiojo verslo rėmimo fondo taryba pirmininke išrinko Liudmilą Norkaitienę.

Kviečia naudotis Smulkiojo verslo rėmimo fondo galimybėmis  2

Kęstutis ir Monika Zinkevičiai vysto Lietuvoje gan retoką verslą – augina pluoštines kanapes.

Kanapės – sveikatai, skoniui ir grožiui  2

DOKRANDA – dokumentų tvarkymas

DOKRANDA – dokumentų tvarkymas  1

L. Šulinskienės dantų protezų gamybos įmonė keičia pavadinimą ir statusą–tampa UAB „Laidente“.

L. Šulinskienės dantų protezų gamybos įmonė keičia pavadinimą ir statusą–tampa UAB „Laidente“.  0

Sveikatinimo paslaugoms teikti įsigytas mobilus kubilas.

UAB „Lanmeta“ vykdo projektą „Jauno verslo ugdymas Jurbarke“  0

Jurbarko kredito unija Dariaus ir Girėno g. 81A, Jurbarkas.

Jurbarko kredito unija – gera augti, dirbti ir kurti kartu  1

Mūro darbai Vilniuje: raskite geriausią pasiūlymą

Mūro darbai Vilniuje: raskite geriausią pasiūlymą  0

Kviečia darbdavius teikti rajono savivaldybės 2020 metų užimtumo didinimo programos paraiškas

Kviečia darbdavius teikti rajono savivaldybės 2020 metų užimtumo didinimo programos paraiškas  0

2020 m. biudžetas. Rajono verslo sąlygoms gerinti - 400 tūkst. eurų (nuotraukos)

2020 m. biudžetas. Rajono verslo sąlygoms gerinti - 400 tūkst. eurų (nuotraukos)  9

J. Tarozienė džiaugiasi, kad 2020-uosius, o tuo pačiu ir antruosius šeimos verslo metus, pradėjo erdviose nuosavose patalpose, pažadėjusi šiais metais jurbarkiečius ir miesto svečius nustebinti dar viena naujiena.

„Džiovinukas“ naujuosius metus pradeda naujose patalpose  2

Jurbarkietė verslininkė pristato unikalią naujovę – „Giedrės gėlės“ savitarną

Jurbarkietė verslininkė pristato unikalią naujovę – „Giedrės gėlės“ savitarną  6

Kam reikalingas didesnis telefono ekranas ir kokia jų problema?

Kam reikalingas didesnis telefono ekranas ir kokia jų problema?  1

Verslo vakarą padėkojo ir už ilgametę patirtį, ir pasidžiaugė naujokais (NUOTRAUKOS)

Verslo vakarą padėkojo ir už ilgametę patirtį, ir pasidžiaugė naujokais (NUOTRAUKOS)  2

Ventiliacijos ortakių pasirinkimas ir kiti niuansai

Ventiliacijos ortakių pasirinkimas ir kiti niuansai  1

Klinkerio plytų priežiūra

Klinkerio plytų priežiūra  0

Skirtumai tarp MDF, MDP, OSB ir faneros plokščių

Skirtumai tarp MDF, MDP, OSB ir faneros plokščių  0

Dažniausi sutartų mačų modeliai - kaip statymai neša sportininkams nesąžiningą pelną

Dažniausi sutartų mačų modeliai - kaip statymai neša sportininkams nesąžiningą pelną  0

DOKRANDA – dokumentų tvarkymas Jurbarko rajone

DOKRANDA – dokumentų tvarkymas Jurbarko rajone  0

„Verslo geno“ apdovanojimuose įvertinta ir jurbarkietės verslo idėja

„Verslo geno“ apdovanojimuose įvertinta ir jurbarkietės verslo idėja  7

Jurbarko „Metų ūkis 2019“ šventėje – apdovanojimai darbščiausiems

Jurbarko „Metų ūkis 2019“ šventėje – apdovanojimai darbščiausiems  5

Prekybos gigantas LIDL domisi plėtra Jurbarke

Prekybos gigantas LIDL domisi plėtra Jurbarke  31

Mūsų partneriai