Kokius remonto ir statybos darbus geriausia yra atlikti žiemą?

Straipsnis  3 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Esame įpratę manyti, kad pagrindinis laikotarpis įvairiems statybos ir remonto darbams yra vasara. Tačiau yra darbų, kuriuos, pasitelkiant tam tikrus įrankius, puikiai galima atlikti ir žiemą. Negana to, žiemos darbuose galima atrasti net privalumų, tokių kaip mažesnės medžiagų kainos ir didesnis bendrovių pasirinkimas.

Idealus metas verslams

Žiema idealiai tinkama renovacijoms yra verslams, kurie didžiąją dalį pelno gauna šiltuoju metų laiku. Tai galioja kurortams, kaimo turizmo sodyboms, kitoms atostogų vietoms. Kadangi žiemą tokiose vietose klientų būna žymiai mažiau, galima ramiai užsiimti apdailos ar kitais pertvarkymo darbais.

Geras sprendimas žiemą renovuoti ir biurus. Šiuo metų laiku lengviau surasti statybų bendrovę ir galima sutaupyti pinigų. Žiemą statybų paklausa maža, o statybinių medžiagų kainos paprastai taip pat būna žemesnės. Negana to, atsiranda mažiau planavimo konfliktų, galima daugiau laiko skirti vienam projektui bei tiksliau laikytis grafiko. Savo projektą pradėję gruodžio – vasario mėnesį, dar ir sutaupysite dėl mažesnės darbuotojų paklausos.

Ar tikrai negalima statyti žiemą?

Žiema vis palankesnė darosi ne tik vidaus darbams. Dėl sparčiai tobulėjančio statybų sektoriaus dabar žiemą yra įmanomi betonavimo ir mūrijimo darbai, nors pastarieji padidina žydėjimo galimybę ateityje. Žinoma, teks susidurti ir su iššūkiais: trumpesne darbo diena, vis dar įtakos turi nepalankios oro sąlygos, šaltis ar statybinės technikos pravažumas. Pastarasis tampa žymiai lengvesnis esant įšalui.

Žiema yra netgi tinkamesnis sezonas karkasinių ir medinių namų statymui. Šaltuoju metų laiku nukirsti rąstai mažiau deformuojasi, medienoje nesivysto bakterijos ir neauga grybelis. Tiesa, darbas su sušalusia mediena reikalauja atitinkamų žinių.

Pamatai, sienos ir stogas šaltuoju metų laiku

Rizikingas žiemą yra pamatų klojimas. Tai galima tik tuo atveju, jei dar vasarą buvo atlikti sklypo geologiniai bei hidrologiniai tyrimai. Tinkamiausi pamatai žiemą – skalda, gruntas arba žvyras. Jie mažiau sėda atšilus orams ir lengviau pasiduoda sutankinimui. Privalu duobės dugną atitirpdyti prieš betonuojant. Betonui reikia sukurti aplinkybes, kurios leistų jam sukietėti iki atvėstant. Tad patartina naudoti betoną su nuo užšalimo apsaugančiais priedais. Reikiamas jų kiekis gaunamas atsižvelgiant į oro temperatūrą. Žiemą paklotus pamatus taip pat reikia apkrauti.

Sienų mūrijimui ekspertai pataria naudoti saugančius nuo šalčio priedus ir aukštesnės markės cementą. Būtina, kad plytelės būtų švarios – be sniego ir neapledėjusios. Žiemą skiedinį reikia tepti plonomis juostomis, kad jis nesuspėtų atvėsti. Mūrijama vertikaliai bei trumpomis eilėmis. Idealu, jei naudojamos pašildytos plytos.

Stogo konstravimas žiemą praktiškai nesiskiria nuo vasaros. Tačiau pilnai užbaigti šį procesą bus galima tik jei bus naudojama sausa mediena ir čerpės, pritaikytos žemai temperatūrai. Kadangi stogą reikia uždengti kuo greičiau, svarbu atsižvelgti, kad tuo metu nesnigtų ir nebūtų stipraus vėjo.

Pastatų tinkavimo darbai

Pastatų tinkavimo darbus žiemą galima atlikti tik su sąlyga, kad patalpų temperatūra būtų ne mažesnė nei 15 °C, o drėgmė – neviršytų 70%. Negana to, patalpose turėtų būti įrengta tinkama ventiliacija ir papildomas šildymas. Čia į pagalbą reikėtų pasitelkti elektrinius šildytuvus ar šilumos pistoletus bei nepamiršti sandariai užverti langus ir duris.

Jei vidaus temperatūra žemesnė nei nurodyta, o oras už lango taip pat nelepina, gresia dėmių ant sienų atsiradimas. Jei susidūrėte su šia problema, patartina naudoti oro sausintuvą bei elektrinį šildytuvą.

Darbai nešildomuose pastatuose

Nešildomuose pastatuose žiemą galima užsiimti vandens vamzdžių klojimu bei elektros instaliacijos montavimu. Tiesa, vamzdžius reikėtų ištuštinti, išbandžius sistemą. Priešingu atveju jie gali užšalti ar net sprogti.

Tokiuose pastatuose galima užsiimti ir gipskartonio rėmo išdėstymu. Tereikia sukonstruoti metalinį profilį ir padengti jį gipso plokštėmis. Tačiau to daryti negalima, esant minusinei temperatūrai.

Namo fasado apdaila

Pirmiausia reikia įsitikinti, kad naudojamos statybinės ir apdailos medžiagos būtų atsparios šalčiui ir sniegui. Dengdami dailylentėmis namo fasadą, neužveržkite tvirtinimo detalių per stipriai – dėl temperatūros pokyčių šiltuoju metų laiku gali įvykti deformacija. Patariama darbui naudoti tirpalus su antifrizo priedais.

Jei norite tinkuoti namo fasadą, reikėtų pasigaminti „šiltnamį“ – ištempti sustiprintą plėvę per pastolius. Toks įrenginys netrukdys ir kitiems darbams, priešingai – galėsite ramiai dirbti jo viduje.

Vidaus darbai – visus metus

Komerciniuose ar gyvenamuosiuose pastatuose, kuriuose įrengtas šildymas, visą sezoną galima atlikti vidaus remonto darbus. Vis dėlto svarbu laikytis nurodymų, esančių ant apdailos medžiagų pakuočių. Pavyzdžiui, tapetus klijuoti galima tik tada, jei patalpoje yra ne žemesnė nei 5°C temperatūra, nes tapetų klijai visiškai netoleruoja šalčio. Panašiai yra ir su plytelėmis – jas kloti galima tik kambaryje, kuriame yra ne žemesnė nei 10°C temperatūra.

Kadangi žiema – šildymo sezonas, tai labai tinkamas metas vidaus apdailos bei paruošiamiesiems darbams. Visi jie bus atlikti greičiau – grindys, sienos, lubos išdžius kur kas sparčiau. Lengviau bus įmontuoti ir plastikinius langus. Ši užduotis – viena tinkamiausių žiemos sezonui. Ir vidaus, ir lauko darbams atlikti puikiai tinka „Toolsta.lt“ įrankiai.

Žiemą atlikti remontą verta netgi labiau negu vasarą. Kaip jau minėta, žiemą atnaujinimo darbai kainuos pigiau dėl mažesnės paklausos. Mažiau kainuos tiek darbuotojų paslaugos, tiek statybinės medžiagos – daug nuolaidų galima atrasti šventiniu laikotarpiu. Lengviau ir rasti pačius darbuotojus – daugelis jų žiemą turi kur kas mažiau užsakymų.

Taigi vasara – ne vienintelis sezonas, tinkamas statybos ir remonto darbams. Žiemą taip pat gausu projektų, kuriuos galima atlikti. Svarbiausia laikytis nurodymų, kad vėliau netektų taisyti pasekmių.

 

Straipsnis  3 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

„Tele2“ pasiūlymas senjorams – pratęsus sutartį dabar, už planą nereikės mokėti net 4 mėn.

„Tele2“ pasiūlymas senjorams – pratęsus sutartį dabar, už planą nereikės mokėti net 4 mėn.  0

Kam reikalingi plūgai ir kokį plūgą geriausia pasirinkti savo ūkiui?

Kam reikalingi plūgai ir kokį plūgą geriausia pasirinkti savo ūkiui?  0

Kokį čiužinį pasirinkti, jei norisi komforto miegamajame?

Kokį čiužinį pasirinkti, jei norisi komforto miegamajame?  0

Kaip ilgalaikė automobilių nuoma leidžia užsidirbti?

Kaip ilgalaikė automobilių nuoma leidžia užsidirbti?  0

„Continental“ – bandymais įrodyta aukščiausia kokybė

„Continental“ – bandymais įrodyta aukščiausia kokybė  0

Kur parduodamos trimerių atsarginės detalės?

Kur parduodamos trimerių atsarginės detalės?  0

Jurbarko senamiestyje – prancūziško aprangos stiliaus oazė

Jurbarko senamiestyje – prancūziško aprangos stiliaus oazė  1

JURBARKO KREDITO UNIJA – PATIKIMAS FINANSŲ PARTNERIS

JURBARKO KREDITO UNIJA – PATIKIMAS FINANSŲ PARTNERIS  0

Su patirtimi ateina ir sėkmė – atidarė savo kirpyklą ir jau ieško darbuotojų

Su patirtimi ateina ir sėkmė – atidarė savo kirpyklą ir jau ieško darbuotojų  1

Kai motinystė neatpažįstamai pakeičia pomėgius ir profesiją

Kai motinystė neatpažįstamai pakeičia pomėgius ir profesiją  0

Kreditai – svarbios detalės, kurias privalu žinoti prieš kreipiantis į kreditorius

Kreditai – svarbios detalės, kurias privalu žinoti prieš kreipiantis į kreditorius  1

Nagų priauginimas pliusai ir minusai

Nagų priauginimas pliusai ir minusai  0

Ksenoniniai priekiniai žibintai, palyginti su senaisiais halogeniniais žibintais, vairuotojams suteikia tris pagrindinius privalumus.

Ksenoninių priekinių žibintų privalumai  0

Geriausios smulkios verslo dovanos

Geriausios smulkios verslo dovanos  0

UAB „Manvesta“ švenčia 25-erių metų gimtadienį

UAB „Manvesta“ švenčia 25-erių metų gimtadienį  0

Verslo bendruomenės vakarą pagerbtos 20 metų gyvuojančios įmonės  (nuotraukos)

Verslo bendruomenės vakarą pagerbtos 20 metų gyvuojančios įmonės (nuotraukos)  2

Stipriausių Lietuvos įmonių klube – ir UAB „Žemvita“

Stipriausių Lietuvos įmonių klube – ir UAB „Žemvita“  1

Tvirtinimo detalės ir įdomi informacija apie jas

Tvirtinimo detalės ir įdomi informacija apie jas  0

Tvirtos ir kokybiškos gofruoto kartono dėžės

Tvirtos ir kokybiškos gofruoto kartono dėžės  0

Kada praverčia verslo konsultacijos

Kada praverčia verslo konsultacijos  1

Stiprybę vienybėje demonstruoja kviesdamos jau į 13-ąjį METŲ IŠPARDAVIMĄ

Stiprybę vienybėje demonstruoja kviesdamos jau į 13-ąjį METŲ IŠPARDAVIMĄ  0

Kaip rasti patikimą krovinių gabenimo įmonę?

Kaip rasti patikimą krovinių gabenimo įmonę?  0

Rajono verslininkų organizacijai sukanka 20 metų

Rajono verslininkų organizacijai sukanka 20 metų  0

DOKRANDA – dokumentų tvarkymas iš bet kurios Lietuvos vietos!

DOKRANDA – dokumentų tvarkymas iš bet kurios Lietuvos vietos!  0

Mūsų partneriai